KOWALE

[quote author=Katja link=topic=97.msg778909#msg778909 date=1290341093]
Pan W.Gilarski. mam nadzieje, ze juz zawsze on bedzie mi strugal konia. polecam w 1000000%.

Ja również polecam. Świetny kowal!
[/quote]

i ja również!

takze kucie ortopedyczne
malopolska, podkarpacie, swietokrzyskie i w ogóle pewnie dojedzie gdzie trzeba jak bedzie miał czas
Jaki kowal z Łodzi który dojedzie również w okolice  ?  🙂
A ja się pochwalę,że konia okuł mi pan kowal z Włoch.
Patrzyłam w pewnym osłupieniu. 1,5 godziny zajeło ostruganie i okucie na cztery nogi.
Zupełnie INNY standard pracy. Pan mierzył, sprawdzał, dopasowywał bez końca.
Wreszcie Tania przestała przypominać łosia.I biega jak baletnica.
Uprzedził,ze jeszcze trochę czasu zajmie ustawienie nóg jak należy ale jest już znakomicie.
Kosztowało nieznacznie drożej niż polskie usługi, ale było warto.
Gratis było to,że pan śpiewał pięknie cały czas.  😍
Taniu, a skad wzielas pana kowala z wloch? i jeszcze- co pan kowal zrobil inaczej?
Taniu, a skad wzielas pana kowala z wloch? i jeszcze- co pan kowal zrobil inaczej?

Pan Giacomo obsługuje "naszą" stajnię. Skorzystałyśmy (Anja i ja) dzięki uprzejmości właścicielki RR.  :kwiatek:
Klacz Anji też śmigała na czworoboku jak fryga w butkach z "Venezii" .
Co robił inaczej? No tak jak pisałam, mierzył bez końca, sprawdzał, szlifował podkowy , mierzył, sprawdzał.
Bardzo, bardzo starannie .
Teraz Tania biega sobie w terenie po kamyczkach a dawniej zawsze szukała stopami trawy. Nie człapie a chodzi.
Nasz kochany Giacomo jest nieoceniony po prostu cześć mu i chwała, że jest i że nam kuje konie 😅 Moja kobyła po okuciu oszalała i zaczęła tak machać nogami, że sama nie wie co ma z nimi teraz zrobić 🙂 Oczywiście największe podziękowania dla Kate za to, że go sprowadziła- dziękujemy  :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
Giacomo jest ad usum proprium , że tak powiem.
Ale nie wytrzymałam i pochwaliłam się. 😡
Różnica w zachowaniu się koni jest zdumiewająca.
Anja! Mówi się : grazie mille!   😉
Ok. Ktoś coś wie o Pawle Ciołku? Może być na pw.
Czy ktoś kuje na 2 nogi u Jana Ciołka i moze mi przybliżyć tę kosmiczną kwotę za tę usługę  😎 ??

może być na pw
Jaki kowal z Łodzi który dojedzie również w okolice  ?  🙂


zadzwon do Mateusza Wichrowskiego. on jezdzi dosc czesto😉
👀 Kogo polecacie w okolicach Bydgoszczy ? 👀
Endurka- to zależy ile koni ma do roboty, jak tylko jeden, to lepiej nie pytaj o cenę bo zbledniesz...  🤔 jak do większej ilości koni to cena bardziej przypomina normalną.. :P

edit: samo struganie 250 zł (większa ilość koni), o cenę możesz zapytać samego pana Jana www.janciolek.pl
no był jeden koń, za 2 kopyta zapłaciłam 360
on zlote podkowy przybija?
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
16 sierpnia 2011 22:40
Cały wic polega na tym nie jakie podkowy przybija, ale jak je przybija, a co najwazniejsze jak werkuje kopyto. Szczerze mówiąc jest to jeden z niewielu kowali, których robota mi się podoba. Co najważniejsze nie kuje wszystkiego co się rusza, namawia do rozkuwania koni. Co mi się bardzo podoba to to, że coraz bardziej skłania się do naturalnych metod werkowania. I u niego pierwszy raz widziałam, że da się konia okuć tak, żeby strzałka dotykała podłoża. Moim zdaniem ma trochę za wysokie ceny, ale cóż - na brak klientów nie narzeka.
ja slyszalam, ze jest dobrym kowalem. jednak, moze mam zle pojecie- dobry kowal to dobry kowal, warto mu zaplacic, ale ceny jak sama napisalas, sa wysokie. wydaje mi sie, ze gdyby jego glownym terenem dzialania nie bylo mazowsze (wyzsze zarobki) to nie nie moglby takich cen utrzymac.
ja powiem, że cena owszem, zaporowa, ale naprawdę świetna robota.

moja klacz była od wielu lat robiona przez uznanych kowali i szkoda gadać jakie to przynosiło spustoszenie w jej ruchu i nie da się ukryć, miało wpływ na rozwój szpatu

po 1 robocie poprawność i jakość ruchu zmieniła sie o 300%, a mam nadzieję, że z czasem będzie i lepiej

każdy szczegól jest dopieszczony u niego, a w nich diabeł tkwi
Mimo cen klientów ma po brodę 🙂
Warto wydać każdą złotówkę bo jest dobry i wie co robi.
Tak jak Koniczka napisała - nie namawia do kucia. Nie werkuje tak, że po kilku razach musisz konia okuć bo ledwo chodzi.
Podejście do koni super i nie wycina podeszwy! Jest godny polecenia nawet za takie pieniądze  😉
katija, zdziwisz się ale Jan najmniej jeździ po mazowszu 😉 głównie po całej Polsce.

Ceni się jak chce, na klientów nie narzeka a ja nie żałuję ani złotówki, mam nowe końskie nogi i to bose.
Burza, w zasadzie, gdyby mnie bylo na to stac, moj kon tez mialby to co najlepsze. wszystko, kowala tez 😉
Na kowala, pasze i weta musi mnie być stać najlepszych jakich się da.
Na halę i bajery niekoniecznie- to powyżej ważniejsze 🙂
moj ma wystarczajaco dobre wyzej wymienione, a na miare moich mozliwosci 😉 ja koooncze oooffa 😉
A mojemu podkutemu koniowi też strzałka dotyka podłoża i ogólnie na kowala nie mogę narzekać, jest bardzo dobry a za 360 to mam 2 kucia na przód i jeszcze trochę zostaje. Ja bym w życiu tyle nie zapłaciła 🤔
somebody, toteż nikt Cię nie zmusza 😉
Ja tylko mówię że też się da taniej i dobrze, chyba że to okolice Wawy tam się wszystkiego można spodziewać 😉
No tak, Janek Ciołek niezlym kowalem jest, to fakt. Niemniej jednak duza czesc jego dzialan to znakomity PR. Oprocz fachowosci bajer ma opanowany do perfekcji. Kul kiedys moje konie wiec wiem o czym mowie. Zdecydowanie bardziej wole korzystac z uslug Nojmana. Fachowy, sympatyczny i do tego w przystepnej cenie. Korzystalam tez kiedys z uslug Jozefa Antczaka, ale niestety ma do mnie za daleko.... szkoda super człowiek!
z uslug Nojmana. Fachowy, sympatyczny i do tego w przystepnej cenie


a jak kląć potrafi ❗  😁 widać, że się szkolił u najlepszych  👍 oprócz tego, lekko mało cierpliwy jest i konie obdarza uspokajającymi pieszczotami młotkiem, bez dodatkowych opłat 😎
to ja poprosze jakies fotki tych cudownie werkowanych i podkuwanych kopyt za taka cene...
bo jako podkuwacz jestem bardzo ciekaw co to za wspanialosci...
gdybym ja krzyknal tyle za podkucie to chyba by mi widlami podziekowali...
aaa...i jeszcze jedna prozba...co do pieszczot mlotkiem...
uczcie swoje konie podawania nog by nie byly robione w takich warunkach...
kowal to nie treser dzikich zwierzat...
edytuj posty! a zdjecia sa za duze, zaraz dorobisz sie ostrzezenia.
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
18 sierpnia 2011 06:40
Jakoś ja już nie wierzę ludziom mówiącym, że ich kowal jest super i w ogóle przewspaniały dopóki jego roboty nie widzę. Bo ludzie są często zadowoleni z takich potorków w ramach zakończenia końskiej nogi, że głowa mała. A usługa jest tyle warta ile klient jest w stanie za nią zapłacić. Jak Janek ma rzeszę klientów skłonnych mu tyle płacić to czemu w sumie ma brać mniej?
kowalmichal edytuj posty bo ostrzega dostaniesz  😉 fotki zrobię jak nie zapomnę. Już przerabiałam kilku fachowców i robota Janka najbardziej mi pasuje. Konia po 4 latach przód a po 2 tył rokułam i nie miał nic przeciwko temu, stwierdził, że koń ma takie kopyta, że może bosy latać i tylko na dobre mu to wyszło. Przy jego poprzednikach za nic się dało. Podeszwa wyrżnięta, każde kopyto sobie i co próba rozkucia to koń albo podbity albo maca na maksa. Teraz problem zniknął. Jego PR mi nie przeszkadza bo po za nim ma wiedzę i robi dobrze. Tyle
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się