WAŻNE! ARABY petycja PRZECIW ODWOŁANIU A.Stojanowskiej, J.Białoboka i M.Treli

Klacz była w dzierżawie, skąd wiesz co przewidywała umowa w takiej sytuacji?


Pouczasz ludzi o regulaminie a sam do kogo się zwracasz ???  🙄

To chyba nie jest problem wkleić kawałek postu żeby można było wywnioskować , kogo i o co pytasz

P.S Umowa umową , a są jeszcze przepisy dotyczące przechowania mienia i niedopełnienia należytej staranności przy przechowywaniu mienia. Do tego zarzut zlamania przepisów o transporcie , wyprowadzenie konia poza miejsce przechowania bez zgody właścicielki i podjęcie leczenia bez takiej zgody . Myślę że po głębszej analizie jeszcze ze 100 różnych faktów się znajdzie
Wieża Wiatrow, - możemy sobie taką ustną umowę zawrzeć między sobą. Jednak ktoś, kto majątkiem Skarbu Państwa dysponuje to już chyba nie bardzo? Nie uważasz, że jakby było na piśmie do pierwszego dnia, to byłoby lepiej?
Nie uważasz, że jakby było na piśmie do pierwszego dnia, to byłoby lepiej?


Lepiej czy gorzej to pojęcie względne . Umowa ustna pod względem prawnym jest tak samo ważna .  😉 Może było by lepiej , dlatego po pewnym czasie postanowiono sformalizować pisemnie to co zawarto ustnie  😉

Jest coś takiego w przepisach o przechowaniu mienia jak rażące niedbalstwo. Myślę że prawnicy p. Watts sobie poradzą , bo winy po stronie nowej ekipy jest tyle że o odszkodowanie nie będzie trudno  😉
Nawet jeżeli  z  umowami  są winni  to wydaje  mi się z e nie  jest  to  powód  do  zwolnienia. Blędów nie  popełnia  kto  nic  nie  robi.  Stadniny  funkcjonowaly  swietnie, przynosiły  zysk, miały  prestiż. Jaki  to  powód  do  zwolnienia. Nowy  prezes  spowodowal  straty  i  to  jest  normalne  nic  sie nie  stało. Padła  Pianissima  i  afera,    straszenie  prokuratorem  Padła  Preria  i    nowy prezes  nie  jest  winny,  i  szuka sie    tego  co  truje.  Padła  Amra z powodu  błednych  decyzji  i tez nic  takiego,  nowy  prezes  nie  jest  odpowiedzialny  tylko  staremu  szuka sie  jak  udowodnić  że to  jego  wina.  Stadniny  rozwalone  straty  będą  nawet  z  tych pensjonatów  co  konie  zabiorą,  z  aukcji  ktora  nie wiadomo  czy  bedzie,  odszkodowanie  które  trzeba  będzie  zapłacic  za  padle  klacze.  I  tu  nie  ma niegospodarności  i  winnych.  A  straty  sa  o  wiele  większe  niż  podpisanie  umowy  z  opóźnieniem
No PIS - owcy nie są winni z założenia . Jak może być winny ktoś kto wprowadza dobre zmiany i ma dobre chęci .  😵
Nie znam warunków umowy, to prawda ale przepisy są dla wszystkich, prezes spółki skarbu państwa to strona umowy, tak jak każdy obywatel, chyba, że istnieją przepisy szczegółowe,  dlatego napisałam,  to praca adwokatów, jeśli zostaną przedstawione jakieś realne zarzuty. Na razie mamy tylko bliżej nieokreśloną  niegospodarnosc. Myślę,  że w tym momencie już boją się podawać zarzuty bez dowodów,  by nie zostać pomówionym o zniesławienie.

Zwolnieni prezesi, jeśli są winni za coś karalnego, niech odpowiedzą za to - to moje zdanie, ale jeśli zostali odwołani,  "bo tak" i zastąpieni,  przynajmniej w Janowie mamy dowód osobami " z kosmosu" w zakresie hodowli koni arabskich, to nie jest normalne. Jako obywatele mamy prawo obserwować i komentować zmiany. Rządzących  rozliczymy za 3,5 roku.
Boją się podawać zarzuty żeby nie dać drugiej stronie czasu na przygotowanie się do obrony  😉
Perszeron, - niestety, jak to mówią: strzeżonego Pan Bóg strzeże. Szkoda, że umowa nie była podpisana od dnia przyjazdu, bo nie byłoby sprawy.


"Gdyby babcia miała wąsy, to byt była dziadkiem." To nie jest żadna "sprawa", tylko czepianie się ogona. Świadczy to o tym, że naprawdę już nic lepszego nie potrafią znaleźć.
W świetle prawa umowa ustna jest tak samo obowiązująca jak pisemna. Jedyny jej mankament, jest taki, że w razie sporu trzeba mieć świadków, aby potwierdzić jej treść  dlatego w świecie ciemnego ludu jej się nie stosuje, bo w tej kaście społecznej słowo jest guzik warte.
W wyższych sferach umowy ustne między szanującymi się stronami są na porządku dziennym, ponieważ tam słowo i wizerunek jest więcej warte od głupich paruset tysięcy euro. Moim zdaniem funkcjonowanie tego typu stadnin opiera się na trochę innych schematach, niż działanie jakiegoś urzędu, gdzie bez papierka ani rusz.
  Z resztą umowa po czasie została spisana jeszcze przed tym całym zamieszaniem, więc naprawdę trudno tutaj doszukiwać się jakiegoś zaniedbania. Poza tym autorka w artykule między wierszami podnosi  zarzut, że Janów nie pobierał opłat od właścicielki za utrzymanie i leczenie klaczy co jest czystą paranoją.

... by nie zostać pomówionym o zniesławienie. 😉
Skoro teraz  dzienikarze  znaleźli  te  umowy,  czyli  ciagle  szukaja.  No  i  jak  dziennikarze je  znaleźli? Na  pewno  nie  jechali  do  Pani  Watts i  nie  grzebali  w dokumentach.  Na  pewno  nie  siedzieli  w  dokumentach Janowa.  Ktos im  to  dał.  A  kto  mógł  dać.  chyba  nie  masztalerz  czy  sprzataczka. Bo  nie  sądze zeby te  umowy wisiały  na tablicy  ogloszeń,  o  ile  takowa  w  stadninie  jest.  Dziennikarze dostali  albo  od  Skomorowskiego  ale  prędzej  od  Jaworskiego  ktorzy  siedzi  i  grzebie  w  papierach  szukając  co  by  jeszcze  wynaleźć.  Pracownicy  mają  zakaz  rozmów  z mediami.  To  co  media  czy  dziennikarze oknem  weszli  i  te  umowy  znaleźli? Kto  donosi?.
Doradzał im Wójtowicz, ale podkulił ogon i zniknął , a teraz siedzą i grzebią w papierach żeby tylko coś znaleźć co ich trochę wybieli i pokarze stary zarząd w gorszym świetle. To się robi paranoja i polowanie na czarownice  😤 😤 😤
Tak sobie tylko spekuluję,bo nie wiadomo jak było... Może umowy o dzierżawę klaczy były na piśmie dopiero wtedy,gdy było potwierdzenie,że klacze są żrebne? Bo przecież były dzierżawione żeby urodziły dla Janowa żrebaki??To generalnie  w zasadzie stadnina powinna płacić p.Watts za dzierżawę,a nie odwrotnie?? 
A w tym całym polowaniu na czarownice to jaki osobisty interes miałby zrobić na tej dzierżawie p.Trela?Przecież żrebaki miały być dla stadniny a nie dla niego ?/ Paranoja goni paranoję...
Długo mnie nie było, dlatego dopiero teraz odniosę się do postugagi . Tak, stadnina to nie tylko Prezes Trela ale zapominasz, że z Janowa odeszli trenerzy. I to nie byle jacy. Paweł był prezenterem i trenerem a za zaplecze odpowiadała Asia. To, jak wspaniale wykonywali swoja pracę miałam możliwość wiele razy oglądać. Z tego co wiem, został teraz tylko Kamil i jeden młody chłopak, który tyle  co ukończył szkołę. Na pewno są jeszcze ludzie na zapleczu ale nie wierzę, że bez Pawła i Asi osiągną ten sam poziom i dadzą radę w tak okrojonym składzie ogarnąć taką liczbę koni.
A już od miesiąca powinna być lista klaczy na aukcję bo w maju przyjeżdża fotograf i filmowiec. Klacze i konie pokazowe powinny już być szykowane. Białka na początku czerwca.Kto ma to ogarnąć w Janowie, kiedy nawet jak Asia i Paweł byli w Janowie była to ciężka praca bo tyle koni trzeba szykować???? Dlatego uważam, że dla Janowa to koniec. Nowa władza tego nie ogarnie a pozostali zwyczajnie nie dadzą rady
Z relacji członków zjazdu PZHKA wynika, że prywatnych hodowców popierających "dobre zmiany" w stadninach jest niewielu i chyba nie przyjechali na zjazd.
Stadnina nie pochwaliła się całym przychowkiem. Zrebaki  poprzedniego hodowcy są tak dobre, czy zaniedbane.  Nie wiemy, bo ich nie pokazano i nie pozwolono publikować zdjęć. Bardzo mnie to niepokoi,  bo po Amrze diabli wiedzą  co obecny zarząd wymyslil.  Mam taką niepokojącą myśl,  jeśli nikt poza pracownikami nie będzie widział konia, to można go sprzedać zaprzyjaźnionemu klientowi za zaniżoną  cenę. Nie jestem pewna, ale czy konie ze stadnin państwowych można sprzedać tylko w formie przetargu? Przynajmniej można byłoby zarządowi patrzeć  a ręce,  gorzej, że nie zawsze będzie wiadomo, kto tego konia kupił.  W umowie kupna można to sobie zastrzec. Mam nadzieję,  że to tylko moja teoria spiskowa.
Twoja teoria spiskowa ma jak najbardziej uzasadnienie. Zniknięcie Pingi...  😵
Berula, właśnie od poniedziałku miałam przypomnieć o Pindze. Wg oświadczenia dzierżawcy powinna wrócić w tym tygodniu.

TVN 24 podało,  że dzisiaj o godz. 14 zainauguruje swoją działalność rada ds. hodowli koni.
Ciekawe kto w tej radzie zasiądzie ???  🙄 Hobbyści , miłośnicy czy wielbiciele koni ??? A może sklepowe z GS-u
Smok10 taka rada może być obiektem zupełnie pokazowym, łatwo ją powołać, a nie umożliwić jej wpływu na cokolwiek - a jednocześnie propagandowo "dla ludu" dobry chwyt, przecież rada jest. Także łatwo zaprosić do rady hodowców z doświadczeniem, a potem nie wynika z tego nic.  🙁
Na pewno prof. Krystyna Chmiel. To energiczna kobieta, która wg mnie będzie walczyła o polską hodowlę i nie będzie bała się aktualnej władzy.
Miyako   聞こえる昨日の叫びが。
11 kwietnia 2016 08:16
Ciekawe kto w tej radzie zasiądzie ???  🙄 Hobbyści , miłośnicy czy wielbiciele koni ??? A może sklepowe z GS-u


Pani prof. Chmiel, Pan prof. Jaworski, Pan dr Raś.  I jeszcze ktoś z pomorza, ale nie pamiętam nazwiska.  😡
[quote author=Wieża Wiatrow link=topic=99140.msg2527141#msg2527141 date=1460356708]
Nie jestem pewna, ale czy konie ze stadnin państwowych można sprzedać tylko w formie przetargu?[/quote]

Według moich wiadomości tylko tak, ale niekoniecznie w  ramach aukcji. To jest tzw. przetarg ofert, klient składa ofertę z ceną na konkretnego konia, jeśli w danym dniu są inne wybiera się najlepszą. Jeśli nie ma innych, a cena odpowiada firmie , konia kupuje ten kto tę ofertę złożył.

[quote author=Wieża Wiatrow link=topic=99140.msg2527141#msg2527141 date=1460356708]
Przynajmniej można byłoby zarządowi patrzeć  a ręce,  gorzej, że nie zawsze będzie wiadomo, kto tego konia kupił.[/quote]

W świetle prawa na ręce zarządowi może patrzyć tylko właściciel, czyli ANR. Osobom postronnym nic do tego. Spółka, tak jak każdy inny podmiot prowadzący działalność gospodarczą nie ma obowiązku udostępniania informacji o tym, kto nabył konia i za ile. Może, ale nie musi. 

[quote author=Wieża Wiatrow link=topic=99140.msg2527141#msg2527141 date=1460356708]
TVN 24 podało,  że dzisiaj o godz. 14 zainauguruje swoją działalność rada ds. hodowli koni.
[/quote]

To ma być rada ds. hodowli konie arabskich czy hodowli koni w ogóle ?
s.heykowski, logicznym by było, gdyby koni w ogóle. Wszak Janów (Michałów i Białka) to nie tylko araby
[quote author=_Gaga link=topic=99140.msg2527187#msg2527187 date=1460362094]
s.heykowski, logicznym by było, gdyby koni w ogóle. Wszak Janów (Michałów i Białka) to nie tylko araby
[/quote]

No to znowu jakaś kompletna bzdura się szykuje tym bardziej, że w tej radzie jak na razie nie widać nikogo, kto by cokolwiek wyhodował.
s.heykowski, ale to tylko moje zdanie... nie znaczy ze tak będzie raczej wink
A z tą hodowlą to nie przesadzaj. Jeden z nich przecież "hoduje" kota 😂
[quote author=_Gaga link=topic=99140.msg2527194#msg2527194 date=1460362723]
s.heykowski, ale to tylko moje zdanie... nie znaczy ze tak będzie raczej wink
A z tą hodowlą to nie przesadzaj. Jeden z nich przecież "hoduje" kota 😂
[/quote]

No wiem 🙂 , mamy tez biskupa od koni, koniecznie powinni go wziąć do tej rady
Aha no i jeszcze gościa (na eS), który "z koniami" nie miał za wiele wspólnego, ale to będzie jego nowe hobby :wyśmiewa:
[quote author=_Gaga link=topic=99140.msg2527198#msg2527198 date=1460363211]
Aha no i jeszcze gościa (na eS), który "z koniami" nie miał za wiele wspólnego, ale to będzie jego nowe hobby :wyśmiewa:
[/quote]

ostatnio pani w TVN, która przekręciła nazwę Polturf, również powiedziała "koniami". Oni wszyscy z jednej bandy chyba 🙂
Przepraszam, ale ile kon polskiej hodowli stało ostatnio na pudle ME YJ? Tak a propos niczego
[quote author=_Gaga link=topic=99140.msg2527198#msg2527198 date=1460363211]
Aha no i jeszcze gościa (na eS), który "z koniami" nie miał za wiele wspólnego, ale to będzie jego nowe hobby :wyśmiewa:


ostatnio pani w TVN, która przekręciła nazwę Polturf, również powiedziała "koniami". Oni wszyscy z jednej bandy chyba 🙂
[/quote]

To po prostu nie ich działa, ale dobrze że chociaż się starają . Inni nawet tego nie robią  🙄
Wieża Wiatrów, ciągle słyszę "w tym tygodniu". Dwa tygodnie temu mówiono, że ma wrócić w przyszłym tygodniu, teraz znowu w tym tygodniu. I tak tydzień za tygodniem płynie a Pingi nie ma.... 👿
To ma być rada ds. hodowli konie arabskich czy hodowli koni w ogóle ?
[/quote]
Prezenterka TVN powiedziała "hodowli koni". Może telewizja będzie koczowć pod budynkiem i porozmawia z członkami rady. Pani Chmiel nie boi się kamer i może czegoś się dowiemy.
Martwię się, bo w sytuacji, kiedy tranzakcje stadnin są utajniane, to nie będziemy wiedzieć kto i za ile nabył konia. Tych sławnych będą bali się sprzedać po cichu ale  co z innymi, chyba bardziej cennymi dla hodowli. Poza tym jeśli przychówek klaczy i ogierów nie będzie pokazywany na przeglądach, to nawet nie będziemy wiedzieć, które z tych koni są cenne. Musimy patrzeć nowym zarządom na ręce i nagłaśniać wszelkie nieprawidłowości. A jeśli my nie możemy pisać i mówić wprost o wszystkim, bo boimy się pozwów do sądu, to już zagraniczne portale tak, bo kto złoży pozew w Bahrajnie albo USA.
Mam jeszcze nadzieję, że lokalni prywatni przedsiębiorcy, którzy również zyskują na sławie stadnin zainterweniują. To są małe społeczności i wszyscy wszystkich znają.
Nie możemy dopuścić do tego aby o całej tej aferze zapomniano, zwłaszcza media, bo wtedy będzie pozamiatane.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się