Buty - "nic nie poprawia nam humoru tak jak nowa para butów"

a ja mam 39 i wszystkie conversy kupuje 39 i jest ok 😂
Edytka, ja jestem standardową 38, to 37?
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
21 listopada 2011 07:17
Możesz spróbować 37. One na początku mogą być lekko ciasne, potem futerko się ubije. Jeżeli natomiast chcesz nosić dodatkowo grube skarpetki to lepiej 38 😉
mam problem, byłam wczoraj mierzyć emu bo chciałam kupić dwie pary, jedne krótkie do kostki, drugie dłuzsze no i lipa 🙁 mam tak wysokie podbicie, że nie moge ich wcisnąć 🙁 miałyscie może podobny problem, myslicie, że gdybym je kupiła i zaniosła do szewca na rozepchanie byłoby ok?
ash   Sukces jest koloru blond....
21 listopada 2011 09:58
EMU to jedyne buty, które jestem w stanie nosić w tej chwili.
Mój odważny koń postanowił wskoczyć mi na ręce w akcie paniki. Nie utrzymałam go i spadł mi na stopę 👿 😁
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
21 listopada 2011 12:17
Tercet ja bym nie ryzykowała z rozpychaniem ich u szewca, ale futerko się mocno ubija, więc jak już wciśniesz to będzie tylko lepiej 😉
ash o matko, wybuchnęłam śmiechem na lekcji przez Ciebie  🤣
Zu ja wiem, że one się rozepchają jak sie je ponosi, tylko czy ja je wcisne :/
Facella   Dawna re-volto wróć!
21 listopada 2011 15:06
Tercet, daj komuś żeby Ci rozepchał  😁
Wiecie może gdzie dostanę takie conversy?  👀





mogą być w internecie lub w sklepie stacjonarnym w Szczecinie 😉
tercet- może weź model wiązany, on ma rozcięcie, więc może będzie łatwiej wcisnąć? a z krótkich np te na rzep albo angels?
mi się marzą angels, ale ostatnio na allegro te tańsze zeszły 🙁
kupiłam takie, ale niestety nie są ocieplane..
a to mój dzisiejszy zakup ( kiepska jakość zdjęcia było robione telefonem)
noen   A story of a fighter of our human race
21 listopada 2011 22:15
W&P, gdzie? 💘
Poszłam sobie jak w dym kupić eleganckie, czarne, lekko ocieplane kozaki.
Jak się patrzy zza szyby wystawy to takich butów są setki.
A jak się wejdzie....  😵
Oblatałam pół miasta Kraków.
Otóż takie buty są, ale.... wąskie w cholewkach.
Ja mam taką raczej normalną łydkę - nie grubą.
A wyszłam zakompleksiona.
Jedne buty (za 1490,00 zł) panie mi siłą zdzierały.  😡
(I dobrze, bo za drogie .)
Kupiłam w końcu takie z .... gumą z tyłu.  😉
Ładne. Venezia. Ale....
No, co za pomysł, żeby jedna tęgość była i to taka na bociana???
Pauli   Święty bałagan, błogosławiony zamęt...
22 listopada 2011 11:39
Tania
Łączę się w bólu, przechodziłam niedawno przez to samo.
Na szczęście moje cudeńka są już u mnie i są cudowne 😍
Tania
Łączę się w bólu, przechodziłam niedawno przez to samo.
Na szczęście moje cudeńka są już u mnie i są cudowne 😍

Ciekawe dlaczego tak jest?
Statystyczna Polka ma nogi jak bociek?
Dziewczyny, nie mam już czasu przeglądać całego wątku a potrzebuje szybkiej odpowiedz na krótkie pytanko.
Lepsze Ugg czy Emu? bardziej wytrwałe i nie zeszmacą się tak szybko chyba Ugg? Za to Emu ma więcej kolorów? 😉
gdzie najtaniej można kupić ten model Emu w kolorze czarnym?
W&P, gdzie? 💘


noen złowiłam je w Centrum Mody w Nadarzynie  😀
Mia, uggi można wziąć trochę mniejsze, ale na pewno nie rozmiar. to samo tyczy się emu stinger, wzięłam 40 - takie jak noszę i dopiero po jednej zimie ubiło się na tyle, że nie czułam ciasnoty.

Karutek, ugg i emu stinger to mniej- więcej to samo. w porównaniu różnią się jedynie tym, że w ugg nie było mi tak gorąco w pomieszczeniach czy w cieplejsze dni.
Pauli   Święty bałagan, błogosławiony zamęt...
22 listopada 2011 16:25
Tania
Na to wychodzi, a rozmiar ubrań takiej standardowej Polki to 36 :/
Serio można się wpędzić w kompleksy...
nie znosze kupowania butów, nie lubię ich oglądać, szukać, mierzyć ani nic co z nimi związane... a się zakochałam po uszy!!

Ostatnio szukała kozaków na szerszym obcasie, takim do 8 cm. I aż mi się coś robiło, kiedy patrzyłam na cenę, a tutaj powyżej 400 :/ A jak patrzyłam w ccc albo dajszmanie  to mi się żadne nie podobały :  (  Za dużo dodatków, widać, że kiepskie wykonanie... I już sama nie wiem, co robić.
Tania
Na to wychodzi, a rozmiar ubrań takiej standardowej Polki to 36 :/
Serio można się wpędzić w kompleksy...


Łączę się w bólu.
Dziś maszerowałam przyglądając się swoim kozakom. Butom, w których chodzę chyba 5 rok. 4 na bank. Mają się całkiem nieźle, są o rozmiar za duże (bo łydka!), ale to w sumie nie przeszkadza - jest miejsce na grube skarpety.
Strach pomyśleć co się stanie jak przestaną się nadawać...
[quote author=Pauli link=topic=8215.msg1196202#msg1196202 date=1321961960]
Tania
Łączę się w bólu, przechodziłam niedawno przez to samo.
Na szczęście moje cudeńka są już u mnie i są cudowne 😍

Ciekawe dlaczego tak jest?
Statystyczna Polka ma nogi jak bociek?
[/quote]
Taniu ja mam właśnie odwrotny problem - rozmiar 41 i obwód łydki 34 cm. We wszystkich kozakach wyglądam jak bocian w wiadrach. Nie wiem dlaczego panuje przekonanie, że im dłuższa wkładka (rozmiar) tym szersza łydka - generalnie obwód wzrasta o 1 cm co rozmiar! Moja mama ma jeszcze gorzej, bo praktycznie nie ma łydki - więc my obie narzekamy na za szerokie cholewki  😉
Ja też wcale jakiejś wyjątkowo chudej łydki nie mam, a co mierzę buty, to mogłabym tam jeszcze pięść wsadzić.
Wygląda to fatalnie..
Więc właśnie,mierząc odniosłam wrażenie, że oni chyba bardzo na wyrost szyją buty,tym bardziej zdziwiły mnie wasze spostrzeżenia..

Zatem również łączę się w bólu  😉
Edytka, zuzia., dzięki dziewczyny za pomoc :kwiatek:. Najchętniej bym gdzieś przymierzyła, ale u nas chyba nigdzie nie ma w stacjonarnych, więc pozostaje kupno z neta.
Help!
Widziałyście gdzieś coś w tym stylu:

Można je wywinąć do góry.
Znalazłam je w river island ale nie są ze skóry a nie uznaję nie skórzanych butów i szukam jakiś skórzanych podobnych do tych niestety na razie bez skutku...
Poszłam sobie jak w dym kupić eleganckie, czarne, lekko ocieplane kozaki.
Jak się patrzy zza szyby wystawy to takich butów są setki.
A jak się wejdzie....  😵
Oblatałam pół miasta Kraków.
Otóż takie buty są, ale.... wąskie w cholewkach.
Ja mam taką raczej normalną łydkę - nie grubą.
A wyszłam zakompleksiona.
Jedne buty (za 1490,00 zł) panie mi siłą zdzierały.  😡
(I dobrze, bo za drogie .)
Kupiłam w końcu takie z .... gumą z tyłu.  😉
Ładne. Venezia. Ale....
No, co za pomysł, żeby jedna tęgość była i to taka na bociana???


Ja z kolei w drugą stronę  😵
Łydki wcale chudziutkiej nie mam, raczej standardową, ale przy rozmiarze buta 41 wszystkie wypadają jak kalosze w łydce! Paranoja. 🙄

mery, w tej chwili mów skąd! Must have normalnie!~ 😍
Julita, Mona ostatnio wstawiała podobne: http://new.intershoe.com.pl/i,242,16,f,kolekcje.html#/798
Scottie   Cicha obserwatorka
23 listopada 2011 08:35
http://allegro.pl/835-3-39-kozaki-muszkieterki-oficerki-czarne-i1944003685.html

Myślicie, że warto? Ktoś kupował z tego sklepu buty? Mają kilka fajnych modeli, ale konkretnie zastanawiam się nad tymi.


Kupiłam w końcu te buty 🙂 oczywiście chińszczyzna, chociaż nie śmierdzi. Usztywniana pięta, solidnie wykonane, chociaż nie mają fleków (lany obcas, który się będzie ścierał...). Futerko milusie i bardzo grzejące. Bardzo wąskie w łydce jak na mnie... ale się zapinam. Mięciutkie futerko. Jeśli ktoś chce w nie wkładać jeszcze ciepłą skarpetę, to niech najlepiej bierze 2 rozmiary większe. Ja teoretycznie w takich butach noszę rozmiar 38, wzięlam 39 i są akurat. Nie wiem, czy zmieszczę ciepłą skarpetę- raczej nie...

Wymiary trochę przekłamane, jest napisane, że wysokość buta to chyba 41 cm? Sprzedawca mi odpisał, że wysokość jest mierzona razem z obcasem (3 cm). Wychodzi na to, że buty kończą się przed kolanami, a są za. Dla mnie lepiej 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się