X Factor

Nie lubię Gienka. Jest taki nudny i przewidywalny... Jak dla mnie. Wolałabym, żeby wygrał Szpak, ale pewnie wygra Gienek ;/ Tak mi się wydaje, że finał będzie pomiędzy Szpakiem a Gienkiem.
No dobra.
Udało mi się obejrzeć  w necie troszkę.
Co z tego, że bezapelacyjnie najlepszą wokalistką jest Ada?
Co z tego, że najbliższy mojemu sercu (rockowemu) jest Gienek?
Wygrać powinien  Michał Szpak. Bo jest gwiazdą.
Mogę słuchać w nieskończoność: http://www.video.banzaj.pl/film/8637/michal-szpak-potwierdzil-swoj-talent-w-domu-jurorskim-x-factor/
To zależy kto co rozumie pod pojęciem 'gwiazda'. Dla mnie Szpak gwiazdą jeszcze nie jest, choć za nią się coraz silniej zaczyna uważać, a Ada Szulc nie jest najlepszą wokalistką, bo choć świetnie śpiewa warsztatowo, to dopiero dzisiejsze wykonania przemówiły do mnie choć trochę głębiej.
Julie, ja co do Ady mam ciągłe dylematy. Niby druga Melua, niby pięknie śpiewa a jakoś.. zatrzymuje się na 40% możliwości i koniec, i człowiek czuje, że ona w ogóle nie ma głębi, głosu, siły.

Mnie szpak jedną piosenką nie kupi, w życiu. Gwiazdunia bo obcasy nosi czy paznokcie maluje? Na tym właśnie polega jego gwiazdorstwo.

Swoją drogą zasmuca mnie jaką drogę przeszedł Kuba W. od pierwszego Idola. Zgorzkniał, zrobił się 'zły', niemiły, walczący. Nie rozumiem.
pani malgosia w polskim repertuarze jest swietna. to az dziwne jaki dysonans jest pomiedzy jej angielskimi- slabymi wykonaniami, a bardzo ladnymi polskimi, gdzie pokazuje swoja piekna barwe i spiewa czysto. odpadla, trudno.
ada rewelacyjna i coraz ladniej wyglada. szpak sam wiedzial,ze californication schrzanil i byl tym zdenerwowany, drugi utwor lepiej, ale bez szalu.
gienek bardzo fajnie w "hello", zaucha za trudny, za malo znany kawalek. na moje powinni wybrac chocby "bylas serca biciem" jesli juz zaucha.
szpak w dogrywce, dla mnie zaskoczenie. choc wynik byl oczywisty. ciesze sie, ze ada przeszla bez problemow, bo to oznacza, ze jednak publicznosc potrafi docenic warsztat i swobode wykonania.
Wygra albo Gienek albo Szpak ... Ada przy  nich nie ma najmniejszych szans...
dzisiejszy program pokazał co innego. A program wygrał i tak Czesław, który jest genialny i pokazał, że jest sprawiedliwy w przeciwieństwie do Kuby
katija, o tak! Małogosia w polskiej piosence była REWELACYJNA! 🙂

IMO Gienek wygra, chociaż walka będzie zacięta 🙂
Pani Małgosia w polskim repertuarze jest super🙂 Dla mnie zaskoczeniem było, że Ada weszła do finału od razu, byłam pewna, że dogrywka będzie pomiędzy nią a p.Małgosia, ale wygra pewnie i tak Gienek😉
Zgadzam się, p.Małgosia była dzisiaj absolutnie fantastyczna, polskie piosenki to jej siła 😉
Podobała mi się również Ada w tej piosence Morisette, widać było, że ją rzeczywiście czuje.

Myślę, że w finale będzie zacięta rywalizacja. Osobiście stawiam na Szpaka, jest bardziej elastyczny i pokazuje różne interpretacje. Gienek moim zdaniem, jest 'na jedno kopyto', chociaż świetnego głosu i szczerości nie można mu odmówić.
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
29 maja 2011 21:54
Dla mnie może wygrać albo Szpak albo Gienek .. wsio ryba który ... byle nie Ada, bo od samego patrzenia na nią mnie mdli i targa mną .. szczerze mówiąc nie wiem .. już od castingu nie mogę jej zdzierżyć  🙄
A czy to będzie Szpan czy Gienek, z wygranej którego kolwiek będę się cieszyć 😉 bo obaj dają radę
Ja jestem za Szpakiem, ale pewnie nie wygra , bo to Polska, bo : pedał, transwestyta, ciota itd  🤔wirek:
najpierw cytat:
"może nie znam się na sztuce, ale wiem co lubię"
a teraz do rzeczy.
jesteśmy krajem pod okupacją, okupanci mają swoich kompradorów, których zadaniem jest tresura ludności tubylczej, tak aby ona sprawiała jak najmniej kłopotów metropolii. kompradorzy ci, są dobrze opłacani i działają na wielu płaszczyznach: ekonomicznej, politycznej, naukowej, obyczajowej i kulturowej. Jakub Wojewódzki pracuje właśnie na froncie tego ostatniego odcinka, "robi w kulturze" jak sam o sobie mówi i jego zadaniem jest sprawić, ze Polacy będą podziwiać to, co powinni podziwiać, a nie to co nie daj Boże im się podoba. Szpak spadł jak z nieba...zwykły kosmita, żadna osobowość, nieszczęśliwy chłopak o kiczowatej wrażliwości jolanty kwaśniewskiej i kiczowatym anturażu Alice Coopera (który miał taką przewagę, że taki "pomysł na siebie" miał 35 lat temu i wtedy to tylko było świeże) i można teraz takim Szpakiem skutecznie namieszać w głowach, sprzedając go jako "gwiazdę", co Jakub Wojewódzki skutecznie i inteligentnie (niestety) czyni.
Eugeniusz natomiast, to fatyczny talent, który pojawił się tam zupełnie cudem i tylko cud mu pomaga utrzymać się w tym programie...cud jego talentu-ten gość potrafi sprawić, że nawet największa konfekcja, w jego interpretacji staje się interesującym utworem, który chętnie wysłucha się drugi raz. jego interpretacja piosenki "Lajonela Co Ryczy", jest najlepszym tego przykładem-pierwszy raz nie zwymiotowałem przy wysłuchaniu tego gniota.
obilo mi sie o uszy ,ze program jest ustawiony i ,ze wygra Ada.. 😵
Livia   ...z innego świata
30 maja 2011 08:27
Naciau, mam nadzieję że to się nie sprawdzi...

Podziwiam Czesława za wczorajszą decyzję, pokazał że jest sprawiedliwy, a nie jak Wojewódzki. Swoją drogą, dziwny ten Wojewódzki, taki autorytet się z niego zrobił, że "słuchać hadko"...

I dalej uważam, że Gienek powinien wygrać.
a mi Ada podoba się najbardziej. Szpak to dziwadło, denerwuje mnie. Jego gesty, miny są obrzydliwe.
A głos Gienka kojarzy mi się z kozą, albo jakimś innym zwierzęciem. Strasznie wyje, wszystko spiewa na jedno kopyto. Nie widzę fenomenu blee
Mi też się pani Małgosia podoba i Ada też. I Gieniek też 😉
Natomiast Szpak pewnie i dobrze śpiewa, ale ja patrzeć na niego nie mogę. Popieram Burzę - to że wygląda na scenie jak dziwadło jeszcze gwiazdy z niego nie robi. Te jego paznokcie są tragiczne i co on robi z tymi palcami...u rąk...kojarzy mi się tylko z jednym 😉
Mnie najbardziej podoba się Ada i Szpak, albo Szpak i Ada 😉 Gienek dla mnie coby nie zaśpiewał brzmi to tak samo  🤔 Pierwsza dwójka - aż ciary po plecach przechodzą. Pani Małgosia gdyby nie mieszała sobie w głowie angielszczyzną lepiej by na tym wyszła, dla mnie ona może śpiewać na "dniach kultury". Gwiazda z niej żadna.
maleństwo   I'll love you till the end of time...
30 maja 2011 10:17
A ja oglądnęłam po raz drugi kawałek tego programu i jak dla mnie wszyscy uczestnicy to bezszał. Nie wiem, oglądałam trochę "Must be the music" i moim zdaniem byli tam dużo fajniejsi wokaliści.
Gienek dla mnie coby nie zaśpiewał brzmi to tak samo  🤔no i bardzo dobrze, to się właśnie nazywa autorska interpretacja, prawdziwi artyści tak mają...przecież gitarę Hendriksa, czy Santany zawsze się rozpozna...wokal Jello Biafry, czy Toma Waitsa tez jest nie do podrobienia.
Szpak to kiczowata konfekcja, natomiast dziewcze śpiewa przyjemnie...ale równie przyjemnie śpiewa organista Kościoła Wszystkich Świętych na pl.Grzybowskim w Warszawie (moim zdaniem świątynia z najlepszym instrumentem)...przyjemnie się słucha, ale wystarczy raz.
Kwestia gustu  😉
...i bezguścia
Gienek dla mnie coby nie zaśpiewał brzmi to tak samo  🤔


Ale chyba kupując płytę, nie chciałabyś, żeby jeden utwór był w stylu pop, drugi w rock etc.?
Po za tym, nie jestem pewna, czy Szpak sobie poradzi. Bardziej widzę go jako drugą Dodę, która chodzi po wszystkich gazetach i opowiada, że nie jest gejem, a muzycznie tak naprawdę nic nie robi. W moim przypadku jest tak, że co Gienek by nie wykonał, jest to godne podziwu. Ze Szpakiem jest inaczej. Czasem jest naprawdę rewelacyjny, natomiast wczoraj nie dało się słuchać.
A ta mała mnie wkurza, tyle  😉
Livia   ...z innego świata
30 maja 2011 11:00
Gienka mogłabym słuchać w kółko, natomiast Szpak powoduje tylko że się denerwuję 😉 Ada ma ładny głos, ale jakby go nie wykorzystywała do końca. Najbardziej podobała mi się w 'Fields of gold", w reszcie nie bardzo.
Ja nie lubię tego programu. Wolę "Szansę na sukces" - gdzie Wojtek Mann okrasza śpiewy swoim urokiem.
I program "Must be the Music" nawet mi się podobał, bo pokazali się ludzie, którzy sami piszą swoje utwory.
Do Gienka się uprzedziłam odkąd wiem o jego białoruskim pochodzeniu. Mam podejrzenie, że jest promowany żeby wkurzać Łukaszenkę. Szpak śmiesznie się przeraził, jak zrozumiał,że może odpaść. Przez krótką chwilę wyglądał jak człowiek . Na umalowanej twarzy pokazały się emocje i znikł ten durnowaty uśmieszek i takie protekcjonalne spojrzenia.
Ogólnie zerkałam czekając na serial a, że serial się skończył.....
O.T  🤣
Tania, kiedy drugi sezon?  😜
O.T  🤣
Tania, kiedy drugi sezon?  😜

No właśnie boję się, że po wakacjach.  🙁
Do tego czasu to ja o nim zapomnę  🤔
znajoma donosi, ze wyczytala w jakiejs plotkarskiej gazecie, to co wyczailam wczesniej, czyli ze gienek nie slyszy na jedno ucho.
znajoma donosi, ze wyczytala w jakiejs plotkarskiej gazecie, to co wyczailam wczesniej, czyli ze gienek nie slyszy na jedno ucho.

A ja wyczytałam (Wprost) , że blizna na czole jest po trepanacji czaszki, jak po pijaku zleciał ze schodów.
Teraz już nie pije. Ani ani.
Może i nie słyszy, bo przekrzywia głowę kiedy słucha.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się