dodatki witaminowe, mineralne, odżywki itp

epk mam lipcowy, wezmę do stajni 😉
:kwiatek: dobra kobieta z Ciebie  😀iabeł: i znowu, zamiast jeździć będę czytać... 😉
najpierw jeszcze będzie gadka, że za słabo posprzątane :P I znowu Ci trzeba będzie siano nawpychać  😀iabeł:
I żeby nie było offa, jest sens podawania pojedynczych aminokwasów egzogennych ?
a kto dawał Gold Medal?
http://www.vital-horse.pl/st-hippolyt/suplementy-i-witaminy/gold-medal.html


Podłączam się do pytania rtk.
Ktoś używał? są efekty? Może jakiś inny suplement na mięśnie? 👀
na mięsnie szczerze polecam equimins muscle toner-Dzicz jest z tych, co tracą masę po dwóch dniach nierobienia- na tym na prawdę przyzwoicie się rozbudował i jakość mięśni też lepsza 😉 Ze wszystkiego co jadł ( aminoral, more muscle cortaflexu, myoplast, carni equin humavetu ) najlepiej spisało się właśnie to
Dzieki bardzo 😉


Trochę drogo u nas 349zł  😵,ale widzę że w Anglii:
http://www.equimins-online.com/acatalog/Online_Catalogue_Equimins_Muscle_Toner_Liquid_111.html

tylk0 40 funtów 💃

czyli opłaca się zamówić z Anglii  🤔
jak wszystko niestety, na Polakach jak zawsze zarabiają Polacy ;D Jak tam wysyłka wychodzi ?
Nie mam pojęcia, ale mam szefa Anglika,więc chyba poproszę żeby kupił i mi przywiezie przy okazji pobytu w firmie. 🚫
Mam pytanie, podawałaś ktoś może PAVO Mobility?? Jak efekty?
Chciałam coś kupić dla konia na stawy, w ramach "wspomagacza" bo problemów jako takich nie mamy. Ale już wiek i użytkowanie wskazywałyby żeby zacząć wspierać stawy. Zastanawiam się nad tym lub Orling Gelapony.
Zastanawiam się nad zakupem ziołowej mieszanki uspokajającej. Są różne, tylko sęk w tym,że  potrzebne byłyby praktycznie jednorazowo. (czyli niewielkie opakowanie) Na jeden, acz bardzo stresujący wyjazd. Nie chcę podawać Sedalinu bo z reakcjami na niego bywa różnie. Macie jakieś pomysły? Zastanawiam się nad spożytkowaniem melisy z ogródka (6 dużych krzaczków) tylko czy to ziółko byłoby wystarczające? (Aha , obecnie podaję  minerały mieszanki wiosna- lato z magnezem od p.Podkowy.)
Hamer, do czego potrzebujesz uspokoić swojego konia ?
Na dodatkach ziołowych możesz jechać konkurs, ale nie zrobisz zabiegu weterynaryjnego, w przeciwieństwie do Sedalinu 😉

Najlepszym środkiem jaki stosowałam jest Naf Tempralax i mieszanka uspokajająca firmy Zuzala http://pasi-konik.pl/pl,product,458788,zuzala,mieszanka,uspokajajca,500,g.html w połączeniu z ziołami w proszku Equicalm.
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
22 lipca 2011 20:58
Dzieki bardzo 😉


Trochę drogo u nas 349zł  😵,ale widzę że w Anglii:
http://www.equimins-online.com/acatalog/Online_Catalogue_Equimins_Muscle_Toner_Liquid_111.html

tylk0 40 funtów 💃

czyli opłaca się zamówić z Anglii  🤔


Poprosiłam męża, żeby skontaktował się z firmą i zapytał o możliwość wysłania do Polski. Dostał odpowiedź, że w Polsce jest przedstawiciel, a na argument, że i owszem jest, ale prtodukt jest 2 razy droższy, dostał maila, że firma mając dystrybutora nie będzie działać za jego plecami, że transport kosztuje i mnie ma możliwości wysyłki do Polski. Grunt to podejście do klienta. :/
Lanka_Cathar, no wiesz, tak po prawdzie to jest podejście bardzo uczciwe wobec swojego partnera handlowego - rzadko spotykany brak konkurencji cenowej i wybijania własnego rynku. Zresztą z punktu widzenia tej firmy to jej przedstawiciel jest dla niej ważniejszy - zarabia dla niej sporo więcej niż ty im pozwolisz zarobić kupując 2-3 opakowania <lol>. Kilka firm tak działa, nie tylko ta 😉
znalazłam na bergo w tej samej cenie co w Anglii 😉
Equiminsa w Bergo ?
Daj link
Hamer, do czego potrzebujesz uspokoić swojego konia ?
Na dodatkach ziołowych możesz jechać konkurs, ale nie zrobisz zabiegu weterynaryjnego, w przeciwieństwie do Sedalinu 😉

Najlepszym środkiem jaki stosowałam jest Naf Tempralax i mieszanka uspokajająca firmy Zuzala http://pasi-konik.pl/pl,product,458788,zuzala,mieszanka,uspokajajca,500,g.html w połączeniu z ziołami w proszku Equicalm.

Transport i pierwszy dzień pobytu w Klinice. (Niestety musimy jechać, koniec sierpnia) na 3 w tym roku operację. Przed 2 była strasznie zestresowana. Za dużo rozumie. Jak jest w domu lub jest już po wszystkim (zabieg) to jest bardzo spokojna i wręcz zadomowiona z Klinicznym otoczeniem. Najgorsze to oczekiwanie przed. Dlatego myślałam o ziołach. Gadałam z wetem i ewent. mam wziąc Sedalin
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
23 lipca 2011 07:02
Epk, ale jakoś inne firmy zagraniczne nie mają oporów przed wysyłką do Polski dla klientów indywidualnych. Poza tym firma chyba nie zdaje sobie sprawy, że w tym momencie klient i tak da sobie radę i ściągnie tańszy produkt, nawet omijając koszty wysyłki, bo po prostu poprosi znajomych o transport.
Lanka_Cathar, no inne firmy nie mają - pytanie jakie mają umowy handlowe? Może dany przedstawiciel w Polsce nie ma wyłączności... Bierzesz to pod uwagę? Ja uważam, że pomimo, że to uderza w nas - bo wysokie ceny - to uważam, że to jest uczciwe wobec partnera handlowego i tyle. Kupić sobie możesz, przez znajomych, ale nie u nas 😉 - u nas producent nie prowadzi walki cenowej z importerem.

I tak jak mówię - takie podejście ma kilka firm zagranicznych, nie tylko ta 😉. I jest to fair po prostu.
http://www.gnl.pl/super-muscle-builder-liquid-equine-p-2860.html

Sorrki na Gnl 😉
Można taniej? Można 😀
ale to nie jest to samo 🤔zok:
😂
To fakt-zobaczyłam że na E i myślałam że to samo 😵
No to pozstaje Anglia tylko lub pytanie do dystrybutora dlaczego ma marżę taką? I że ludki kupią sobie w Anglii a on nie zarobi 😁
Czy ktoś używał jakiś dodatków mineralnych wspomagających regenerację po złamaniu lub pęknięciu kości? Jeśli tak, to jakie polecacie? Być może gdzieś już się to w wątku przewinęło, ale sprawa jest dość pilna i nie mam czasu wertowania strony po stronie. Z góry dziękuję za odpowiedź  :kwiatek:
No to pozstaje Anglia tylko lub pytanie do dystrybutora dlaczego ma marżę taką? I że ludki kupią sobie w Anglii a on nie zarobi 😁


rozumiem, że każdy importer ma w ramach akcji dobroczynnej
-wyłożyć kilkadziesiąt tysięcy złotych na towar (zwróci mu się mniej więcej po 3 miesiącach).
-przytargać z Anglii kilkanaście palet towaru na plecach (będzie taniej).
-składować to wszystko w prywatnej stodole (mniejsze koszty)
-pracować przy świeczce i za pomocą gołębi pocztowych licząc na to że mało jedzą (prąd kurde kosztuje za dużo)
-zamiast  zatrudnić pracownika będzie robił wszystko sam - koniecznie na czarno żeby nie płacić podatow, ZUSów i innych srusów)
-broń boże nie doliczać marży od cen zakupu większej niż 5 % bo 10% to już byłby skandal i złodziejstwo.

Kurcze, ludzie na jakiej planecie żyjecie ?
Jak producent będzie miał fabryke w Polsce to i ceny spadną.
Koszty transportu, koszty przechowywania, koszt pracowników, podatki - to wszystko jest wkalkulowane w cenę.
Być może te marże są zbyt wysokie (byc może) ale......jeśli ktoś zacznie wreszcie produkować w Polsce porządne suplementy dla koni
to będzie wybór pomiędzy:  tańszymi naszej produkcji a droższymi z importu.
Póki co w tym kraju nie ma,  ŻADNEJ fabryki produkującej porządne, dobrze skomponowane, wartościowe suplementy dla koni.

szemrana, AMEN!
No to znowu ja... Zioła  na uspokojenie zamówione 😉  A teraz mam pytanie o dobre preparaty na wzmocnienie budowy mięśni. Po operacyjnie, szew wytrzymuje mięsień się rozchodzi. Ma być teraz trochę inaczej szyta, ale może coś dałoby sie jeszcze zrobić dla wzmocnienia tkanki. Mocniejszy trening nie wchodzi w grę, ze względu na ten rozstęp (duży) Ewentualnie spokojne lonżowanie. Dostaje minerały. Zastanawiałam się nad czystą keratyną, ale nigdy nie stosowałam i nie wiem co o tym myśleć http://www.horsepower.pl/sklep/?p=p_56&sName=.-.-.-miesnie
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
28 lipca 2011 12:50
Czy ktoś stosował ABSORBINE Flex + Max? Czemu cena granulatu 2300g i proszku 750g jest taka sama? Jak efekty?
czy ktoś używał może Horsemix Stallion? Mozna go podawać wyłacznie ogierom, czy wałąch w okresie zwiekszonego wysiłku fizycznego też może dostać w ramach suplementacji? 👀
Czy ktoś stosował ABSORBINE Flex + Max? Czemu cena granulatu 2300g i proszku 750g jest taka sama? Jak efekty?


ABSORBINE Flex + Max
Analiza na dawkę (25g proszku lub 75 g granulatu)
Składniki aktywne:
Siemię lniane 5g
Chondroitin Sulfate 1 200 mg
Otręby ryżowe 2,5g
Hyaluronic Acid 150 mg
Glucosamine HCL 10 000 mg
Boswellia Serrata 130 mg
Methylsulfonylmethane (MSM) 5 000 mg

Składniki nieaktywne:
Calcium Propionate (preservative),
nasiona kozieradki,
drożdże (żywe kultury bakterii).

Dawkowanie: 
Podawać  75 g granulatu lub 25 g proszku dziennie.
Opakowanie wystarcza na 30 dni podawania

Oznacza to jedynie, że skład, dwakowanie są identyczne.
Różnica jest w konsystencji preparatu.
Myślisz, że jak czegoś jest więcej to na dłużej wystarczy ?
Nic bardziej mylnego.
Zastanawiam się jedynie co dołożono do produkcji granulatu (w opisach brak tej informacji).
Samo zgranulowanie proszku nie potraja przecież wagi 🙂
ogromna częśćgranulatów jest robiona na suszu z lucerny albo otrębach, nie da się zgranulować każdego proszku, potrzebny jest jakiś dobrze "lepiący" nośnik,  wymienione masz w analizie tylko skąłdniki aktywne-także jako nośnik mogli sobie wrzucić co chcieli
Miło byłoby znać ten nośnik 🙂

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się