Święta/Boże Narodzenie/Prezenty pod choinkę

Zbliżają się święta wielkimi krokami i muszę przyznać, że już się doczekać nie mogę. Strasznie lubię Boże Narodzenie, to chyba jedyny jak dla mnie miły moment podczas zimy.
I to nawet nie chodzi o prezenty, ale o samą atmosferę świąt. O przygotowywanie potraw, ubieranie choinki, nawet przedświąteczne sprzątanie🙂

Najgorsze jest dla mnie wymyślanie prezentów, bo choć uwielbiam robić innym prezenty to samo wymyślanie mnie dobija🙂😉

A jak to jest u Was?
Jak wyglądają przygotowania do Świąt, potem same Święta?
Ja jeden prezent już mam.
Reszta już wymyślona tylko trzeba je zakupić 😀
No ja mam już 7 prezentów🙂 jeszcze dwa mi zostały...
Ale ja mam sporą rodzinkę🙂
ja wszystkich prezentów musze mieć 9 😀
siostrom - CK Eternity Moment 30 ml każdej
-szwagfrom - Moschino Friends 75 ml
-mama- Organza Givenchy 50 ml
-ojciec- pewnie jakis ładny sweter i rekawiczki, w zeszłym roku była koszula i krawat z Wólczanki
-psy - maja cały rok boze narodzenie
Dziadek - ksiażka zwiazanna z militarystyka
BAbcia - jeszcze nie wiem , ale musi byc cos sexii P
a mi się ostatnio odechciało świąt... ktoś, kto jest mi bliski nie może być szczęśliwy, i jeśli sytuacja, w której jest nie skończy się do świąt, to nie będą one szczęśliwe ani dla niego, ani dla mnie - bo ciężko mi patrzeć, jak się męczy... i nawet mi się nie chce myśleć o prezentach.
Ada   harder. better. faster. stronger.
19 listopada 2008 10:59
Ehh ja mam dopiero dwa :/
Macie jakieś pomysły ?
Ja mam wreszcie z bratem prosto- kupił sobie mieszkanie i je urządza, a więc wybór prezentów jest ogromny i nic tylko kupować, bo wszystko mu się przyda 🙂 Mamę wyślę do SPA, a co do taty jeszcze nie mam pojęcia. Koń też ma święta cały rok, ale pewnie dostanie ogłowie jakieś wypasione, a mój 2-letni chrześniak jakąś fajną zabawkę.

Szemrana, trzymaj się! Mam nadzieję, że się ułoży.
Ja mamie kupię jakiś komplet kosmetyków [najlepiej garniera, bo lubi tę firmę lub jakiś morski zestaw]
Dla ojca nie mam pomysłu jeszcze.
A wspólnie to chciałam im dvd kupić. Jakie polecacie? Tak do 300 zł.

A ogólnie jeszcze jakieś mielibyście pomysły na prezenty, bo ja już nie mam. =/
Mi został jeszcze jeden prezent dla siostrzeńca (dziecka które ma wszystko!), dla mojej przyjaciółki i dla mojego faceta. Z tym ostatnim będę miała chyba najwiekszy problem, chyba że coś nagle "rzuci" mi się w oko
Muffinka napisał: Mi został jeszcze jeden prezent dla siostrzeńca (dziecka które ma wszystko!), dla mojej przyjaciółki i dla mojego faceta. Z tym ostatnim będę miała chyba najwiekszy problem, chyba że coś nagle "rzuci" mi się w oko

Ja swojemu siostrzeńcowi kupiłam wielgaśnego wielbłada na biegunach? Moze cos w ten desen?
Hmmm, tylko że ten siostrzeniec dla którego nie mam jeszcze prezentu ma 9 lat Chyba na wielbłądzie na biegunach jeździć nie będzie chciał
laito obojetnie jakie wazne zeby czytało pirackie bo jak nieczyta to czasemm mozna szału dostac
Zgłoszenie wysłane, dziękujemy.
Ja uwielbiam kupować prezenty i nie mam problemów z wymyślaniem. W przeciwieństwie do mojej mamy. Dla siebie też już wymyśliłam:-).
9 lat? To moze jakis fajny model do skłądania? Np Gwiazda śmierci albo krażownik z Star Wars?
Ponia   Szefowa forever.
20 listopada 2008 00:15
A ja np. nie lubie świąt, składania życzeń i tej całej " miłej" atmosfery.. dla mnie jest to wszystko jakieś takie szcztuczne.Ogólnie nie lubie żadnych świąt ani tych ani tych wielkanocnych, może też jest to spowodowane tym,że moi rodzice się rozwiedli i jestem troche tu troche tam..

a co do prezentów,w tym roku bede monotematyczna,Wszyscy dostana ramki z moimi zdjęciami z zawodów, i t p.
A ja nie wiem...
Święta w tym roku spędzam u Sis w Anglii. Cieszę się strasznie, bo to zawsze jakaś odmiana i... jeśli P. nie może przyjechać, to święta pojadą do Niej
A przy tym będzie też moja najlepsza kumpela 🙂
I tu zonk... bo nie wiem co kupić dla Sis, Jej faceta i kumpeli 😉 No i jkieś drobiazgi dla Rodziców i Babci zostawię w Polsce.
u mnie jak zawsze pojda w ruch ksiazki, muzyka i dvd 😉 prezenty ktore uwielbiam a i rodzina lubi 🙂
O kurcze, zapomniałam zupełnie o prezencie dla chłopaka :O Nawet nie zaczęłam o nim myśleć ^^ W zeszłym roku, powiem nieskromnie, zrobiłam mu super prezent- album z naszymi zdjęciami, biletami, mapami z podróży itp. i to wszystko okraszone opisami raz śmiesznymi raz "romantycznymi". Powiem wam, że super wyszło i do tej pory często go razem oglądamy 🙂 W tym roku on robi album z kolejnego roku razem, ciekawa jestem jaą będzie miał koncepcję🙂
KS fajny pomysł z takim albumem,tyle że tyrzeba mieć dużo zdjęć A ja muszę ganiać za T z aparatem i prosić go łaskawie o fotkę ze mną Ale niedługo T planuje kupno jakiegoś fajnego apataru i mam nadzieję, że wtedy będzie mi łatwiej, bo może nowa zabawka będzie mu się podobać.

A przerywając na chwilkę temat prezentów, powiedzcie mi jakie standardowe potrawy są u Was co roku na wigilijnym/świątecznym stole?

Bo tak coś mnie korci, żeby w tym roku urozmaicić trochę menu
Tyle, że są u nas w domu potrawy których zabraknąć nie może - takie jak - barszcz z uszkami, pasztet własnej roboty,szynka, ryba w galarecie, pierogi, śledzie rózniaste itd.A ze słodkośći obowiązkowo i tradycyjnie kutia i sernik.
a kluski z makiem macie
Nie macie 😀

U nas:
-ryba po grecku
-pierogi z kapustą i grzybami (już tęęęęęsknięęęęę ;p )
-karp w galarecie
-jakaś ryba (karp?) pod pierzynką
-jak wyżej, ale w śmietanie (kij wie czym to to się różni...)
-czerwony barszcz z uszkami
Więcej tak na szybko nie pamiętam, ale oczywiście są jeszcze dodatki takie jak szynka, grzybki w occie i inne pierdoły...chyba jakaś sałatka?
Słodkie... sernik, makowiec, pierniki itp...
Zawsze stosy owoców.

No i kompot z suszonych owoców.

Ja i tak ograniczam się do pierogów, ryby po grecku, czasem sałatki. No i grzybki
Popijam herbatą, bo kompotu z suszu, ani barszczu nie lubię
a to szkoda niewiecie co was omija jak dorwe przepis od mamci to wstawie wiem jedynie ze sa banalnie proste
U nas klusek z makiem nie ma, ale jadłam i robiłam wiele razy i są fajne
Ryba po grecku również u nas jest.
A ja chyba najbardziej lubię smażonego karpia, nie mogę sobie go nigdy darować. Wolę nie zjeść czegoś innego a na karpia miejsce zostawić.

Z siostrami moimi od wielu lat mamy taki mały zwyczaj (całkiem niezdrowy), że już po zakończeniu wigilii, po prezentach, słodyczach...w piżamach i szlafrokach zakradamy się we trzy do kuchni aby pożreć jeszcze po kawałku rybki Nie pamiętam nawet kiedy to się zaczęło i dlaczego, ale jest tak od bardzo dawna.
Uh, blah i w ogóle fe. Kompot z suszu jest obrzydliwy.

U nas jest tak
- Pierogi z kapuchą i grzybkami
- Karp smażony
- Karp w galarecie
- Ryba po grecku
- Sałatka
- Grzybki podsmażane [uwielbiaaam 😀]
- Grzybki marynowane
- Masa makowa z bakaliami
- Kompot z suszu
- Galantyna
- Rolada drobiowa

No i standardowo jakieś dodatki typu sałatki, ciasta, itp.


A ja dla ojca mam już prezent ^^
Wyczaiłam w empiku wydanie specjalne '4 pancerni i pies' w fajnym 'militarnym' metalowym etui. A że ojciec lubi takie rzeczy to kupię 🙂
Dla mamy też jakiś film i zestaw kosmetyków.
A dla siostrzenic po książce 'HSM' bo mają za*oba na pkt tego filmu [niestety =/]
dla mnie niedopuszczalne jest mięso i wędlina na wigilii pomimo , ze je dopuścili.
z tego co nie wymieniliście u nas jest zupa rybna i grzybowa 😉
Karpia nie znoszę , wali mi mułem i nigdy nie jem. Od kiedy się pochorowałam parę lat temu po smażonym łososiu ( za min za tego nieszczęsnego karpika 😉 ) teraz jedyną rybą która pożeram są paluszki rybne ... :/
ja nie mam ani prezentów ani pomysów na prezenty
Achilles napisał: Ja uwielbiam kupować prezenty i nie mam problemów z wymyślaniem. W przeciwieństwie do mojej mamy. Dla siebie też już wymyśliłam:-).
może pomożesz??
potrzebuje dla mamy, taty, babci, cioci no i dla .:lovely:.

z potraw u nas jeszcze są krokiety z kapustą i grzybami, ale ciągle jest to samo, musze poszperać w necie i poszukać jakiś nowych przepisów i podsunąć mamyśce ;p
Z potraw u nas zamiennie za karpia podawana jest Panga .

Jesteśmy zwolennikami bezkrwawych świąt.
asds, a z pangą są bezkrwawe bardziej niż z karpiem?

jak ja lubię kulinarną stronę Bożego Narodzenia
rybki, kompoty, same dobre rzeczy
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się