produkty ANKY

Dorotheah   मेरी प्यारी घोड़ी
05 listopada 2011 13:35
Z moich padów (chyba od najstarszych
- Straw puchata, mega mięciusia, kocykowata.
- Kiwi i Pebble (chyba z 1 kolekcji) grube puchate, ale jednocześnie dość sztywne. Dla mnie ideał jakościowy z Anek.
- Hortensja zdecydowanie bardziej miękka niż powyższe, już minimalnie inny materiał i chyba też minimalnie cieńsza.
- Kreta Blue - jakościowo coś między kiwi/ pebble, a hortensją
- Shitake z antypoślizgowym napisem. Dla mnie prawie jak hortensja. Tyle, że inne pikowanie i  napis, wielkość, metaliczny materiał. Dzięki wykrojowi na grzbiecie układa mi się ja lepiej pod siodłem niż inne Anki. Wielkość na krótkiego, lekkiego konia (ok.168 cm w kłębie) zdecydowanie mi bardziej odpowiada. Metaliczny materiał dla mnie jest bajerancki. Nigdy ten pad  mi nie wyjechał z pod siodła. Nic się nie pruło, nie zmiękł na szmatkę, ale i nie jest zbyt sztywny. tylko pikowanie mogłoby być ładniejsze. Trwałości nie porównam jeszcze.


Fotka której chyba nie pokazywałam (foty samych anek chyba nie mam)- od lewej:
ES Irish/Ebony, ES Szmaragd/white, kiwi, hortensia, kreta blue, LC Szafir, Shitake, pebble, straw, Jarpol kratka, eskadron dark red.
Super kolekcja. Estetycznie wygląda.

Ja jeszcze co do nowych Anek, bo jakoś ktoś ostatnio mówił, że gąbka w środku.  🤔
Żadna gąbka. Jest normalnie jakaś watolina, czuć jak się pod palcami przesuwa. Nijakiej gąbki tam nie ma. Może kiedy Anka jest nowa, jest sztywniejsza i może takie sprawia wrażenie. Ale podczas użytkowania, po praniu, robi się normalna. Watowata w środku. W sam raz.
Livia   ...z innego świata
05 listopada 2011 17:03
Dorotheah, bardzo fajna kolekcja! A Hortensia i Kreta blue są z jednej kolekcji, nie powinny się za bardzo różnić pod względem materiału 🙂
emptyline   Big Milk Straciatella
05 listopada 2011 21:03
Ponowię pytanie: jakie owijki pasują do ANKY sea blue i coffee? Ew. gdzie znaleźć ankowe.
Dorotheah   मेरी प्यारी घोड़ी
06 listopada 2011 09:33
tunrida,
Miło, że się podoba 🙂

Livia,
  hortensja i kreta właśnie teoretycznie nie powinny się różnic, a jednak różnica jest -kreta jest bardziej sztywna (materiał wierzchni) i nieco bardziej gruba.
Hortensje i kretę kupowałam w innym terminie, w innych sklepach. Może różnice jakościowe są nie tylko między kolekcjami, ale i konkretnymi partiami padów (może też między różnymi barwami) ?
Macałam też bananę (tę z kolekcji tej co kiwi) i była jakościowo tez inna od kiwi i pebble. (za to moje kiwi i pebble kupione w różnym terminie i miejscach są niemal takie same).

A na pewno trudno mi się zgodzić z tym, że pady z napisami antypoślizgowymi są dużo gorsze od starszych padów. Może troszeczkę, ale jak dla mnie nie na tyle, by były  nie warte zakupu (umówmy się, że te pady zawsze były dość drogie, ale za to mamy komfort używania i barwy). I sama chętnie bym nabyła niektóre nowsze barwy, gdyby nie to, że  powiększać paki w nieskończoność nie chcę, a żal mi wyzbywać się moich ulubionych kompletów (które zresztą i tak czekają na lepsze czasy).
Livia   ...z innego świata
06 listopada 2011 15:49
Dorotheah, a to dziwne, może faktycznie w partiach była różnica... Choć przy tych cenach nie powinno być moim zdaniem żadnych, niezależnie z jakiej partii są pady.

A to dzisiejszy Rafblauw, nada się do szmato? 😉

Livia, świetne 😍 Do szmato się nada 🙂
Livia, ło, gdybyś nie podpisała myślałabym, że to stone grey.  😵 podobnie tu wyglądają.
Livia ale cudownie wygląda w tym kolorze.
Livia   ...z innego świata
06 listopada 2011 18:49
gabbDemonowa, dzięki 🙂 Koń akurat zmienia sierść na zimówkę, więc już jest czarny, ale jeszcze nie ofutrzony, to najlepszy czas na fotki 🙂

sillke, mnie się wydaje, że widać różnicę, ale fakt, że zdjęcia trochę podobne 🙂
Livia, super 🙂
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
06 listopada 2011 20:21
Co dla nas, najpierw  😁? Amber czy Jasper?  🏇
Pyza   Czego nie zabrania prawo, zabrania wstyd. - Seneka
06 listopada 2011 20:31
My tez z dzis w Butterscotchu 😀 Co o tym mysliscie?




Strasznie pomarańczowy Ci wyszedł na fotkach. Moim zdaniem na żywo się prezentuje ładniej.
Ja lubię takie odcienie.  😉
Pyza   Czego nie zabrania prawo, zabrania wstyd. - Seneka
06 listopada 2011 20:37
tunrida Serio? Moim zdaniem jest dokladnie taki na zywo :P Serio, moze dlatego ze jeszcze jest piekniusi i swiezusi :P hihi  😁
kurczę, ja sie na niego czaję od jakiegos czasu po cichutku, bo mi sie taki ładnie żółty wydawał, nie taki niedojrzaly, tylko soczysta zółć z dodatkiem ciepłej pomaranczy. a tu to taka skórka pomaranczowa zupelnie 😀

ale i tak wyglada pięknie.


wiecie, az mam ochotę kupić nową ankę i rozpruć. nie mam wielkiego doswiadczenia w Ankach, bo posiadam niestety jedną, ale ona jest szmatława, a mam pady od Escady, one maja gabkę w srodku i  w dotyku sa identyczne jak nowe anky.

zwłaszcza, ze sama sporo czapraków uszyłam, biorąc pod uwage profi firmę szyjącą nieżyjącej mamy i ciagly kontakt z czaprakową produkcją, i w dotyku, no zabijcie mnie, ale gąbka!  🙁

Livcia, wyglada strasznie greyowato 🙂 wolę Was w żywszych szalenstwach 😀

(PS:jestem przerażona, zaczynam pamietać nazwy powoli kolorów, nawet niektóre kolekcje eskadrona pamietam jakie kolory i na zdjęciach pi razy drzwi wiem co jest. makabra poprostu😀)
Pyza   Czego nie zabrania prawo, zabrania wstyd. - Seneka
06 listopada 2011 20:42
Isabelle, no mi tez sie wydawalo tak jak widzialam go na zdjeciach ale mam wrazenie, ze jest prawie identyczny na zywo jak na tych zdjeciach bo jak robilam zdjecia to tak dawal po oczach :P
Pyza- może jest super nowy i światło miałaś bardzo mocne. No i kontrast masz na fotce ostry. Może to wszystko przez to.





Livia, pięknie zdjęcie  💘 i serio koń Ci się mega zmienił, oczywiście na plus  🙂
Isabelle- gąbka?  😲 To ja nie wiem. Gąbkę to się czuje w padach np Jarpola. A w Ankach ja pod placami czuję, miętoląc pad, jak mi się włókna przesuwają wewnątrz. Coś jak watolina.
Rozpruj, rozpruj....jestem ZA.  😁
Ale ktoś już kiedyś pruł i dzielił się wspomnieniami 😉

Butter dla mnie wyglądał jak na zdjęciach Pyza,.

W słońcu to pomarańcza.
No i co tam było po tym rozpruciu? Gąbka czy jakiś rodzaj watoliny, pamiętasz może?
Na pewno nie żadna gąbka... 🙂 ale trzeba by przekopać forum i to chyba stare. Ja raz poprułam to tam są takie białe kłaczki jak w derce zimowej, nie wiem jak to się nazywa 😉
Jak rozpruła mi się sangria, to wyłaziło z niej coś białego. W każdym razie na pewno nie była to gąbka 🙂
Pyza   Czego nie zabrania prawo, zabrania wstyd. - Seneka
07 listopada 2011 07:20
Tunrida, no moze to fakt, a pad mam od forumowej Croopie i mam wrazenie, ze jak go wyciagalam to taki byl :P Z reszta pewnie po praniu bedzie juz mniej taki :P Z aparatem nic nie kombinowalam bo nie umiem  😁

Burza, mi tez sie tak wydaje 😀
Livia   ...z innego świata
07 listopada 2011 07:38
Burza, Nekanowa, dziękuję  :kwiatek:

Isabelle, żywsze szaleństwa też mamy, aczkolwiek mam ostatnio fazę na stonowane kolory 🙂

Pyza, bardzo fajne zdjęcia! Ale na temat koloru się nie wypowiem, bo Butterscotcha na żywo nie widziałam 🙂

kittajka, ty masz Sangrię? Wrzuć fotkę na siwej 🙂
Burza, ale mówimy o najnowszej kolekcji, jej chyba nikt nie pruł 🙂

Livia, kazdy intensywny kolor na Twoim cudzie bedzie niewiarygodny😀
arivle, Jasper  😜 , chyba żółty masz jakiś
a jak trudny wybór to 2  😁
Pyza   Czego nie zabrania prawo, zabrania wstyd. - Seneka
07 listopada 2011 09:26
Livia, dziekujemy 🙂 ale to jest nasz ostatni czaprak w tym roku! Wiecej kupic nie moge! :P
Livia,  mam, jutro postaram się porobić jakieś zdjęcia 🙂 Chociaż akurat sangria, to jedyna czerwień która średnio mi się na siwych podoba 😁

I jeszcze fotka butterscotch.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się