konie małopolskie

MMVG
Wydaje się być bardzo podobna do brata 🙂 Ślicznie wygląda, to połączenie absolutnie nie do zdarcia  🏇


Szkoda, że nie da się ich sklonować jeszcze, albo odmłodzić. Chyba, że pokryję jeszcze raz i zrobię inbred na Emetyta :P
Chłopak z dziś  😉 
[quote author=armara link=topic=98.msg1326448#msg1326448 date=1330879197]
MMVG
Wydaje się być bardzo podobna do brata 🙂 Ślicznie wygląda, to połączenie absolutnie nie do zdarcia  🏇


Szkoda, że nie da się ich sklonować jeszcze, albo odmłodzić. Chyba, że pokryję jeszcze raz i zrobię inbred na Emetyta :P
[/quote]

Jest jeszcze szansa, że Mefiu coś zawalczy w hodowli. Oby mu się udało 🙂 🏇
Masz jakieś nowe fotki młodej  👀 ?
[quote author=MMVG link=topic=98.msg1326450#msg1326450 date=1330879267]
[quote author=armara link=topic=98.msg1326448#msg1326448 date=1330879197]
MMVG
Wydaje się być bardzo podobna do brata 🙂 Ślicznie wygląda, to połączenie absolutnie nie do zdarcia  🏇


Szkoda, że nie da się ich sklonować jeszcze, albo odmłodzić. Chyba, że pokryję jeszcze raz i zrobię inbred na Emetyta :P
[/quote]

Jest jeszcze szansa, że Mefiu coś zawalczy w hodowli. Oby mu się udało 🙂 🏇
Masz jakieś nowe fotki młodej  👀 ?
[/quote]

Nie mam :/ Nie skorzystałam z pogody, ale wkrótce zrobię jak się odfutrzy trochę 😉 i wstawię do młodych koni 🙂
No mógłby Mefisto trochę pokryć, bardzo fajny koń i charakter extra.
Huzarova, w takim razie trzymam kciuki i oby było tak dalej 😀
My tu pierwszy raz
BUrsztyn vel Księciunio po Berberysie🙂
MMVG
Wiosna tuż, tuż mam nadzieję, że coś wrzucisz 🙂
galopada_   małoPolskie ;)
07 marca 2012 14:51
Pani starsza Jurata, 17 na karku  😉


montana   małopolskie
07 marca 2012 16:41
kasia&figa, pokaz Księciunia w całości 🙂

Ha, ja się zorientowałam, że mamy stado geriawitów, 18, 19, 19, 24 w takim wieku nasi seniorzy stada.

To jak kasztany w takim ujęciu, to ode mnie Psalm, lat 19



Przepraszam że wtrącę :kwiatek: Ale mam pytanie które nurtuje mnie juz dłuższy czas 😉 ktoś mógł by mi wyjaśnić ( pokazać ) czym różni się koń małopolski "nowego typu " od tego w typie "starym" ????
To ja pokaże mojego Bajdara lat 14  😉 
Montana przystojniak z niego. Wrzuć jeszcze jakieś fotki rudzielca.
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
08 marca 2012 09:09
kffiatuszek, z tego co tłumaczył mi pewnego razu członek komisji ZT w Bogusławicach, te w starym typie były niższe(trzeba by w jakiejś mądrej książce poszukać jaka była górna granica) i mocniejszej budowy. Te teraz są bardziej w typie sportowym, są nieco lżejsze i wyższe(niektóre trzylatki przyjeżdżające na ZT mają nawet po 168-169cm :hihi🙂. Ale dokładnie jak to jest to mówię, trzeba by wziąć jakąś książkę na temat hodowli do ręki 😉
galopada_   małoPolskie ;)
08 marca 2012 10:05
Mozii albo jak nasz jak przyjechał do ZT 175, teraz juz wiecej  😵 ale to juz jest przesada  😉
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
08 marca 2012 11:29
Nom  😉 Kiedyś jak wyskoczył ponad 160, to był ogromny koń małopolski, a teraz?  😁
i kiedyś dzięki temu konie nie miały tylu kontuzji i były wytrzymalsze, miały dolane xx itp
A teraz jakieś wielkoludy upośledzone powstają...
galopada_   małoPolskie ;)
08 marca 2012 14:49
Perlica wypraszam sobie  😎
galopada_, piszę generalnie, na podstawie przekroju próby selekcyjnej na przestrzeni ostatnich 10 lat- z roku na rok coraz słabsze zdrowie, a koń coraz cięższy
Ja widziałam te w starym typie. Bardziej mi się podobały od tych wiekoludów, jednego obserwowałam, ale nie kupiłam. Nogi, nogi, nogi...
galopada_   małoPolskie ;)
08 marca 2012 17:33
koń koniowi nierówny. Ostatnio trzy konie naszej hod. ( w tym ten wielkolud 175+) miały robiony dokłany TUV i weterynarze az sie dziwili, ze nogi są całkowicie czyste. Mowili, ze teraz zadno kiedy znajdzie się 100% czysty koń, zazwyczaj jest jakieś ,,ale".
montana   małopolskie
08 marca 2012 20:16
Montana przystojniak z niego. Wrzuć jeszcze jakieś fotki rudzielca.


Dziekuję
nie chce przesadzić 😉 Wyślę więcej na maila



2008 Nasze początki🙂


2010


2011 tu pod moją "luzaczką" która go uwielbia i on też
montana chłopak chyba ma charakterek że na kolcu chodzi  😉  ( tylko tak się pytam żeby nie było )
montana   małopolskie
09 marca 2012 18:00
kasia&figa , wyładniał Ci konik ! On jest synem janowskiej Barbi po Europejczyk oo ?
Ile ma wzrostu ?

monia, Nie, nie jest aż tak źle, ale jako że jest pełnia sezonu stanówkowego, a kryjemy zawsze z zasady ogierami na kolcu, to jakoś najcześciej przy okazji stanówki mam okazję zrobić zdjęcia, że ktoś go do tych zdjęć przytrzyma. Więc to raczej przypadkowo tak się złożyło.

W kantarze i w ogłowiu tez ma jakieś fotki 😉

montana chłopak tylko kryje ?  Mój kryje i trenuje  😉 
montana   małopolskie
09 marca 2012 20:56
No to gratulacje, powodzenia, chwal sie wynikami.
Nasze dziadki też nie tylko kryją, stosownie do wieku mają zapewnione inne rekreacyjne atrakcje rehabilitacyjne dla geriawitów, żeby serce wytrzymało obciążenia w sezonie  😉
No to gratulacje, powodzenia, chwal sie wynikami.
Nasze dziadki też nie tylko kryją, stosownie do wieku mają zapewnione inne rekreacyjne atrakcje rehabilitacyjne dla geriawitów, żeby serce wytrzymało obciążenia w sezonie  😉


Wyniki to może jakieś będą jak mi starczy siły  😵  Dopiero zaczynamy małe podskoki , choć czuje po kościach że lepiej w ujeżdżeniu z racji naszego wieku  😁 
montana tak właśnie mamusia to barbi,

generalnie ma dużo dolewki araba bo chyba ponad 65%, strasznie elektryczny był i nerwus okropny, niestety wydaje mi się że za chudy ale podtuczyć się nie da🙂

Wiesz może coś więcej o rodzicach jego?

ma ponad 160 cm w kłębie
montana, Rudy jest piękny ! 😍
montana   małopolskie
10 marca 2012 17:47
montana, Rudy jest piękny ! 😍


Dziękuję

[quote author=kasia&figa link=topic=98.msg1333486#msg1333486 date=1331397459]
Wiesz może coś więcej o rodzicach jego?

ma ponad 160 cm w kłębie
[/quote]

oj więcej nie wiem, tak tyle co z bazykoni
Ale byłam ciekawa jak on wzrostowo własnie przy takim zaawansowaniu w czystą krew
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się