czapsy i buty

Można powiedzieć że tak 🙂. Kupiłam w końcu wciągane sztyblety i miękkie sztylpy elastic hippici. Mam tylko nadzieję że się za chwilę nie zepsuja :/ nie było niestety innych firm - jak się okazało ten sklep miał np. bryczesy tylko pikeura i parkura,  a buty tylko hippici. Ale bardzo mi się podobają 😀. A bryczesy które też chciałam kupić mi uszyją więc odbiorę pod koniec miesiąca i wtedy też kupię kask, bo dziś nie miałam już czasu. A następnym razem jadę do sklepu gdzie jest więcej firm. 😉 jutro wstawię zdjęcia 🤣
no i gdzie to zdjęcie?  🤬  😀
Oto zdjęcia 😀 :




Są już po pierwszej jeździe,  były bardzo wygodne, dobrze że nie wzięłam sztywnych. 🙂 😉
OOO kupiłaś takie czapsy 🙂 jak ja mam 😅  Sa bardzo wygodne
Zamek po zewnętrznej fuj.
Nie rozumiem dlaczego fuj. Przynajmniej nie trzeba się gimnastykować przy zapinaniu.
Wizualnie  😉
EEE tam, wcale nie wygląda tak źle, na żywo nawet ładnie 🙂
Jej. Przejrzałam chyba połowę wątku, ale nadal mam dylemat. Bardzo podobają mi się te http://sztyblety.pl/sztyblety-s-100-zb/ i te http://allegro.pl/jezdziectwo-sztyblety-pascuello-damskie-skora-38-i4313239239.html
Może ktoś coś doradzi?  🙂
pepsiii99, nawet bez wchodzenia w link polecam Ci sztyblety.pl 😉 pascuello się rozkleja podobno
moona przymierzam z zamkiem z tyłu i te były 100x ładniejsze,  tamte koło zamka miały gumowe wstawki. 🙂 😉
No i te zamek mają troszkę "przykryty" więc z daleka nie widać 😉
Których w trakcie jazdy nie widać  😉
pepsiii99, nawet bez wchodzenia w link polecam Ci sztyblety.pl 😉 pascuello się rozkleja podobno


Mi sztyblety ze sztyblety.pl przetarły się po kilku użyciach..
Jeden sztylp przetarł się po ok.dwóch miesiącach od wewnętrznej strony łydki.
Użytkowane ok. 3x w tygodniu
no coś Ty... czytam i wszyscy z tych butów są zadowoleni  🙄 mętlik w głowie, ile nóg tyle opinii 🙂
no coś Ty... czytam i wszyscy z tych butów są zadowoleni  🙄 mętlik w głowie, ile nóg tyle opinii 🙂


Zastanawiałam się między Hippicą a sztyblety.pl, następnym razem wybiorę ten pierwszy wariant, aczkolwiek nie powiem żeby te ze sztyblety.pl były jakieś wyjątkowo złe. Przetarcia na sztybletach są małe, pod sztylpami ich w ogóle nie widać (generalnie to właśnie sztylpy je przetarły). Jeśli chodzi o sztylpy to teoretycznie są naprawde ładne, ale moim zdaniem słabo przemyślane jeśli chodzi o ich wykonanie no i dziwnie się układają na sztybletach. No ale może taki model  😉

Edit. Jak będę miała w łapkach aparat i laptopa to zrobię zdjęcia po ok. 3 miesiącach użytkowania
pepsiii99, ja co prawda mam ten model: http://sztyblety.pl/sztyblety-s-100-sz-za/ , ale jestem z nich zadowolona. Mam już je dwa lata. Dobrze usztywniają kostkę, skóra dobrze się trzyma. Nie narzekam na nie.
sztyblety.pl robią bardzo fajne rzeczy ale fakt dość delikatne... sztyblety przy użytku moim codziennym po pół roku umierają jak je biorę tylko na jazdy to rok max wytrzymują. Teraz druga parę zamówiłam zostawiłam sobie na zawody bo mam takie ze zwężanym czubkiem i kocham je wizualnie miłością wielką 🙂 I nie obcierają mnie nigdy i nigdzie 😉

Sztylpy miękkie tez na początku zamówiłam niestety również po pól roku (mimo oszczędzania żeby nie chodzi codziennie) już były do zszywania chwile później już nie było czego zszywać. Skóra jest super dopasowująca się do nogi/stopy i miękka i obłędna jakościowo ale niestety delikatna. Polecam chyba bardziej na zawody same 😉

A i tak marzą mi się oficerki PBK na wymiar 😍
kurczaczky... i tak zamawiam u nich brązowy komplet 😀 zakochałam się, nie ważne ile wytrzymają  😜
poza tym nie mam za bardzo wyboru, chcę wziąć o centymetr wyższe, tj. nie 37\31 ale 38/31, a żadna inna marka nie ma tego rozmiaru w swojej ofercie
pepsiii99 widziałam na żywo te Pascuello sznurowane i powiem szczerze, że one są mega wąskie nad kostką. Wręcz dla bardzo szczupłych osób, bo przy szerszej nodze można sobie wiadomo poluźnić sznurówki, ale wyglądają już nie tak ładnie.
W poniedziałek zamówiłam te wiązane Pascuello. Zobaczymy kiedy przyjdą i jak wyglądają na żywo.
Cena mnie podkusiła bardzo, a potrzebuje na godzinę jazdy dziennie. Więc mam  nadzieję, że nie będzie tak żle.
Zresztą po opiniach ciężko stwierdzić czy  warto kupić czy nie.  😉 

Przez ponad 5-6 lat codziennie ciurałam sztyblety Euro-horse-line  (chyba taka firma ?? ). Niby tandeta za 150zł ale były wytrzymałe.  🙂
Dziękuję za odpowiedzi. 🙂 Jeszcze się zastanawiam czy może te sztyblety wiązane od p.Pawła nie byłyby dobrym wyborem... Tylko na zdjęciach ze strony dziurki przy sznurówka są jakby  niczym niezabezpieczone, chyba że oczy mnie już mylą.Ma ktoś może ich zdjęcie na nodze ? Zastanawiam się jak wyglądają w rzeczywistości  :kwiatek:
pepsiii99, też mnie ciekawi jak wyglądają, bo na obrazku sprawiają wrażenie trochę trepowatych 😉
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
21 czerwca 2014 16:19
Ja mam Pascuello od lutego zeszłego roku i w lipcu będę musiała kupić nowe. Co prawda obecne za co dzień jeszcze posłużą, ale na zawody już ich nie założę. Fakt, że dużo chodziłam w nich po błocie i puściły nici przy nosku, ale skóra jak na razie nie popękała. Dodam, że chodzę z nich całymi dniami i jeżdżę ok 6 koni dziennie. Jak były nowe, to od początku były super wygodne. Osoby z wysokim podbiciem powinny je najpierw mierzyć, bo mogą nie pasować. Nie żałuję tych 180 zł, które wydałam.
BlueHorse, ja bym oficerek z PBK nie kupila. Ciezko idzie im zrobienie ich tak, zeby pasowaly. A szkoda, bo generalnie wygladaja ladnie i sa ogolnie OK.

Brazowe buty tej firmy odradzam  - sa zwyczajnie nieladne. Hippoca brazowe buty cieniuje, a PBK barwi jednolicie, przez co wygladaja jak pomalowane farba.
http://sklep.bergo.pl/fair-play-future-sztylpy ma ktos moze takie czapsy? Jak z trwaloscia? Piekne sa  😍
Tego modelu w rece nie mialam, ale podobne (jednolite, troszke inaczej wykonczone przy zamku) juz tak. Moim zdaniem mocno srednie. Skora raczej cienka, podejrzewam, ze te beda podobne.
I uwaga! ten kroj w czapsach FP wypada dosc dlugi!
http://sklep.bergo.pl/fair-play-future-sztylpy ma ktos moze takie czapsy? Jak z trwaloscia? Piekne sa  😍


użytkuję swoje juz ponad 2 lata i nic sie z nimi nie dzieje, zamki rewelacja, moje się tylko rozciągnęły trochę ale ja sobie nieco za duze wzięłam.
Dworcika to, ze kroj wypada dlugi to akurat super w moim wypadku 😉 Musze dorwac jakas miarke i sie dokladnie pomierzyc, boje sie ze XS moga byc za krotkie 🙁
marta_sz jak czesto i po ile koni w nich jezdzisz?  👀
Frania Jak masz chuda a wysokie łydki możesz zamówić romy 😉
No wlasnie brazowe romy to druga opcja, te fair play mi sie bardziej podobaja 😉 Poza tym dziewczyny u mnie w stajni mowia, ze dlugo mi nie posluza....
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się