Graves

Konto zarejstrowane: 06 marca 2012
Ostatnio online: 24 maja 2024 o 00:22

Najnowsze posty użytkownika:

sklepy internetowe
autor: Graves dnia 27 marca 2024 o 19:26
zembria, sama do końca nie pamiętam bo odpalałam to w zeszłym roku nie myśląc dużo... ale chyba tak jak pisze Rudzielc, trzeba najpierw się najpierw "zapisać" do klubu.
sklepy internetowe
autor: Graves dnia 25 marca 2024 o 15:15
Plus dla Horze - zamówiłam spray do grzywy, dobrałam derkę polarową za punkty klubowe, a przysłali mi jeszcze w gratisie padokową 😆
sklepy internetowe
autor: Graves dnia 05 marca 2024 o 21:40
Ode mnie minus dla pegazshop za robienie z klienta idioty. Na pytanie czy są dostępne kaloszki x w rozmiarze L, dostałam odpowiedź, że są dostępne tylko XL. Na kolejne pytanie, czy byłaby szansa dostać ich wymiary, dostałam odpowiedź, że... są dostępne XL. Już któryś raz spotykam się z takim zachowaniem i dla mnie to absolutnie wstrętne i robiące ogromną antyreklamę 😒
sklepy internetowe
autor: Graves dnia 03 grudnia 2023 o 09:24
I ja ponawiam pytanie, które widzę już niedawno padło i pozostało bez odzewu - czy ktoś ma doświadczenia ze sklepem www.galop-store.pl ?
Miękkie pęciny
autor: Graves dnia 12 września 2023 o 15:41
zembria, dzięki, mimo że przy koniach jestem długo, nigdy nie interesowałam się tym ze strony genetycznej. Klacz ma dopiero 2 lata i taki mocno znany niemiecki rodowód z każdej strony, od doświadczonego hodowcy. Niska cena ponieważ klacz podobno już na tą nogę utykała więc odpada ze sportu, pytanie czy z roli matki też... więc rozumiem pozostaje mi wywiad i wet...
Miękkie pęciny
autor: Graves dnia 11 września 2023 o 16:06
Znów odkopuję 🙄 czy miękka pęcina to wada genetyczna? Czy klacz z mega rodowodem i ogólnie bardzo poprawna poza właśnie miękką jedną nogą ma wciąż sens w hodowli?
NIEUCZCIWI RE-VOLTOWICZE
autor: Graves dnia 04 czerwca 2023 o 22:25
Nique, ja mogę tylko potwierdzić, że nie polecam galeria jeździecka parada. Na olx kupiłam sztyblety i kurtkę, sztyblety przyszły w złym rozmiarze, kurtka za duża w klatce o 8 cm w stosunku do wymiarów podanych w ogłoszeniu. Przez cały czas reklamacji pani zachowywała się bardzo niekulturalnie i doszła ona do skutku tylko gdy wytrwale groziłam zgłoszeniem sprawy na policję.

I może nie o nieuczciwości ale jak już o kulturze: nie polecam użytkownika ninjuusx3 - po zgodzie na transakcję blokuje mnie bez powodu po czym dalej wystawia te same rzeczy 🤦🤣
Jeździecka Rewia Mody (odzież, obuwie i reszta sprzętu)
autor: Graves dnia 18 lutego 2023 o 15:09
kotbury, dzięki, doedukuję się w temacie. To by wychodziło, że dobre kilka firm aktualnie sprzedających używaną odzież jeździecką zachowuje się w tym względzie miernie - w ostatnim półroczu robiłam duże ciuchowe zakupy, otrzymałam kilka źle pomierzonych ubrań (tak srogo, np. o 8 cm w pachach...) i w związku ze zwrotami sprzedawcy uprawiali sporo rabanu, pasywnej agresji i zwykłego chamstwa - bo "brak kultury" byłby chyba zbyt delikatnym określeniem.
To przy okazji, polecam uważać...
Jeździecka Rewia Mody (odzież, obuwie i reszta sprzętu)
autor: Graves dnia 17 lutego 2023 o 20:23
kotbury, dla mnie to tłumaczenie było równie abstrakcyjne.
mindgame, zgadzam się, taka była moja myśl przy zakupie!
Nique, jest przedsiębiorcą ale w swoich ogłoszeniach zaznacza, że nie przyjmuje zwrotów więc nie wiem jak taka sytuacja wygląda z prawnego punktu widzenia. Skończyło się na tym, że kobieta zgodziła się na odesłanie kurtki ale bardzo zatwardziale uważała, że nieporozumienie wynikło jedynie z mojej winy i że sprzedała mnóstwo takich kurtek jako przejściówki i niby tylko ja widzę problem.
Jeździecka Rewia Mody (odzież, obuwie i reszta sprzętu)
autor: Graves dnia 16 lutego 2023 o 22:41
Dzięki, generalnie się z Wami zgadzam 🙂. Kupiłam kurtkę "przejściową" (od pewnie wielu znanej osoby, handlującej używaną odzieżą jeździecką, również na revolcie) i ku mojemu zaskoczeniu przyszła do mnie cieniutka przeciwdeszczówka. W internecie definicje mówią, że przejściówka to kurtka dająca również komfort cieplny... jednak pani zapierała się, że to jak derka przejściowa - plandeka 🤔. I bardzo zawzięcie uważała, że to ja sobie ubzdurałam problem.
Jeździecka Rewia Mody (odzież, obuwie i reszta sprzętu)
autor: Graves dnia 16 lutego 2023 o 17:31
Hej ludzie, mam pytanie bardziej techniczne - czego oczekujecie od sprzedającego, który opisuje kurtkę jako "przejściowa"? Czy zupełnie cienka kurtka przeciwdeszczowa bez podszycia i wypełnienia może zostać za taką uznana?
NIEUCZCIWI RE-VOLTOWICZE
autor: Graves dnia 07 kwietnia 2018 o 10:35
Zakończona sprawa z użytkowniczką maila kooosiaa@gmail.com, Julią K. Modzelewską. Pani Julia zaprzestała korespondencji mailowej, zniknęła bez wyjaśnienia mimo podanego ostatecznego terminu rozliczenia.
NIEUCZCIWI RE-VOLTOWICZE
autor: Graves dnia 29 marca 2018 o 08:55
Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Zaczęłam się już dobrze bawić 😎. Dodam, że chodzi o te ochraniacze: http://ogloszenia.re-volta.pl/ochraniacze-kontaktowe/o/82705/ gdzie w zamyśle kupującego zapewne była maksymalna oszczędność. A za dodatkowe wysyłki razem wychodzi 80zł 😎. Pani Julia, powiedziała, że dopłaci mi 15zł (skąd ona wzięła tą kwotę - nie wiem). Przytoczyłam jej artykuły kc. i napisałam, że jeśli nie dopłaci kwoty należnej z wysłanym rachunkiem w ciągu 7 dni, to mogę wystąpić do sądu z powodu nie wywiązania się przez nią z umowy kupna 😎.
NIEUCZCIWI RE-VOLTOWICZE
autor: Graves dnia 28 marca 2018 o 18:44
Dzięki Blucha za odpowiedź. A nie mam możliwości odstąpienia? Dziewczyna jest bezczelna i arogancka, chętniej wysłałabym jej rózgę na swój koszt, zamiast ochraniacze na jej...
NIEUCZCIWI RE-VOLTOWICZE
autor: Graves dnia 28 marca 2018 o 17:35
Dostałam od pani Julii taką oto wiadomość:
"Szanowna Pani,
na podstawie przepisów kodeksu cywilnego w części dotyczącej sprzedaży jest Pani zobowiązana do ponownego przesłania nieodebranej przesyłki na koszt nabywcy. W związku z powyższym proszę o ponowne pilne przesłanie towaru, który został opłacony i zgodnie z prawem jest moja własnością. Doszło do zawarcia skutecznie umowy sprzedaży. Proszę o podanie nr ponownie wysłanej przesyłki lub zwrot wpłaconej kwoty w PEŁNEJ wysokości."

Czy ktoś kto się zna może to skomentować?
NIEUCZCIWI RE-VOLTOWICZE
autor: Graves dnia 27 marca 2018 o 22:28
Przestrzegam przed użytkowniczką, której niestety nicku nie posiadam, napisała do mnie bezpośrednio z maila: kooosiaa@gmail.com, Julia K. Modzelewska. Sprawnie wysłała mi przelew za ochraniacze, wysłałam paczkę a jej na maila numer przesyłki z linkiem do monitoringu.
Po prawie dwóch tygodniach pani Julia napisała, że nie otrzymała paczki i prosi o jej numer, bo go nie otrzymała. W linku cała historia: http://emonitoring.poczta-polska.pl/?numer=00259007733700834549, podwójnie awizowane. Kiedy zaczęłam wypytywać, czy adres się zgadza (wciąż mam potwierdzenie nadania) i czy te awizo otrzymała oraz dlaczego nie powiedziała wcześniej lub nie poszła z numerem paczki z zapytaniem na pocztę, najpierw stwierdziła, że: "Może przeoczenie osoby pracującej na poczcie, trudno mi powiedzieć.", później, że przecież po to podała numer telefonu żeby kurier dzwonił (i zarzeka się, że listonosz poczty polskiej zawsze dzwoni - może jestem niedoinformowana, wysyłam paczki od xx lat i listonosz z paczką ekonomiczną nigdy do mnie nie zadzwonił [?]). Uznaje też, że żadne awizo nie dotarło.
Gdy poinformowałam, że nie wyślę jej tej paczki drugi raz bo jest niewiarygodna, skwitowała: "Podchodzi Pani do sprawy jak do jeża, bo cztery osoby nie wpłaciły pieniędzy -  ja to zrobiłam niemal od razu." I nagle ukazało się stwierdzenie: "Bardzo mi przykro, ale to nie była jedyna paczka, na którą wyczekiwałam i być może jest to moje przeoczenie."
Za dużo krętactwa, straty czasu, braku logiki, nieodpowiedzialności.
NIE POLECAM.
kontakt z administratorem
autor: Graves dnia 17 października 2016 o 15:50
Czy administratorem dalej jest użytkownik Root? Moderatorzy nie odpisują na moje wiadomości 🙁
UCZCIWI sprzedawcy i kupujący na volcie
autor: Graves dnia 29 września 2016 o 21:02
Plusy dla marta12aa, wean oraz mirah jako kupujących 🙂
NIEUCZCIWI RE-VOLTOWICZE
autor: Graves dnia 06 czerwca 2014 o 14:49
Ja w razie czego mam wszystkie dokumenty - umowę, wezwania do zapłaty z pokwitowaniami odbioru, jeden własnoręczny list pani Płochockiej i 2000zł to już nie takie drobne. Dzięki GosiaG, warta uwagi opcja 🙂
NIEUCZCIWI RE-VOLTOWICZE
autor: Graves dnia 06 czerwca 2014 o 12:42
Ja tylko potwierdzę historię horse_art - do Katarzyny Płochockiej (aka Czilloutkaczacza) wysyłałam już przedsądowe wezwania do zapłaty (w dalszym ciągu jest mi winna 2000zł), na jedno dostałam odpowiedź z prośbą o przesunięcie terminu z powodu wypadku i urazu kręgosłupa. Dałam jej miesiąc więcej i w ostatnim dniu terminu wysłałam sms z przypomnieniem, odpisała, że "spłata będzie w terminie". Oczywiście nic nie dotarło.
Moja sprawa z nią ciągnie się od zeszłego roku, obecnie oczekuję na jej PESEL z Warszawy by założyć sprawę komorniczą.
NIEUCZCIWI RE-VOLTOWICZE
autor: Graves dnia 01 lutego 2014 o 10:29
czilloutkaczacza będąc winna mi 2000 zł zerwała kontakt, nie odpisuje ani nie loguje się na forum będąc 2 tygodnie po terminie spłaty.... koleżanka z Siedlec...
UCZCIWI sprzedawcy i kupujący na volcie
autor: Graves dnia 28 stycznia 2014 o 20:39
Ponownie wysyp spóźnionych plusów:
+ dla Greneth jak sprzedającej
+ dla impossiblehorse jako kupującej
+ dla wiwienka2008 jako kupującej
+ dla Mada jako kupującej
+ dla bania11 jako kupującej
+ dla Bacik90 jako sprzedającej
+ dla MaRossa za sprawny i uczciwy zwrot pocztą siodła danego na przymiarkę 😉
+ dla ceditorpedi jako sprzedającej
neutral dla dairoxroxi jako sprzedającej - derka przyszła szybko i sprawnie ale według opisu miała być "jedna 1cm dziurka" a doliczyłam się czterech małych i jednej wielkości połowy pięści na klapie na ogon. Tak czy inaczej derka sprawna.
+ dla monikaciosek jako sprzedającej
+ dla ewamloda jako kupującej
+ dla Azbuka jako sprzedającej

NIEUCZCIWI RE-VOLTOWICZE
autor: Graves dnia 27 stycznia 2014 o 22:00
Niestety z przykrością dopisuję tutaj także użytkowniczkę czilloutkaczacza.


Ja z kolei tejże użytkowniczce sprzedałam siodło na raty, podpisana umowa, pierwsza rata 1000zł przy odbiorze za pobraniem. Cena była rozłożona na jeszcze 3 miesiące chociaż czilloutkaczacza twierdziła, że i tak wszystko spłaci już w styczniu.
Pierwszy termin mijał w piątek 17tego stycznia. Napisałam do niej wieczorem, że przypominam o terminowym spłacaniu, odpisała, że przelew puściła. Musiałam więc przeczekać weekend. Do wtorku nic się nie pojawiło, poprosiłam o potwierdzenie przelewu. Obiecała, że wyśle do środy wieczora - cisza. Upomniałam się w piątek, napisała że nie miała czasu i jutro je wyśle. Do dziś nic, zadzwoniłam na numer telefonu, który podaje w swoich ogłoszeniach - odniosłam wrażenie, że była przestraszona moim telefonem, mówiła bardzo chaotycznie, raz że zrobi przelew a raz, że zrobiła go tydzień temu...
Wpływ treningu na wygląd. ZDJĘCIA.
autor: Graves dnia 22 października 2013 o 17:39
Hallie i Dwugłosa znam i widzę od 7 lat. Nie będę nic udowadniać na forum bo fakty nie potrzebują dowodów istnienia w internecie, który i tak żyje swoim życiem. Powiem tylko, że wiem (a pewnie nawet nie wiem) ile Hallie włożyła pracy w tego konia... komentarze Szczerego są po prostu nie na miejscu. Życzę koledze więcej pomyślunku i zwykłej uprzejmości/serdeczności.
Wpływ treningu na wygląd. ZDJĘCIA.
autor: Graves dnia 22 października 2013 o 12:47
Spoko Szczery... już wszyscy wiemy, że ty zrobiłbyś to lepiej 😎
UCZCIWI sprzedawcy i kupujący na volcie
autor: Graves dnia 26 czerwca 2013 o 18:48
Wrzucam spóźnione plusy dla:

Original jako sprzedającej
sonatka jako sprzedającej
Demonowa jako sprzedającej
otaris jako sprzedającej
Zuzu. jako sprzedającej
maxowa jako sprzedającej
xenia jako sprzedającej
davidoff jako sprzedającej
Buba jako sprzedającej
Być. jako kupującej
siw199 jako kupującej

Wszyscy wyżej wymienieni przeprowadzili wzorowe transakcje.
Olsztyńscy voltowicze
autor: Graves dnia 27 lutego 2013 o 14:01
Myślę, że 450zł to jest max "stosunkowo małej opłaty" ale liczyłabym na mniej 🙂 zwłaszcza jeśli ktoś posiada przydomową stajnię, chce zarobić na pustym boksie, a nie chce obcych ludzi na terenie - mnie i tak nie będzie, a jak wracam od razu młodego zabieram 😉
Olsztyńscy voltowicze
autor: Graves dnia 27 lutego 2013 o 11:58
Kochani, wychodzę z nietypowym zapytaniem - pod koniec marca szykuje mi się wyjazd na 2 miesiące. W związku z tym szukam miejsca, gdzie ktoś by przyjął moje zwierzątko (mały, grzeczny, ekonomiczny wałaszek, 150cm wzrostu) za stosunkowo małą opłatą. Wymagane jedynie pastwisko, czysty boks i ogólna uwaga nad koniem pod moją nieobecność (czy zdrowy, dobrze się czuje etc). Ktoś ma jakiś pomysł? 🙂 okolice Olsztyna lub Szczytna do 50 km.
Olsztyńscy voltowicze
autor: Graves dnia 06 lutego 2013 o 22:08
DanceOfDevotion, polecam p. Andrzeja Strzembskiego w szpitalu MSWiA 🙂
Olsztyńscy voltowicze
autor: Graves dnia 28 listopada 2012 o 14:34
Forumowicze, macie może do polecenia weterynarza z okolic, który mógłby przebadać konia pod kątem nowotworów/guzów (biopsja etc)? Takie rzeczy są rzadko spotykane i wiem, że nie każdy może być w tym temacie obeznany. Byłabym wdzięczna za sugestie.
UCZCIWI sprzedawcy i kupujący na volcie
autor: Graves dnia 14 listopada 2012 o 17:21
+ dla horseofdream, uczciwa transakcja 🙂
Olsztyńscy voltowicze
autor: Graves dnia 09 listopada 2012 o 19:51
edit: zapytanie nieaktualne 🙂
Miękkie pęciny
autor: Graves dnia 13 kwietnia 2012 o 00:46
Odkopuję temat.
Jak wasze doświadczenia z miękkimi pęcinami? Podatnością na urazy ścięgien, profilaktyką, użytkowaniem w sporcie?
Niewielka wada wadzić w skokach może ale nie musi?
Praca przy koniach za granicą załatwiana przez pośrednika
autor: Graves dnia 07 marca 2012 o 19:32
Może trzeba postawić sobie najpierw pytanie, czego można od pana Gotza wymagać? On jedynie informuje o możliwości pracy i przedstawia warunki jakie przekazuje mu potencjalny pracodawca, jeśli realia są inne niż podawał, wynika to z kłamstw pracodawcy, a nie samego pośrednika. Sama jechałam od niego pierwszy raz 2 lata temu i trafiłam na miejsce doskonałe. Wszystko zgodnie z opisem. Warunki luksusowe (ośrodek ze SPA), praca bardzo lekka i przyjemna, szef rewelacyjny. Przed wyjazdem powiedział mi jaka mniej więcej jest stawka, ale że dokładną muszę sama wynegocjować na miejscu i tak też się stało. Drugi raz zgłosiłam się do niego po pracę to jak sam przyznał - ma ofertę jakiej szukam ale nigdy tam nie był i dokładnie nie może powiedzieć czego się spodziewać w rzeczywistości. Zdecydowałam się, pan Gotz pojechał ze mną. Nie żałowałam.
Wyjazd od niego do pracy to jest zwykły totolotek - trafisz dobrze lub źle i nie ma na to wpływu, nie pasuje, szukasz dalej. Myślę, że swoją pracę i tak wypełnia dobrze, wskazuje ubezpieczenie, możliwości dojazdu, jeśli na miejscu jest coś nie tak, pomaga na odległość przez telefon, oczywiście na tyle ile to możliwe.