Młode Konie

galopada_   małoPolskie ;)
13 czerwca 2011 07:57
dziękuje dziewczyny!  :kwiatek: Kary pokazał sie w sobote super, w niedziele troche już mniej sie ruszył ale nie wiem czy sie nie przeziębił bo w sobote spędził w tym deszczu sporo czasu tak jak wszystkie konie  🤔 Jarowit nie ruszył sie tak jak mogł no ale to jego pierwszy wyjazd nie tak jak Karego ktory juz jako zrebak jezdził na pokazy i wiedział o co chodzi jak zobaczył publikę 😁

bobek87 Johnnie Walker  :kwiatek: brat Jacka Dannielsa i myśle ze bedzie jeszcze Jim Bim od tej matki pojawi sie kiedys na swiecie. Jak znacie jeszcze jakies alkohole na J (oprocz Jabola :hihi🙂 to podajcie propozycje  😎
galopada_, gratuluję  😅
No a my jak zwykle prezentujemy się na łące bo nie ma komu w terenie zdjęć robić... sobotni samotny teren był genialny! - nie dość że pogoda, widoki to jeszcze konio bardzo grzeczne było - no i kondycją już się chwalić może  😉  😅
Cobrinha - ależ on ma gęstą grzywę 😀 Piękny zwierz! 🙂
Dziękuję dziewczyny  😅
Lov
Młody ma 161 cm, a moja siostra która go pokazywała 176 😉

galopada
Gratuluję !! Szczerze mówiąc myślałam, że to kary wygra. Jest idealny i baardzo się wyróżniał, autentycznie  😜

Ja ze swojego jestem mega dumna, bo nie sprawiał żadnych problemów, jechał pierwszy raz, łącznie 500 km i zachowywał się jak anioł tak przy załadunku jak w transporcie. Nie bał się namiotów i żadnych innych dziwactw  😜
Teraz myślę, że neipotrzebnie się przestraszyłam w trakcie pokazu i nie szeleściłam za młodym. Jakby pokazał się lepiej w kłusie byłby 2-3 a nie 6. Za typ i kłode dostał noty ekstra - 8,5 pkt  💃 Ano i przy niektórych wyglądał jak poniak. Dwa czy trzy miały tak otłuszczone karczycho, że szok  😁
grast, dziękuję  :kwiatek:
oj tak, grzywę to on ma... z jednej strony mnie kusi loczek hehe bo wygląda jak hucułek gigant przez nią heheh z drugiej strony żal mi ją ścinać bo jest ładna 🙂
galopada_   małoPolskie ;)
13 czerwca 2011 10:17
szczerze mowiąc ja tez myslalam ze wygra  🤔 ale od obcych ludzi a także innych hodowcow prywatnych słyszalam ze stawiali na karego i byli barzo zdziwieni wyborem championa... ale V-ce tez jest niezlym miejscem  😉

znalazłam kilka zdjec twojego Juniora bo chyba ktos robił moim aparatem jak siedziałam w stajni  👀  😁
No ja byłam prawie pewna, że wygra. Ten roczniak ruszał się baaardzo dobrze (chyba najlepiej z ogierków w ogóle), ale poza tym był taki, delikatnie mówiąc, mało zwracajćy uwagę. Rozstrzygniecia tegorocznej komisji były raczej trudne do przewidzenia  😁


Byłabym bardzo wdzięczna za zdjęcia  :kwiatek:
Znalazłam jedno takie:

fot. Paulina Peckiel
galopada_   małoPolskie ;)
13 czerwca 2011 10:43
a ja takie tej samej pani naszego karego  😍




edit. podesle zdjecia Juniora tylko podaj adres albo skopiuj sobie z fejsa :kwiatek:
armara galopada

👍, piękne  😜
Samba Bati   ...jeszcze słychać śpiew i rżenie koni...
13 czerwca 2011 15:46
Oj,Galopada!!!W przyszłym roku wyprowadzam się wreszcie do nowego domu ze stajnią oczywiście,i wiesz co?Mam już dwa konie a w stajni będą 3 boksy i gdyby mnie tylko było stać,to pierwsze co bym zrobiła to pognała do Zabna z koniowozem!!!!Wszystkie Wasze konie sa dla mnie przepiękne,co jeden to piękniejszy,a Johnnie Walker to....oh!Wielki respekt ode mnie za typ Waszych koni,jeszcze raz muszę to napisać PRZEPIĘKNE KONIE! 👍A co do alkoholi,to mó mąż bardzo sobie ceni niejakiego Jamesona 🥂
galopada_   małoPolskie ;)
13 czerwca 2011 16:01
Samba Bati ceny sa rozne i do negocjacji wiec zapraszam  😉 a alkoholowe imie na J zapisze  😎

i jeszcze dumny Champion z niezastapionym prezenterem panem Jackiem i uciekam  🏇






i Jarowit




edit. a tutaj link do mojej galerii z championatu

http://www.facebook.com/media/set/?set=a.208692035834579.44898.100000813513188&l=00db8990ab
galopada_
Jameson mi tylko na myśl przychodzi...
Zapomniałam dodać, że Karego bym zeżarła z "kościami" 😍
Katharina   "Be patient and trust in the process"
13 czerwca 2011 18:22
armara, galopada gratuluje Wam dziewczyny ! Konie jak zwykle przepiękne  😍
galopada_, armara, piękne 😍 gratuluję 😀

A ja tydzień temu przeniosłam Absoluta do nowej stajni. Ładowaliśmy go do przyczepki 2,5 godziny, nie obyło się bez bryków, odsadzania się itp. Złamał przewoźniczce palec... W nowej stajni zachowywał się jak aniołek 🙂
Kilka zdjęć z treningu wczorajszego:


margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
13 czerwca 2011 19:13
fajne te Wasze małopolaki! moj mlody jest w 1/4  😁 ( Nerwina jest po Emerycie)
nie chcę wszczynać kolejnej burzy.. ale Pacia skacze już na tym swoim koniu. 🤔
Mnie razi niedopasowane siodło i ochraniacze neoprenowe na skoki  🙄
A mnie razi to 0:31 i ogółowo ciągła jazda na tym koniu w gumach (przynajmniej na skoki nie ma).
Poza tym widać, jakie luźne jazdy, tak, sam stępik i trochę kłusa  😵.
...Ale trzeba przyznać, że koń wygląda lepiej mimo tego, co właścicielka z nim robi - pomijając fakt jazdy raczej bez instruktora sądząc po dosiadzie 😉
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
14 czerwca 2011 12:19
Cobrinha Just Cherry  nawet nie smialam o tym wspomniec bo znowu rozpeta sie wojna :P

A tak an boku moje dziewczątko 🙂
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
14 czerwca 2011 13:07
juz nie przesadzajcie z ta Pacia, kazdy sie kiedys uczyl, kon juz nie wyglada tragicznie. Wrzuccie na luz 😉

Zabeczka ale wydoroslala pannica! pokaz cos z pracy!
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
14 czerwca 2011 13:10
margaritka dzieki  :kwiatek: Niestety nie  mam nowych zdjec, nie zawsze biore aparat 🙂 mysle ze nastepnym razem cos dodam 🙂
Dziękuję dziewczyny  :kwiatek:
armara a jakie Wy w zasadzie plany macie wobec Juniora? Idzie na sprzedaż? Bo pamiętam jak był źróbkiem (już wtedy się w nim kochałam :kocham🙂 i się nie sprzedawał, bo nie było (i chyba wciąż nie bardzo jest) popytu na takie maluchy. A tu Ci wyrósł kawał fajnego konia 😜 Teraz to więcej osób sobie pewnie ostrzy na niego ząbki 😁

galopada czadowy jest kary, gratulacje! 🏇

nie chcę wszczynać kolejnej burzy.. ale Pacia skacze już na tym swoim koniu. 🤔


To nie wszczynaj 😵 Doprawdy, nie wiem po co to wkleiłaś. I zgodzę się z margaritką, ja nie widzę powodu do wieszania psów na Paci. Koń nie umiera, wygląda lepiej, to jak pracuje to inna sprawa - ale czy tylko ona popełnia błędy? Już czepiasz się dla samego czepiania.


A ja mam takiego młodego mojego 🙂 Troszkę mi wydoroślał z ryjka 😁



dla porównania fota kujki z pierwszej wizyty w Białej:
amnestria
Dziękuję  :kwiatek:. Póki co planów sprzedażowych nie mamy.
Myślałam, o próbie uznania go, ale póki co jest zbyt drobny i dzieciaczkowaty, więc trzeba będzie na niego jeszcze poczekać. Od lipca idzie na łąki, więc będzie miał szansę się rozwinąć 🙂 A potem zobaczymy.
Charakterowo nie powinno być problemu  💃

Ależ Duszek ma minę poważną na tym zdjęciu. Urosło mu się chyba  👀 🙂
armara, wiesz bo on chyba nie lubi zdjęć 🤣 i rzeczywiście poważnie wyszedł, ale na żywo wciąż widać, że to to młode 😉
urósł, urósł - myślę, że ma już te 160 cm. Bo nie sądzę by tyle miał w momencie zakupu (możliwe, że mierzył ok 157 cm..?).

Tylko chudzinka jeszcze straszna, więc mikry wzrost tym bardziej rzuca się w oczy.

Fajnie te konie mają u Was, bardzo rozsądnie podchodzicie do ich chowu (czy użyłam dobrego słowa? :oczy2🙂
A Junior to jeszcze dzieciuch, to jeszcze będzie takie ciasto z kremem, że będziemy wszyscy się ślinić 🙂 Ciekawe jaki będzie jako 4-5 latek 😜
amnestria
Bardzo mi miło  😡  :kwiatek:
A Junior należy zdecydowanie do późno dojrzewających. Jak większość małopolaków. Myślę, że Duszek też uformuje się w pełni gdzieś za rok - dwa conajmniej  😜 A co teraz wy właściwie działacie ? Plecki już ok ?
cieciorka   kocioł bałkański
14 czerwca 2011 18:46
u paci to najgorzej siodło wygląda
Też tak myślę 🙂 To samo mi milusia mówiła o małopolaczkach jak kupowałam swojego 🙂 Także armara, czekamy, czekamy 😅

Co do plecków, już jest ok. Dziękuję za pamięć :kwiatek: Dzięki szybkiej reakcji rozeszło się w sumie po kościach. Potem niestety Ducho się podbił, a następnie dostał uczulenia. Teraz tfu tfu tfu (!!!) jest w porządku i od zeszłego tygodnia Dziad Wagarowicz wrócił pod siodło i... dziś nawet z kujką zagalopowali. Niestety nie widziałam, może kujka jak tu wpadnie sama opowie co się tam z tym "galopkiem" działo.
No i poważnie myślę o tym, by wreszcie na niego wsiąść. W końcu mam go już 7 miesięcy 😁
A mnie razi to 0:31 i ogółowo ciągła jazda na tym koniu w gumach (przynajmniej na skoki nie ma).
Poza tym widać, jakie luźne jazdy, tak, sam stępik i trochę kłusa  😵.


No nie wiem czy zauważyłaś będąc w stajni 2-3 razy w tygodniu że koń chodzi na wytoku , a gumy były na lonżę  😵 Sama tak lonżujesz i co ? Ja na gumach nie jeżdżę już dobry miesiąc ...  😲

Sama jeździłaś na gumach przed zawodami , ja jakoś tego nie potrzebuję  🤔 A na lonżę mi ich założyć nie zakażesz , a ochraniacze ma kupione nowe .
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się