Konie maści rozjaśnionych, dziedziczenie itd

Kawusia   słodka kawa z mlekiem i już bez vanilii :(
18 maja 2012 15:49
Dzisiejsza Kaffe Laleczka po Arktosie, niecały rok i 2 miesiące.



Skaner-A "W sercu dziewczyny, gdy położysz je na dłoń, na pierwszym miejscu chłopak, a przed nim tylko koń"  😉
Po Bastionie mamy Hakera, raczej mocnej budowy, obecnie po kontuzji wraca do jazd🙂




to chyba będzie jeden z moich ulubionych wątków  😅
Hej. Mając gniada klacz mam szanse na otrzymanie izabela lub jelenia?
Z tego co czytalam to nie ma takiej opcji. Mam klacz ze swietnym rodowodem ktora w przyszlosci bede chciala zazrebic a zawsze marzyl mi sie izabel. A kryjac np Arktosem to mam szanse zeby cos wyszlo - pokrój chociaz ona ma fajny...
Żeby miec izabela musze pokryc izabelowata lub kasztanowata klacz, tak? Słyszał ktoś o gniadej matce i izabelku/jeleniu zrebaku?
Jakie jeszcze izabele kryja? Bo Arktos ładny ale nic poza tym...
Dodam jeszcze papier mojej dla ułatwienia:
http://www.bazakoni.pl/database,op-show_tree,horse-163673.html
Miyako   聞こえる昨日の叫びが。
23 czerwca 2012 12:00
Oczywiście istnieje możliwość otrzymania izabelowatego lub jeleniego źrebaka. Ale to nie jest 100% pewne.
Wszystko zależy od genotypu klaczy jak i ogiera kryjącego.
Najbezpieczniej kryć ogierem cremello.
Patrząc na rodowód to same gniadosze, trochę siwków (ale nie wiem jakie one geny przenosiły).
Więc źrebak może być jeleniem.

Nie kryłaś jej wcześniej?
A krycie tylko klaczy dla maści wg nie ma sensu, oczywiście jeśli ogier nie jest dobry.

nasz Młodziak🙂 Ogr póki co...
Po Bastionie wszystkie  konie mają taki fajny profil pyska i bystre oko ! 🙂
Może potem wstawię foto karego ogierka (Baron wlkp) którego kiedyś jeździłam 🙂
Nasz młody izabelek przechodzi właśnie metamorfozę - ciemnieje  😜

Tak wyglądał na początku, jak miał ok miesiąc:


I obecnie, 3,5 miesiąca:



Co prawda z początku wyglądało na to że będzie miał 4 skarpetki a ostatecznie zostały dwie tylne ale kolor nabiera pięknego odcienia.
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
23 sierpnia 2012 03:40
Hej. Mając gniada klacz mam szanse na otrzymanie izabela lub jelenia?
Z tego co czytalam to nie ma takiej opcji. Mam klacz ze swietnym rodowodem ktora w przyszlosci bede chciala zazrebic a zawsze marzyl mi sie izabel. A kryjac np Arktosem to mam szanse zeby cos wyszlo - pokrój chociaz ona ma fajny...
Żeby miec izabela musze pokryc izabelowata lub kasztanowata klacz, tak? Słyszał ktoś o gniadej matce i izabelku/jeleniu zrebaku?
Jakie jeszcze izabele kryja? Bo Arktos ładny ale nic poza tym...
Dodam jeszcze papier mojej dla ułatwienia:
http://www.bazakoni.pl/database,op-show_tree,horse-163673.html


Mój ogr jest po gniadej matce i po jelenim ojcu 😉 . Jest jeleniem 😉
Po Bastionie wszystkie  konie mają taki fajny profil pyska i bystre oko ! 🙂


W życiu się nie zgodzę, widziałam parę, i były to raczej totalne leniwe oczy😉
Mi też marzy się izabel, no ale co zrobić, nie widziałam jeszcze fajnego ogiera cremello.
Moje bułane śliczności



ostatnie zdjęcia z przed chwili,śmiesznie się ustawiła 🙂 i zdjęcie trochę prześwietlone,ale pod wieczór dam pożądniejsze zdjęcia 🙂
Thymos mam dla Ciebie 4 cremello i to duże konie ok 170cm a nie jak Bonsun 158cm liliputki  😁 http://www.photoblog.pl/palominolgniezno/130884234
[quote author=Skaner-A link=topic=756.msg1502884#msg1502884 date=1345751442]
Thymos mam dla Ciebie 4 cremello i to duże konie ok 170cm a nie jak Bonsun 158cm liliputki  😁 http://www.photoblog.pl/palominolgniezno/130884234
[/quote]

O nie! I teraz będę tam musiała jechać;P
Tak szczerze, to chodzi mi o ogiera cremello dla mojej gniadej gnidy.
A co może wyjśc po gniadym i cremello ?  😡
O nie! I teraz będę tam musiała jechać;P
Tak szczerze, to chodzi mi o ogiera cremello dla mojej gniadej gnidy.


To się chyba razem w tobą przejadę...  😁
A co może wyjśc po gniadym i cremello ?  😡


Piękny izabel:P albo jeleń, tak przypuszczam.  😉
ola, miejsce zawsze w aucie mam, możemy się wybrać jakiś dzień🙂
zapraszam 😉, ogier cremello czeka na wasze klacze
koło mnie kiedyś stał Arktos,ale teraz nie wiem ,gdzie stoi.ładny ogier,ale dziad pod siodłem 😀
mi po Arktosie pozostała klaczka cremello Filadelfia , bardzo urodziwa klaczka po mamusi
[quote author=Skaner-A link=topic=756.msg1503380#msg1503380 date=1345806733]
zapraszam 😉, ogier cremello czeka na wasze klacze
[/quote]

Ha, a co to za cudo, można poprosić pochodzenie i zdjęcia..?
Arktos do mnie osobiście nie przemówił...
do mnie tez nie, ale nie ma chyba lepszego, na 3 konie po nim to tylko ta klaczka pięknusia 😍
Skaner-A a jakie jest prawdopodobieństwo, że siwa klacz da izabelowatego źrebaka?
Z tego co widzę, to siwa nie miała izabelowatych przodków, jedynie tylko kasztany, no i siwy ojciec.
Matka to samo, siwe, gniade, kasztan.

Być, tobie też się marzy mały słodziusi izabelek..?  😁
U siebie to nawet chętnie bym jelenia widziała...
Być po siwej to nikt nie wie co wyjdzie, nawet edzia69, ale z cremello jest sporo szansy na izabelka
Osa ja po gniadej matce, wilczatym ojcu uzyskałam izabela , więc szanse są zawsze😉
Tzn. mały jakby wyszedł o maści izabelowatej to byłabym wniebowzięta, a jeszcze bardziej jak srokacz czy tarant. Sprawdzam każdy wariant.
Do wyboru ostatecznego ogiera jeszcze sporo czasu, ale rozeznaje się też w maściach. A skoro ze siwego może wyjść wszystko to trudno, będzie mieszanka.  😁
No to chyba dla ciebie gratka:
http://www.bazakoni.pl/anonse,a-10761.html
Mały, ładny i cremello, czyli duże prawdopodobieństwo na izabela😉
w maściach i odmianach ostatnio pytałam o to sam być 🙂 poszukaj na ostatnich stronach 🙂
whisperer13 dzięki, w wolnej chwili poszukam.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się