Og. Contendor po Contendro

Szukam wszelkich informacji nt. tego ogiera.
Może ma ktoś zdjęcia jego lub potomstwa. Jakie ma dotychczasowe osiągnięcia, jak się zapowiada?
Rodowód: http://www.allbreedpedigree.com/contendor3
Potomstwo tego ogiera mozna ogladac w SK Racot- jak dla mnie nic szczegolnego- ale poczekamy az urosna
sam kon startowal w MPMK pod Daria Kobiernik w skokach i uj- ze sporymi sukcesami
Dzięki Karla🙂.
Może ktoś jeszcze się wypowie  👀
Chciałam nim kryć w przyszłym sezonie, ale nie chcę tak w ciemno. Nie widziałam go "na żywo", w niecie zdjęć bardzo mało...

A jeśli nie on, to może ktoś mi podpowie coś fajnego do 2000 pln dla tej klaczy http://www.allbreedpedigree.com/koleda. Zależy mi, żeby ogier nie był za niski, bo klacz jest drobna, ledwo ledwo 161 cm (chyba trochę naciągnięte). Skoczek, ale z dobrym ruchem.
Odświeżam 🙂
Czy ktos wie gdzie w tej chwili mozna tego konia znalezc (gdzie stoi/stanowi) :> macie jakies dokladniejsze inforamcje dot tego ogiera?
Czy to ten skarogniady z łysiną wł Maciuszonka?

Jesli tak to mam sporo jego zdjęć z halówek w Jaszkowie
Ja mam ogierka po Contendorze od matki Pik Santana po Pik Senior han(po Pik Bube han) od Sandroness han. Mój Pik spiker jest obecnie roczniakiem, ma 156cm w kłębie i ma super charakter bardzo przyjemny w obejściu i nie wielu rzeczy się boi. Jest koniem raczej myślącym niż panikarzem. Ma fajny obszerny kłus.
Wstawiam jego foty:

Tu miał 4m-ce:



Tu jako roczniak:










A masz zdjęcia jego matki?
Contendor należy obecnie do Wechty.
Zjawiskowy koń, jeżeli ktokolwiek widział go podczas MPMK w skokach czy ujeżdżeniu na pewno to potwierdzi. Na prawdę świetny ruch w 3 chodach, doskonały w kłusie, o galopie nie wspomnę 😜  jeżeli chodzi o skoki to również fajny, ale lepiej znam się na tym pierwszym dlatego się wypowiadam. Z opinii jego jeźdźca koń z ogromnym potencjałem do ujeżdżenia a do skoków ciut za wrażliwy.

NataszkaR - znam matkę twojego źrebola, bardzo fajny ci rośnie 🙂
Wergeel, no ja się właśnie zastanawiam czy to ta sama Santanka, na której jeździłam swego czasu 😉
Pik Santana jest teraz na sprzedaż. Tak wygładał Pik Spiker w wieku 1,5 roku.
Pik Spiker
A masz zdjęcia Santany? Ile ona ma teraz lat?
To jest mama- Pik Santana
Ale ściemniała. Aż dziwne 😉. Masz PW.
Santana ma teraz koło 12 lat
Jeżeli to ta Pik Santana, to ma faktycznie 12 lat
http://www.bazakoni.pl/horse_67831.html

To dokładnie ta Santana 😉 A foto Spikera

ogromne zdjecie!
witam🙂 mam pytanie. Na stronie Wechty znalazłam informacje, że Contendor poszedł w trening ujeżdżeniowy pod Karoline Mazurek, wie ktos może czy w takim razie stoi on teraz w Pankowie?
Poszedł pod ujeżdżenie, bo jako skoczek okazał się dnem, jako ojciec koni skokowych także  😵


Jak to ktoś kiedyś powiedział - jak koń dobrze skacze, może być sportowcem. Jak nie skacze to będzie chodził ujeżdżenie. Nie da rady, więc pójdzie do zaprzęgów. Nie wyszło? Mamy super profesora w szkółce, a jeśli i to nie -napewno będzie wspaniały do hodowli i hipoterapi!  🏇
Własnie w tym roku bedziemy miec dwa zrebaki po nim i nie powiem troche mnie zmartwiło to ze do ujezdzenia poszedl... Pozyjemy, zobaczymy co z tego wyjdzie:p
calisaneri a kim ty jesteś żeby takie rzeczy pisać? Hodowcą? Sportowcem?
Nie jestem nikim  😉

Poprostu chcieliśmy pokryć rok temu jedną klacz i zbieraliśmy opinie, bo konik się nam podobał i pasował papierowo. Byliśmy m.in. w PZHK, odwiedziliśmy Wechtę, rozmawialiśmy z hodowcami. I wszystkie opinie były nie ciekawe. Nawet w Wechcie nam polecali "coś lepszego". Opinia o koniu nie jest moja, ja nie jestem specjalistą - mówię tylko co usłyszeliśmy i inni mają prawo się z tym nie zgadzać, ja analizując wyniki potomstwa i osiągnięcia konia w sporcie - zgodziłam się. 😉
Nie wiem w jaki sposób oceniłaś wyniki w sporcie potomstwa jak najstarszy koń po nim ma 4 lata
Tu nie chodzi o Contedora tylko o formę w jakiej wyraziłaś swoje zdanie, obrażając tym samym mnóstwo osób. Okrślenie konia jako "dno" jest conajmniej nie na miejscu. I nie ważne czy mowa tu o og. Contendor czy o Kubusiu u rolnika za płotem. Dla Ciebie ujeżdżenie czy zaprzegi to nie sport? Przestań prosze wrzuciać wszystko do jednego worka i z zadowoleniem  pisać, że konie używane w hodowlii to odpady, które już do niczego się nie nadają. Jaką kobyłe chciałaś kryć tym ogierem? Odpad? To może lepiej nie kryć wcale. 
Mówię o wynikach ogólnie, dał prawie 40 źrebiąt, to sporo  😉

Faraa, jeśli kogoś uraziłam to przepraszam, faktycznie nieco zbyt "ostro" napisałam, choć wcale nie o to mi chodziło  :kwiatek:
W żadnym wypadku nie uważam by ujeżdżenie czy skoki było gorsze, nie, nie. Poprostu nie podoba mi się system hodowli, gdzie koń o rodowodzie jak by nie patrzeć, bardziej skokowym, nie sprawdza się w skokach. Idzie do innej dyscypliny i tam następnie zostaje użyty w hodowli. Czy to dobre? Nie mi oceniać. Jednak wybierając ogiera, kieruję się tym by skoczek skakał, a ujeżdżeniowiec się ruszał itd. Może to nie jest najlepsze podejście - jak wspomniałam, ekspertem nie jestem. Ale nie pokryłabym swojej klaczy nawet koniem co chodzi parkury 1,6m, jeśli w jego rodowodzie mam "same ślązaki" (nie, nie uważam, że ślązaki są złe, podaję przykład!), a jest jeszcze na tyle mało sprawdzony w hodowli by wiedzieć jakie cechy przekazuje. Jednak mając skoczka na parkurze i w papierze - mam większe prawdopodobieństwo 😉
Contendor bardzo mi się podoba papierowo, ale jako skoczek. Niestety tu się nie sprawdził. Czy w innej dyscyplinie się sprawdzi - czas pokaże. Ale jeszcze więcej czasu potrzeba by się dowiedzieć jakie cechy przekaże potomstwu, skoro sam nie okazał się wybitnym skoczkiem, a zaledwie dobrym 😉
Z tego co wiem to Contendor chyba największy problem miał z tempem w parkurze? Z sama skocznością chyba nie było tak źle. Jesli się mylę to prosze mnie poprawić bo nie miałam nigdy stycznosci z żadna osobą która na nim jeździła czy też znała bliżej tego konia. Taki wniosek wyciagnełam po przejrzeniu niektórych wyników gdzie było widać, że zrzutek zbyt dużo nie miał ale czas zawsze słaby i przez to dalsze miejsca zajmował.

calisaneri  jeśli wiesz coś bardziej konkretnie na temat tego czemu się w skokach nie sprawdził, czy właśnie przez to tempo czy może jeszcze jakieś inne czynniki to byłabym wdzięczna gdybyś coś więcej napisała.

A jeśli chodzi o potomstwo to czas pokaże czy będzie się w sporcie sprawdzało bo na razie za młode.
niestety w skokach jest tak, ze kon oprocz techniki i mozliwosci musi miec serce i byc wojownikiem w parkurze. i to jest problem Contendora, ze on nie ma tego serca, aby walczyc w wyzszych parkurach. co nie znaczy, ze jego potomstwo nie bedzie chodzic wysokiego sportu, przeciez dziedziczy sie geny, a nie "nastawienie psychiczne" 😉

natomiast jest super urodziwym, b.dobrze ruszajacym sie ogierem, dobrze skacze,a takie cechy sa przeciez pozadane u reproduktorow ❓
no ja własnie mam kobyłe która jest wrecz za bardzo do przodu w parkurach dlatego jesli chodzi tylko o ten brak serca a technicznie jest ok to nie bedzie to az taki straszny problem i oby zrebak odziedziczył serce do skoków po matce a reszte po ojcu i bedzie dobrze  😀
oby zrebak odziedziczył serce do skoków po matce a reszte po ojcu i bedzie dobrze  😀


gorzej jak będzie odwrotnie, a tego nigdy nie wiemy 😉
No niestety tego przewidzieć sie nie da 🙂 To juz taka ruletka bo nigdy nie wiadomo na 100% jakie cechy i po kim odziedziczy źrebak:p Pozostaje mi mieć nadzieje^^
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się