Podróże

My już jutro wcześnie rano wyjeżdżamy do Grecji prawdopodobnie na 3 tygodnie. 🙂
Girls, help!
Czy w wizzairze, bardzo przestrzegają wielkości  bagażu podręcznego? mam taką małą sportową torbę, i zastanawiam się czy nie będzie za duża na bagaż podręczny, więcej  niż 10kg nie zapakuje, ale tak mnie ten rozmiar męczy 😉


niestety, nie mozesz miec nawet mikroskopijnej torebki osobno, aparatu czy czegokolwiek innego...
Ile mniej więcej zapłacę za taksówkę z Lloret de Mar do Barcelony ?
dokąd teraz najtaniej wychodzi polecieć? najlepiej 10-14 dni
najtaniej to last minute  😉 trzeba poszukać w różnych biurach podróży co mają do zaoferowania i z wczasów i wycieczek, no chyba że samemu chcesz? teraz jest sezon więc albo pozajmowane albo drożej niz maj/wrzesień
tulip , masz ok.100 km z loret do Barcy  😎 proponuje nadmorska kolejke/pociag za 3 e
tulip, skad pomysl przejechania takiej trasy taxi?  😁 ja ostatnio ze 9km trase w hiszpanii  zaplacilam niecale 17euro (w nocy)

dopielam swego i odwiedzilam w koncu kumpele w Hiszpanii. za bilety w 2 strony krk-alicante liniami ryanair zaplacilam 718zl (z bagazem dodatkowym). Pierwsza noc spedzilysmy w Benidormie. Na mnie miasto robilo ogromne wrazenie. Mialysmy 2 pokojowy apartament z aneksem kuchennym, lazienka, na 16tym pietrze hotelu La Era Park, z przeeepieknym widokiem na miasto, morze, zachod slonca. Wynajmowalysmy we 3 osoby, koszt wyniosl nas wtedy 15euro/os 🙂 trzeba przyznac ze to naprawde nieduzo. Moze kogos zachece do podrozy do Benidormu?🙂


new.day znalazłam Egipt 1500zł, Peloponez 1800zł, Tunezja 1500zł wszystko na tydzień
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
10 lipca 2011 19:43
To żadna szałowa cena.
W zeszłym roku za all incluziv w 5* hotelu 2000zł - Egipt 😉


Ja szukam miejsca na wakacje w tym roku. Marzy mi się północ Izraela, nad Morzem Śródziemnym, ale to chyba tylko marzenia 🙁
może nie szałowa, ale nie zależy mi nie hotelu 5*
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
10 lipca 2011 20:32
Hotel dla mnie  był bez znaczenia, ale jedzenie już tak.
a na coś szczególnie zwracać uwagę w Egipcie(Hurghada)? co omijać szerokim łukiem?
egipt, tunezja i inne nie europejskie kraje TYLKO hotele 5* ewentualnie 4*, niżej nie schodź - inna kultura i obyczajowa, i inna flora bakteryjna która europejczykom nie służy. tańsze hotele/campingi itp no to europa - chorwacja/grecja (tu podobno nie zawsze standard odpowieada chociażby naszym - troche nizszy, i czasem papier toaletowy wywala sie do kosza nasmieci a nie do kibelka  😉 ) hiszpania, francja - choć tu troche drożej  🙁 najtaniej to egipt, tunezja, grecja, turcja - też mocno oblegane w kurortach.

no i jak pisałam trzeba patrzeć i szukac na last minute, czasem się zdarza że można za 3-4 dni i tu problem jeśli ktos pracuje etatowo

powodzenia!
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
11 lipca 2011 12:39
Dokładnie, hotel w Tunezji według ich standardów był 4*, a według europejskich już miał 3*.
Poza tym dla mnie była różnica między 3* a 5*. W tym drugim nie musiałam się prosić o czyste szklanki, czysty obrus, o podanie napojów (nie można było się samem obsłużyć). Najlepiej rzucić kasą przy każdym posiłku to byli na każda zawołanie. Rozcieńczana cola, rozcieńczany alkohol. Jedzenie jak na stołówce w monarze. Coś wstrętnego.  Mimo, że według planu hotelowego kuchnia powinna być czynna do 24 i być podawane np pizza, frytki to zamykali ją, gasili światło i siedzieli na sali żeby przypadkiem żaden turysta nie zobaczył, że powinni nadal pracować.

Tunezja 3* - 1600zł
Egipt 5* - 2000zł

Wcale dużej różnicy w cenie nie ma, a w obsłudze, jedzeniu, standardzie hotelu ogromna.
Jak jechałam z Egiptu do Izraela nie wiedziałam, że muszę zapisać się na suchy prowiant. Miły pan z recepcji wyciągnał dla mnie na lewo, spod lady dwie paczki jedzenia. Nikt nie był tam nachalny, wścibski, jak mówiłam 'nie' to było 'nie'. W Tunezji za wszelką cenę próbowali mi wcisnąć na terenie hotelu klimatyzowanego wielbłąda 😀
a to w takich kurortach trzeba czasem mieć klapki na oczach i nie 'widzieć' miejscowej ludności która potrafi sprzedawac wszystko przy tym jest mocno nachalna i jak zobaczą choć opciupinkę niezdecydowania np przy zakupach to sie nie da uwolnić  👀
Ja polecam bardzo w Hurghadzie hotel 5* iberotel aquamarine.Rewelacja,wielkie baseny,chyba 5,pyyyszne jedzenie,bardzo urozmaicone.My przez tydzien nie spróbowaliśmy nawet wszystkiego.No i wiadomo,że trzeba zaopatrzyć się w wodę butelkowaną,bo hotel nie daje,ale wszystko inne bez zastrzeżeń.To jest hotel wybudowany w 2010 r.Blisko do miasta.Za 1 $ taxi zawiezie do Safagi,tam super targ z pamiątkami za grosze i można zobaczyć tamtejsze zwyczajne życie,super atmosfera.Bardzo polecam również snurkowanie na rafach,wyspę Giftun i inne.Nam udało się pływać z delfinami,niezwykłe przeżycie oraz konno do wioski Beduinów na pustynię.Myślę,że jeszcze kiedyś tam wrócę.
Ja również polecam Aquamarine w hurgadzie. Hotel świetny
swietne wasze zdjecia, az sie chce wyjezdzac 🙂

jak wszystko dobrze pojdzie to oprocz polskiego morza w sierpniu, pojedziemy na krete w polowie wrzesnia!!! Nie moge sie doczekac!!! 😅


jeeeej jakos dzisiaj cudowny dzien, chyba powinnam sie pojawic w watku malinowym bo mi sie buzia cala smieje 🙂
do Paryża znajdę coś taniego w formie samego przelotu(w obie strony) lub przelot+hotel (zadnych wycieczek fakultatywnych) powiedzmy na 4-5 dni?
emade, ja bylam w paryzu w listopadzie przez 5 dni, mieszkalam u polki wynajmujacej pokoje w swoim domu, jesli cos takiego by Cie interesowalo to poszukam gdzies kontaktu (tylko teraz sezon wakacyjny, nie wiem jak z miejscami)

przelot wyniosl mnie chyba 500 zl w dwie strony, a nie byla to wcale najtansza z ofert tylko terminy pasowaly, trzeba lapac okazje 🙂
trzynastka   In love with the ordinary
13 lipca 2011 00:21
Zaczynam odliczać dni do wyjazdu, za równe 40 dni czeka mnie kolejno Amsterdam, Paryż, San Sebastian, Lizbona, Barcelona i Nicea 😀 2 tygodnie mnie nie będzie  💃
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
13 lipca 2011 13:36
emade ja w Hurghadzie polecam gorąco Grand Makadi, piękny hotel, tuż przy rafie.
Na miasto najlepiej wychodzić tylko z obstawą paru osób - najlepiej z facetami 😉 Normalne jest, że taksówkarze trąbią gdy idzies chodnikiem, zaczepiają Cię sprzedawcy. Ceny zawsze są do targowania, najlepiej zawsze zaglądnąć do paru stoisk, porównać ceny i wrócić się tam, gdzie dawali najlepszą. Przy targowaniu często pomaga hasło "to ostateczna cena, albo wychodzę!" lub "pański kolega miał taniej! nie to nie, idę do niego", czyli lekki szantaż 😉
Rafa przy moim hotelu była cudna, ale obowiązkowo buty do nurkowania, oczywiście do kupienia również na miejscu. No i raczej maska z rurką, dla wygody.
Jedzenie jest różne, wiadomo, im lepszy hotel tym lepsze żarcie.
Ja będąc w lutym miałam za dnia temperaturę ok. 23-25 stopni, a w nocy ok.16-18.

ninevet zazdroszczę 😜 zwłaszcza Barcelony! 💘

Ja za 2 tygodnie jadę do Słonecznego Brzegu do Bułgarii z koleżankami i już nie mogę się doczekać 😀iabeł:
Z którego biura podróży najlepiej polecieć do Bułgarii? Dotychczas byłam z BP Ala Star.
a nie będzie żadnego problemu w przewiezieniu fajki wodnej z Egiptu do Polski?  pytam kontrolnie może ktoś wie  😉
Nie ma żadnego problemu z przewiezieniem fajki.Ja przywiozłam dwie i było ok 😉
Problemu nie ma, tylko trzeba dać do bagażu głównego, nie brać jako podręczny, bo zawracają.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
13 lipca 2011 17:26
Z którego biura podróży najlepiej polecieć do Bułgarii? Dotychczas byłam z BP Ala Star.


Zobacz czy TUI ma Bułgarię w ofercie.
Słuchajcie,polecilibyście mi jakiś fajny hotel all 5* z dużą ilością basenów w Turcji.Szukam i cholerka nic mnie nie powala.Rozmyślam Siam elegance,ale już sama nie wiem.
Monny   bez odbioru .
15 lipca 2011 17:04
konia44, z jakim biurem podróży byłaś w Egipcie? I z jakim biurem jeździłaś na wycieczki fakultatywne? Czy przejażdżka konna do wioski beduinów i pływanie z delfinami nie oferuja tylko w hotelach w Sharm El Shaikh? Bo czytałam że w Hurghadzie nie ma tych wycieczek.
Już po jutrze jadę na wakacje, nie mogę uwierzyć, że tak szybko minął rok  😅
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się