Re-voltowe zbiórki na wykup potrzebujących koni

dorota- chcesz źrebaka na raty- zapraszam! U mnie też stoją dwa, bo zbytu nie ma, póki co sobie stoją, a co będzie dalej ? Nie wiadomo.
wkurza mnie niemliosiernie, ze kazda iksinska moze sobie zazrebiac klacze i potem wlasnie taki efekt- zrebaki koncza zycie zanim je tak na prawde zaczna. Jak mnie wkurza bezmyslna produkcja  👿 ale zeby nie bylo  🚫  -> mozemy zostac przy konkretach?
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
17 grudnia 2011 14:32
Dziewczyny ale czy te dwa źrebaki były hodowane typowo na mięso, czy ktoś zaźrebił, chciał sprzedać normalnie, nie wyszło, więc sio do handlarza? Dobrze zrozumiałam?
Kurczak ja tez zrozumialam, ze nie byly "tworzone" na mieso, no ale tak wyszlo...  🙄
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
17 grudnia 2011 14:45
Czyli jednak dobrze zrozumiałam 🙂 Strasznie chciałabym Wam pomóc i jakoś się dorzucić, ale koniec roku jest dla mnie fatalny pod względem finansowym 🙁
No i cóż z tego, że tak wyszło? Jak taki Pan właściciel litościwy i mu żal to niech odda gratis. Jezu, jak mnie wkurza ten niesprawiedliwy świat. Te będą smakować tak samo jak te co hodowane na ubój, a te z uboju mogą być ładniejsze i mądrzejsze od tych. Załatwi się Panu zbyt na źrebaka to lada chwila bedzie próbował na litość kobyłę sprzedać. A ten co handlarza stoi to już nie wart zachodu?
W ten sposób zrobi się kółko.
Jestem za tym żeby ratować konia w podobnej sytuacji jak Baśka, albo ta druga stara zimnokrwista kobyłka, w tych przypadkach raczej była pewnosć, że następnego konia w tym miejscu nie będzie. Innym rozwiązaniem może być przekazanie Fundacji tych pieniędzy.
A takie przypadki, jak te, które podajecie to...w okolicy mam mnóstwo. Rynek stoi i life is brutal.
No, ale się porobiło. Nie proszę o pomoc w wykupieniu konia od handlarza, tylko źrebaczka, który jeszcze nie trafił do niego, a wiem, że tam trafi,  tylko i wyłącznie ze względów finansowych jego właścicieli, których jak to się mówi "przycisło" i muszą zdobyć pieniądze. Są to ludzie, którzy nie zaźrebiają non stop swoich klaczy, ponieważ widzą co się dzieje.  Jest to wątek dla koni w potrzebie więc umieściłam źrebaczka, aby dać mu szansę. No cóż, decyzja należy do Was i nic na siłę
A źrebak ile ma teraz miesięcy?  1000 zł to jeszcze nie jest dużo  -mozna utargowac na 900-ale kto go weźmie? decyzja należy do Was 😉
Źrebak ma w tej chwili 7 miesięcy. Domek już jest. Forumowa dorota zaoferowała mu dach nad głową za co jej bardzo :kwiatek: Dziękuję! Może za mało napisałam w swoim poście odnoście pomocy dla malucha, ale nie chciałam się zbytnio rozpisywać. Dodam jeszcze, że właściciele Nikosia, gdy mieli pracę i stabilną sytuacje finansową oddali mi za darmo klacz, która miała obustronne porażenie nerwów krtani i rozszczep podniebienia (klacz została zoperowana i oddana w dożywotnią dzierżawę) Tylko wtedy mogli sobie pozwolić na oddanie konia a teraz, gdy stracili pracę ciężko im związać koniec z końcem i dlatego podjęli tak drastyczną decyzję (mają dwójkę małych dzieci) Zam wielu rolników, którzy zaźrebiają co roku swoje klacze a potem po 5 miesiącach dzwonią po handlarzy i wtedy źrebak jest wyprowadzany ze stajni po raz pierwszy w życiu i widzi otaczający go świat przez moment w drodze do przyczepy. Ale o nich nie piszę, bo wiem, że wszystkim nie pomożemy.
Marysia550 dziękuję za propozycje,Twoje zrebaki jak się domyślam nie są w potrzebie ratowania przed ubojem.Mogłam też tylko zoferować jemu dom ale wiem że wciąż będziecie szukały a raczej,może być sytuacja,że będzie koń do pilnego ratowania,więc pieniądze się przydadzą.To nie propozycja że zafundujcie mi go na raty.To propozycja że ,finansowo Wam się odwdzięczy ten konik za możliwość ŻYCIA.
nie wiem jaka bedzie decyja dziewczyn, ja osobiscie jestem skłonna pomóc i wykupic maluszka. Dorotko potrzymujesz propozycję spłaty ratalnej?
tak podtrzymuję
okey , idą swieta.Dziewczyny proponuję abysmy dały (pożyczyły) pieniądze potzrbne na wykup malca. To taki prezent swiateczny i dobry uczynekprzed swietami. Ja na ten cel moge i dołożę w poniedziałek nastepne pieniadze. Co Wy na to?
,
ja mam przyjemnośc znac Dorotę osobiscie i w pełni ręcze za nią. Dziewczyna ( no przesdada raczej kobieta ,osoba w moim wieku) aktualnie ma jednego konika i napewno drugi jej się przyada przede wszystkim jako towarzysz dla kobyłki. Ma sporo ziemi, łąk i porządna stajnie. Czy moja rekomendacja wystrczy?
FAZA bardzo dziękuję za rekomendacje.Myślę że najważniejsze to miłość do koni.Owszem jestem od niedawna na re-volcie.Jestem też świadoma co robię i na co się narażam.Co osoba to i prawo własnego zdania,ja te prawa respektuje i szanuje.
Ja popieram wybór Fazy.
,
Czyli "Re-voltowa Szlachetna paczka" jedzie do Doroty?
A można zobaczyć fotkę konika z paczki?
😅
Wpłaciły te osoby?
1.Faza- ZA
2.Forta- ZA
3. Justyna z Łodzi (nie podała nicka)
4. bera7 ZA
5.rzepka-ZA
6.Sio
7.Ava
8.marysia550
9.galantova
10.marta_sz
11.Tania-ZA
12.Moniqa
13.czeggra1 "i jej facet" ZA
14.mikstura ZA15.duunia
16. tereska ZA
17.kolorwiatru? ( za wkład opłata za konto?)
Czyli 9 głosów ZA -decyduje?
Dorota-określ terminy spłat i ich wysokość.
p.s
dopisalam głosy ZA
Ja tez jestem "za" 😀
dzwoniłam do Dorotki baardzo się ucieszyła ,jak tylko wroci z zakupów zaraz się odezwie.
Paterka a gdzie teraz jest zrebak, podaj przynajmniej orientacyjnie, bo i transport malca trzeba będzie zalatwic.

ps- dzieki za zaufanie :kwiatek:
Cóż, żadna tajemnica, gdzie źrebaczek przebywa. Pisałam już wcześniej: woj.podkarpackie, dokładnie miejscowość Przeworsk. Do Lublina mamy 180 km. Nawet nie wiecie co czuje, gdy widzę jak losy tego źrebaczka, zależą od tego czy ktoś jest za czy przeciw. Wiem, że jest Wam trudno podjąć decyzję, gdyż ten maluszek jest dla was obcy. Zupełnie co innego, gdy się konia zna, widzi i zna jego los.
(...) Wiem, że jest Wam trudno podjąć decyzję, gdyż ten maluszek jest dla was obcy. Zupełnie co innego, gdy się konia zna, widzi i zna jego los.

narazie głosujemy ZA w ciemno.
A jak fotkę pokażesz zaraz przestanie być obcy.
Ja już go lubię.
ja tez jestem za
Fotka maluszka też już była 🙂 Obecnie dysponuję tylko takim zdjęciem, ale jutro podjadę zrobię aktualne i wstawię 🙂
Ja mam net w telefonie i za chwilę ruszam w długą drogę.
Patrzcie co tam i liczcie ZA.  :kwiatek:
jestem za, jak wyjde ze szpitala to pewnie coś się dorzucę
Jestem. weszłam tylko na chwilę.Tel. od Fazy tak mnie zaskoczył że nie wiem co mowiłam,wynika z tego że muszę WAM WSZYSTKIM PODZIĘKOWAĆ W IMIENIU WŁASNYM I MALUSZKA ZA WASZE WIELKIE SERCA,KTÓRE DLA NIEGO OTWORZYLIŚCIE!.A teraz konkrety:jakie raty mam wziąć pod uwagę w moim budżecie,proszę o wzgląd na to że maluch kosztuje,witaminki itp.spłacać mogę do 20 każdego miesiąca poczynając od stycznia.Jeśli się zgadzacie to jestem wdzięczna
Uważam, że możesz spłacać  w miarę możliwości -kiedy i ile możesz. Ale decyzja nalezy też do pozostałych darczyńców 🤣
sluchajcie- a jakby tak obydwa zrebaki wykupic? Wiem, ze mialo nie byc wykupywania od handlarzy, wiec tak sie zastanawiam co napiszecie...

na koncie jest ponad 1,6tys. wiec jakby dozbierac 400zl to moznaby i tego od handlarza wykupic. a na tego mniejszego moglabym np ja pozyczyc Dorocie tysiac.

wtedy 2 maluchy dostalyby "na gwiazdke" szanse na zycie...

EDIT: w zwazku z tym, ze moja chec pomocy Tanie bardzo wkurza i wkurza ja moj udzial w tym watku  🙄 - prosze bardzo. znikam sobie z tego watku. Nie ma to jak oberwac za chec pomocy.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się