konie małopolskie

czas się pochwalić  😀

Boliwia od Bawaria i Psalm, 4 latka




💘


edit: zdjecia
adrianna32   oni wojne pokazuja a o pokoj walcza
16 maja 2010 19:50
Olgen piekna jest! Nie masz innych zdjec?  😀
miło, że się podoba  🙂






olgen zakochałam się! małopolaki to najpiękniejsze konie jednak 🙂
adrianna32   oni wojne pokazuja a o pokoj walcza
16 maja 2010 20:20
Boze kasztanka.  😜 Pasowala by do mojego gniadoszka, nie chcesz sprzedac?  😜
Katharina   "Be patient and trust in the process"
16 maja 2010 20:22
Młody  🙂 Swoją drogą to taki mini sobowtór Twojej klaczy olgen   😉
mirti2 zgadzam się. świetne w skokach, temperamentne i straaasznie przyjacielskie  💘
adrianna32 nigdy w życiu!  🤬  😀
Katharina też taki los arabos. świetne nogi, nic tylko czekać aż podrośnie!  🙂
Katharina   "Be patient and trust in the process"
16 maja 2010 20:42
no ma coś tego araba w papierach  😉  A jeśli chodzi o nogi to nie zaprzeczę, rusza nimi nieźle skubany !  😍
katharina

To mały Ostragon ?
Katharina   "Be patient and trust in the process"
16 maja 2010 21:44
armara   tak  😉
małe małopolskie dziecko urodzone w nocy 14 na 15 maja 🙂

JANTAR po Arioso od Jurga/Dryg
adrianna32   oni wojne pokazuja a o pokoj walcza
16 maja 2010 22:56
jakie slodkie malenstwo.  😀  Nigdy nie widzialam takiego na zywo...  🙁
galopada_   małoPolskie ;)
17 maja 2010 18:51
Justus ( Bekas po Divisior xx / Jurata po Przedświt XIII-4) dwulatek, przygotowywany do Championatu w Białce  😜

Super, zresztą jak wszytskie Wasze młodziaki  😜
Dawaj Halogena młodego!
galopada_   małoPolskie ;)
18 maja 2010 04:36
nie mam jego zdjęć. moze w weekend mi sie uda zrobić. Ale rudy fajnie przypakował od zeszłego roku nie?  😍
galopada - Ty jeździłaś na Bekasie ?? Możesz coś więcej napisać o nim? Jakie potomstwo daje, jaki w obejściu, jak się sprawdzał na zawodach itp
[quote author=galopada_ link=topic=98.msg590079#msg590079 date=1274153796]
nie mam jego zdjęć. moze w weekend mi sie uda zrobić. Ale rudy fajnie przypakował od zeszłego roku nie?  😍
[/quote]

no przypakował, taki przecineczek był
kurczę myślałam, że je mat hurtem robi, ale widzę że Janeczek się nie załapał. No nic dorwę go w Białce najwyzej  😁
galopada_   małoPolskie ;)
18 maja 2010 15:54
KArego to on tresował przez weekend majowy bo miał chłopak za dużo do powiedzenia  😁
Doma   Folbluciki folbluciki folbluciki :)
22 maja 2010 20:44
mój roczniak małopolski, już wklejałam na innym forum, mam nadzieję że mnie nie pokroicie  🙂

Jaworzynka xx po Don Corleone / Łyk Szampana




galopada_   małoPolskie ;)
23 maja 2010 11:32
Harbuzia w akcji



i jej matka kl. Juturna po Hegemon

Katharina   "Be patient and trust in the process"
23 maja 2010 12:09
adrianna32   oni wojne pokazuja a o pokoj walcza
23 maja 2010 12:52
Doma ile on ma wzrostu?  😲
Doma   Folbluciki folbluciki folbluciki :)
23 maja 2010 21:28
muszę zmierzyć, ale raczej nie dużo, ok 145 myślę.. jest wzrostu 3 letniego Tinkerka u nas w stajni
montana   małopolskie
23 maja 2010 21:50
Jest uroczy,

a to nasze roczne pannice

[IMG width=299 height=400][/img]

[img width=299 height=400][/img]
adrianna32   oni wojne pokazuja a o pokoj walcza
23 maja 2010 21:58
Jejku a wyglada kolosalnie, chociaz jak na rok to bardzo duzo...  😲  😀
Doma   Folbluciki folbluciki folbluciki :)
24 maja 2010 08:44
jak zmierzę dokładnie to napisze, bo nie chce naciągać, ale nie jest wielki z porównaniem do niektórych roczniaków które widziałam, ale wole żeby spokojnie rósł, niż wyskakiwał w ekspresowym tempie, zdrowiej dla niego  🙂

montana Twoje Pannice prezentują się pięknie z bukietem  😀 ładnie rozwinięte!!

ja jestem dumna z Jaskra jak poradził sobie z ewakuacją z zalanej stajni, jak dzielnie przeżył swoją pierwszą wyprawę w życiu przez rwącą rzekę, ruchliwą ulicę i to jak spokojnie potrafił się zachować w nowej stajni, myślałam że będzie się denerwował, nie chciał się wyczyścić czy kopał przy dawaniu nóg, a tu konisko zachowywało się grzeczniej niż u siebie, ślicznie dawał nogi, w związku z brakiem przez kilka dni pastwiska musiał przejść szybki kurs lonżowania, uczył się błyskawicznie! także poza jego ruchem w kłusie który jest kiepski, z całej reszty jestem bardzo zadowolona 🙂
anetakajper   Dolata i spółka
24 maja 2010 08:50
Luna m 174 cm po Bonaparte m 159 cm od Lewada m 157 cm (po Bazar m)
Tego konia nie zapomnę nigdy. Małopolaki to jest klasa
zapytam Was jakie jest wasze zdanie na ten temat:

przeglądałem stronę PZHKM i czytając zamieszczone wyniki koni małopolskich na Memoriale Królikiewicza , zauważyłem iż w przypadku "mojego" Askardiego  w żadnym miejscu nie jest wymieniony hodowca, a przy innych koniach jest. Poza tym zdziwiło mnie iz podając konia podaje się tylko ojca i ojca matki zupełnie iignorując z jakiej rodziny klacz pochodzi.

Wysłąłem maila z zapytaniem o te dwie sprawy i otrzymałem odpowiedź iż informacji o hodowcy nie było w arkuszach wyników , poza tym oni nie muszą nic zamieszczać i robią to przy okazji.

wyniki znalazłem na swiecie koni i tam w rubryce wyników koni 6 letnich z ocena stylu konia sa podane dane o hodowcy.

Jesli chodzi o brak informacji o matce , a tylko o ojcu, dostałem odpowiedź: " imiona matek często nic zainteresowanym nie mówią,natomiast
informacja o ojcu i dziadku daje obraz jakie, połączenia sprawdzają sie w sporcie itp."

Nie rozumiem takiego podejscia, w przypadku Askardiego jest inbred na Kwarteta,  Asola od Asoglina (od Astma xx oo, po Kwartet )
czy to nie jest ważne? czy rodzinę klaczy można tak pomijać ?

co o tym myslicie





Wy
[quote author=pawel_asola link=topic=98.msg603616#msg603616 date=1275234973]
czy to nie jest ważne? czy rodzinę klaczy można tak pomijać ?
[/quote]

Moim zdaniem, forma podania pochodzenia z uwzględnieniem kolejnych "ojców" jest bardzo czytelna.
Jeśli ktoś będzie koniem zainteresowany to zapewne sobie go sprawdzi dokładniej. W przypadku koni janowskich, już pierwsze litery imienia wskazują na właściwą rodzinę żeńską.
Sam dobór rodziców, też ułatwia skojarzenie konia z hodowcą.

Na zagranicznych listach startowych, w ogóle nie uwzględnia się matek.

Co do hodowcy to moim zdaniem powinno się go uwzględnić.
Tak sobie teraz myślę, że fajnie byłoby podpisywać też jeźdzców, bo są tacy którzy szczególnie udanie radzą sobie z końmi młp, a to na pewno godne uwagi.
Ale to jest moje zdanie 😉

A poza tym słowa uznania należą się twórcy strony, bo gdyby nie jego aktywność nie byłoby ani aktualizowanej regularnie strony, ani zdjęć, relacji z imprez itd.
Choć z drugiej strony przydałaby się konstruktywna dyskusja na jej temat, żeby mogla jeszcze zyskać na jakości 🙂
AleksandraAlicja   Naturalny pingwin w kowbojkach ;-)
15 czerwca 2010 12:12



Dziewczyna w fioletowym to Ewa Martyniak i dosiada małopolskiego Bohuna (Wieczór oo x Berberys xxoo)- razem wygrali 3 konkurencje techniczne na zawodach kwalifikacyjnych PLWiR w ZygiRanch w Ugniewie w naprawdę pięknym stylu  😅



edit: poprawiłam zdjęcia!
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się