busch

Mad god's blessing.

Konto zarejstrowane: 03 grudnia 2008
Ostatnio online: 08 listopada 2022 o 21:48

Najnowsze posty użytkownika:

Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)
autor: busch dnia 18 lipca 2022 o 12:07
Dziurawiec fajnie daje radę, ale na tę porę roku nie bardzo.
Dziurawiec wchodzi w interakcje z antykoncepcją hormonalną, tj. zmniejsza jej skuteczność na tyle że powinno się stosować dodatkowe zabezpieczenie podczas jego stosowania.

Dosyć ryzykowna porada bez tego komentarza, zwłaszcza przy obecnym klimacie politycznym naszego kraju 🙈
kącik pomocy medycznej, czyli: czy to coś powaznego i jak temu zaradzić
autor: busch dnia 14 kwietnia 2022 o 21:34
SzalonaBibi, będę mocno trzymać kciuki że to krwiak!!!
Ukraina
autor: busch dnia 06 kwietnia 2022 o 23:32
Ruskie to nie rosyjskie, Ruś jest częścią Ukrainy…<br>
Nie rozumiem tego bojkotu, przecież ludzie w Rosji tez muszą jeść. Moja firma się nie wycofała, to mam się zwolnić z pracy w ramach protestu czy jak? Mam pójść do dyrektor i powiedzieć „wycofajcie się z Rosji bo mi się to nie podoba”? To nie jest decyzja jednej osoby ani tym bardziej nie jest to decyzja szeregowych pracowników.

Facella, może i ludzie z Rosji muszą mieć co jeść ale nie wiem jak Tobie, ale mi trochę zmalało współczucie dla tego narodu po najświeższym sondażu, z którego wynika że 81 procent Rosjan popiera obecnie wojnę. 81 procent!!! To jest badanie z 31 marca, czyli poparcie po ponad miesiącu wojny wzrosło w narodzie rosyjskim, bo na początku konfliktu było coś koło 60 procent jeśli dobrze pamiętam.

Czyli spośród tych biednych Rosjan nad których utraconymi pracami powinniśmy się litować, 8 na 10 popiera działania Putina i się do tego jeszcze bardziej przekonali w ostatnim czasie.

Może powiesz że mają wyprane mózgi propagandą ale co to za propaganda? Można sobie tutaj poczytać https://ukrainianpost.com/opinions/272-what-should-russia-do-with-ukraine przetłumaczony artykuł z rosysjkiej gadzinówki. Wprost sobie wypisali, co zamierzają zrobić z Ukrainą i Ukraińcami i naprawdę ludzie, którzy to przeczytali i zamierzają udawać "niewinnych cywilów którzy nie wiedzieli co się dzieje" powinni być tak samo traktowani, jak Niemcy którzy mieszkali obok obozów koncentracyjnych i też "nie wiedzieli nic o niczym". Tam wprost jest napisane dla każdego do przeczytania, że Rosja nie tylko zamierzała podbić całą Ukrainę i ich rozbroić oraz zmusić do podporządkowania Rosji, lecz także mieli plany wymordować ukraińskich "nazistów", których "nie da się już reedukować", zorganizować obozy reedukacyjne, publicznie napiętnować "zbrodniarzy", którzy będą też skazani na kary np. dożywotniego więzienia, odciąć Ukrainę od globalnego internetu, palić zakazane książki, itp. itd. Żeby taką propagandę przeczytać i stwierdzić "popieram takie działania", to trzeba mieć naprawdę zryty beret, a mówimy tutaj o 81% takich popierających w społeczeństwie. 🙉
Ukraina
autor: busch dnia 05 kwietnia 2022 o 23:21
<b>Fatalita,</b> kurczę, dziś rano tę listę przeglądałam na kompie w pracy… 🙄🙈 linku oczywiście nie pamiętam. <br>
Ale uderzyło mnie, że jest tam wciąż kilka polskich firm - m.im Bakoma i Black Red White i International Paper 😒

Moon,

International Paper nie jest Polską firmą 🤣. To jest amerykański kapitał który sprzedał swoją flagową polską fabrykę Austriakom w zeszłym roku i teraz został im jakiś mini zakładzik i centrum biznesowe w Polsce.
kącik pomocy medycznej, czyli: czy to coś powaznego i jak temu zaradzić
autor: busch dnia 16 marca 2022 o 20:47
SzalonaBibi, będę trzymać kciuki 28. To musi być straszne mieć taką poważną diagnozę i tak beznadziejny kontakt z lekarzami. No i oczywiście życzę dużo zdrowia i wyrozumiałości dla siebie i swojego ciała - w końcu stoczyło ciężki bój z chemią 💕
Ukraina
autor: busch dnia 15 marca 2022 o 22:04
<b>busch,</b> jakoś szpitale covidowe dało się szybko ogarnąć, to i ośrodki dla uchodźców można by przystosować w kilka miesięcy. Nigdzie nie napisałam, że tak ma być i to już. W idealnym świecie tak to powinno wyglądać. Choć w idealnym świecie nie byłoby w ogóle potrzeby tworzenia takich ośrodków.
Facella, dokładnie, kilka miesięcy to już realny termin żeby to państwowo ogarnąć. I uważam że to będzie bardzo potrzebne. Wojna na Ukrainie się przerodziła w potyczki pozycyjne, a sankcyjne tsunami jeszcze nie uderzyło w Rosję do końca (takie rzeczy są odczuwane z opóźnieniem). Niestety jest duża szansa że ta wojna jeszcze trochę potrwa i na obecnej ilości uchodźców (stan na dziś już 1,8 mln w Polsce) się nie skończy, plus nie wiem jak duża liczba prywatnych osób wycofa ofertę po krótkim czasie, więc te wszystkie przygotowywane teraz ośrodki też najprawdopodobniej się przydadzą.

Duży plus że uchodźcy będą mieli zgodę na pracę, bez tego byśmy się na pewno wywalili na pysk w krótkim czasie... Tylko rynek mieszkań na wynajem to będzie teraz dramat...
Ukraina
autor: busch dnia 15 marca 2022 o 13:36
_Gaga, przy pomyśle Facelli żeby nikt nie szedł dalej przed wypełnieniem ośrodków dla uchodźców? Ty mówisz o potencjale który trzeba przystosować, wyposażyć, znaleźć pracowników, polecić im dyżury/nadgodziny, zdobyć po 80 tys ręczników, poduszek, kołder codziennie, rozwieźć rzeczy, znaleźć transport, zalać paliwem, przewieźć ludzi w jakiś skoordynowany sposób. Do tej skali "eventów" kraje przygotowują się latami (olimpiada itd.) i wydają przez te lata ciężkie pieniądze a Polska miałaby tak z dnia na dzień ogarnąć coś takiego bez uciekania się w namiotowe obozowiska? Wg mnie to jest science-fiction dla każdego rządu, a już zwłaszcza polskiego.

Tak dla skali: w całym UE przez cały 2019 rok było 1,5 mln imigrantów netto. W Polsce przez 20 dni mamy napływ 1,6 mln uchodźców. Nie ma co się oszukiwać, to jest gigantyczna skala, tego bez bałaganu ogarnąć się nie da.
Ukraina
autor: busch dnia 14 marca 2022 o 21:34
<b>_Gaga,</b> popieram, ci ludzie powinni być w pierwszej kolejności umieszczani w zorganizowanych przez państwo ośrodkach dla uchodźców, a dopiero potem, gdy skończą się miejsca, u prywatnych osób. Dlaczego? Po pierwsze weryfikacja. Przyjmujemy wszystkich jak leci, bo uciekają przed wojną, to jest ok, ale nie możemy ich tak po prostu rozpuścić po całym kraju. Większość to są faktycznie kobiety z dziećmi, ale nie tylko - obcokrajowcy, starsi mężczyźni, samotne kobiety - nie wiadomo kto to jest, co robił wcześniej i czy zwyczajnie nie jest niebezpieczny. Te dzieci też trzeba zweryfikować - czy są szczepione chociażby, czy mają rodziców, czy przyszły z kimś „na doczepkę” i po przekroczeniu granicy potrzebują opieki. Trzeba tym ludziom udzielić pomocy lekarskiej (w Ukrainie nie każdy jest zaszczepiony na odrę czy gruźlicę, możemy zaraz mieć epidemie jednej z tych chorób on top pandemii covidowej), pomóc z papierologią, załatwić paszporty, dokumenty, pozwolenia na pracę itp. itd. O wiele łatwiej jest to zrobić mając ich zebranych w jednym miejscu, niż szukać po prywatnych osobach. Szczególnie, że przecież wielu z nich mówi tylko po ukraińsku, nie wszystkie informacje do nich dotrą.<br>
No i oczywiście finanse. Lepiej żeby państwo samo zajmowało się pomocą finansową tym ludziom niż wypłacało zapomogę prywatnym osobom, bo nie oszukujmy się, cwaniaków nie brakuje - i na pewno ktoś będzie próbował się na tym nachapać.

Facella, taa wszystko pięknie, poza tym że my nie mamy 1,6 mln miejsc w ośrodkach dla uchodźców i nie sądzę, że państwo polskie by udźwignęło temat gdyby nie pospolite oddolne ruszenie obywateli.

Generalnie mieliśmy tylko złe opcje i myślę że nie wybraliśmy najgorszej (czyli zamknięcia granic). Po podjęciu decyzji że przyjmujemy bez ograniczeń mogliśmy co najwyżej zrobić jakieś namiotowe obozowiska w polu jako państwo, w których zapewne sytuacja byłaby dramatyczna, zwłaszcza że wciąż jest zimno. Rozmieszczanie uchodźców po prywatnych domach na pewno skończy się nadużyciami z obu stron bo niestety w społeczeństwie zawsze znajdą się mendy które próbują zarobić na nieszczęściu innych.

Myślę że państwo dało dupy bo naprawdę ślamazarnie im idzie i za mocno opierają się na NGOsach i wolontariuszach, nawet często nie pomagając im w koordynacji, nie mówiąc już o zasobach. Tym niemniej myślę że nawet przy bardziej udolnych politykach trudno sobie wyobrazić że z dnia na dzień tworzą system, w którym da się kontrolować i sprawdzać kwaterunek 1,6 mln ludzi, przypominam że tuż przed wybuchem wojny była dosyć duża grupa ludzi, którzy uważali że Rosja naprawdę tylko sobie przeprowadza te ćwiczenia przy granicy i to tylko USA się niepotrzebnie zesr***
Ukraina
autor: busch dnia 10 marca 2022 o 14:57
donkeyboy, a ktoś odbiera Rosjanom tożsamość? Myślałam że dyskutujemy o tym że Rosjanie powinni wyjść protestować w kwestii Ukrainy. To jest podobna sprawa. Tu i tu walczymy z decyzjami własnego rządu, które nie są całkowicie pozbawione zwolenników.

Powiem tak, w systemie dyktatury takie obalanie robione jest przez innych ludzi u szczytu, zazwyczaj z koniecznym udziałem dowódców wojskowych. Protesty co najwyżej mogą wywołać dodatkowa presję na innych ludzi u władzy.
Ukraina
autor: busch dnia 10 marca 2022 o 14:14
Iskra de Baleron,

Lol, samych aresztowań protestujących w Rosji już naliczono prawie 15k więc na bank już 20k Rosjan protestowało, przecież nie zamkną wszystkich co do jednego.

Ja bym aż z taką wyższością na ruskich nie patrzyła, czy nam się udało jedna ustawę antyaborcyjną PiSu obalić protestami? Zmienić chociaż? No właśnie... A od Rosjan chcemy żeby obalili reżim Putina i to z narażeniem życia (bo jestem przekonana że jakby się tam zrobiło gorąco, to do groźby 15 lat więzienia jeszcze by doszła groźba bycia rozjechanym przez czołg lub rozstrzelanym z kałacha, całego wojska Putin nie zmobilizował na Ukrainę...)
Ukraina
autor: busch dnia 09 marca 2022 o 23:11
donkeyboy, wiesz, tylko że to że widzisz Żeleńskiego na filmiku na twitterze w jakimś miejscu w Kijowie, to nie znaczy że on nie kryje się ze swoją dokładną lokalizacją. Armia Ukrainy wie, że Żeleński jest celem zamachu. Oficjalnie mówi się na Zachodzie o 3 udaremnionych próbach zabójstwa, a Ukraina mówi o kilkunastu. Oni nieustannie intensywnie chronią Żeleńskiego, z pewnością te nagrane filmy są emitowane po tym, jak prezydent opuści daną lokalizację, wspiera ich zagraniczny wywiad itp. itd.
Ukraina
autor: busch dnia 09 marca 2022 o 21:30
Mi się bardzo podoba ta analiza:

wg mnie dużo ciekawsza i bardziej spójna niż amerykańskocentryczna narracja o panoszącym się NATO i zapędach imperialnych USA.
Generalnie teza jest taka, że konflikt na Ukrainie (wykład z 2018) sięga aż do rozpadu Związku Radzieckiego i że Rosja, a szczególnie Putin, potrzebują Ukrainy, w tym jej ekonomii i jej zasobów i jej ludności.
Z perspektywy wszystko jest jasne, Rosja kombinowała cały czas, jak by tu mieć Ukrainę. Były kukiełki, było wsparcie represji ludności podczas euromajdanu. wreszcie aneksja Krymu i dwóch wschodnich republik.

Jest tylko jeden problem, jak w tytule filmu - historia Ukrainy jest inna, niż historia Rosji, więc Ukraińcy nie chcieli i nie chcą do Rosji. Więc prawdziwe źródło tej wojny to niekompatybilność narodu ukraińskiego z Rosją i niezależnie, czy Putin próbuje zainstalować swojego słupa, czy podbić republikę, to Ukrainy nie udaje się skleić z Rosją.

To, co było szalone, to przekonanie Putina że podbije Ukrainę w 3 dni, przegoni lub zabije Zełeńskiego i w końcu będzie sprawował władzę nad Ukrainą. Jest bardzo prawdopodobne, że po 20 latach rządów Putin już się pozbył wszystkich ludzi, którzy by mu uświadomili, że to zły pomysł. Poza tym, jego russian asset Trump nie został wybrany drugi raz, on ma 70 lat i możliwe że jakieś problemy zdrowotne (jest napuchnięty i panicznie boi się ponoć covida), a udało mu się przynajmniej z Brexitem i innymi różnymi celami politycznymi, więc pewnie stwierdził - teraz albo nigdy - i zaatakował.
Ukraina
autor: busch dnia 09 marca 2022 o 18:57
Ale powiedzcie co trzeba mieć w głowie, żeby rozwalić szpital? Zabijać rodziny z dziećmi??
Pati2012, A co trzeba mieć w głowie żeby ogłosić korytarz humanitarny, a potem strzelać do ludzi którzy próbują się ewakuować? Torturować pracowników elektrowni, których się tam przetrzymuje jako zakładników?

Wreszcie co trzeba mieć w głowie, żeby zabić 300 i ranić 1000 swoich własnych obywateli, a potem to zwalić na Czeczenów i zacząć od tego swoje urzędowanie jako prezydent Rosji? No cóż, aż ciarki po plecach chodzą, co jeszcze może wymyślić...
Ukraina
autor: busch dnia 09 marca 2022 o 08:06
Moon, co nie, to szokujące że przynajmniej częściowo wyjęli głowy z d****. Ciekawi mnie czemu. Możliwe że oni faktycznie konspirowali z Rosją myśląc że Putin tylko udaje gościa opętanego przywróceniem USSR a coś pod stołem można od niego zarobić... i nagle dostali kopa w potylicę że się potężnie przeliczyli.

A może gdzieś w kuluarach ktoś nimi potrząsnął? Państwo polskie jest w końcu ślepe dzięki Macierewiczowi więc mogli naprawdę nie kumać co się odjaniepawla.
Ukraina
autor: busch dnia 08 marca 2022 o 23:22
feno, i już oficjalnie, Polska zamierza podarować MIGi USA do bazy w Ramstein i Amerykanie potem mogą w promce w sklepiku z MIGami sprzedać je Ukraińcom 😎
https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/polska-jest-gotowa-przekazac-mysliwce-mig-29-do-dyspozycji-stanow-zjednoczonych/55d22zg,79cfc278
Wg mnie to jest dobra decyzja, może pozbawiamy się nieco obrony lotniczej ale istotniejsze jest pomagać Ukrainie w tej chwili i martwić się zakupem zastępstwa później. Nawet z chłodnej perspektywy realpolitik to jest dobra decyzja bo lepiej zapłacić w walucie teraz, niż później w krwi swoich własnych obywateli jeśli Ukraina padnie i Putin postanowi kontynuować wędrówkę na zachód.

Tak w temacie, można wpłacać bezpośrednio na armię Ukrainy tutaj (dostępne też wpłaty na pomoc humanitarną):
https://bank.gov.ua/en/about/support-the-armed-forces
Na armię jest nawet polskie konto.
kącik pomocy medycznej, czyli: czy to coś powaznego i jak temu zaradzić
autor: busch dnia 08 marca 2022 o 22:02
SzalonaBibi, mocno trzymam kciuki!!!
Ukraina
autor: busch dnia 07 marca 2022 o 19:22
Słuchajcie, a co to ma być z tym wysyłaniem myśliwców z Polski na Ukrainę ? Kanał Nexta najpierw wkleił tą informację że USA wymyśliło "znakomite" rozwiązanie w którym to Polska mialaby wysłać swoje MiGi Ukrainie, a USA wspaniałomyślnie Polsce jakieś nowe samoloty. No na mój chłopski rozum wygląda to jak próba zrobienia z PL kozła ofiarnego. Czy ktoś mógłby mi ten temat rozjaśnić przy pomocy wiarygodnych źródeł ? Śledzę temat z ES i wiadomo, cała rodzina w Polsce, jak widzę takie info to mnie zimny pot oblewa.

feno, o MIGach info jest już od kilku dni ale Polska cały czas kombinuje jak to zrobić, myślę że właśnie dlatego żeby jawnie nie prowokować Rosji. Jedna z wersji zdarzeń to umowa z USA że się zamieniamy na F-16, a potem USA sprzedaje Ukrainie te MIGi za dolara. Potem Polska będzie mogła powiedzieć Rosji że to nie są polskie MIGi i że takie MIGi można kupić w każdym sklepie z MIGami 😎

Przypominam, USA jest bardzo nie na rękę osłabiać NATO bo szykuje się przetasowanie, Chiny gonią USA bardzo jako supermocarstwo, a jeśli zaatakowany kraj NATO nie dostanie adekwatnego wsparcia, to pakt się rozpada jak domek z kart. Putin będzie straszył wszystkim od "szczególnego stanu nuklearnego", nazistów na Ukrainie, brudnych bomb do jawnych lub półjawnych gróźb o te nieszczęsne MIGi. Sankcje też określił "jakby prawie niemal wojną z Rosją" i co, mamy je wszystkie wycofać żeby go nie prowokować? Strategia nieprowokowania Putina doprowadziła nas do tej wojny, więc raczej nas z niej nie wyciągnie.
Ukraina
autor: busch dnia 04 marca 2022 o 15:34
halo, ale co z tego że kontrwywiad nie był historycznie dobry (kwestia dyskusyjna ale załóżmy)? To dobrze ten nie za świetny kontrwywiad rozpiździc do szczętu? Wolałabyś mieć wadę wzroku czy mieć wyłupione oczy? Bo wiemy co Rosja by dla nas wolała... I wiemy co uzyskała dzięki swojemu rosyjskiemu zasobowi w szeregach PiS
Ukraina
autor: busch dnia 04 marca 2022 o 11:39
Trochę mnie zatkało. Jakim cudem PiS może być prorosyjski??? Panie zapomniały o proroczych słowach Lecha Kaczyńskiego? Panie nie pamiętają jak tu optowały, usilnie, za cudownym porozumieniem Berlin-Moskwa? Jak wyśmiewały wszelkie uwagi o "polskiej racji stanu"? Jak klaskały słowom Tuska "to co? mam wypowiedzieć wojnę Moskwie?" Litości! Apeluję o chociaż ciut kontaktu z rzeczywistością! To forum nadal ma zapisy kto co pisał.
halo, Lech Kaczyński może i trzeźwo oceniał Rosję ale PiS działał na korzyść Rosji i takie są po prostu fakty. O Morawieckim już napisała Strzyga, ja jeszcze chcę dodać że Macierewicz swoimi działaniami wielokrotnie pokazał że jest z niego, jak to Amerykanie zgrabnie nazywają "russian asset". Zbrodniczo skuteczny "rosyjski zasób", któremu się udało rozbić w perzynę polski kontrwywiad. Tak skutecznie, że nie wiadomo kiedy - jeśli w ogóle - uda nam się go odbudować. Utracone zaufanie w tej dziedzinie to dziesięciolecia pracy od podstaw.

Nie wiem, może teraz się wystraszyli że Putin to jednak nie jest dobry partner ale ich dotychczasowe działania były Rosji bardzo na rękę.
Ukraina
autor: busch dnia 03 marca 2022 o 17:43
espérer, nie. Rząd polski odniósł się do tego typu pytań że nie ma teraz opcji prowadzenia usług na podobieństwo poczty bo stan wojny rządzi się swoimi prawami. Polska koordynuje dostawy z Ukraińcami tuż za granicą i potem już Ukraina odpowiada za dystrybucję.
Ukraina
autor: busch dnia 03 marca 2022 o 13:29
czy ktoś wie jak wygląda kwestia wysyłki do Ukrainy rzeczy? są jakieś sprawdzone kanały?
espérer, to jest organizowane odgórnie przez agencję rezerw żeby prywatne osoby nie korkowały dodatkowo granic. Sprawdź tę stronę: pomagamukrainie.gov.pl

Ukraina
autor: busch dnia 03 marca 2022 o 12:20
No ja się zgadzam że te mendy z PiS prowadzajuz kampanię wyborczą i jeszcze się pewnie okaże że dzięki reakcjom na wojnę w Ukrainie jeszcze wygraja trzeci raz 🙈

A wg mnie to że część Ukraińców zostanie to nam na dobre wyjdzie. Mamy starzejące się społeczeństwo a 500plus miało krótkotrwały wpływ na dzietność który już wygasł wg statystyk . Ukraińcy łatwo się uczą polskiego i są nam bliscy kulturowo, więc jeśli ich przyciągniemy tym 500plus żeby tu zostali na zawsze, to długofalowo to będzie duży profit dla nas.
Ukraina
autor: busch dnia 02 marca 2022 o 22:33
Myślę że już tajemnicą poliszynela już jest to, że Ukraina dostaje silne wspomaganie wywiadowcze innych krajów, więc oni mają pewnie znacznie więcej danych na temat tej kolumny i wszystkiego innego, niż kiedykolwiek dziennikarze zwęszą. I kombinują jak to rozegrać.
Ukraina
autor: busch dnia 02 marca 2022 o 18:35
Strzyga, ja bym się chciała wpierw dowiedzieć jak tam Wakefieldowi idzie pozywanie polskich blogerek za dementowanie jego odkryć o wpływie szczepionek na autyzm, wg kotbury już był w trakcie zbierania materiałów dowodowych 🤡
Ukraina
autor: busch dnia 02 marca 2022 o 17:43
Chiny to przede wszystkim są skupione na swoim własny interesie, więc nie chodzi nawet o kwestie ryzykowania, bardziej o to że przekalkulowali że nic z wsparcia Rosji nie będą mieli, więc przesyłają już legendarne "thoughts and prayers" oraz życzenie pokoju na świecie ✨
Ukraina
autor: busch dnia 02 marca 2022 o 15:11
A propos bogactwa Putina, to jak dla mnie obowiązkowe jest obejrzenie filmu Nawalnego na YT:

Link powyżej jest do oficjalnego kanału Nawalnego, są angielskie napisy.

Jego powstanie było okupione ogromną ilością pracy i wielkim ryzykiem, żeby uchwycić szokujące Bizancjum jakie sobie Putin sprawił kosztem Rosjan. Naprawdę gorąco polecam.

kotbury, ja nie wiem skąd Ci się bierze to buńczuczne wytykanie braku wiedzy innym skoro sama prezentujesz bardzo płytkie zrozumienie pojęć, którymi się posługujesz. Tak, z pewnością zyskali na tym że mają teraz gospodarczą wolność wobec świata, do którego sprzedaż energii stanowi podstawę ich gospodarki 🤣 właśnie dlatego nie otwierają swojej giełdy, od tej wolności aż im się odechciało takiego zgnilozachodniego wynalazku 🤣
Ukraina
autor: busch dnia 01 marca 2022 o 21:08
Rosja od dawna traktuje dezinformację jako część swojego modus operandi. To, że MON Rosji coś mówi znaczy mniej, niż w przypadku innych krajów które próbują zachować jakieś pozory prawdomówności. Przecież oni do samego wkroczenia na Ukrainę twierdzili, że po prostu robią niewinne ćwiczenia wojskowe przy granicy i śmiali się z USA które zapowiadało inwazję.

Wiadomo, teraz są w trudniej sytuacji bo jeśli się wycofają, to będzie to wyglądało fatalnie z perspektywy wizerunku zmilitaryzowanego, silnego supermocarstwa, które nie zgniło w przeciwieństwie do zachodu. Więc nie twierdzę że ichni MON akurat w tej sytuacji też kłamie - tym niemniej trzeba wziąć poprawkę że oni niemal opatentowali kłamanie w żywe oczy na arenie międzynarodowej, żeby tylko coś ugrać.
Ukraina
autor: busch dnia 01 marca 2022 o 20:18
Nie wiem jak Wy, ale ja jestem zszokowana jak szybko prawdziwe sankcje zatapiają rosyjską gospodarkę w stopniu, w którym nie zdziwię się że cały kraj po prostu padnie na ryj.
Najnowsze newsy:
- Spółka zarządzająca Nord Stream 2 ogłosiła upadłość
- Maersk, MSC przestali dostarczać kontenery do Rosji
- Rosyjska giełda w tym tygodniu nie otworzyła się ani razu i nie zamierza tego robić do końca tygodnia
- Zabroniono w Rosji sprzedaży akcji kapitałom zagranicznym
- Sberbank traci płynność finansową, zamykają bank i limitują wypłaty do max 1000 euro żeby utrzymać się jakkolwiek na powierzchni
- Stopy procentowe podniesiono z dnia na dzień do 20% (!!!!!)

Teraz to nie wiadomo kto tu kogo bierze na przetrzymanie. Może i Rosja ma jeszcze sporo rezerw militarnych, ale ich sytuacja finansowa z każdym dniem pogarsza się w szokującym tempie. Myślę że Putin też tego kompletnie nie przewidział, przyzwyczaił się przecież do sankcji-gilgotek
Ukraina
autor: busch dnia 28 lutego 2022 o 22:37
Inną interesującą interpretacją zachowania Putina jest to, że dyktatury promują klakierów, a Putin już trochę trzyma się u władzy i mógł zwyczajnie pozbyć się doradców, którzy sprzeciwiliby się jego niedogotowanym planom... Innymi słowy uwierzył we własne bzdury że wbije się do Kijowa w 72 godziny, Żeleński w tym czasie spierdzieli gdzieś na zachód, więc będzie można posadzić jakąś marionetkę na jego miejsce i udawać, że wyzwolił sąsiada. A potem realizować profity posiadania Ukrainy, tj. oddzielenie od NATO, lepszy dostęp do morza, dodatkowe zasoby gazu itp. itd.
Ukraina
autor: busch dnia 26 lutego 2022 o 12:43
Ja osobiście jestem bardzo zaniepokojona tym, że bardzo wyraźnie ambicje Putina na Ukrainie się nie kończą i tym że artykuł 5 traktatu jest bardzo nieprecyzyjny: "Strony zgadzają się, że zbrojna napaść na jedną lub więcej z nich w Europie lub Ameryce Północnej będzie uznana za napaść przeciwko nim wszystkim i dlatego zgadzają się, że jeżeli taka zbrojna napaść nastąpi, to każda z nich, w ramach wykonywania prawa do indywidualnej lub zbiorowej samoobrony, uznanego na mocy artykułu 51 Karty Narodów Zjednoczonych, udzieli pomocy Stronie lub Stronom napadniętym, podejmując niezwłocznie, samodzielnie jak i w porozumieniu z innymi Stronami, działania, jakie uzna za konieczne, łącznie z użyciem siły zbrojnej, w celu przywrócenia i utrzymania bezpieczeństwa obszaru północnoatlantyckiego."<br>
Jeśli dobrze interpretuję powyższy zapis, "działania jakie uzna za konieczne" równie dobrze mogą być takimi samymi sankcjami -nieskutecznymi- jak teraz są nakładane żeby pomóc Ukrainie. Panstwa NATO mogą wjechać z siłą zbrojna ale nie muszą. Licze na to że gdyby Putón zabrał się za Polskę to jednak pomoc militarna, której teraz się odmawia Ukrainie bo nie jest członkiem NATO, zostałaby udzielona, ale tak naprawdę zdarzyć się może wszystko.<br>
Straszne czasy.

feno, USA potrzebuje innych krajów w NATO, bo powoli traci rolę hegemona na rzecz Chin i jest duża szansa, że wezmą się za łby w najbliższym czasie. Nie ma opcji, żeby komukolwiek opłacało się zostać w NATO, gdyby najechany kraj członkowski nie dostał realnej pomocy w momencie agresji.

Wg mnie rozpad NATO jest mało realny w obecnym czasie. Dużo bardziej prawdopodobne jest, że urośnie w siłę, np. Finlandia i Szwecja być może dołączą, bo wsparcie dotyczące dołączenia do NATO dramatycznie wzrosło kiedy zobaczyli, że Rosja nie zamiesza nawet udawać dobrej woli.

Poza tym z krajów w NATO nie jesteśmy pierwsi do sprawdzenia, jak to będzie, bo Putin ostatnio raczej nam nie groził jako Państwu, w przeciwieństwie do krajów bałtyckich...
Kto/co mnie wkurza na re-Volcie? Reaktywacja ;)
autor: busch dnia 04 lutego 2022 o 10:51
Mam wrażenie że solidnie też ludzi wywiało z nowego wspaniałego forum. Na "starym" wchodziłam dużo częściej na forum, bo zawsze było sporo do czytania. Teraz... Że trzy posty dziennie w towarzyskich, nawet wątek ciążowy nagle przestał rosnąć, wątek który zawsze był na szczycie, a teraz bywa martwy dniami i tygodniami.

Naprawdę nie sądziłam że efekt będzie aż tak piorunujący.
praca
autor: busch dnia 31 stycznia 2022 o 15:27
kolebka, znajomy pracuje na B2B i bank przy kredycie hipotecznym nawet nie chciał spojrzeć na zdolność bez 2 lat historii dochodów firmy. A i po tych dwóch latach zaśpiewał sobie wyższy wkład własny "z dupy" po analizie zdolności. Więc przy tym manewrze pewnie pożegnasz się że zdolnością kredytową na hipotekę na 2 lata.
kącik pomocy medycznej, czyli: czy to coś powaznego i jak temu zaradzić
autor: busch dnia 16 grudnia 2021 o 23:15
SzalonaBibi, to musi być super uczucie być we własnym łóżku po takich przeżyciach. Cieszę się, że się trzymasz!
kącik pomocy medycznej, czyli: czy to coś powaznego i jak temu zaradzić
autor: busch dnia 13 grudnia 2021 o 22:15
SzalonaBibi, też trzymam kciuki, żebyś miała siły. Chyba się dobrze trzymasz skoro w poniedziałek następa chemia? Coś kojarzę że pisałaś że nie wiadomo kiedy kolejna, ale rozpoznali wojowniczkę 💪
kącik pomocy medycznej, czyli: czy to coś powaznego i jak temu zaradzić
autor: busch dnia 06 grudnia 2021 o 20:08
SzalonaBibi, ożeż.... masakra, taka kumulacja 😲 Strasznie mi przykro. Mam nadzieję, że to już to dno, od którego się odbijesz w górę 🤞
kącik pomocy medycznej, czyli: czy to coś powaznego i jak temu zaradzić
autor: busch dnia 05 grudnia 2021 o 15:49
SzalonaBibi, i jak tam? Włożyli Ci nowy dren, żeby pomóc z wodobrzuszem? Trzymasz się?
wasze ulubione seriale
autor: busch dnia 02 grudnia 2021 o 14:18
Jestem ostatnim człowiekiem na świecie, który nie widział Gry o Tron. Ale odpalilam i woooooo, wciągnęłam się! Jest mnóstwo obrzydliwych scen, że aż muszę odwracać wzrok ale ogólnie sztoooos.
Gillian,

Zrób sobie przysługę i obejrzyj do 6 sezonu, jak bardzo chcesz to do 7. Ósmy sezon był tak zły, że niszczy przyjemność oglądania nie tylko siebie samego, ale wszystkiego przed nim.
kącik pomocy medycznej, czyli: czy to coś powaznego i jak temu zaradzić
autor: busch dnia 01 grudnia 2021 o 21:51
SzalonaBibi, trzymaj się! Przesyłam siły witalne <3
kącik pomocy medycznej, czyli: czy to coś powaznego i jak temu zaradzić
autor: busch dnia 26 listopada 2021 o 17:11
SzalonaBibi, 8 litrów? 😱 Szok. Dobrze że już się tak nie męczysz...
kącik pomocy medycznej, czyli: czy to coś powaznego i jak temu zaradzić
autor: busch dnia 25 listopada 2021 o 20:57
SzalonaBibi, jak tam się trzymasz? Jesteś już w szpitalu?
kącik pomocy medycznej, czyli: czy to coś powaznego i jak temu zaradzić
autor: busch dnia 21 listopada 2021 o 13:33
SzalonaBibi, trzymam mocno kciuki!
Kobitki... (antykoncepcja)
autor: busch dnia 07 listopada 2021 o 15:31
D+A, nie no, jasne, wybór antykoncepcji to chyba zawsze wybór mniejszego zła... Ja na szczęście dobrze toleruję hormony, więc mam większe pole manewru.

Bardziej odnosiłam się do postu Gieni-Pigwy, która przedstawiła spiralę jako "najlepszą z hormonalnych", w kontekście plastrów i krążków, bo "nie wyleci". Co nie jest tak do końca prawdą.
Kobitki... (antykoncepcja)
autor: busch dnia 05 listopada 2021 o 21:06
Ja myślałam o spirali do momentu jak bliskiej mi osobie 3 razy się obsunęła, co tak naprawdę można w 100% określić u ginekologa. To ja już wolę ten krążek który sobie sama mogę sprawdzić czy wypadł, niż latać do ginekologa na kontrole wkładki bo się dziś jakoś inaczej poczułam i może nie działa do końca bo się przesunęła? 🙈

Ogólnie krążek polecam. Dużo mniej zabawy niż przy tabletkach, nie walą tak po wątrobie, nie odkleją się jak plaster. Jedyne co, to nie polecam zamienników bo mi pęknął (chyba trzeci czy jakoś tak który używałam) był stres czy działał z tego powodu... Nuvaring droższy ale nic mi się z nim nie działo przez jakieś 6 lat stosowania.
kącik pomocy medycznej, czyli: czy to coś powaznego i jak temu zaradzić
autor: busch dnia 03 listopada 2021 o 17:40
SzalonaBibi, bardzo mi przykro 🙁. Ale będzie dobrze, musi być!
kącik pomocy medycznej, czyli: czy to coś powaznego i jak temu zaradzić
autor: busch dnia 26 października 2021 o 21:41
SzalonaBibi, trzymam kciuki!
Choroby tarczycy - wszystko o :)
autor: busch dnia 25 października 2021 o 19:08
Scottie, dzięki, tak zrobię! 🙂
Choroby tarczycy - wszystko o :)
autor: busch dnia 25 października 2021 o 18:35
Czy jak mam badanie krwi kontrolne na tarczycę, to powinnam rano normalnie wziąć euthyrox?
Kto/co mnie wkurza na co dzień?
autor: busch dnia 15 września 2021 o 23:32
szemrana, no mnie też to wkurza, ale nie wzbudza potrzeby pisania że wzrasta u mnie nienawiść do mężczyzn i chciałabym strzelać do nich z ostrej amunicji... Ty też nic o strzelaniu nie napisałaś 🤔

Wiadomo, może to figura retoryczna... ale jeśli tak nie do końca, to myślę że nienawidzenie połowy społeczeństwa jest dosyć niezdrowe 🙃

Kto/co mnie wkurza na co dzień?
autor: busch dnia 15 września 2021 o 21:56
Dementek, trochę dziwnie odebrałaś wypowiedź Facelli. Skąd wiesz, że Facella ma takie same priorytety w życiu, jak faceci, którzy "chcą tylko jednego"?

Ja to widzę tak, że jest grupa facetów, którzy wysyłają nieproszeni wiadomości z podtekstem, albo komentują na ulicy. Jest to niestety przykra rzeczywistość nie tylko wolnych kobiet. Ja nie cierpię tego typu doświadczeń, nie odpisuję na żadne dziwne "cześć" i blokuję bez opamiętania przy pierwszym krzywym tekście, więc z jednej strony rozumiem Twoje frustracje.

Z drugiej strony mam wrażenie że Ty z tych doświadczeń wyciągasz wnioski o facetach, społeczeństwie, o ludziach. Też mi to brzmi jakoś tak przesadnie. Zamiast mówić o przykrych sytuacjach, niefajnych ludziach i grupach ludzi, to generalizujesz chyba trochę na wyrost. Na pewno jest masa osób, w tym facetów, którzy potrafią zrozumieć Twoje priorytety. Ale nawet w tej dyskusji przy komentarzu Facelli założyłaś, że chodzi o to, że ludzie mają problem z Twoim podejściem do życia, a nie np. z jakąś inną częścią Twoich wypowiedzi.

Tak tylko postanowiłam zwrócić uwagę na to, bo jeśli adekwatnie interpretuję, to myślę że łatwiej Ci będzie w życiu bez tak sztywnych skrótów myślowych.
Koronawirus
autor: busch dnia 22 lipca 2021 o 14:28
Ja mam tylko anegdotę że taka jedna influencerka z Instagrama, którą śledzę, miała takie combo szczepienie bo jest Dunką i tam wycofali Astrę pomiędzy jej pierwszą a drugą dawką.

Potem ją badali i wyszły absurdalnie wysokie przeciwciała typu ponad 10,000. Tylko że ona jest zawodniczką dwuboju siłowego, więc to nie jest normalna sytuacja czy osoba 🙃