konie małopolskie

sei niesamowity kon !!
willow Mam na myśli Efekta po Veritasie 6 i klaczy Emerycha. 🙂 Wiem, że jeździł mistrzostwa polski młodych koni, zainteresowałam się, bo jest ojcem mojej klaczy,Pragi, a już dawno nic o nim nie słyszałam.. 🙂 Startował na nim Andrzej Głoskowski swego czasu..

armara dziękuję za info! 🙂
eruantalle
Czyli nie o tego Efekta, którego znam.
Aleee znalazłam coś:
http://www.janow.arabians.pl/pl/oferta/ogiery/galeria-xo/efekt.php (ostatni akapit) 🙂
willow dziękuję, ostatnim razem jak czytałam to, właśnie było o 2013, więc musieli niedawno edytować.. 🙂

A teraz może pokażę swoją Pragę.. (Plaga x Efekt)  Klacz z tego, co słyszałam bardzo przypominającą charakterem Efekta. Młoda, zadziorna.. Pełna energii, lubi stawać dęba i brac kontrolę nad jeźdźcem.. Stąd kamizelka.  🙄  Mimo że czasem mamy gorsze dni i ma bardzo trudny charakter, nigdy w życiu bym jej nie oddała 🙂. Typ jednego jeźdźca, bo pode mną przeważnie nic się nie dzieje. Chociaż podejrzewam, że to kwestia podejścia do niej i dłuższej pracy nad zaufaniem. Ze mną nie ma problemu, jednak z innymi, no cóż.. Co najzabawniejsze, z osób poza mną, lepiej dogaduje się z facetami.. 🙂
eruantalle, ja mam słabość do gniadych klaczy <3
u mnie w stajni też jest małopolanka po Efekcie. tak jak piszesz eruantalle,


Młoda, zadziorna.. Pełna energii, lubi stawać dęba i brac kontrolę nad jeźdźcem..
willow Praga to trochę kameleon.. w zimę jest dość ciemna gniada, a latem robi się wręcz pomarańczowa.. Wklejam zdjęcie z grudnia!
Olson czyli Efekt daje mocne geny... 🙂 a też jest bardzo niechętna do ujeżdżenia, a do skoków się z wielką chęcią wyrywa?  😁
Olson czyli Efekt daje mocne geny... 🙂 a też jest bardzo niechętna do ujeżdżenia, a do skoków się z wielką chęcią wyrywa?  😁



Dosłownie, jakbym o niej czytała ;-) jest zupełnie niewyżyta. Mogłaby galopować przez godzine i nadal jest pełna energii. A  geny na bank odziedziczyła po tatusiu, bo w środę przyjechała do stajni jej siostra, ale po innym ojcu. Oaza spokoju 🙂
olson Hahaha 🙂 Kiedyś wróciłam po terenie, który był głównie na galop, wróciła calutka mokra, a mimo wszystko miała bardzo dużo energii, na tyle, żeby gonić inne konie po wybiegu... Tyle razy puszczam ją na ujeżdżalni, żeby sobie pobiegala, a ona i tak ma gdzieś jakieś magazyny energii.. Do tego jest tak okropnie silna... Kiedyś jakoś niefortunnie ścisnęła bezpieczne wiązanie i zamiast się rozwinąć, zrobiła supeł... Uniosła taki 80cm x 100cm zalany betonem zbiorniczek... Nigdy w życiu tego nie zapomnę.. Wyszła bez szwanku, jedynie kantar się jej poluźnił.  + w terenie odważniejsza i grzeczniejsza niż na ujeżdżalni  🙄
eruantalle, moja latem jest bardziej pomarańczowa :P Jak już dojdzie do formy to wrzucę zdjęcia 🙂
krzysztoftzr   Horses knows who moves who
27 kwietnia 2014 23:40
Moze ktos z was  oceni tą klacz ile jest waszym zdaniem warta ??  Jest po Hebab  matka Elektra 
Ktoś z was może wie coś o Hebab i elektra.
eee? serio?  🤣
krzysztoftzr   Horses knows who moves who
27 kwietnia 2014 23:51
[quote author=galopada_ link=topic=98.msg2079496#msg2079496 date=1398638985]
eee? serio?  🤣
[/quote]

serio
I uważasz, że można ocenić wartość konia po zdjęciu (na dodatek kiepskim, bo nawet nie zootecznicznym, po którym można by ewentualnie opisać tylko budowę)?  🤣 Wartość w sensie cenę, wartość użytkową, hodowlaną?  🤣

Po tym można powiedzieć tylko, że koń jest gniady, ma na głowie odmianę, a jezdziec ma za małe siodło  🤣 A imiona się odmienia 😉



krzysztoftzr   Horses knows who moves who
28 kwietnia 2014 00:05
chodziło mi o cenę zakupu ile warta  niestety  zdjęcie  musiałem zmniejszyć  klacz znam osobiście
O mamo. Ale mi poprawiłeś humor!  😂

Miłego wieczoru!
krzysztoftzr   Horses knows who moves who
28 kwietnia 2014 00:12
co w tyko śmiesznego? 
Papierowo szału nie ma...i strona matki kiepska i ojca, użytkowo na 7letnią klacz też nic nie osiągnęła, ani ZT nie widać ani MPMK, jedynie jakieś czempionaty 13/19 w Białce, 3/7 na Polagrze...
trudno wycenić konia, który ma tylko takie osiągnięcia, słaby rodowód, brak potwierdzonej wartości użytkowej i brak kariery hodowlanej ...tzn. można i ta wycena będzie niska...
krzysztoftzr   Horses knows who moves who
28 kwietnia 2014 01:21
no dobra a jeśli klacz była ułożona  metodami  parelliego ma jakiś wpływ to na cenę? 
Wtedy na pewno znacząco wzrośnie (myślę, że nawet o 200% w stosunku do ceny, jakiej można by żądać bez szkolenia metodami Parelliego).
Galopada 😅 😂przepraszam...
Rozumiem, że tego konia chcesz kupic? To musisz ją ocenic pod kątem ile ty uważasz, że ona jest wg ciebie warta (bo ja znasz i myśle, że się nieco na rynku sprzedaży koni orientujesz?  :icon_rolleyes🙂 A ile chce dostac za nią właściciel. Pochodzenie ma pełne. To tyle.
krzysztoftzr   Horses knows who moves who
28 kwietnia 2014 08:04
Rozumiem, że tego konia chcesz kupic? To musisz ją ocenic pod kątem ile ty uważasz, że ona jest wg ciebie warta (bo ja znasz i myśle, że się nieco na rynku sprzedaży koni orientujesz?  :icon_rolleyes🙂 A ile chce dostac za nią właściciel. Pochodzenie ma pełne. To tyle.

tak chce sobie kupic konia mlp. nie obserwuje rynku koni małopolskich  i trochę mi rodowody są tej rasy obce dlatego wolę spytać  osób ktore maja malopolaki  albo je hoduja   lepiej zawsze zapytać o obiektywna opinię
ta klacz chyba ma jakieś luki w rodowodzie- tym dalszym, do tego tak jak napisałam, pochodzenie ani hodowlanie ani użytkowo nic specjalnego...jeśli szukasz coś do ambitnej rekreacji, z dobrym papierem -czyli takim co i potem w hodowli nie jest wstydem wykorzystać to raczej nie ten kierunek.
Natural dla jednych zaleta dla drugich wada, a inni się śmieją, że dla koni co wędzidła nie przyjęły...
Jakby zajeżdżał jakiś super zawodnik, koń po treningu u znawcy tematu i ten zawodnik db się wypowie i poleci konia, to cena up....
no właśnie do czego chcesz tego konia?

Jak szukasz konia dla przyjemności do jazdy w teren i "pokręcenia" się po placu to każdy kon jest dobry byle był jezdny a ona wygląda, że powinna byc.
W 6 pokoleniu ma jedną luke to ma małe znaczenie. Paszport ma pełen (4 pokolenia).

Cokolwiek więcej ciężko powiedziec bo nikt z nas tego konia nie widział nawet filmiku nie masz jak kon się rusza itp...
Ile ona jest warta dla ciebie? Jak się tobie z nią współpracuje? Jeździłaś na niej? Czy tylko się tobie podoba zza ogrodzenia? To ma byc twój pierwszy koń? Jakie masz doświadczenie a koń jaki ma temperament?  🙄 itd... Na prawde pytan można zadac wiele.

Ja sama mialam kiedyś taki dylemat i nie zdecydowałam się na tego konia konia którego mam na myśli pomimo, ze na nim jeżdziłam dobrze się dogadywałam i bardzo ją chciałam. Właściciel się nią kompletnie nie interesował, nie jeździł nawet konno miał ją w d***  😲 Konik był dla mnie  😍 i właściciel zawyżył moim zdaniem 3 krotne wartośc tego konia bo wiedział, że mam do niej sentyment.
Jednak sentyment i sympatia to jedno a frajerstwo to drugie  😀iabeł:

Nie podajesz ceny właściwie nic kompletnie i prosisz żebyśmy wróżyli z fusów  😎
Dla jednych to 6 ma znaczenie😉 a paszport to i pół nn ma😉, ale nie o to chodzi, do rekreacji można i nn kupić, ale jeśli ktoś chce się bawić w hodowlę, ewentualnie potem sprzedać źrebaka, to od matki z takim papierem, bez wyników użytkowych, nawet po db ogierze może być... trudniej.
Jeśli zaś koń do tego o czym pisze koleżanka niżej to musisz indywidualnie podejść do sprawy i sprawdzić czy taki koń ci pasuje, wtedy i pochodzenie i cała reszta ma mniejsze znaczenie🙂
[quote author=Karla🙂 link=topic=98.msg2079643#msg2079643 date=1398672433]
Dla jednych to 6 ma znaczenie😉 a paszport to i pół nn ma😉
[/quote]

🤔 To wobec tego ja chyba nie na ten paszport patrzałam, nie wiem jak to wyszło nie ważne. http://www.bazakoni.pl/database,op-show_tree,horse-54226.html (To nie edycja?) (rzeczywiście jest tam mala luka już nawet w 4 pokoleniu  :oczy2🙂
Tak czy owak za mało szczegółów żeby o czymkolwiek rozstrzygac.

Bo wychodzą konkretne kwestie a mianowicie:

Do czego ma służyc ci ten kon i dlaczego pytasz akurat o tego ???
Czardasz chodziło mi o to, że koń w połowie nyny😉 też paszport dostanie- dobrze patrzyłaś, a ja tylko dodałam, że paszport nie jest żadnym super hiper dodatkiem jak niektórzy piszą w ogłoszeniach, tylko no... obowiązkiem prawnym😉
Wiem, że paszpotr ma i NN ale lepiej jeżeli koń w szczególności klacz ma pochodzinie. Bo ja moge do tego wagi nie przywiązywac ale noga mi się powinie albo mi sie to całe jeździectwo znudzi  😡 i wtedy takiego konia łatwiej i szybciej sprzedac.

Wygląda to przeciętnie ale to moje subiektywne zdanie, którego nawet nie moge byc pewna bo nie można byc tego pewnym nie widząc konia ani go nie dosiadając i nie mogąc z nim chwile popracowac. Można jedynie ocenic pewne suche fakty czyli tylko paszport. Ale ocena konia to nierozerwalnie ocena najpierw konia później paszportu.

Konik jednak wygląda dośc "sympa" (ale znów) za mało danych

Więc taka ocena jest g**no warta  🍴

Łatwiej sprzedać jeśli to pochodzenie sobą coś reprezentuje... albo w przypadku młp jest dotacyjne (oby się skończyły te dotacje jak najszybciej). Jeśli nyny jest db użytkowo i tylko do tego ma służyć to tą użytkowością się obroni, ale!! jeśli jest to klacz i ma połowę pochodzenia to odpada jej wartość hodowlana itp.

Niektórzy oceniają najpierw "paszport"-znam osobiście hodowców, którzy po prostu koni po pewnych ojcach, z pewnych linii, rodzin itp. nie kupią...
Ja podczas kupna celowałam w konkretne pochodzenie, jak kupuję dla kupców, to np. mam powiedziane, że bez Przedświta w rodowodzie, folbluta max tyle i tyle, bez Kebaba i Berberysa np. Co człowiek to opinia.

Koń może mieć super pochodzenie, na zdjęciu ekstra, w ruchu super, skacze pod niebo a  TUV do kosza...:/ jest tyyyyle aspektów, które należy oceniać indywidualnie podczas kupna, że my tu nic nie pomożemy i tak jak piszesz taka ocena jest g... warta.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się