Kącik folblutów

To mój xx jakiś inny, bo po kamyczkach nasuwa, gdy inne konie zwalniają i ostrożnie macają podłoże 😉
U nas stan kopyt zależy najbardziej od tego, ile jeżdżę terenów. W lesie drogi mamy różne - do wyboru, do koloru, także dość twardy szlak konny. No i sam wyjazd - 80m glina + kamsztory, 200 m asfaltem (mój asfalt uwielbia) i znowu 200 m ubitą gruntową z kamieniami. Po tych kamienistych chodzi rozważnie, czujnie - ale w sumie kopyta bardzo się hartują i poprawiają. Gdy spada ilość wyjazdów - kopyta się szybko pogarszają 🙁 Grunt przy stajni jest zbyt "życzliwy".
To raczej nie był przypadek, że w starych stadach ogierów drogi przy stajniach były brukowane kamieniami, i każdy koń musiał po nich maszerować codziennie.
Doma   Folbluciki folbluciki folbluciki :)
27 sierpnia 2011 14:44
titina- mam dokładnie to samo, wyjdzie na kamienie, na twarde to masakra, ja sama jakbym miała tyle siły to bym go przeniosła haha, a podkuć również nie mam do czego : ( na trawie i piasku chłopak śmiga, ale najpierw trzeba tam dojść : <


je temat butów przerobiłam po tym jak kobyła notorycznie gubiła podkowy z kopytem.. ale buty długo nie wytrzymywały, były głubione przynajmniej raz na dobe.. fajnie było jak się je znalazło😉 udało mi się na szczęście dopchać do chyba najlepszego podkuwacza u nas w rejonie i odpukać, mimo słabych kopyt u Bremen, dajemy radę podkuć, obydwie są na przody kute i to na chwile obecną najlepsze rozwiązanie...
A mi przyszły buciki, mój koń wniebowzięty 🙂😉 wreszcie po kamieniach nie idzie jak kaleka i spokojnie możemy jechać w teren 🙂
A jakie mu zafundowałaś? Firma, rozmiar?
jak ten wątek się rozwinął  🏇 juhuu

wszystkie folbluty na fotkach, prześliczne  😍

Drobna - to fajnie, że jesteście zadowoleni z nowych butów. I też mam pytanie - jaka firma?
halo, Cierp1enie - dallmer clog, kupiłam w Niemczech i przesyłka doszła w 2 dni,  rozmiar 2 i są regulowane 🙂😉 jak odrosną mu kopytka to mogę dopasować ajj 🙂
Dostałam przepiękne zdjęcia Filia ze stadem, aż muszę się pochwalić  😀
Autorką zdjęć jest Wiola S.  :kwiatek: 







I z kąpieli


😍
Widzę że nie tylko mój glut ma takie podłożowe problemy🙂 Jak widzi kamyczki to najchętniej by stanął i chciał żeby go przenieść 😲
Czerpakowa - miałam dokładnie to samo

A ja się muszę pochwalić, że w poniedziałek sobie poskakaliśmy i jeszcze nigdy mi sie tak dobrze nie skakało, Ostku jak poczuł pewność w nogach to aż brykał ze szczęścia  🏇 A dzisiaj po raz pierwszy zrobił mi lotne co 2 tempa ahhh... 😜
Drobna śmiesznie to trochę wygląda jak koniczyna idzie i szuka trawki żeby tylko nie na kamyczka stanąć. A powiedz mi czy Twojemu glutowi też tak dziwnie tyłek podjeżdżał jak były kamyczki lub np dziura? Bo ostatnio jakiś taki nadwrażliwy się zrobił.
Podjeżdżać nie podjeżdżał, ale jak szedł to łeb nisko ziemi i 5 sekund zastanowienia gdzie by stanąć, żeby nie bolało. U mnie teraz jest o wiele lepiej z kopytami, dziegciowanie, siarczan i taka pasta żeby się nie łamały i bardzo ładnie odrastają. Wczoraj go wzięłam bez butów na mini spacer w ręku i muszę powiedzieć, że ani razu się nie zawahał, ani nie macał. Chyba wszystko zaczyna się pomału układać 🙂😉)
Drobna no to widzę że te rzeczywiście podobnie🙂
A my się szybko wstawimy. Zdjęcia robiła forumowa Hera :kwiatek:



Karolinaq4 - Fil wygląda super, widać, że bardzo o niego dbasz 🙂

Czarpakowa - bardzo fajne i urodziwe konisko

Drobna - no to niezły zakup 🙂
Cierp1enie - to jak Fil wygląda to zasługa Fazy ( :kwiatek🙂. Ja teraz mam sesję poprawkową i Filio ma odpoczynek ode mnie  😉

Masz jakieś wieści i może zdjęcia jak Alcoa? (mam nadzieję, że nie przekręciłam imienia  😡 )

Czerpakowa - super się prezentujecie  😀
karolinag4 i Cierp1enie dziękujemy🙂 :kwiatek:
Dzisiaj miałam natchnienie,pogodę, i czas by pokąpać, pozaplatać, i porobić zdjęcia moim laleczką.
Wrzucam dwa bardziej udane Niwki.

,

Jak by się ktoś pytał ,czym karmię? To uprzedzą od razu, że klacz jest tylko na pastwisku. Z utrzymaniem jej w kondycji, nie mam zupełnie problemu, raczej odwrotnie.  😉  🤣
Czerpakowa- fajnie pracujecie 🙂😉
titina- aa!! ja chce żeby mój tak dobrze wyglądał!

U nas zdjęcia z ostatniego dłuuugiego terenu i ostro przygotowujemy się do zawodów, ale zdjęć z treningów jak zwykle brak : <



postój

i w gaju
Ale.....rżysko,ale by się pogalopowało....  😎
titina w jakim wieku babeczka? pięknie wygląda, rzadko spotyka się folgluty które można utrzymać w świetnej kondycji pastwiskowo 🙂
13, do tego przez wakacje regularnie trenowała z moją córką,skok( 1-1,5 godziny/dziennie)i, wtedy dostawała 1 litr całego owsa. Obecnie bez treściwej, ale tez nie codziennie chodzi. 😉

Ona jest wyjątkiem, poprzednio miałam nas punkcie og. Jantar xx , i Texas xx, te to dopiero jadły, wiaderko treściwej na raz, a  ogiery u mnie dostają 3xdziennie. i tak były w kondycji, no nazwijmy takiej sobie. 🤔
titina- potem było jeszcze lepsze, więc daliśmy ognia hahah
Oj, zazdroszczę... :emota200609316:
U mnie dzisiaj poszło zgłoszenie na zawody 🏇
Jedziemy za tydzień MO w Zabajce.

edit:
z dzisiejszego mini pokazu


mam takie małe pytanie do miłośników folblutów, czy ktoś kojarzy taka starą książkę "hodowla koni pełnej krwi angielskiej" przez niezapamietanego przeze mnie autora/autorke. Generalnie książka była bardzo gruba i cała historia folblutów byla mega dokładnie opisana, książka była wydana na pewno nie później niż w roku 90 z tego co pamietam. Byłabym wdzięczna gdyby ktoś kojarzył autora,a jeszcze lepiej jeśli ktoś z was takową posiadał🙂 (nie koniecznie chodzi mi o odsprzedanie, potrzebuje chociaż pare informacji z niej) Przepraszam jeśli zaśmiecam tym ten wątek ale wydaje mi się że to jest najlepsze mniejsce do pytania się o tę książkę 🙂
Witam milosników folblutów🙂 Zazrdoszcze tych wypadów w teran, ja swoja mam od soboty, narazie sie oswajamy.
titina bardzo ładna klaczka napisz po kim
Drobna widzę butki na nogach konika 😉
Śliczne zdjęcia 🙂
Perlica- Dziękujemy  :kwiatek: a butki się spisują tylko mój koń jest mistrzem w ich ściąganiu  😂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się