konie małopolskie

Tego mi tez strasznie zal... Dobry na torach byl. z Tego co sdlyszalam to wiekszosc gonitw wygral, a raz byl 2 bo wyszedl tylem z maszyny 🙂 W sporcie moze wiele nie zrobil, ale dzieci go kochaly i  moglby wiele dzieci wprowadzic do sport, bo szczery, skoczny i strasznie chetny, dla rozsadnego juniorka jak znalazl... puszczany zima na hale , bo na dworzu za mocno szalal, musial zle stanac i noga sie posypala masakrycznie. W zasadzie nie byloi jak skladac, tylko gips... Ale dzielnosc w chorobie PRZEOGROMNA !
Konie po Toledo chyba niedostatki w kalibrze nadrabiają serduchem.
Szkoda go, bo przecież on w kwiecie wieku jest.

A tak btw ktoś się wybiera na próbę do Bogusławic 23-24.09 ?  👀
Mam pytanie do znawców tej rasy, otóż ostatnio sobie oglądałem konia, który w rodowodzie miał klacz Dwinę i tu mam zgryz ponieważ baza koni podaje iż jest ona córką klaczy Kadina XXV
http://www.bazakoni.pl/database,op-show_tree,horse-9983.html
natomiast znalazłem informację że to córka KadinyXXIV
http://www.allbreedpedigree.com/dwina.
Czy ktoś może mnie oświecić jak jest naprawdę? Wiem, że linia klaczy Dwina wygasła w Janowie Podlaskim i jest w prywatnych rękach. Jeżeli prawdziwa byłaby informacja z bazy koni to byłaby to rodzina Kadiny XXV, a jeżeli druga opcja jest prawdziwa to rodziny, która wygasła w stadninie.
Dwina wywodzi się od klaczy Kadina XXV.
Czyli w bazie rodowodowej PZHK jest błąd, bo tam też jest podana Kadina XXIV?
Mi się wydaje, że to to Kadina XXV jednak, nawet nie wiem czy to nie zwyczajna literówka. Ale możliwe, że coś mi się pomyliło  👀
Może obie Kadiny mają jakąś wspólną Kadinę wśród przodków, więc nadal byłaby to ta sama rodzina. Ciekawa sprawa i żałuję, że w tej chwili (albo wcale) nie mam jak tego sprawdzić.
Mój malopolaczek.
o:Malax
m: Witra


a to mój małopolak: Absolut
o: Kamp, po Berlin Bej
m: Ascona, po Larysz
Misia
Strasznie mi się Twój siwy podoba, planujecie starty ? Chyba zmieniłaś dyscyplinę, nie ?  👀
Słyszał ktoś może o ogierze zakupionym przez p. Wójcika z Bełżyc? Gniady, młody (coś koło 4,5 lat), hodowli janowskiej, po Vis Versa, z matki po Arcyksiążę, wzrost koło 167cm? Byłabym bardzo wdzięczna za jakiekolwiek informacje i zdjęcia  :kwiatek:
Masz na myśli ogiera Erazm ?
O, bardzo możliwe! Dostałam takie informacje, jakie przedstawiłam niżej, nie znając właśnie imienia.
Interesuje mnie, gdyż właściciel chce mi wieźć klacze do niego...

edit: to ten pan?

Hmm, delikatnie mówiac przeciętniak. Oboje rodzice mają na koncie lepsze potomstwo.
Sam ogier zbonitowany na 78 pkt, z bardzo wyraźnym francuzem (mniej więcej widocznym z połowy hali), nisko osadzoną szyją, ledwo zdał ZT. Podobał mi się w skokach luzem, bo tam było widać pewien "błysk", poza tym przeciętniak.

http://www.bazakoni.pl/horse_6336.html
W ogóle mi się ten koń nie podoba... Szyję nawet sama zauważyłam, więc musi być wyraźna wada  😁. W ogóle wydaje mi się jakiś taki... krótki?
A miał być taki świetny i wybitny...  😎
No orłem to on nie jest. Ja się zdziwiłam jak go przepchali - ani to ładne, ani zdolne  😵
Z ciekawości spytam ile stanówka ? Dużo tam macie na lubelszczyśnie ciekawszych ogierów, jeśli ma być syn VV to może nad Atutem warto pomyśleć ?
asior   -nothing but eventing-
23 listopada 2010 18:07
E no, bywaja krotkie i calkiem niezle po Vis Versa  😎
Erazm to chyab wyjątek potwierdzający regułę (bo VV z reguły chwytają za oko i zdolne są, a że z charakterem różnie to inna rzecz  :hihi🙂.
Sama nie wiem ile stanówka, szczerze mówiąc. O Atucie była już rozmowa, ale odpadł - droga stanówka, sport, czy coś w tym rodzaju, już teraz nie pamiętam...  😡
A co dzieje się z Jasnym Porankiem?
w Michałowie? a ja nie moge sie doczekac naszego małego Berlina i Frazesa  😍
galopada_ którą kryliście Berlin Bejem?  😉
Jasny, Drop i Arsenał w Michałowie.

galopada
Kiedy pierwsze źrebaki ?
armara Zmienilam dyscypline nie wiem czy na moje szczescie czy nie ale zadowolona jestem  😉
Startowalismy w uplywajacym sezonie N klase z fajnymi wynikami,zgrywamy sie powoli bo siwego mam stosunkowo krotko a on jeszcze z trybu padokowo-malo pracujacego do pracy musial wrocic i ja sie musialam przestawic z trybu wkkw .
Mam nadzieje ze w przyszlym sezonie ruszymy pelna para z startami .
Taki byl za mlodu.
asior   -nothing but eventing-
23 listopada 2010 23:24
Gdyby to byl facebook, kliknelabym "lubie to"! Nie do poznania  🙂
asior Ja poznalam tylko po tej bialej skarpetce na lewej tylnej nodze .
Generalnie jest fajnie bo jak sie znudzi klepanie kapuchy mozna porzadnie pogalopowac,bardzo porzadnie  😁
asior   -nothing but eventing-
23 listopada 2010 23:35
A na torach wyniki mial dobre? Dlugo biegal?
breakawayy naszą ,,złotą" Jurate  😜 także moze byc super!

armara jakoś z tego co mi sie wydaje to pierwsze pod koniec lutego poczatek marca...

Hoho Misia, niesamowita zmiana  😲  👍
Fajny chłopak, życzę udanej wspólpracy.

galopada
No to już niedługo 🙂 A jak Poraneczki rosną ?
Milky Way i Miami Vice sprzedane. zostały nam dwa ogierki. Jeden półbrat rudej Druzji a drugi syn Delii po Bajt ( tej z championatu z Białki i ktora byla na ZT i niestety nabawila sie tam kontuzji ktora odbija sie na jej zdrowiu do teraz i oczywiscie nikt nic w SO nie wiedzial a kon probe szedl na ,,znieczuleniu"  😀iabeł:  👿 ). Wlasnie ten od Delii mi sie strasznie podoba, bo rudy chorowal troche i taki nieduzy jest.
asior Dokladnie nie wiem ale chyba nawet niezle mu szlo  😉

armara dziekujemy  :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się