ABC formalności OZJ/PZJ i startów na zawodach

Mozii   "Spełnić własną legendę..."
09 października 2011 19:25
Nie powinni nic wziąć 😉 Normalnie płacisz za licencję i tyle 😉
Witam
Czy ktoś wie czy w listopadzie będą gdzieś w mazowieckim organizowane egzaminy na brązową odznakę?? 🤔
Na stronie wmzj masz terminy. Najbliższy będzie w Aromerze 26 listopada.
Jestem ciekawa, czy oprócz Aromera jeszcze gdzieś coś jest. Trochę się tego klubu obawiamy. Ponoć jest tam wysoki poziom, a tą odznakę ma zdawać mój mąż, który nie jeździ jeszcze aż tak dobrze.
Wysoki poziom? Oj nie powiedziałabym 🙂 Różni ludzie zdają. Warto spróbować.
Przepraszam za wprowadzenie w błąd. Egzamin na odznakę w Aromerze jest oczywiście 19 listopada.
Jeżeli zdałam odznake a przysłali mi tylko plastik i nic więcej to moge startować w zawodach??
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
20 października 2011 22:40
Jeśli przysłali Ci plastik od odznaki to tak  😉 Chyba, że już "wisisz" na stronce PZJ to w ogóle nie będą chcięli od Ciebie tego plastiku na zawodach  😉
calledonia masz na myśli licencję?
kermit   Horses horses everywhere ..
26 października 2011 13:53
Czy koń posiadający jedynie paszport PZHK nie będący zarejestrowany w PZJ ani w OZJ może startować w zawodach towarzyskich przy regionalnych ?

Może jechać bez jakichkolwiek papierów 😉
kermit   Horses horses everywhere ..
26 października 2011 18:18
A zawodnik co musi mieć ? Zaświadczenie od lekarza i polisę ? Czy nic też nie musi mieć ?
Tylko zaświadczenie lekarskie, w przypadku osób niepełnoletnich zgodę od rodziców na start 😉
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
26 października 2011 19:29
U nas polisy też wołają(nawet czasowe na sam okres zawodów). I aktualne szczepienia w paszporcie też, bo inaczej nie chcą koni na zawodach dopuścić do startu. Komplet w każdym razie jest taki: Koń-paszport z badaniami; zawodnik-badania i ubezpieczenie, nieletni do tego zgoda rodziców. Generalnie w propozycjach zawodów powinien być zapis co jest wymagane 😉
Mozii naprawdę?  😲  Na towarzyskich to raczej rzadko sprawdzają cokolwiek...
[sub]Ostatnio nawet znajoma mówiła dziewczynie, którą trenuje że na towarzyskich to może jechać bez papierów i w staniczku jeśli będzie miała taką ochotę[/sub]  😂
u nas to i na regionalki można bez papierów i bez stresu...
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
26 października 2011 21:58
U nas pilnują strasznie. Nie masz papieró, nie jedziesz  🤔 Zależy jeszcze jaki sędzia główny jest, bo wtedy czasem przymykają oko na jakieś małe nieścisłości, ale tak nie ma przebacz 😉
To bym się u was nie nastartowała bo ja notorycznie zapominam  🤣
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
26 października 2011 22:39
Jak "wisisz" na stronie PZJ to nie wołają, albo jak Cię widzą na zawodach, że startujesz. Ale na towarzyskich pilnują jak Cerber  😀
Powiedzcie mi jak to jest ze startami na MPMK dla 4 latków... jakie wymagania musi spełnić zawodnik? wystarczy brązowa odznaka czy musi być srebrna i III klasa?
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
06 listopada 2011 19:27
jak zagrasz konia na MPMK z brązową odznaką to chyba osobiście złożę Ci gratulacje.

już pisaliśmy o tym problemie,teoretycznie nie ma przeciwwskazań jechania eliminacji i finału z samym brązem.
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
06 listopada 2011 20:32
[quote author=Ktoś link=topic=9999.msg1178580#msg1178580 date=1320607670]
jak zagrasz konia na MPMK z brązową odznaką to chyba osobiście złożę Ci gratulacje.

już pisaliśmy o tym problemie,teoretycznie nie ma przeciwwskazań jechania eliminacji i finału z samym brązem.
[/quote]

Czemu pogratulujesz, skoro są i tacy zawodnicy, którzy byli rejestrowani przed 2007r. a brąz zrobili na przykład dla zabawy? Żeby zrobić, żeby mieć? Są ludzie i ludzie z brązową odznaką, więc nie ma co ich wrzucać do jednego worka moim zdaniem 😉
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
06 listopada 2011 20:58
bo skoro w karierze zawodniczej nie dorobili się choćby III lic,która jest dożywotnia,to brak im doświadczenia,by zagrać młodziaka...to nie jest taki sobie metrowy konkurs - to konkurs w którym trzeba pokazać mało doświadczonego konia ....

zresztą,nie będę się tłumaczyć - pokaż mi kogoś bez choćby III,kto jechał MPMK 4-latków....
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
06 listopada 2011 22:21
To jest jasne i w pełni się zgadzam z tym co mówisz 😉 Ale chodzi mi o brązową odznakę, a nie III licencję. Jak sama dobrze wiesz zawodnicy, którzy zrobili III przed 1 stycznia 2007 nie mają obowiązku zdawania odznak. A są zawodnicy, którzy zrobili III duuuużo wcześniej, a brąz zrobili chociażby dla samego faktu. Więc twoje zdanie "Jak zagrasz konia na MPMK z brązową odznaką to chyba osobiście złożę Ci gratulacje." jest nieco krzywdzące dla tych zawodników 😉 Bo brązowa odznaka nie zawsze równa się III licencja 😉
Mozii, po prostu w zdaniu: "Jak zagrasz konia na MPMK z brązową odznaką to chyba osobiście złożę Ci gratulacje" zabrakło "samą/tylko" ale intencje Ktoś są czytelne.
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
07 listopada 2011 08:59
halo dzieki za doprecyzowanie, myslałam,że wyraziłam się wystarczająco jasno...

Mozii nadinterpretujesz moja wypowiedź i to bardzo.... jak ktoś wcześniej miał conajmniej III licencję  to ją ma i już,więc nie ma tylko brązu... poza tym - może się narażę,ale ktoś może byc doskonałym berajtrem - ale jeżeli nie startuje,to ciężko będzie mu zagrac konia... super berajter nie zawsze oznacza dobry i skuteczny zawodnik.

do zagrania młodego konia trzeba dużo więcej umiejętności, doświadczenia niż do przejchania L1 poniżej 3,5 pkt karnego.... jeździec zagrywający i potem pokazujący konia na MPMK musi umieć pokazać to,co koń ma dobrego i umieć schowac to,co jeszcze nie jest do końca dopracowane lub po prostu tego nie ma....dobrym prowadzeniem młodego konia w parkurze można dużo zyskać , jeździec amator ( bo taki jest dla mnie posiadacz brązu 😉 ), będzie najpierw "walczył" z przeszkodami i parkurem,a dopiero na końcu będzie myślał o pokazaniu konia. KOnkurs dla młodych koni jest własnie dla koni,nie dla jeźdzców i w teori przynajmniej jeździec powinien być bez zarzutu.
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
07 listopada 2011 10:10
Nie uważam, żebym nad interpretowała, Twoją wypowiedź, ponieważ wyraz "samą" bardzo wiele do tego zdania wnosi. Z SAMYM brązem również bym pogratulowała raz odwagi, a dwa niewątpliwego sukcesu na skale ogólnopolską  😉
Jeden wyraz, a jakie zamieszanie  😀 :kwiatek:
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
07 listopada 2011 11:52
z samą III tez pogratuluję.... 😉
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
07 listopada 2011 12:32
Przypadki chodziły i chodzą po ludziach. Sama znam babkę, która 4-lata zagrała na MPMK z III licencją 😉
Mam pytanie jaka jest różnica między licencją regionalną a ogólnopolską tzn. czy żeby wystąpić o ogólnopolską trzeba mieć jakieś uprawnienia czy po prostu zapłacić w PZJ? 🏇
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się