Hey :)

Jak zaczynaliście z końmi pracę naturalną ?🙂
wątek zamknięty
od przywitania się i opowiedzeniu w kilku słowach o sobie. najlepiej przy piwku :piwo:
wątek zamknięty
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
09 stycznia 2013 19:56
ja zaczynam od wypiscia porannej kawusi naturalnie z moim kopytnym oraz omowieniu najnowszych plotek, naturalnie stajennych
wątek zamknięty
Ja sobie zrobiłam kij z marchewką. Bo odpowiednie akcesoria to podstawa.
wątek zamknięty
Daihla   Zawiej - the Horse I was born for
09 stycznia 2013 20:19
Hey 🙂
wątek zamknięty
mtl   I M Equestrian
09 stycznia 2013 20:20
ja wypuscilam mojego w pole i do dzisiaj sobie tam lata, 100 % natural
wątek zamknięty
hejka!  :nunchaku:
wątek zamknięty
a nikt nie biega po łące i nie udaje konia?? Żeby myślał, że też jesteście końmi??  Przecież to podstawa  🤔
wątek zamknięty
wolę udawać trawę.
Bardziej mnie wtedy lubią
wątek zamknięty
ja wsiadam na oklep, łapię się grzywy i patatajam po łące 🏇
wątek zamknięty
Naturala zaczyna sie od siebie.
Przestań golić pachy, nogi i łono.
Inaczej nie osiagniesz full naturala....
wątek zamknięty
ja mieszkami z koniem w boksie i jemy z jednego żłobu żeby czuć więź lepiej, naturalnie jako przewodnik stada jem pierwsza.
wątek zamknięty
monia31 słońce Ty nasze!! Uwielbiamy nowicjuszy! Od razu weselej się robi na forum  😅
wątek zamknięty
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
09 stycznia 2013 20:33
Ja minimum miesiąc przed rozpoczęciem pracy przestaję się golić, zgodnie z poradą Dodofon. Kiedy jestem odpowiednio zarośnięta wchodzę na padok i udaję, że skubię trawę itp, niestety rżeć odpowiednio nie umiem więc mam nagrany dźwięk w telefonie. Jak ktoś przechodzi obok padoku to biegam wzdłuż ogrodzenia, "rżę" dźwiękiem z telefonu a jak ktoś wchodzi na padok to przeszukuje mu kieszenie czy nie przyniósł marchewek (uwaga, jak nic nie ma to potrafię ugryźć bez ostrzeżenia! Normalnie położyłabym uszy po sobie ale nie umiem) 😜
wątek zamknięty
Misskedis zapomnialas dodać ze robisz to naturalnie nago żeby kon mógł ocenić czy sie przygotowałaś 😉  😜
wątek zamknięty
Poza tym po załatwieniu sie - należy podcierac sie liśćmi łopianu - full natural.
Ale to JARA wyjaśni - specjalista od naturalnych kup wszelakich.
wątek zamknięty
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
09 stycznia 2013 20:51
mysle ze najwieksze szanse na zostanie naturalnym partnerem konia maja wegetrianie a najlepiej weganie. Oni naturalnie maja tylko jeden krok na przestawienie sie na system w pelni naturalny - spozywanie trawy, ogryzanie kory z drzew i wyjadanie slomy. Mozna na poczatk spozywac bakterie emy i wtedy naturalnie sobie zrobia dobry podklad bakteryjny i ta sloma sie bedzie mogla strawic. Owies proponuje jednak namaczac bo niestety naturalnie konskie zeby nam nigdy nie urosna i moze byc klopot.
wątek zamknięty
mysle ze najwieksze szance na zostanie naturalnym partnerem konia maa wegetrianie a najlepiej weganie. Oni naturalnie maja tylko jeden krok na przestawienie sie na system w pelnie naturalny - spozywanie trawy, ogryzanie kory z drzew i wyadanie slomy. Mozna na poczatk spozywan bakterie emy i wtedy naturalnie sobie zrobia dobry podklad bakteryjny i ta sloma sie bedzie mogla strawic. Owies proponuje jednak namaczas bo niestety naturalnie konskie zeby nam nigdy nie urosna i moze byc klopot.

Odwrotnie! Nie zapominaj, że człowiek ma być Drapieżnikiem i dominować. Trzeba jeść tatara i wątróbkę.
wątek zamknięty
Sio   nowe wcielenie marchewki
09 stycznia 2013 20:54
Dodofon- prawdziwy naturals się nie podciera. monia nie czytaj tego tylko idź do wcześniej założonego wątku na temat naturalu
wątek zamknięty
Dodofon, no coś Ty, widziałaś, żeby się koń podcierał? Jak chcesz zostać jego w pełni naturalnym partnerem, to musisz być na 100% członkiem stada. Żadnych nienaturalnych dla konia zachowań!

Ja jeszcze jak chodzę na padok z koniem to się z nim przepycham, a czasem nawet gryzę, bo trzeba w końcu walczyć o przywództwo w stadzie (to naturalne zachowanie). Jak mijamy daniele, to się ich płoszę i ponoszę.
wątek zamknięty
Dodofon, no coś Ty, widziałaś, żeby się koń podcierał? Jak chcesz zostać jego w pełni naturalnym partnerem, to musisz być na 100% członkiem stada. Żadnych nienaturalnych dla konia zachowań!

Ja jeszcze jak chodzę na padok z koniem to się z nim przepycham, a czasem nawet gryzę, bo trzeba w końcu walczyć o przywództwo w stadzie (to naturalne zachowanie). Jak mijamy daniele, to się ich płoszę i ponoszę.


Tu jest istota tematu.
Musisz mieć członka.
Zmień płeć.
wątek zamknięty
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
09 stycznia 2013 20:58
no i trzeba tez zadbac o pielegnacje skory - tarzanie sie w piasku - ale to akurat nie najtrudniejsz zadanie
wątek zamknięty
Uwaga mod szaleje...
Piaskownicę zamyka  👀 👀 👀
wątek zamknięty
Sio   nowe wcielenie marchewki
09 stycznia 2013 21:01
a jak coś cię zaswędzi na plecach to musisz się podrapać zębami (dla początkujących po łopatce) - najlepiej wcześniej zacząć żuć jabłko albo coś w tym stylu
wątek zamknięty
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
09 stycznia 2013 21:04
I od razu wieczór staje się lepszy  😎
wątek zamknięty
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
09 stycznia 2013 21:04
Ej, a jak zdobywacie carrotsticka? Po mojej pracy (pitoszek, oczywiście, że nago) byłam już tak naturalna, że koń mi zaufał. Doszłam do wniosku, że czas pójść krok dalej i zacząć prawdziwą Pracę. Chodziłam ostatnio po lesie ale nie znalazłam żadnego odpowiednio pomarańczowo- marchewkowego badyla. Mam czekać do wiosny czy zerwać byle jaki i szukać naturalnych barwników żeby go przefarbować na marchewkowo? 👀

Quanta, ja się ostatnio spłoszyłam foliowej torebki. I krzaków. I cienia. I koparki. Byłam juz tak spłoszona że spłoszyłam się samej siebie 😡
wątek zamknięty
deborah   koń by się uśmiał...
09 stycznia 2013 21:05
chyba jestem zmęczona bo czytam o pracy maturalnej z koniem i zastanawiam się o co chodzi...
wątek zamknięty
Dodofon, ja jestem agresywną alfa-mare 😁 Większość moich to wałki, więc z punktu widzenia naturala istoty kompletnie pozbawione biologicznego sensu istnienia. Nie mają wyjścia - muszą to kupić 😀iabeł:
wątek zamknięty
chyba jestem zmęczona bo czytam o pracy maturalnej z koniem i zastanawiam się o co chodzi...


Biorąc pod uwagę ze teraz kazdy osioł zda maturę... to i koń sie nauczy...
wątek zamknięty
deborah, praca maturalna i owszem, ale dopiero jak koń ma 18 lat. A tutaj jest wątek o tym jak zaczynamy naturala. Zaczynać trzeba od podstaw.
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.