Wojenka

on the desert you can't remember your name

Konto zarejstrowane: 27 lutego 2009
Ostatnio online: 16 lutego 2024 o 20:42

Najnowsze posty użytkownika:

PSY
autor: Wojenka dnia 28 grudnia 2023 o 21:29
PSY
autor: Wojenka dnia 21 sierpnia 2023 o 11:38
No właśnie, moje by zaraz rozwaliły ten plasticzek 😂
PSY
autor: Wojenka dnia 21 sierpnia 2023 o 08:40
I pytanie czy nie rozpracuje podajnika i nie zje wszystkiego na raz ...Ja tego bym się obawiała.
PSY
autor: Wojenka dnia 30 października 2022 o 20:19
Ja mam niby boisko ugadane z zarządca boiska, a i tak za każdym razem mam kłótnię z cieciem. Wybitnie nienawidzi psów. Ostatnio już nie wytrzymałam i zadzwoniłam do dyrektora, mieli utemperować pana ciecia.
PSY
autor: Wojenka dnia 30 października 2022 o 19:27
madmaddie, gratsy!
Niestety jesteśmy w czarnej D ze wszystkim. Mój szczeniak wyjechał do Austrii,do Wiednia i w bliskiej okolicy domu ma tryliard dostępnych placów treningowych z różnymi atrakcjami. Za każdym razem wysyłają mi filmiki z nowego miejsca. Zazdro na maksa.
PSY
autor: Wojenka dnia 03 września 2022 o 09:26
Moje owczarki są totalnie bezzapachowe, za to ACD pachnie kurzem,tudzież starym futrem z szafy. Ale wszystkie samce ON, które do mnie przychodzą mają już intensywny zapach. Nawet pudle,które przychodzą prosto po kąpieli i strzyżeniu na drugi dzień już śmierdolą, dla mnie to jakiś taki zapach hormonów 😅.
PSY
autor: Wojenka dnia 02 września 2022 o 14:27
Perlica, jak najbardziej zaplanowane i zamierzone, tylko pod przydomkiem naszej hodowczyni 🙂 .

W ogóle to ciekawe, bo u koni znacznie wolę ogiery do pracy i życia i ich samcze zachowania mnie nie drażnią 🙂

epk, niby tak, u mnie teraz i tak wyższa logistyka,bo nie puszczę wszystkich suk razem, na spacery też dwójkami albo pojedynczo. Ale i tak mnie to przeraziło 🙂 Aaa,no i dla mnie samce mają specyficzny zapach 😁.

madmaddie, tiaa 😅
PSY
autor: Wojenka dnia 01 września 2022 o 22:30
Perlica, nie mojej hodowli, ale od mojej suki i u mnie urodzona 😉 .
Mnie po prostu drażnią typowo samcze zachowania. Sikanie na sto razy, wąchanie sików, samcze zaloty 😅 No i nie wyobrażam sobie trochę logistyki z samcem przy kilku cieczkujących sukach.
PSY
autor: Wojenka dnia 01 września 2022 o 14:59
Perlica, ale fajny mały mrówkojad 🙂

Co do rozkmin samiec vs samica, ja jestem zdecydowanie team suki. Przemknęło mi przez myśl zostawić sobie samca z miotu ON,ale jednak pozostałam przy suce.

Tymczasem taki chłopaczek jedynaczek urodził się u mnie 3 tygodnie temu 🙂
PSY
autor: Wojenka dnia 25 sierpnia 2022 o 10:11
Perlica, tak samo fajnie jak teraz. Nie wiem czy to hodowca zkwp,czy pseudo,ale normalny hodowca powinien poczuć się do odpowiedzialności i przyjąć psa ,którego wyhodował. Znaleźć mu inny dom.

PSY
autor: Wojenka dnia 25 sierpnia 2022 o 08:39
karolina_, zawsze można zwrócić psa hodowcy.
Jeżeli jednak chce Ci się z psem pracować to koło Lublina masz Tomka Wlizło, hodowcę maliniaków i szkoleniowca. Tylko trzeba się nastawić na długą i żmudną pracę z psem, jedno spotkanie cudów nie zdziała.
PSY
autor: Wojenka dnia 14 sierpnia 2022 o 09:33
Wolę ON bo są mniej pobudliwe. Wychodzi do roboty,to robi na 100%, a poza placem jest luz i relaks. Taki solidny rzemieślnik. A maliniak bardzo łatwo się pobudza byle czym. Kiedyś usłyszałam takie słowa: maliniaka można porównać do artysty,który dobrze prowadzony będzie sławny, a potknięcie sprawi,że stoczy się na dno . I to w sumie dobrze obrazuje. Są wrażliwe, ON bardziej wybaczają błędy. To oczywiście bardzo ogólnikowe, bo też każdy pies jest inny.
PSY
autor: Wojenka dnia 14 sierpnia 2022 o 00:37
Perlica, suka 14 miesięcy. Nazywa się Soumillon. Po domowemu Sumilek debilek. Mega fajna do pracy, uwielbiam z nią pracować. Ale po stokroć wolę ON użytka.
PSY
autor: Wojenka dnia 13 sierpnia 2022 o 23:09
Elle, w skrócie to z takimi psami liczy się jakość pracy, a nie długość.
Mam w tej chwili dwa psy w treningu IGP, ON i malina + szczeniak ON + cattledog. Oprócz tego hotel i szkolenie. Bywają dni,że mam bardzo mało czasu dla swoich, jak jestem zmęczona idę z nimi po prostu na dłuższy spacer. Ale ogólnie to u mnie mają jeden dłuższy spacer + codziennie trening albo posłuszeństwo,albo tropienie. Z obroną różnie. Pozostałe spacery to krótkie na potrzeby fizjologiczne.
PSY
autor: Wojenka dnia 29 lipca 2022 o 09:53
karolina_ , a masz świadomość,że belg musi pracować? Belg bez pracy i kontroli będzie robił tylko głupie rzeczy. Znam historię gdy uciekający belg chodził sobie na polowania i potem taszczył w paszczy całą sarnę. Mówisz,że pies jest łagodny, ale podczas ucieczki gdy ktoś będzie chciał ją pogonić,czy uderzyć może odpalić.
Uziemienie psa na podwórku za pomocą obroży elektrycznej i nie zapewnienie mu spełnienia swoich potrzeb to dla mnie animal cruelty . Kojec + zapewnienie psu odpowiedniej dawki ćwiczeń to najrozsądniejsze rozwiązanie.
PSY
autor: Wojenka dnia 27 lipca 2022 o 19:00
Maliniak poza kontrolą to proszenie się o kłopoty...
PSY
autor: Wojenka dnia 15 lipca 2022 o 16:53
Metbox, pewnie Wooddog da radę zrobić.
PSY
autor: Wojenka dnia 15 lipca 2022 o 08:42
Mrówki na śladzie- odwieczny problem 😉 Podobno o 5 rano ich nie ma 😁. I podobno Froliców nie lubią,ale nie sprawdzałam. Ja na ślady najbardziej lubię Platinum, albo ostatnio dobrze mi się sprawdza Wolf of Wilderness Soft. Obie są półwilgotne, ale mają większe chrupki niż Alpha. Nie zauważyłam,żeby bardziej przyciągały mrówki niż inna sucha karma.
PSY
autor: Wojenka dnia 09 lipca 2022 o 21:41
Oficjalnie, stado się powiększyło 😁 Córka Sho - Haja.
PSY
autor: Wojenka dnia 09 czerwca 2022 o 16:30
Perlica, na tych grupach ZkwP straszne bzdury wypisują w polecajkach. Ja to czytam na zasadzie "dajcie mi popkorn". Każdy zachwala swoją rasę i tyle. Jakiego pieska dla rodzinki z niemowlakiem? ON użytka 😅. Itp. Niemal jak na giełdzie w Slomczynie,gdzie ostatnio był znajomy i facet handlował "maliniakami". Zachwalał,że idealny pies dla dzieci,będzie bez protestu znosił ich tarmoszenie 🤦
PSY
autor: Wojenka dnia 09 czerwca 2022 o 10:29
Mam sentyment do terierów - zaczynałam od szkotów. Jakbym miała teraz wybierać coś z powerem, to bym szła w patterdale albo jagdteriera 😁.
PSY
autor: Wojenka dnia 09 czerwca 2022 o 07:59
Chomcia, ja znałam wieki temu kerraczkę,która biegała agility. O ile mnie pamięć nie myli,pochodziła z hodowli Z Płockiego Wzgórza. Ja uwielbiam kerraki, ale pielęgnacja jest masakryczna, jeśli chce się,żeby pies wyglądał elegancko,a nie jak ściera. Kerry są też często bardzo zadziorne do psów .
Jakbym chciała psa do roboty,to bym kerraka nie wybrała. Jakbym chciała Kerry, z którym coś sobie będę robić,to jak najbardziej.
PSY
autor: Wojenka dnia 01 czerwca 2022 o 00:12
savil, tak, miałam psa na wózku. Pomykała nim jak szalona.

Przy okazji pokażę jak urosła Soumi 🙂
PSY
autor: Wojenka dnia 26 kwietnia 2022 o 14:12
majek, podobno sok pomidorowy niweluje nawet zapach skunksa 🙂

Co do spodni RR,ja jestem bardzo zadowolona. Mam dwie pary i ciuram je nonstop. Owczarkowe pazury ich nie ruszają.
PSY
autor: Wojenka dnia 07 kwietnia 2022 o 22:36
madmaddie, gratki za debiut!
A co to za ACDek tam był?

PSY
autor: Wojenka dnia 02 lutego 2022 o 09:09
Perlica, dobrzy hodowcy badają na wszystkie strony. Jak w każdej rasie są świadomi hodowcy i rozmnażacze.
PSY
autor: Wojenka dnia 01 lutego 2022 o 21:44
ON w wersji eksterier to nie jest mój typ psa, ale nie jechałabym tak po nich. Znam ich bardzo dużo. Znam dużo stabilnych, normalnych. Znam też lękliwe. Ale przeważają normalne 🙂 . Osobiście ONki to moje ulubione psy na hotelu, mało z nimi problemów. Jakbym miała komuś doradzić ON eks czy BOS,to jestem za ONkiem(oczywiście z dobrej hodowli itp).
PSY
autor: Wojenka dnia 01 lutego 2022 o 09:27
Bardzo przykre jest to,że ludzie sami powodują problemy,wynikające z totalnego ignoranctwa,braku wiedzy,braku zdrowego rozsądku!,nie słuchania,nie czytania. Przykład - szczeniak border(z pseudo ofkors) - bawili się z nim laserem. I teraz pomocy,bo pies gania własny cień i zachowuje się jak psychopata 🤦.
PSY
autor: Wojenka dnia 17 stycznia 2022 o 21:07
Perlica, humanitarne USA? Nie wierzę 😉

Czarne owczarki są zarówno w liniach eksterierowych jak i użytkowych.
PSY
autor: Wojenka dnia 17 stycznia 2022 o 20:27
Mnie z chartów najbardziej podobają się greye,takie folbluty wśród psów. Mój ojciec adoptował greya po wyścigach w USA i jest zachwycony. Co ciekawe suka po torach w ogóle nie ma pomysłów,żeby ganiać w parku zwierzynę (a mają tam tego sporo,ostatnio nawet na kojota wpadli).

A malinę szczerze odradzam. Dla mnie to taki pies tylko do pracy. Na zdjęciu gówniak 7 miesięcy.
PSY
autor: Wojenka dnia 19 grudnia 2021 o 18:42
W cattledogach tendencja do coraz większych i cięższych psów o charakterze pluszowego misia. Przykre to bardzo.
Tymczasem moja malutka (43 cm - dolna granica wzrostu ) Pepesza jest bodajże najbardziej utytułowanym użytkowo ACD. Ostatnio zdała egzamin IGP1, po 8 miesięcznej przerwie od treningów.
Na wystawie w klasie młodzieży dostała bdb z adnotacją,że jest za mała do pracy 😅. Sędzina owa ma samca ACD,który nigdy żadną pracą się nie zhańbił, ale za to dorodny 😀
szczur w stajni - jak się pozbyć?
autor: Wojenka dnia 17 grudnia 2021 o 11:14
olq, film znam 🙂 i w ten sposób udało mi się pozbyć szczura z innego pomieszczenia. Natomiast te w stajni są jakieś sprytne i trochę obawiam się kłaść tam trutki,żeby inne zwierzaki się nie zatruły. Np. w domu mam w szafce pod zlewem trutkę na myszy i odkryłam,że one ją wyrzucają z szafki...
szczur w stajni - jak się pozbyć?
autor: Wojenka dnia 15 grudnia 2021 o 09:23
Podbijam temat. Mam problem ze szczurami. Zagnieździły się w stajni. Moje suki zagryzły kilka sztuk, na chwilę był spokój,ale problem powrócił i gryzonie są teraz jeszcze mniej uchwytne. Zagnieździły się w boksie u jednego konia. Przeniosłam konie do boksów angielskich ,a w tym ze szczurami zamykałam swoje psy. No to szczury przeniosły się do tego samego konia,do boksu angielskiego.
Jakieś pomysły jak je stamtąd wykurzyć?
PSY
autor: Wojenka dnia 06 listopada 2021 o 10:34
Psychika i genetyka to jedno,wiadoma sprawa i najważniejsza,ale druga rzecz jest taka,że ludzie nie pracują nad wzmocnieniem psów. Trafił do mnie na stacjonarne szkolenie BOS, właściciele mówili,że on taki delikatny, wrażliwy. I był miękki jak jajko na miękko. Załamka. Po 3 tygodniach pracy,zupełnie inny pies. Cały czas z nim pracuję,bardzo fajnie nam się współpracuje. Także warto o tym pamiętać.
PSY
autor: Wojenka dnia 22 września 2021 o 20:17
A z ciekawości: odrobaczacie się sami? Ja co jakiś czas się odrobaczam. Zwykle proszę mojego lekarza weterynarii o przepisanie mi czegoś. Ludzcy lekarze raczej nie kwapią się do takiego profilaktycznego odrobaczania.

A przy okazji szczeniak i dwa słodkie szczeniaki 😉
PSY
autor: Wojenka dnia 24 sierpnia 2021 o 18:16
epk, strasznie się cieszę. Lepszego nie mogłam sobie dla niej wymarzyć. Brumba kocha cały świat,nie da się jej nie lubić.
PSY
autor: Wojenka dnia 24 sierpnia 2021 o 16:37
Malinka. Trochę moja 😉.
Malinki mnie ostatnio prześladują.
Miesiąc temu znalazłam na ulicy pseudo malinkę. Ewidentnie wyrzucona, bardzo zaniedbana psychicznie. Super suka, ogarnia się w tempie błyskawicznym. Z dzikusa w super psa. Mam już dla niej świetny dom-za 2 tygodnie wyjedzie do Krakowa i będzie się szkoliła na psa ratownika.
PSY
autor: Wojenka dnia 24 sierpnia 2021 o 00:21
nagana, ja bym go nauczyła komend: przejdź, czekaj, wyjdź. Bardzo przydatne w stajni.

Tymczasem u mnie zagościło małe zło - Soumillon vel Soumi.
PSY
autor: Wojenka dnia 22 czerwca 2021 o 09:53
Z kręgosłupem żadnych problemów. Zdrowe psy, oprócz tej wątroby, która daje o sobie znać po 8 roku życia. Ale wtedy odpowiedna karma, essentiale forte itp. i bez sensacji dożywają ok 13 lat. No nie jest to jakiś bardzo wytrwały piechur, szczególnie w wysokich temperaturach.
PSY
autor: Wojenka dnia 22 czerwca 2021 o 08:19
Perlica, terier szkocki. Teraz to są terierami tylko z nazwy. Są ciche, w ogóle nie szczekliwe. W domu ich właściwie nie ma. Lubią spać 🙂. Nie gubią sierści, raz na 2 miesiące wizyta u groomera. Do 8 roku życia zdrowe, potem zwykle mają problem z wątroba, ale to jest już standard w tej rasie. Najmniej kłopotliwe psy jakie znam.
Kącik folblutów
autor: Wojenka dnia 11 czerwca 2021 o 10:05
Ten Pan w wyścigach nie widział zbyt dużego sensu niestety, za to odnalazł swoje powołanie w WKKW 🙂
Kącik folblutów
autor: Wojenka dnia 09 kwietnia 2021 o 07:52
Podoba mu się to bardzo. Skurczybyk ma krzepę.
PSY
autor: Wojenka dnia 09 kwietnia 2021 o 07:50
Lanka_Cathar, a to Wilczur i Wilczurek  😁, jak sobie je prześmiewczo nazywam 😉. Dzięki 🙂
PSY
autor: Wojenka dnia 08 kwietnia 2021 o 10:05
elle, polecam wybrać się na szkolenie. Jestem zdania, że każdy pies powinien mieć podstawy wyszkolenia dla komfortu właściciela i otoczenia.

Moje gwiazdy

PSY
autor: Wojenka dnia 17 lutego 2021 o 12:33
A wszystko przez dopaminę  😀
PSY
autor: Wojenka dnia 17 lutego 2021 o 08:27
Epk, macbeth, ewuś, dzięki  🙂
A jakoś tak wyszło, zaglądam tu, ale mało się udzielam. Na instagramie bardziej siedzę.
PSY
autor: Wojenka dnia 16 lutego 2021 o 09:52
Niestety istnieje dużo pseudo szkółek obrony. A już najgorsze to te z pseudo obrony cywilnej.
Pozorant nigdy nie kopie psa. Są inne techniki na wzmocnienie chwytu.
Natomiast pytanie czym jest to kopanie  😀 . Ja bawiąc się z ACD też używam nóg. Suka wciska mi piłkę, odpycham ją nogą, wciska mi jeszcze bardziej  🤣 . Z boku może to wyglądać ekhm..., natomiast super frustruje mi psa (frustracja to super narzędzie treningowe) i przyspiesza pracę.

edit. przy okazji pochwalę się, że moja suka ON zdała testy psychiczne na maksymalną ilość punktów i przeszła przegląd hodowlany. I tym samym mam już dwie suki hodowlane  😀
[img]https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/149442929_10224913066161084_2166074400006931593_o.jpg?_nc_cat=110&ccb=3&_nc_sid=dbeb18&_nc_ohc=SACsQXUR0ogAX_PBndN&_nc_ht=scontent-frx5-1.xx&oh=37c9f534e9f7481e14c45ac83b3af718&oe=6052072C[/img]
PSY
autor: Wojenka dnia 05 lutego 2021 o 14:48
Jakby ktoś ze szczeniakiem potrzebował informacji jak się zabrać za zaznajamianie psa z koniem: klik
PSY
autor: Wojenka dnia 31 stycznia 2021 o 20:15
Rozumiem  🙂

Trzymam kciuki za geniusza latajacych talerzy.