Dekster

Konto zarejstrowane: 03 grudnia 2008
Ostatnio online: 23 listopada 2022 o 09:33

Najnowsze posty użytkownika:

Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym
autor: Dekster dnia 29 września 2022 o 20:00
Filip darł się od otwarcia oczu do odebrania z przedszkola.Nie bawił się,nie jadł,sikał w spodnie.W domu armagedon.Gryzienie,rzucanie się na podłogę,kopanie nogami o każdą pierdołę.Jak by mi dziecko ktoś podmienił.Trząsł się z nerwów w szatni.Idę z nim do specjalisty od zaburzeń sensorycznych i psychologa.Może mi powiedzą czy ma może jakieś zaburzenia czy musi dorosnąć .W grudniu kończy 3 lata ,wiec może to faktycznie był falstart.Odkąd skończył pol roku jedzi do opiekunek ,jest przyzwyczajony ,ze mnie nie ma ,wiec to nie jest kwestia tęsknoty za mną.Nie ogląda bajek wcale,wiec to ze nie chce jeść to tez nie to.
Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym
autor: Dekster dnia 27 września 2022 o 14:17
Poddaje się .Zamiast lepiej jest tylko gorzej.
Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym
autor: Dekster dnia 07 września 2022 o 21:22
Tylko ze nie ma właśnie mozliwosci się zapytać.Dostajesz dziecko w drzwiach i nara.Pracuje tam jako pomoc Pani,która organizowała u mnie komunie syna,ale głupio mi do niej prywatnie dzwonić ,żeby se nie pomyślała ,że nawiedzona jestem :p Moje dziecko nie jest jedynym wyjącym.Dziś już widać ze trochę się uspokoił .Sam poszedł na płac zabaw z Ukrainką, która u nas mieszka.Poszłam do nich to poszli sami do domu a ja zostałam ,więc już chyba pojął ze nie zostawię go tam na zawsze :p
Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym
autor: Dekster dnia 07 września 2022 o 20:03
Dziś już było lepiej,ale poprzednie dni to jakaś masakra.Nie spodziewałam się,ze będzie aż tak źle.Generalnie nie wiem nawet jak to przedszkole wyglada w środku bo wpuszczają tylko do szatni i po zajęciach wystawiają dzieci za drzwii.Nie wiem nic.Nie wiem czy coś jadł ,czy się zesikal to widzę po przebranych spodniach.Nic się nie można dowiedzieć bo wszystko rano szybko,w południe szybko.Nie chce zabrzmieć jak przewrażliwiona matka wariatka ,ale gdyby nie fakt,że najbliższe prywatne przedszkole mam 25 km od domu to bym go chyba do publicznego nie wysłała.
Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym
autor: Dekster dnia 06 września 2022 o 12:35
Moje dziecko poszło do przedszkola i jest dramat.Histeria przy zostawaniu,cały dzień słuchania ,ze nie pójdzie.Ze stresu zapomniał jak się sika nawet.Nigdy bym nie przypuszczała ,ze będą z nim takie problemy bo od małego nauczony z opiekunkami lub z dziadkami a tu taki płacz,ze masakra :/ Mam oczywiście opcje go nie posyłać,może dalej z opiekunką siedzieć tylko czy to coś zmieni?
kącik pomocy medycznej, czyli: czy to coś powaznego i jak temu zaradzić
autor: Dekster dnia 07 lipca 2022 o 18:38
Dostałam jakąś maść ze sterydem i zeszła opuchlizna zostało czerwone.
kącik pomocy medycznej, czyli: czy to coś powaznego i jak temu zaradzić
autor: Dekster dnia 06 lipca 2022 o 09:02
Wyjęłam delikatnie żądło wiec to na pewno pszczoła .Chodziłam później po słońcu to fakt bo było 37C a młody się kąpał w basenie.To nie pierwszy raz jak mnie pszczoła,osa czy trzmiel a nawet szerszeń ukąsił ,ale nigdy takich plam nie miałam .
kącik pomocy medycznej, czyli: czy to coś powaznego i jak temu zaradzić
autor: Dekster dnia 05 lipca 2022 o 22:46
W poniedziałek rano ugryzła mnie pszczoła i to się robi coraz większe i coraz bardziej swędzi .Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie ale chyba w piątek ugryzła mnie w stopę .Maści ani wapno je pomagają:/
kącik porad prawnych
autor: Dekster dnia 05 lipca 2022 o 21:57
Potrzebuje informacji.Mam szablon umowy z klientami i chcę ,żeby prawnik sprawdził czy jest zgodna z prawem. Ile może taka usługa kosztować?Mam prawnika znalezionego w internecie,chłopa na oczy nie widziałam a wyświadczył mi kilka takich darmowych przysług i nigdy grosza nie wziął zupełnie nie wiedząc czemu i chciała bym się mu jakoś odwdzięczyć tylko nie wiem w jaką kwotę celować .
... ślub :) ...
autor: Dekster dnia 27 czerwca 2022 o 10:24
Choć bardzo chciałam to akcenty końskie nijak się mają do naszej sali,więc były tylko konie pod kościołem.Gdyby lokal mi na to pozwolił np. był by to jakiś folwark to poszła bym w dekoracje z pampasów ,kostek siana przy wejściu ,wozu drewnianego do zdjęć itd.Zdjęcia z mojego lokalu dla przykładu.Niekońsko ,ale w ten deseń bym uderzyła.
Podróże
autor: Dekster dnia 17 maja 2022 o 23:07
Tak przeleciałam po zdjęciach i chyba od Dominikany bardziej mi się Zanzibar podoba,wiec jak ktoś był to chętnie poczytam.
Podróże
autor: Dekster dnia 17 maja 2022 o 10:53
Bierzcie pod uwagę że kaszojad ze mną jedzie .Ponad 10 h w samolocie jest nierealne :p Kenię zostawiam jak dziecko/dzieci podrosną na tyle ,żeby ich zostawić albo zabrać i się nie mordować.
Podróże
autor: Dekster dnia 17 maja 2022 o 10:40
Jak jest w miarę ciepło i plaża to mnie wystarczy:p Dominikana strasznie droga jak teraz zerknęłam,chociaż nie byłam nigdzie od 5 lat to może do przełknięcia.Niestety taki mamy system pracy,że jedynie w listopadzie możemy się wyrwać i to tylko pierwszy tydzień miesiąca.🙁
Podróże
autor: Dekster dnia 17 maja 2022 o 09:22
Gdzie na wczasy w listopadzie? Planuje z 3 letnim dzieckiem.Google mówi Fuertaventura .Był ktoś?
ekspres do kawy, kawy, rodzaje, smaki - wszystko na ten temat
autor: Dekster dnia 10 maja 2022 o 08:41
W pracy używam Saeco (Aulika?) mam go 4 lata robi dziennie Ok 100 kaw i jak do tej pory bezawaryjny.Teściowa ma u siebie w firmie też Saeco taki mały podstawowy model i służy już z 15 lat i oprócz tego ,że wytarły się przyciski to absolutnie nic mu się nie dzieje.Byłam ostatnio na szkoleniu gastronomicznym i bardzo te ekspresy były polecane.Swój co roku oddaję na przegląd i odkamienianie ,koszt 200 zł i jak do tej pory tylko mała uszczelka była wymieniona.Edit moja siostra pracuje w Media M i odradza ten ekspres.Mówi,że non stop są reklamacje.
Ukraina
autor: Dekster dnia 06 maja 2022 o 12:51
Dziś pierwszy raz moje gwiazdy mnie zagotowały.Załatwiłam im pracę po czym dziś dowiaduje się ,ze trzeci raz przełożyły spotkanie.Miały tylko iść i pracować a one mi mówią,ze się źle czują.Rano jak odebrałam telefon,że miały być na 9 a ich nie ma to myślałam,ze je pozabijam.Praca na dużym magazynie,pakowanie towaru dla Ikei.Moja ciotka pracuje w tej firmie,warunki Ok.Pracują też inni z Ukrainy.Na polski oczywiście nie chodzą nie wiedzieć czemu a mają darmowe lekcje.Ja u siebie mam swoich pracowników i nie mogę ich zastąpić nimi.
Ukraina
autor: Dekster dnia 26 kwietnia 2022 o 12:51
Strzyga daj spokój.Majowa ma dobre serce i pomogła by wszystkim.Szemrana ma jednak 100% racji.Biedny i głodny Polak ma się gdzie udać po pomoc jak tylko chce.Nawet u mnie na wsi nie tylko w dużych miastach.
Ukraina
autor: Dekster dnia 21 kwietnia 2022 o 21:55
Wydawało mi się,że już o tym pisałam .W Mopsie składały moje dziewczyny 300+ na moje konto co powinno być absolutnie zabronione.Ja im dałam te pieniądze z kieszeni a sama czekam już 4 tydzień.Sami nie wiedzieli co składają ,kazałam się podpisać to podpisali .Potem urządziłam im pogadankę o nie podpisywaniu absolutnie niczego jeżeli nie wiedzą co to jest.Nawet w urzędzie.Nic ,nikomu,absolutnie ,nigdzie i żadnych dokumentów komuś do ręki.
Ukraina
autor: Dekster dnia 16 kwietnia 2022 o 00:07
Chciałam wczoraj dobrze a nie chcący przysporzyłam im łez i zmartwień.Cholernie mi z tym źle. Trafili do mnie przez fundacje i z racji tego, że już w niedziele zaczynam gruby sezon,byłby problem z mieszkaniem i kuchnią postanowiłam znaleźć im spokojne miejsce .Zostałam wprowadzona w błąd ja,oni i chłopak z fundacji przez właściciela nowego lokum.Zostałam poinformowana ,ze będą mieć osobne pokoje ,ze dostęp do kuchni jedyna niedogodność to łazienka wspólna ale Ok.Okazało się.że pokoje to jakaś rudera i spanie na starych materacach bez dostępu do kuchni ,lodówki i tu hit! Pranie w rękach rzeczy bo nie ma pralki .Generalnie syf,śmierdzi,grzyb na ścianach i posiłek raz dziennie.Początkowo stwierdziłam ,ze przesadzają i pojechałam dziś wracając z Krakowa to sprawdzić.Właściciel ma na obiekcie 20 Ukraińców i wyglada to jeszcze gorzej jak opisali .Mam podejrzenia ,ze na pewno będzie się starał o zwrot kosztów na osobę zapewniając bardzo marne warunki.
Ukraina
autor: Dekster dnia 15 kwietnia 2022 o 20:59
Nie nie znaczy.Nie ma nikt przymusu pomagania nikomu.Jedynie co mnie boli to to,ze ktoś kto nie pomaga wytyka i krytykuje tę pomoc mi.Jeśli tego nie robisz to Ok.
Ukraina
autor: Dekster dnia 15 kwietnia 2022 o 20:54
Ja wczoraj gdy wyjeżdżali płakałam cały wieczór po czym wrócili oni z płaczem po dwóch godzinach :p Mam do Was wielką prośbę czy nie zalegają Wam rolki rozmiar 41? Mam niepełnosprawnego chłopaka który marzy o rolkach ,ma nadwagę dobrze by było gdyby się ruszał .Opłacam mu basen ,ale i ja powoli muszę patrzeć na koszty dodatkowych fanaberii.
Ukraina
autor: Dekster dnia 13 kwietnia 2022 o 21:41
Dobra to ja się wypowiem jako hotelarz.Wzięłam do siebie 6 osób,bo tyle realnie jesteśmy w stanie utrzymać finansowo.To nie tylko jedzenie.Dodatkowe opłaty za gaz,który ma kosmiczną cenę dla przedsiębiorstw,prąd itp.Litry paliwa ,bo wszędzie trzeba jeździć ,ubrania itd.Było to na grubo przed tym jak nasz rząd ogłosił,ze jakieś dopłaty będą(albo i nie).Więc zarzuty,że ktoś chce zyskać gości w martwym sezonie to trochę nie bardzo.Dlaczego moi goście muszą ode mnie wyjechać?Bo zwyczajnie już trzymają mnie umowy i rezerwacje.Jasno i wyraźnie mieli informacje do kiedy mogą zostać.Oczywiście jest mi żal,ale pieniądze się same nie zarobią a my żyć z czegoś musimy po 2 latach pandemii i obecnej drożyźnie.Przez ponad miesiąc zdążyliśmy się do nich przywiązać i polubić mam nadzieje,że ze wzajemnością,wiec jeśli będą dalej potrzebować pomocy to pomogę .
Ukraina
autor: Dekster dnia 25 marca 2022 o 19:54
Tak tak ukraiński samochód.Mój błąd:p Translator mi poprawił i nie sprawdziłam .Tak przyjechali,ale im uciekli.Pojechali za nimi i nie wiem jak to się skończyło dalej.Ja się obawiałam ,ze pod pretekstem jakiś książeczek i modlitw do drzew przyjechali coś ukraść lub obczaić teren i wrócić w nocy.Niestety nie mam ogrodzenia,jedynie monitoring.
Ukraina
autor: Dekster dnia 25 marca 2022 o 13:07
Wczoraj miałam u siebie najazd jakiś dziwadeł.Przyjechali,myślałam,ze noclegu ktoś szuka wiec podeszłam a tam wysiada 5 chłopów ,wyglądali na muzułmanów i dają mi jakieś książeczki o zaginionej księżniczce po Polsku .Panowie zostali poinformowani,ze to teren prywatny i maja natychmiast pojechać.Niestety nie mieli najmniejszego zamiaru ,chodzili mi w koło domu i leżeli pod krzakami.Potem stwierdzili,ze musza pomodlic się do każdego drzewa ,w końcu wezwałam policję.Na UK rejestracjach.
Ukraina
autor: Dekster dnia 21 marca 2022 o 21:13
Może nie do końca bo to było długo przed tym jak wprowadzili jakieś dofinansowania.Suma Summarum ucierpieli ludzie,którzy już widzieli dom,który na nich czeka i musieli zawrócić do obskurnej szkoły bo się Pani pomyliło.
Ukraina
autor: Dekster dnia 20 marca 2022 o 12:09
Taka najdziwniejszą sytuacją jaka mnie spotkała był telefon od Pani dyrektor ze szkoły z miasta,ze mój mąż ukradł!!! im Ukraińców ze szkoły podczas ,gdy ja byłam w Krakowie a mąż w Radomsku :p Serio taka afera ,ze miałam ochotę wsiąść w pociąg i tą kobietę trzepnąć.
Ukraina
autor: Dekster dnia 19 marca 2022 o 19:05
Tylko pojawia się problem jak chcą np.jechać na basen.Dla grupy można ogarnąć zbiorowy transport,zniżkę czy nawet za darmo.Indywidualnie pojawia się kłopot z logistyką.Państwo chce jakoś pomoc,ale finalnie i tak spada na nas.Staramy się jakoś dzielić ,ale dla nas życie się nie zatrzymało.Każdy ma swoje obowiązki i kombinujemy jak kobyły pod górę,zeby to jakoś pogodzić .
Ukraina
autor: Dekster dnia 19 marca 2022 o 17:51
Możliwe ,dlatego ciagle myśle czy organizowanie im spotkań ,wycieczek itp ma w ogóle sens.Oni chcą jeździć,chcą coś robić byle nie razem.
Ukraina
autor: Dekster dnia 19 marca 2022 o 11:07
Iskra de Baleron, Czuje.Bez przesady te wszystkie 70 osób które koordynuje serio nie siedzi i nie płacze tylko chce jak najszybciej się ogarnąć .Ci którzy są u mnie już maja załatwioną szkołę dla niepełnosprawnego chłopaka ,chodzi na basen ,one uczą się języka.I nie nie oczekuje ,ze będą się rzucać sobie na szyję jak Kargul z Pawlakiem .Jeśli mają coś robić to z Polakami,jak się dowiadują,ze będą tam inni Ukraińcy to rezygnują.To mnie jedynie dziwi.Jakoś nam nie maja najmniejszego problemu opowiadać o tym co tam przeszli bo mi serio to się śni po nocach.Tak słyszałam historie o Saszach przeciętych na pół zwłaszcza ,że większość tych osób to Donieck ,gdzie wojna to już dawno trwa.Ja nie pytam o nic więcej niż skąd są i co im trzeba i wtedy sami zaczynaja opowiadać.Skoro mnie i innym Polakom opowiadają te wszystkie straszne rzeczy to dlaczego nie między sobą.Logiczne jest to ,ze my o tym guzik wiemy.Mówią ,ze to co pokazuje telewizja to może połowa tego co się tam faktycznie dzieje.Tak ,są to inni ludzie i każdemu tez tłumacze ,ze jeśli oczekuje,ze za okazaną pomoc będą nas całować po rękach to ,żeby się nie przeliczył.Oni podchodzą np mówią „Żasmina potrzebuje to to to i to” konkretnie ,bez zbędnego „mogła byś,proszę ,czy to nie problem” do czego my Polacy w kontaktach między sobą jesteśmy przyzwyczajeni.
Ukraina
autor: Dekster dnia 18 marca 2022 o 23:04
safie, ta sama dziewczyna podeszła do mojego brata pierwszy raz widząc go na oczy i zapytała czy może jej popatrzyć na samochód .Dodam ,ze mnie ani nikogo innego tam nie było .Nie znam ich mentalności ani zwyczajów kulturowych,dlatego nie wiem czy starania ludzi u mnie w gminie,zeby ich jakoś zintegrować mają sens.
Ukraina
autor: Dekster dnia 18 marca 2022 o 22:41
A choćby taka sytuacja.Zaświecił się „check” w jej aucie i Ona pyta mnie co to jest i co się dzieje jak pół metra od niej stoi chłopak z Ukrainy.
Ukraina
autor: Dekster dnia 18 marca 2022 o 21:06
majek, To trochę inna sytuacja.Tu każdy wylądował w prywatnym domu bez znajomosci języka ,zdani na łaskę gospodarzy,czasem bez środków do życia .Są jak dzieci ,które trzeba wziąć do sklepu,lekarza,urzędu.Nie zawsze rozumieją komunikaty z gminny gdzie podejść o pomoc,jakie dokumenty trzeba składać i nie mają najmniejszego problemu pytać mnie o rzeczy ,które dla ich rodaków są pewnie oczywiste a dla mnie niekoniecznie. Stąd moje przemyślenia ,skoro z nami Polakami nie maja problemu to dla czego do swoich trzymają dystans.Dają nam swoje paszporty,wszystkie dane ,numery telefonów ,kiedy mówię ze jedziemy to nawet nie pytają bardzo gdzie i po co,więc to z tą nieufnością to tak nie do końca.
Ukraina
autor: Dekster dnia 18 marca 2022 o 15:18
U mnie są 4 dorosłe osoby .Starsza Pani ,dwie dziewczyny i syn 22 lata chory na fenyloketonurię.Mają dobre samochody,miały dobre prace. Vika jest inżynierem budownictwa,widać ,ze są nauczone wygodnego życia.Nie bardzo chyba widzą się w roli sprzątaczek i ich dalszy plan to jak tylko się uspokoi to wracają.Nie znają języków ,tylko Rosyjski ,wiele rzeczy nie rozumiem bo już np z dziewczynami z Lwowa to już całkiem inna bajka.Zauważyłam jedna rzecz i bardzo mnie to dziwi.U mnie we wsi jest 70 osób.Mijają się na ulicy czy w urzędzie i nie mówią do siebie nic jak by udawali ,ze z Ukrainy nie są i nie tyczy się to tylko moich ,ale będąc nawet w urzędzie czy sklepie nie rozmawiają między sobą.Jak np. idziemy złożyć dokumenty o pesel ,siedzi 20 osób i nikt do nikogo nie zagada.Ja mam ochotę podejść zapytać z kad jesteś i czy ci czegoś nie trzeba a oni ani me ani be :p
Ukraina
autor: Dekster dnia 18 marca 2022 o 08:20
E nie w Polsce pod Tarnowem :p
Ukraina
autor: Dekster dnia 17 marca 2022 o 19:40
Mam u siebie 4 osobową rodzine.Staramy się jakoś ogarnąć.W dzień u mnie na wsi jest więcej ludzi z Ukrainy niż Polaków :p Przyjechali do mnie aż z Krematorska.
Ukraina
autor: Dekster dnia 04 marca 2022 o 09:13
Pandurska wejdź na grupę na fb .Masa ludzi jeździ.Wrzuć tam post,na pewno ktoś się znajdzie.
Ukraina
autor: Dekster dnia 25 lutego 2022 o 17:46
Jeżeli znacie kogoś z Ukrainy a zwłaszcza kobiety z dziećmi lub Wasze rodziny,które potrzebują się zatrzymać i odpocząć po podróży lub chcą przenocować chętnie zaoferuje taka pomoc.Moje miasto deklaruje pomoc ,aczkolwiek sama nie wyobrażam sobie spać w tłumie ludzi na podłodze z małym dzieckiem.Oczywiście za darmo.Jeśli trzeba pojade na granice mam samochód 7 osobowy.
wasze ulubione seriale
autor: Dekster dnia 23 lutego 2022 o 23:39
Jak się nazywa na Netflixie serial lub film o takiej blondynce,która nadciągała ludzi i umieszczała w psychiatryku/domu starców? i zagarniała ich kasę?Zaczelam oglądać i zasnęłam a nie mogę znaleźć🤷 Kojarzy ktoś?
Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym
autor: Dekster dnia 23 lutego 2022 o 23:28
U Filipa tez nie ma znaczenia, że na gorze i ma dole obydwie pralki są identyczne 😅 Uspokoilas mnie 🙂
Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym
autor: Dekster dnia 23 lutego 2022 o 22:09
Ma całe swoje zabawkowe AGD i tym tez się dużo bawi.Przeszkadza mi pod tym względem ,ze np pójdziemy do znajomych i on się już drze o pralkę bo wie,ze w każdym domu jest i siedzę z nim w pralni.Nie tylko pralka,choć najbardziej ,ale tez mikrofalówka,ekspres .Teraz np zamiast klockami to się pendrivami bawi🙂Myślałam,ze przejdzie,ale ta fascynacja jeszcze eskaluje.Bardziej pytam czy inne dzieci tez tak mają bo mi ze znanych żadne
Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym
autor: Dekster dnia 23 lutego 2022 o 20:43
Powiedzcie mi czy któraś to może przerabia lub przerabiała?Syn lat 2 ma obsesje na punkcie pralek,suszarek do prania i irobota.Gdybym mu pozwoliła to by chyba z tym robotem spał.Gdzie z nim nie pójdę to chodzi i szuka pralki a w sklepie AGD to jest jak w Disneylandzie.Wracamy do domu to najpierw musimy iść do piwnicy,gdzie jest jedna i musi nad nią pocmokać i może iść do siebie.Bajki nie istnieją dla niego tylko ogląda instrukcje obsługi irobotow.Już nie wiem czy to jest normalne.Kupiłam mu ekstra auto na akumulator i co?lezy se w kącie.Trwa to na pewno grubo ponad rok.
DIY - zrób to sam
autor: Dekster dnia 23 lutego 2022 o 19:56
Kupiłam sobie na Allegro zestaw z instrukcją za 129 zł naiwnie myśląc ,ze to nie może być trudne.Węzłów uczyłam się tydzień posiłkując się i tak YouTube bo z instrukcji guzik wiedziałam.Jak się pojmie węzły i ogarnie ile mniej więcej sznurka to już hulaj dusza piekła nie ma i gdzie fantazja poniesie:p
DIY - zrób to sam
autor: Dekster dnia 23 lutego 2022 o 19:45
Moja pierwsza w życiu ,ale na pewno nie ostatnia :p
Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym
autor: Dekster dnia 10 stycznia 2022 o 15:12
Oboje z mężem pracujemy w domu,młody jeszcze nie chodzi do przedszkola i on do tej pory nie miał antybiotyku a my umieramy.Od zeszłego roku co nam przejdzie to już kaszlemy i jak nie jedno to drugie.Wcześniej nie pamietam ,żebym w całym życiu była tyle razy chora co w ostatnim czasie.
Koronawirus
autor: Dekster dnia 08 stycznia 2022 o 22:19
Zmarła dziś moja babcia.Leżała w szpitalu tydzień,była świadoma i jedyne co mogliśmy to porozmawiać przez telefon nawet mieli ją dziś wypuścić.O 11 zadzwonili,ze jest źle zmarła 11,20.Nikt się nie zdążył pożegnać nikt nie mógł zobaczyć nawet ciała.Nie ludzkie to.Z jeden strony rozumiem z drugiej nie.
Rosliny doniczkowe
autor: Dekster dnia 08 stycznia 2022 o 20:17
Bluszcze u mnie żyły 4 lata na długo zanim powstała kuchnia w obecnym stanie.Miałam je tak długie,ze sięgały ziemi i musiałam obcinać bo się chodzić nie dało….dopóki nie przywiozłam tego kokosa bo to od niego się zaczęło .Jasno jest bo w całym pomieszczeniu jest 6 okien w tym 2 balkonowe.2 lata temu miałam w mieszkaniu noworodka to i temperatura w kuchni przy ogrzewaniu podłogowym to było jakieś 27c i nic im kompletnie nie było .U mnie jest ogólnie busz w mieszkaniu i ciagle mam problem jak nie s jednym to z drugim :p Największy mój grzech to przelewanie .Nigdy nie wiem ile i kiedy.
Rosliny doniczkowe
autor: Dekster dnia 07 stycznia 2022 o 22:56
Miałam na tych wszystkich roślinach na półkach przędziorka.Wszystkie zdechły mimo oprysków.Przywlekłam je z kokosem z Leroy.Na zewnątrz mam oleandry takie 1,5 m i o ile zawsze pojawiały się przedziorki w zimie tak teraz walczyłam z nimi całe lato.Łatwo je rozpoznać,takie mikroskopijne białe chodzące dość szybko kropeczki i robią pajęczynkę.Mam jednego kwiatka na izolacji jutro zerknę co u niego i jak jeszcze będą to zrobię zdjęcie.
Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym
autor: Dekster dnia 29 grudnia 2021 o 11:49
A jakie auto byś poleciła?
Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym
autor: Dekster dnia 28 grudnia 2021 o 18:48
NowaJa pisz pisz bo ten zakup mnie tez nie ominie a bubla szkoda kupować.Nie mam opinii na temat ani tego traktora ani żadnego innego bo wszystkie dzieci mają raczej samochody a moje dziecko myśle,ze traktor jarał by bardziej.
Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym
autor: Dekster dnia 28 grudnia 2021 o 09:17
Ja cały czas rozważam zakup tego,ale po pierwsze cena a po drugie nie mam gdzie go trzymać