Wpływ treningu na wygląd. ZDJĘCIA.

aleqsandra   Kreujemy swój świat tym w co wierzymy
22 października 2013 15:07
uważam, że prawda jak zwykle może leżeć po środku

możliwe że Szczery tak jak i ja odniósł wrażenie, że bronimy Hallie, ale tu jest drugie dno: wydaje mi się że użytkownicy, którzy się tu wypowiedzieli zdają sobie również sprawę, że dobór zdjęć ma znaczenie i że uwagi Szczerego mogą mieć w sobie ziarnko prawdy, jednakże nikt na forum tego nie rozstrzygnie i cała dyskusja jest bezproduktywna

z pozycji forum ludzie zachwycli się zdjęciami "przed" i "po", które definitywnie ukazują inaczej żywionego i jeżdżonego konia, może główny rozwój odbył się na poziomie jeźdźca czy dobru zdjęcia ale oceniamy tylko to co widzimy a bazując na zdjęciach widzimy że coś się zadziało

jeżeli istnieją jakiekolwiek objekcje co do autentyczności czy metod to już dyskusja powinna przenieść się chyba na priv... w przeciwnym razie odnosi się wrażenie personalnych wycieczek i kompleksów, tym bardziej gdy wypowiada się persona "no name" (nie znana forumowiczom ze swojej aktywności czy kompetencji)

Hallie i Dwugłosa znam i widzę od 7 lat. Nie będę nic udowadniać na forum bo fakty nie potrzebują dowodów istnienia w internecie, który i tak żyje swoim życiem. Powiem tylko, że wiem (a pewnie nawet nie wiem) ile Hallie włożyła pracy w tego konia... komentarze Szczerego są po prostu nie na miejscu. Życzę koledze więcej pomyślunku i zwykłej uprzejmości/serdeczności.
Szczery widzę, że wiesz lepiej niż hallie jakiego konia kupiła. 😉 Szkoda, że nie znasz sytuacji od kuchni, byś się zdziwił. 😉 Przepraszam za OT 😡
to teraz beda sie licytowac wszyscy krewni i znajomi krolika?  🤔
Uwielbiam obiektywną krytykę prosto w twarz 😉
Szczery, czekam na kontakt 🙂
ja ostatnio zrobiłam sobie takie porównanie z kłusa z trzech ostatnich lat  :


i szukając zdjęć wybierałam takie, które faktycznie odzwierciedlały nasz  poziom w danym momencie.
Oczywiście mogłabym wybrać lepsze z tego wcześniejszego okresu, ale myslę, że nie ma sensu wstawiać jednego zdjecia, na którym akurat coś wyszło, jak na 300 pozostałych nie wyszło nic kompletnie.

whisperer13 mi się podoba jedynmie pierwsze zdjęcie - koń luźny w równowadze
na zdjęciu nr 2 - sztywny, "pędzący"
na zdjęciu nr 3 przewalony na przód
moim zdaniem najlepiej wygloda na pierwszym zdjeciu 🙂

no właśnie, a które zdjęcie jest najnowsze? bo ja patrzę i też mi się pierwsze najbardziej podoba, na trzecim może minimalnie więcej szyi ma ale prewalony na przodzie, niedokraczający.
To teraz przedstawię wam drugiego zwierzaka jeżdżonego przeze mnie, żywienie się nie zmieniło, kobyłka stoi na trawie i garstce owsa, mam nadzieję ,że zmiany będą widoczne 🙂 niestety jak zwykle nie mam zbyt dopasowanych zdjęć. Pozdrawiam! 🙂
początki:




obecnie:



hallie to chyba jakiś młody koń?
Tak, kobyłka ma 4,5, przez nie cały rok była jeżdżona przez osobę której nie było dane mi poznać, i później trafiła do mnie 🙂
hallie, widac staranna sumienna prace.

wielkie gratulacje ! 🙂
korysindex4, Bardzo dziękuję  :kwiatek:
Wygląda na to, ze wszystko idzie w dobrym kierunku. Chyba też zacznę jeździć konie "uwalając na przód" tak jak hallie  😁
Ile czasu jeździsz na kobyłce?
Skoro ma 4,5 roku, przez rok jeździł ktoś inny, więc zakładając że była zajeżdżana w wieku 3 lat to nadrobiłaś jej muskulaturę w pół roku?

Jakbym się miała czepiać, to tylko brzucha 😉
jeżdżę ją od około 4msc 2-3 razy w tyg oprócz tego konik stoi na łączce przez cały dzień, wiem to krótki okres, ale zauważyłam ,że się zwierzak trochę rozwinął. To prawda brzuszek ma ;pp
hallie- widoczna różnica w ruchu. Kłus i galop w zebraniu o całe dwa nieba lepszy. Tylko gratulować i zazdrościć.
P.S.: Myślałaś może o ujeżdżeniu razem z nią? Ma ogromne predyspozycje 🙂
Bartekl1, myślałam o tym ,ale to nie mój koń. Przyjechałam do niej pierwszy raz ,żeby przygotować ją do pracy rekreacyjnej pod początkującym jeźdźcem i okazało się ,że koń iskierka, za bystra na rekreację. Też warunki nam nie bardzo pozwalają na coś więcej ,bo jak widać na zdjęciach jeżdżę na niej na pastwisku, dopóki pogoda dopisuje nie ma problemu ,ale tylko popada i trawa śliska. Poza tym właścicielka potrzebuje konia spokojnego, a klacz jest temperamentna więc wkrótce będzie sprzedana 🙁
hallie- No szkoda :/ A myślałaś może o dzierżawie?
hallie- widoczna różnica w ruchu. Kłus i galop w zebraniu o całe dwa nieba lepszy. Tylko gratulować i zazdrościć.


Bartekl1, poważnie widzisz u czteroletniego konia kłus i galop w zebraniu? 😲 Fiu fiu...

Ale kobyłka ładnie się zmienia, wygląda na miłego zwierzaka.
[quote author=Bartekl1 link=topic=49.msg1910556#msg1910556 date=1383053308]
hallie- widoczna różnica w ruchu. Kłus i galop w zebraniu o całe dwa nieba lepszy. Tylko gratulować i zazdrościć.


Bartekl1, poważnie widzisz u czteroletniego konia kłus i galop w zebraniu? 😲 Fiu fiu...

Ale kobyłka ładnie się zmienia, wygląda na miłego zwierzaka.
[/quote]

Hmm, to pozytywnie czy źle? 😀 No jak dla mnie to ona porusza się zebraniem 🙂
Bartekl1, myślałam ale mam już swoje 2 darmozjady i ledwo daję radę.Kombinowałam na wszystkie sposoby co by tu zrobić. Tym bardziej ,że kobyłka ma super charakter i bardzo szybko się uczy. Mam nadzieję ,że trafi w dobre ręce ,bo zdążyłam się już przywiązać do pluszaka 🙂
Hmm, to pozytywnie czy źle? duży uśmiech No jak dla mnie to ona porusza się zebraniem uśmiech

Bartekl1 czyli jak?

hallie kobyłka bardzo fajna. Wygląda na konika wdzięcznego do pracy po którym szybko widać efekty.
pati12318- nie potrafię Ci tego wyjaśnić, ale jak dla mnie ona się tym zebraniem porusza. Wywnioskowałem to po jej "łabędziej szyi" która właśnie jest, gdy koń jest zebrany no i o wysokim unoszeniu nóg 🙂
Bartekl1 🙂
Wydajesz się być sympatycznym młodym człowiekiem, który jak przypuszczam zaczyna swoją przygodę z jeździectwem.
Tutaj na forum można przeczytać naprawdę wiele cennych informacji, dlatego szkoda żebyś się zniechęcił do dalszego korzystania z niego.
Jednym z bardzo fajnych zjawisk na tym forum jest dbanie o jak najwyższy pozom merytoryczny wypowiedzi.
Jedni dbają o niego w miły i przyjazny sposób, inni trochę mniej przyjaźnie...
Serio bez urazy- skorzystaj z ogromnej księgi wiedzy jaką jest to forum 🙂 (np. z kącika ujężdżeniowego- pewnie znajdziesz tam dużo informacji o chodach zebranych).

Dziękuję 🙂 No masz rację, fakt faktem, laikiem troszkę jestem. Ale forum jest cudowne i zniechęcić się nie zniechęcę 🙂 Ja przez takie swoje wypowiedzi(niekoniecznie trafne) zawsze się czegoś nauczę od dojrzalszych i bardziej doświadczonych osób, miło mi, że ktoś zwrócił na to uwagę, na pewno tam zajrzę, bo sądząc po uwagach to chyba nie mam racji 😉
Miło jest popatrzeć na zmiany na plus, dodatkowo to dla mnie zawsze motywacja, więc dzięki hallie 😉
GAGA Pierwsze z czerwca tego roku, im niżej, tym starsze, odstęp mniej więcej roczny.
whisperer13  to w tym kierunku jest in plus w rozluźnieniu i jezdności...
Co powiecie, co poradzicie?
Lipiec 2012 i dziś.
Z przerwą maj, czerwiec, pół lipca 2013.

edit: nie wiem co z tymi zdjeciami, co one takie niewyraźne :/. może jutro uda mi się zrobić lepsze to podmienie 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się