Frans

Konto zarejstrowane: 03 listopada 2010
Ostatnio online: 08 czerwca 2024 o 10:16

Najnowsze posty użytkownika:

Reproduktory, nasienie, krycie klaczy - co polecacie ?
autor: Frans dnia 15 maja 2024 o 08:17
Podobna sytuacja z ogierem Marques, ma wszystko aby zdobywać wyniki a ich nie ma.

W przeznaczonym budżecie i pasująca jako tako do klaczy to niby tych koni jest od groma a w sumie to nic mnie nie porywa (ale ja mam niekomercyjny gust).
Ebano w miarę mi pasuje lub wspomniany traken.
Jest spora rozbieżność pokrojowa ale to podyktowane jest innymi rzeczami, gdyż nie dokońca wiem co uzyskać z połączenia.
Reproduktory, nasienie, krycie klaczy - co polecacie ?
autor: Frans dnia 15 maja 2024 o 06:24
Margaritka27, też mam źrebaka po Kandy-m, po mocno wrażliwej i impulsywnej klaczy, jest przyjazna oraz ciekawska i póki co niepłochliwa 😉 Dodatkowo jest silna i widać mocny zad.

Perlica ogier nie ma wyników, ale nie znaczy, że by ich nie miał w innych rękach. Ma ciekawy rodowód, dobry ruch i technikę skoku.
Oczywiście jest dużo lepszych ogierów ale też dużo gorszych, które mają te wyniki na 140.
Reproduktory, nasienie, krycie klaczy - co polecacie ?
autor: Frans dnia 29 kwietnia 2024 o 18:30
karolina_, mówimy o dwóch różnych ograch 😅
Mi chodzi o San Schufro po Sandro Hit, który był u Zofii Krzeszewskiej i został sprzedany.
Reproduktory, nasienie, krycie klaczy - co polecacie ?
autor: Frans dnia 29 kwietnia 2024 o 16:02
karolina_, St Schufro nie zdążyłam pokryć bo w PL niedostępny. Nad siwym się zastanawiam ale potrzebuję na kobyłę elastyczności. Zobaczę co urośnie z młodej po Kandym Progres (na razie ma 3 dni).
Reproduktory, nasienie, krycie klaczy - co polecacie ?
autor: Frans dnia 29 kwietnia 2024 o 15:51
Frans, St Schufro jest nadal dostepny z Blue Hors, ale to z dunskim VAT bedzie 2500 ale euro
karolina_, niestety kobyła przeciągnęła termin wyźrebienia i nie zdążyłam pokryć 😅 ale podoba mi się świec po clinton, którego mają. Tylko wyjdzie taki czołg skokowy a ja już skakać na pewno nie będę a kobyła ma płaski galop i ujeżdżeniowo nie ucisnę za wiele, choć korci mnie bo z pewnością byłby to spokojny i duży koń.
Reproduktory, nasienie, krycie klaczy - co polecacie ?
autor: Frans dnia 29 kwietnia 2024 o 14:45
karolina_ bardziej pod siebie szukam: wysoki, z elastycznym ruchem, nie celuję w top furę a milego konia swej hodowli. Póki co młoda po Kandym Progres podoba mi się i z pewnością zostaje u mnie.
Furst Aleksandra sporo osób mi poleca i przychylinie patrzę na ten pomysł i jeszcze Dandesa mi polecają. Chciałam San Schufro ale już jest niedostępny. Chico`s Boy - obawiam się, że będzie za gorąco na mojej klaczy.
Popatrzę w Prohipo.
Reproduktory, nasienie, krycie klaczy - co polecacie ?
autor: Frans dnia 29 kwietnia 2024 o 14:26
Gdzie mogę przejrzeć stanówki ogierów ujeżdżeniowych dostępnych w Polsce?
Ofertę stacji Ciechoń znam, w ogłoszeniach re-volty czy grupach Facebook jest niewiele ogierów, które mnie zainteresowały.
Wolałabym wysyłkę z Polski w kwocie ok 2500tys zł. Droższe mogę przemyśleć.
paszport konia- co i jak?
autor: Frans dnia 16 marca 2024 o 19:03
Chciałam spytać mądrzejszych (bo kumpela się upiera, że można), mianowicie: jeśli klacz ma pochodzenie młp- po francuskim XO a ojciec ma licencję AES i Zangersheide, to czy źrebak może być uznany w związku selle francais?
Dla mnie jakoś nie bardzo ale znajoma twierdzi, że związek SF uznaje źrebaki XO/Zangersheide.
Pewnie kwestia czy ogier jest uznany w SF?
Pensjonaty we Wrocławiu
autor: Frans dnia 23 września 2023 o 08:33
W Polakowicach taka stajnia jazdy prowadzi, ale nie wiem, czy to ta własnie była mijana

anyann,

Tak, to było to miejsce, tylko na fotach wygląda na większe niż jest w rzeczywistości.
No ale każdy ma inne zdanie o dobrostanie koni.
Pensjonaty we Wrocławiu
autor: Frans dnia 22 września 2023 o 16:53
Pytanie z półki: co to jest !? 😮

Jadąc dziś do domu przez Polakowice, przy samej drodze, dosłownie na podwórku nowowybudowanego domu, są konie 🐎.
Ktoś pomyśli okej, przydomowa stajnia, cóż dziwnego... Tylko tam jest może 15arów 🤔!!! Dwie mikro kwaterki, jedna to wybieg na 6 koniowatych a druga wyglądała jak ujezdzalnia. Na lonżowniku przed domem, tak na oko 8m średnicy, ktoś prowadził jazdę na dwóch większych kucach typu hucułki. Ogólnie cały teren jest mniejszy niż wymiarowa hala.

Dawno tą drogą nie jechałam i po prostu byłam zdumiona na takie warunki pod Wrocławiem, bliskości sąsiadów przy głównej drodze 🤦
Reproduktory, nasienie, krycie klaczy - co polecacie ?
autor: Frans dnia 27 grudnia 2022 o 14:52
Czy ktoś ma informacje o ogierze Casino Royale Equinex Z? Czy jest jeszcze dostępny do hodowli w PL bo w 2021 był szykowany na handel. Może ktoś widział go na żywo?
Z góry dziękuję za info 🙂
Kącik WKKW
autor: Frans dnia 21 listopada 2022 o 18:43
karolina_, będę przeglądać, choć w tym roku mi nie wyszło z kryciem i boję się wtopić znów.
Kącik WKKW
autor: Frans dnia 15 listopada 2022 o 23:24
Perlica, ma 15lat. Tak ochabska.
Kącik WKKW
autor: Frans dnia 15 listopada 2022 o 23:07
karolina_, znajoma poleciła mi młodą wetkę ale widać, że ma dryg i choć ma do mnie 60km to powiedziała, że spróbujemy w przyszłym roku.

Tylko ja bardzo chciałam Quidama lub inne linie z moich czasów... a one albo padły albo mają grubo ponad 20lat 😅 zależy mi na ruchu. Kobyła ma poprawną technikę skoku i przyzwoity ruch ale ja bym chciała uzyskać dobry ruch (jestem realistą i na bdb czy fenomen nie liczę póki co 😜😉.

Jakieś sugestie na jakie linie/połączenia zwrócić uwagę?
Kącik WKKW
autor: Frans dnia 15 listopada 2022 o 21:35
Frans, a co to za klacz po Devin ? Miałam klacz po Devin, one się fajnie sprawdzały w wkkw.
Perlica,
Jest od matki po Dzielżan.

Nie popisałam się elokwencją zbytnio. Ale prestiż weta, pod opieką którego znalazła się klacz wyłączył moje ograniczone zaufanie.🙄

Znalazłam ogłoszenie na re.volcie i ustaliłam bardzo szczegółowy kosztorys stanówki (transport, utrzymanie, opłatę za weta, bo była to inseminacja oraz co gdy dojdą dodatkowe koszty).

Po pierwszej nieudanej próbie inseminacji miałam wyszczególnione koszty. Jednak poprosiłam o kontakt do weta, który zapewniał o dobrej jakości nasienia i dobrej kondycji klaczy. Więc zdecydowałam się spróbować jeszcze raz po ustaleniu kosztów. Zgodziłam się i spytałam jak mam się z nim rozliczyć- powiedział, że obojętne albo z osobą, z którą ustalałam stanówkę albo z nim.

Zadzwoniłam do osoby od stanówki, że po drugiej inseminacji chcę klacz zabrać i nie będę czekać do potwierdzenia źrebności. Wyznaczyliśmy termi odbioru klaczy i zapytałam o potwierdzenie kosztów- no i się zaczął cyrk. Bo wet przekazywał do "stajni" zupełnie odmienne informacje niż była rozmowa ze mną.

I dzień przed odbiorem klaczy, zadzwoniła jakaś kobieta, zarzucając mi porzucenie w jej stajni konia, że mi go nie wyda bo weterynarz powiedział, że nie chcę zapłacić za nic, że się z nim nie rozliczyłam i nie ma ze mną kontaktu (prawie codziennie korespondowałam z sobą z re.volty a z wetem utrzymywałam kontakt tel ).
Dzwonię do Weta, który twierdził co innego ale za to zasunął rachunkiem tak ponad 1000zł wyższym niż miał być. Zabawa w głuchy telefo i mnóstwo nerwów- totalna FARSA i tekst, że frycowe trzeba zapłacić 😡

Okazało się, że kobieta jest wł. ogiera a osoba z re.volty to jej partner życiowy, którego w rozmowie ze mną się wyparła i stwierdziła, że nie interesuje jej co z nim ustalałam bo kowota jaką jestem jej winna jest zupełnie inna.

Pomijam fakt, że durna zapłaciłam ale jednak kwoty z korespondencji pisemnej gdyż poinformowałam, zę jadę z policją po konia, choć prawnik zalecał pozostawienie klaczy do badania źrebności).

Ale jeszcze zostało wyjaśnienie rachunku weta bo z 1200zł rachunek wzrósł do 2900. Po braku opanowania z mojej strony doszliśmy do porozumienia i za dwie inseminacje z płukaniami i pozostałymi kosztami oraz dojeździe wyszło 1900zł. Choć do dnia dzisiejszego nie otrzymałam rachunku ani dokumentacji medycznej.

Finał:
Na miejscu moja klacz była szkieletem pokrytym skórą a ogier stał obok w podobnej kondycji (zdjęcia ogiera i filmy były nie adekwatne do rzeczywistości).

Oczywiście nie omieszkałam zadzwonić do weta aby spytać jak wygląda słaba kondycja konia, skoro moja klacz jest w dobrej. Na załagodzenie rozmowy usłyszałam, ze mu przykro i zaproponował darmową inseminację w kolejnym sezonie gdyż, klacz nie jest źrebna. Był zdziwiony, gdy nie przyjęłam propozycji.

Na błędach się człowiek uczy tylko ta nauka kosztowała zdrowie niczemu nie winnemu zwierzakowi.
Jeśli nie będzie przeciwwskazań to na następny sezon będziemy inseminować wyłącznie w domu.


Kącik WKKW
autor: Frans dnia 15 listopada 2022 o 08:30
Equigravdziękuję 😚
Perlica dziękuję, 🙂 z tego co piszesz są to konie kompaktowe. Mi głównie zależy na ruchu przyzwoitym bo po przerwie jeździeckiej chciałam iść w stronę ujeżdżenia i ewentualnie skoki poniżej C bo już stara jestem.
Karolina_ moja klacz ma bdb głowę, choć jest po dużych przejściach więc dopiero teraz zaczyna wychodzić jaki to fajny koń- jest po devin du maury.
Chciałam pokryć selle francais po quidam de revel ale tegoroczne krycie to była porażka i już 4mies klacz dochodzi do zdrowia. Popłynęłam finansowo jak to wet stwierdził "frycowe trzeba zapłacić".
Docelowo konie mają być tylko dla nas ale na razie nie mam warunków na ogierka. Także jeśli pierwszy byłby ogierek to niestety handlowy i chciałabym pokryć czymś pod siebie ale wrazie potrzeby aby też się sprzedał bez straty. Choć na półkę jaką Equigrav przesłała raczej w tym roku nie będę celować.

Dziękuję Wam za pomoc bo już mam punkt zaczepienia🙂
Kącik WKKW
autor: Frans dnia 14 listopada 2022 o 20:02
Chciałam podpytać w kąciku wkkw czy gdzieś znajdę katalog ogierów kryjących z wynikami w tej konkretnej konkurencji? Może ktoś podpowie gdzie szukać fajnego materiału genetycznego?
Pytając kiedyś o konie do wkkw większość wskazywała na duży dolew krwii(osobiście też jestem tego starego nurtu). Jednak część uważała, że konie z dużym dolewem krwii są w mniejszości i teraz stawia się na ruch w tym samym procencie co na wtrzymałość.
Chciałam poznać Wasze zdanie 😉


własna przydomowa stajnia
autor: Frans dnia 28 października 2022 o 14:55
Dolny Śląsk wg GUSu za IV klasę to ok 35-40tys/ha ale patrząc po ogłoszeniach to od 50 w górę w zależności położenia.
własna przydomowa stajnia
autor: Frans dnia 28 października 2022 o 08:32
shewolf, najlepiej w gminie spytać ile za jaką klasę ziemi chcą. Ewentualnie na stronie GUS można popatrzeć- lecz często rynek wtórny różni się od urzędowych wycen. Do tego, że zaniedbana nie znaczy, że niczyja. Prawo pierwokupu ma dzierżawca jeśli to kawałek gminny. Jak nie ma dzierżawcy to jest ogłaszany przetarg.
Konie wielkopolskie/trakeńskie
autor: Frans dnia 05 września 2022 o 07:48
karolina_, klacz 15 lat i już chodziła na stawach, a raczej miała problem z poruszaniem ale i nie tylko. Nie wiem co finalnie znajoma postanowiła ale ja konia bym uśpiła zgodnie z zaleceniami wetów.
Konie wielkopolskie/trakeńskie
autor: Frans dnia 01 września 2022 o 18:11
epk,anetakajper dziękuję Wam za odpowiedzi. Niestety plany poszły do kosza bo klacz finalnie nie dojechała do mnie- była obciążona DSLD.
Konie wielkopolskie/trakeńskie
autor: Frans dnia 08 czerwca 2022 o 20:47
Czy ktoś na forum ma potomstwo po Irbisie?
Zastanawiam się czy nim nie pokryć swojej wlkp po Chleb 😉
Syndrom Head Shaking
autor: Frans dnia 16 maja 2022 o 15:05
Jspia, dokładnie jak pisze Faith jest to droga eliminacji.
Jak kupowapaś konia robiłaś jakieś prześwietlenia czy krew?

Może warto aby konia zobaczył osteopata, podpowie czy nie zrobić rtg np szyji z potylicą oraz głowy czy nie ma zwyrodnień.

Może to worki powietrzne albo zapalenie ucha środkowego - często ludzie o tym piszą na zagranicznych forach.

Jeśli wet wykluczy alergię.

Rozumiem, że ciężko się rozstać ze zwierzakiem zwłaszcza, że nie wiadomo gdzie trafi ale jeśli masz możliwość a nie śpisz na pieniądzach, to oddaj sprzedającemu- HS to studnia bez dna.
Syndrom Head Shaking
autor: Frans dnia 15 maja 2022 o 18:45
Jspia, kwestia czy koń robi tak przy próbie kontaktu a na luźnej wodzy nie? Wtedy szukamy problemu np. zwyrodnieniowego.
Gdy koń pokazuje HS tylko w konkretnych sytuacjach to warto go poobserwować czy nie jest to na tle nerwowym lub daje znać, że coś gdzieś boli.
Syndrom Head Shaking
autor: Frans dnia 15 maja 2022 o 18:41
MadamGrace, u nas HS wywoływało na początku słońce w połączeniu z temperatury. Konia miałam od źrebaka i od zawsze miał nurtujące mnie zachowanie, lecz o HS dowiedziałam się gdy miał 8lat.
Teorii weci i fizykoterapeuci mieli od groma, lecz gdy w upalny dzień koń szalał bo nie wiedział co zrobić z głową, zaczął padać deszcz to w sekundzie mogłam kręcić zwroty, robić ciągi itd. No i teorie padały. Nawet komórki macierzyste robiłam, prócz innych drogich terapii.
Wg weta z Nowej Zelandii doszło do jakiejś kompresji w czaszcze podczas porodu co powodowało HS (wstyd się przyznać lecz nie znam dobrze angielskiego więc te tłumaczenia były różne od innych osób).
Każdy koń jest inny i zupełnie co innego może powodować HS.
Syndrom Head Shaking
autor: Frans dnia 12 maja 2022 o 20:33
Mój HS biega już po wiecznie zielonych łąkach ale nadal drążę temat. Nasz przypadek był bardzo skrajny i jakieś 10 lat temu bym wszystko zrobiła aby przestał odkopywać sobie głowę ale gdy konsultowałam gdzie się dało różne zachowania koni z HS to bardziej bym się skupiła na znalezieniu przyczyny niż maskowaniu objawów.

Niestety PENS może spowodować natężenie objawów i sam zabieg trzeba powtarzać.
Leki typu gaba... czy cytro... niestety ale w większości mają negatywny wpływ na zdrowie koni mimo (u niektórych) chwilowe zmniejszenie objawów.

Osobiście obraziłam się na weta, który zaproponował mi uspienie konia gdy miał ok 11 lat, ale niestety w naszym przypadku koń przez większą część roku żył w niesamowitym bólu.
Uśpiłam z innego powodu ale HS postępowało bardzo agresywnie w ostatnich miesiącach jego życia, więc i tak zaczęłam przyzwyczajać się do myśli, że za jakiś czas będę musiała mu ulżyć.

Z moich info nawet złe skątowanie kopyt może powodować HS co za tym idzie różnego rodzaju krzywizny i napięcia.

Również metale ciężkie pobierane z paszą oraz alergie pokarmowe krzyżowe, których u koni nie da się wykryć.
Pensjonaty we Wrocławiu
autor: Frans dnia 30 kwietnia 2022 o 22:29
zaz12, nie wiem czy w Ramiszowie są jeszcze przydomowe stajnie, ale u Państwa Marzec na pewno jest poniżej 1000zł.

własna przydomowa stajnia
autor: Frans dnia 29 kwietnia 2022 o 17:02
Czy podpowiecie mi jakich używacie kamer on-line?
Tylko ja potrzebuję na kartę sim gdyż WiFi z domu nie złapie. Czy jest różnica w obrazie między 2mpx a 5mpx?, gdyż jedni producenci mówią, że tak a drudzy, że może mieć 20 a obraz będzie lipny przy kiepskim procesorze i lepiej 2mpx ale na sony.
Pensjonaty we Wrocławiu
autor: Frans dnia 29 kwietnia 2022 o 16:57
zaz12, ja za około 1-2 mies zabieram swoją kobyłe pod dom i nie mam towarzystwa. Szukam kogoś do pensjo za koszty utrzymania ale stajnia 76km od Wrocławia i nie mam na razie placu do jazdy.

Na razie zaczynamy grodzić kawałek łąki i dokupujemy materiał na stajnię (2 boksy i biegalnia).

Szukam dzierżawy konia, adopcji ale jakoś średni odzew. Więc rozważamy przygarnięcie kogoś w potrzebie za koszty utrzymania. Choć mam dość pensjo i chcemy mieć "święty spokój" ale chętnie nawiążę współpracę z jednym pozytywnie nastawionym pensjonariuszem.

Pensjonaty we Wrocławiu
autor: Frans dnia 21 kwietnia 2022 o 08:29
Ossesmayer, kawałeczek za Dzierżoniowem jest Piskorzów są tam 2 stajnie.
Pensjonaty we Wrocławiu
autor: Frans dnia 10 listopada 2021 o 23:29
julita123, nie wiem czy nadal szukasz ale w Hannie będzie możliwość taka od grudnia za 600zł z wiatą 😉
Derki
autor: Frans dnia 10 listopada 2021 o 11:09
Keirashara
Sivrite,
Dziękuję Wam za pomoc 🙂
Postaram się porozmawiać czy jednak by nie mogli jej chować na noc 😉 to mili ludzie i dbają o swoje konie co widać. Ale i tak derki kupię na wszelki wypadek.

Sivrite, tak wyszło na wariackich papierach. Po stracie konia zrezygnowałam z jeździectwa i porzuciłam plany budowy swojej stajni. A tu nagle taka niespodzianka i coś trzeba kombinować 🙃 bo zupełnie się niespodziewałam 😅
Derki
autor: Frans dnia 09 listopada 2021 o 20:18
Sivrite, tak, niezależnie od pogody są długo padokowane. Choć jak tak leje i wieje halny to była zabierana do boksu.

Edit.
keirashara dziękuję za podpowiedź
Derki
autor: Frans dnia 09 listopada 2021 o 15:30
Poratujecie laika swym doświadczeniem?😉
Mam klacz niegoloną, spędzającą całe dnie na wybiegu(ok.7-22), lecz nie zarośnięta jak mamut. Noce spędza w izolowanej stajni.
Pod koniec miesiąca przenoszę ją do stajni wolnowybiegowej z osłoniętymi miejscami lecz bez zabudowanej wiaty (nie ma innej opcji a konia pod blok nie wstawię 🙄😉.
Jaka derka będzie optymalna aby kobył niezamarzł?
Czy w ogóle potrzebuje derki?
Ze znajomych każdy ma odmienne zdanie a ja nie będę mieć możliwości zmieniać 3xdziennie derki gdyż koniur stoi u znajomego 70km ode mnie.
Będę wdzięczna za pomoc 🙂
Konie wielkopolskie/trakeńskie
autor: Frans dnia 24 sierpnia 2020 o 21:18
Dziękuję za info :kwiatek:
Chciałabym celować w potomków odera bo pracowałam z oderkami i wszystkie były ambitne, odważne trochę krnąbrne ale z bdb głową i silne (tylko to były skoczki). Mam dużo czasu na rozmyślanie i chcę odświeżyć swą przedpotopową wiedzę  😀

Podpowiecie na jakie linie zwrócić uwagę pod kątem predyspozycji ujeżdzeniowych?  😉
Konie wielkopolskie/trakeńskie
autor: Frans dnia 24 sierpnia 2020 o 14:15
Dzięki za informacje  :kwiatek:
Na razie stajnia przydomowa w planach a potem konie ale na, początek mąż chce dwie kobyłki.
Konie wielkopolskie/trakeńskie
autor: Frans dnia 24 sierpnia 2020 o 09:48
Po prostu przymerzam się do zakupu konia (bardziej jestem zmuszana przez męża i przyjaciół po stracie swego przyjaciela) i chciałabym aby był to koń do ambitniejszej jazdy (z ruchem ujeżdżeniowca ale małe skoki też bym chciała pojeździć). Nie chcę już kwpn czy hol myślałam właśnie o wlkp/trk bo kiedyś jeździłam parę Oderów i to konie bdb pod każdym względem  😉 

Zdziwiło mnie, że w rodowodach koni wpisanych jako trk są młp?

Ale to luźne plany
Konie wielkopolskie/trakeńskie
autor: Frans dnia 23 sierpnia 2020 o 22:18
Gdzie w państwowych stadninach PL używa się w hodowli trakenów? Wiem o SK Liskach i prywatnej SK Skrzypiec.
Przymierzam się do przeanalizowania użytkowania trk w sporcie  😉 a zatrzymałam się na Oderze i Popradzie  😀
Obozy jeździeckie
autor: Frans dnia 07 lutego 2020 o 17:31
Hej,

szukam sprawdzonej stajni organizującej obozy konne w ferie 2020 na Mazurach. Ktoś może polecić sprawdzony ośrodek? Dziewczynka, 10 lat, średniozaawansowana.

Pozdrawiam


A dalsza odległość wchodzi w grę?
Moja znajoma dopiero zaczyna w tej branży gdyż niedawno wróciła z UK i oferuje bardzo fajną opcję wypoczynku z nauką jezyka angielskiego tylko to podkarpacie, ale cena również jest konkurencyjna jak na 2h jazdy dziennie.
Preferuje jazdę naturalną w stylu west.
In memoriam
autor: Frans dnia 28 stycznia 2020 o 18:42
Dziękuję Wam za miłe słowa :kwiatek:
Jestem mu wdzięczna, że mnie wybrał na opiekuna gdy był niesfornym źrupkiem. Był częścią mojej rodziny, Syn się z nim wychowywał, w sumie ja też.
Dzięki niemu mam męża i synka, oraz wielu cudownych przyjaciół oraz poznałam sporo ciekawych ludzi.
Mimo HS od urodzenia był dla mnie ideałem  😕
In memoriam
autor: Frans dnia 28 stycznia 2020 o 16:54
10.01.2020 odszedł przedwcześnie mój przyjaciel Dariusz (Dargentinus) 😕
Był ze mną od źrebaka przez 19lat.
Odszedł na moich rękach 😕 po walce z kolką.
Zbyt wiele niesprzyjających czynników złożyło się w jednym czasie, ale byłam przy nim. Zasnął jak za czasów gdy był źrebakiem i spaliśmy w boksie gdy była np burza.
Czy ten ból kiedyś mnie?!

Dzierzawa
autor: Frans dnia 24 listopada 2019 o 19:05
mils dzięki za odp :kwiatek:
Ja dp dzierżawy podchodzę jak do czasowego kupna konia i nie chciałam wyjść na dziwaka, że będę chciała zrobić badania przed umową :P
To jeszcze trochę potrwa bo młoda,musi wykazać się inicjatywą i najpierw musi zapracować na konia bo za 3mies nie chcę zostać sama z takowym bo już mam jednego na utrzymaniu (kosiarkę od urodzenia)
Dzierzawa
autor: Frans dnia 23 listopada 2019 o 21:12
A robocie badania konia przed podpisaniem umowy dzierżawy?
Zastanawiam się nad dzierżawą konia pod juniorkę, ale sama kontrolnie będę wsiadać (z racji wagi nie dłużej niż 20-30min nie częściej niż 2xtyg).
I szczerze to mam obawy, że ktoś powierzy mi konia po kontuzji bo chce się pozbyć kosztów aby mieć nowego, zdrowego konika- niestety znam takie przypadki. Koń okuleje, albo coś innego i zamiast cieszyć się ze współpracy to będę płacić weta.
Juniorka drobna, na poziomie utrzymywabia się w siodle ale bez możliwości jazdy samodzielnej oczywiście. Ja na podstawowym C ujeżdżenie i spokojnie L skoki (kiedyś również C skoki). Więc koniowi krzywda by się nie działa i traktowany byłby lepiej niż mój własny jest traktowany.
Tylko co innego dostać konia do roboty a co innego wydzierżawić- mam spore obawy przed dzierżawą a na razie kupno drugiego nie wchodzi w grę.
Pensjonaty we Wrocławiu
autor: Frans dnia 20 listopada 2019 o 16:23
Tak z ciekawości zapytam, czy są w okolicach Wrocławia jakieś stajnie wolnowybiegowe? Tak do 50 km, kierunek obojętny.

Mrozów ma chów bezstajenny i spore wybiegi, stado ok 12koni, siano non stop i woda, lizawki itp 😉

Polecam również miejsce gdzie mój stoi na emeryturze- rancho piskorzów, 3km od pieszyc.
Noce są w stajni ale długie padokowanie, bdb warunki dla konia i jeźdźca oraz portfela.
DROŻDŻE W ŻYWIENIU KONI
autor: Frans dnia 14 października 2019 o 07:09
Frans ja je podaje koniom 🙂 sa bardzo dobre 🙂

Dzięki wielkie za opinię  :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
Nauka Jazdy Konnej 30+
autor: Frans dnia 09 października 2019 o 07:02
karolina_ faceci z reguły mają problem z rozuźnieniem (ci co zaczynają później naukę) w siodle bo pracują inne mięśnie i głowa bardziej oporna  😉 ale mają silne nogi co im pomaga. Gdy ciut załapią to nie jeden dojrzały pan ma lepszy dosiad od szkółkowych gwiazdeczek 😀
nie mniej jednak największy problem w późniejszym wieku to koordynacja. Dziecięce ciało po prostu podąża za koniem jest gipkie bez wkładania siły mięśni a "stary człek" jest taki kołek i stara się to nadrobić mieśęśniami. Ale wszystko da się opanować.

U kobiet ciut to inaczej wygląda ale porównywalnie.
Nauka Jazdy Konnej 30+
autor: Frans dnia 08 października 2019 o 15:20
Znam ludzi co zaczynali jako 40+ i jeżdżą małe rundy :p
I takich co ambitnie tuptają w różnym wieku.
Jest sporo kwesti jak sprawność fizyczna, "głowa", czy idziemy do rekreacji czy na indywidualne treningi oraz jak często będziemy ćwiczyć.

Wszystko się da 😉 nie poddawać się tylko próbować  😉

edit. Co do czasu to jeśli nie masz dzieci lub są w miarę samodzielne to jest luksus organizacyjny. Przy mniejszych dzieciach to już problem jak nie masz z kim zostawić chyba, że będzie podzielić pasję.
Ja niestety przez silną potrzebę przebywania z latoroślą musiałam zawiesić jeździectwo i pewnie wrócę jak będę mieć 40+  🤣
DROŻDŻE W ŻYWIENIU KONI
autor: Frans dnia 08 października 2019 o 06:34
Kto mi podpowie jaka jest różnica (żywieniowa) drożdżami piwnymi a drożdżami spirytusowymi oraz paszowymi (czyli jakieś inne niż odpad po produkcji piwa czy spirytusu- może wina  🙄 ).
Potrzebuję sporej suplementacji wit z grupy B ale u dobrze wyglądającego konia i nie wiem czy go nie spasę tym.
Zoofizjoterapia
autor: Frans dnia 01 października 2019 o 06:36
Frans, pisz na pw, może coś podpowiem 🙂

Poszło priv :kwiatek: