Siodło skokowe

Ja mam 183 cm, w każdym siodle w jakim do tej pory siedziałam wystawały mi kolana, nawet w prestige z tybinką przedłużaną na L. Dlatego też nie wierzę że to sidło może pasować na wysoką osobę. Sama czekam w kolejce u Bogdana na siodło na wymiar z powodu długości moich nóg.
Powiem Wam szczerze, że ja liczę teraz na opinię producenta, czyli Bogdana, na temat niedawno "wyklutej" dyskusji odnośnie jego produktu. Bogdan liczę na Ciebie :kwiatek:, bo wątek zaczyna ociekać jadem i średnio miło się go czyta. 
czeggra1
zdzwonimy się  😀
Bogdan , ok 🙂 . W piątek przedzwonię do Ciebie- mam zresztą jeszcze parę innych pytań odnośnie zakupu siodła, mam już na oku ewentualne siodło-faworyta i z wielką chęcią poradzę się specjalisty. Przepraszam za  🚫 
Perlica a jakie zamówiłaś?? 😀


Zdecydowałam się na jednotybinowe, czarne, wersję "wypasioną" czyli z klockiem z tyłu 😉
Hej!
Co myślicie o siodłach pessoa? Ja do tej pory przeważnie skakałam we wszechstronnym prestigu, ale niedługo wymieniam i w tamtym mi się chyba najlepiej jeździ.  😀
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
23 grudnia 2011 07:45
Mistle, zalezy który model. mamy jeden w stajni (co prawda reanimowany przez fantastycznego rymarza 😉 ) i jest super.... to fajne siodełka są 🙂
mam pessoa, bardzo lubię
Dzięki za odpowiedzi, chyba je wezmę.  :kwiatek:
Ja też miałam Pessoa model Amo. Musiałam sprzedać z wielkim żalem, bo po prostu przestało pasować mi na konia🙁Uwielbiałam to siodło.
Moja mama jeździ w Pessoa Rodrigo i bardzo sobie chwali  😉  Mi też się dobrze na tym jeździ ale wolę swoje.
mils   ig: milen.ju
25 grudnia 2011 21:11
A miał ktoś do czynienia z siodłami Santa Cruz of Scandinavia? 👀
mils, miałam, z tym że ujeżdżeniówkami. Z tej serii Platinum
Generalnie słaba skóra - delikatna bardzo, jak dla mnie kiepsko wykonane. Dziwnie skrojone tybinki, bo strasznie po kilku jazdach zaczęły się falować, widać, że powinny być kompletnie inaczej skrojone i skóra zaczynała nie wytrzymywać i się naciągać dziwnie.
czy ktos wie cokolwiek o siodlach masel? nic nie moge wyguglac.
Ostatnio miałam przyjemność porozmawiać z naszym forumowym Bogdanem o siodłach skokowych i to absolutnie nie pod kątem reklamowym HBC. W sumie prawie całkowicie pominęliśmy temat siodeł jego produkcji, skupiliśmy się na czymś zupełnie innym. Miałam parę pytań i dylematów odnośnie konstrukcji siodła odpowiedniego dla moich potrzeb.
Była to koleżeńska rozmowa o tym, o tym co uważa o rodzajach konstrukcji, o których chciałam coś więcej się dowiedzieć ,o tym jak dobierać siodło, o ofertach poszczególnych producentów oraz o moich preferencjach ( o dość topowym ostatnio na forum zagadnieniu odnośnie klocków, ich wielkości i potrzeby posiadania odnośnie tego, do czego ma siodło służyć i co ma się uprawiać w nim jeżdżąc), co do siodła skokowego i moich marzeń związanych z zakupem siodła i to wcale nie u niego, tylko zupełnie gdzie indziej. Doradził mi parę fajnych rzeczy, produktów innych firm u mnie akurat dostępnych i wysłuchał, podzielił się ze swoimi spostrzeżeniami oraz wiedzą. Bogdan trochę tu mało pisze 🤬 , ale za to dużo i ciekawie opowiada, doradza na pw i telefonicznie  👍. Warto go zagadać, gdy ma się jakiś dylemat, czy problem ; . To bardzo serdeczny człowiek z wielką pasją. Polecam Wam taką pogawędkę. Czasem warto racjonalnie porozmawiać z obiektywnie patrzącym specem.
a ja w przyszłym tygodniu będę miała siodełko HB Contact 😀

Siodełko mam już od poniedziałku- jest naprawdę piękne i starannie wykonane, z dbałością o szczegóły 😁 Skóra świetnej jakości 😅
Niestety mój koń postanowił się pokopać na padoku tak, żebym przypadkiem nie mogła siodła wypróbować 🤔wirek:
Za jakiś tydzień, może 1,5 tygodnia dopiero 😉
Czy ktoś jeździł  w siodle Sommer Master?
Gillian   four letter word
10 stycznia 2012 14:39
dali posadzić tyłek w nowego Sommera OPUS  😜
O JA CIE  😜 😜 😜 ale czad! nie wiedziałam, że na koniu może być tak wygodnie i tak stabilnie  😜
Witam,
posiadam skokówkę Kieffera Ludger Beerbaum. Siedzisko mimo że dosyć twarde to mega wygodne i dopasowane - mi bardzo odpowiada.
Jednak nie mogę sięjakoś przyzwyczaić do wystającego randu poduszek kolanowych, jakoś dziwnie.
ono ma dziwne tybinki, niemal wcale nie wysuniete do przodu.
Na moje oko wygląda bardziej jak wszechstronne.
czy ktoś miał do czynienia z siodłami skokowymi Euroriding ?
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
13 stycznia 2012 12:31
wszystkie wypowiedzi w tym wątku,o siodłach Euroriding... wyszukiwarka nie gryzie,na prawdę 😉
http://www.re-volta.pl/forum/index.php?action=search2

edit: będąc w tym wątku,wpisz w okienko u góry - Euroriding i wyśiwetlą Ci się wyniki.
katija  - no właśnie coś mi w nim nie gra 😉 jeżeli chodzi o kolana

czeggra1 - zdecydowanie skokówka 😉 ale dla dłuonogasów 😉 hehehe
parkur1, na tym zdjęciu siodło Kieffer Ludger Beerbaum w wersji skokowej wygląda inaczej: http://www.kiefferusa.com/Item34.htm. Jak masz oznaczone siodło- jako jaki profil, co tam jest napisane pod tybinką przy rozmiarze siodła i numerze produkcyjnym ? Wstaw, jak możesz oczywiście, zdjęcie tego siodła z uniesioną tybinką.

edit. podjęłam decyzję, że w drugiej połowie roku zamierzam zamówić ten model Heritage'a  🙂:
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
13 stycznia 2012 13:29
jak to jest siodło VS a nie VSD,to ja już wiem,dlaczego Kieffer wypadł z rynku,mimo,że kiedyś na nim rządził 😉
Moja kolezanka ma Kieffera Beerbauma , jakiegoś starszego chyba  🙄. Moim zdaniem  jest to siodło bardziej wszechstronne, o profilu skokowym (klocki dość duże , skokowe. Siedzisko głębokie i szerokie).18-tka wypadała baaaardzo duża (na wysoką i szeroką osobę), w po równaniu do innych firm.
Ceffyl - nie zabijesz mnie  😀? wygląda tak.
czeggra1 oczywiście, że sprawdzę 🙂 a tak bajdełej to nie wydaje mi sie, że siodło sygnowane przez L.Beerbauma byłoby wszechstronne ;P jakoś bez sensu. Ten model na który wskazałaś to jakiś o wieeeele nowszy 😉 także nie przypomina zupełnie mojego
Heritage - mega spoko 🙂

Czy jeździ ktos z was lub siedział 😉 na ujeżdżeniówce Kieffer Athen Olimpic?
Klocki są bardzo twarde? ogólnie jakie wrażenia.

może na priv - bo to nie ten dział 😉





ale koof tez ma jakos glupio tybinki ustawione:
Sanndy   „Czy dajesz siłę koniowi…”
13 stycznia 2012 19:59
miałam okazję jeździć w tym koofie, strasznie to wspominam...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się