devila

Konto zarejstrowane: 25 lutego 2009
Ostatnio online: 30 kwietnia 2021 o 23:00
90% tego co robi koń jest winą jeźdźca

Najnowsze posty użytkownika:

szpat
autor: podkowa dnia 30 czerwca 2014 o 20:30
Czy ktoś ze szpatowców zdecydował się na operację? Jeśli tak to jaki efekt?
Do podlasian STAJNIE, PENSJONATY, WECI
autor: podkowa dnia 26 czerwca 2014 o 20:49
Potrzebuję ściągnąć wet. Karcza do Białegostoku może ktoś też potrzebuje w najbliższym czasie?
Siodło skokowe
autor: podkowa dnia 28 kwietnia 2012 o 11:05
No to i ja się pochwale moim nowym hbc w wersji dla długonogich  😍. Dziś je dostałam więc jeszcze w nim nie siedziałam ale zamierzam dziś pojeździć.

zmniejsz zdjecie
trzeszczki
autor: podkowa dnia 25 kwietnia 2012 o 22:06
masz może zdjęcie jak wygląd to od spodu?
Dopasowanie siodła
autor: podkowa dnia 24 kwietnia 2012 o 12:12
Faktycznie też nie słyszłam też o kręgach grzbietowych, są to oczywiście nadal kręgi piersiowe więc nazwa na rysunku może wprowadzac w błąd ale odcinek lędźwiowy i koniec żeber jest chyba dobrze zazanaczony (może pomyliłam się z linią o jeden krąg). Chodziło mi o ogólny obraz więc jeśli wprowadziłam  kogoś w błąd to przepraszam.
Dopasowanie siodła
autor: podkowa dnia 24 kwietnia 2012 o 08:38
bardzo dobry filmik  :kwiatek:
Dopasowanie siodła
autor: podkowa dnia 24 kwietnia 2012 o 08:24
Ja nic nie słyszałam o żebrach rzekomych ale nie mogę słuchać już o nerkach  🤔

Chodzi o to że siodło musi zmieścić się na odcinku piersiowym kręgosłupa przed odcinkiem lędźwiowym, bo inaczej mogą ucierpieć końskie plecy. Wytyczyć granicę do której można położyć siodło jest prosto, gdyż odcinek lędźwiowy kręgosłupa zaczyna się tam gdzie kończą się żebra (żadne rzekome, zwykłe żebra konia). Wystarczy więc pomacać gdzie jest koniec żeber i wiemy gdzie ma kończyć się siodło.
Znalazłam w necie obrazek który to ładnie pokazuje + moja czerwona lnia
Dopasowanie siodła
autor: podkowa dnia 23 kwietnia 2012 o 20:16
Proszę przestańcie już, był fajny wątek o dopasowywaniu siodeł a nagle jakiś syf straszny się zrobił. Może niech tak jak w przysłowiu mądrzejszy głupszemu ustąpi  💡
Dopasowanie siodła
autor: podkowa dnia 21 kwietnia 2012 o 10:48
Nie chodzi tylko o nerki ale o odcinek lędźwiowy kręgosłupa, który obciążony siodłem być nie powinien gdyż mogą być później poważne tego konsekwencje. Tak więc gdzie kończy się linia żeber, powinno kończyć się siodło.
Siodło skokowe
autor: podkowa dnia 19 kwietnia 2012 o 12:59
Ja też mam długie nogi, 183 cm  wzrostu i żadne siodło nie było na mnie dobre, nawet tez z przedłużanymi tybinkami. W końcu miałam dosyć jazdy z wystającymi kolanami i zamówiłam siodło u Bogdana. Dostane je prawdopodobnie w przyszłym tygodniu, więc dam znać co i jak  🤣
Interpretacja zdjęć- koń+jeździec :)
autor: podkowa dnia 07 kwietnia 2012 o 10:32
agnesix, siodło w ruchu/w stój ma mieć tybinkę za najdalszym możliwym miejscem wysunięcia łopatki do tyłu. W stój macasz gdzie kończy się łopatka- i w siodle uj to jest najbliższe szyi miejsce gdzie może leżeć początek siodła, w skokowym jest chybatroszkę inaczej więc nie chcę kłamać. Siodło nie może blokować ruchu łopatek. Jeśli chodzi o tył- skośna linia słabizny poprowadzona do góry pokazuje najdalsze miejsce gdzie może się kończyć siodło.

Edit- i to absolutnie nie jest głupie pytanie, trzeba pytać.

nie zgadzam się do końca. Chodzi o to że twarde części siodła nie powinny leżeć na górnej krawędzi łopatki, gdyż blokują jej ruch. Natomiast miękkie części siodła(jak tybinka) moga łopatki dotykać, przynajmniej tak uczono mnie na szkoleniu z dopasowywania siodeł.
COPD
autor: podkowa dnia 19 lutego 2012 o 22:12
Gniadata ale COPD jest właśnie chorobą na tle alergicznym.
Umowa pensjonatowa
autor: podkowa dnia 19 lutego 2012 o 21:10
Zamiast przejmować za długi można ustanowić w umowie zastaw. Koń jako przedmiot zastawu dla niezapłaconych wierzytelności- chyba najprostsza opcja.
Można też wymagać od pensjonariusza oświadczenia o poddaniu sie egzekucji, co też ułatwia sprawę i jest teraz bardzo modne przy umowach najmu, tylko trochę więcej zachodu bo o ile się nie mylę oświadczenia musi być w formie aktu notarialnego.
Co do klauzuli 1624 nie wiem czy przesądza fakt niemożności przejęcia rzeczy za długi - trochę inny stan faktyczny.
Do podlasian STAJNIE, PENSJONATY, WECI
autor: podkowa dnia 09 stycznia 2012 o 15:04
Na przełomie stycznia i lutego prawdopodobnie przyjedzie da nas ekipa z HB Contact więc jeśli ktoś chciałby dopasować siodło lub zamówić nowe zgłaszajcie się do Bogdania, bo taka okazja pewnie prędko się nie powtórzy  😉
Do podlasian STAJNIE, PENSJONATY, WECI
autor: podkowa dnia 01 stycznia 2012 o 22:41
o ile dobrze pamiętam to Kowalewszczyzna
Dopasowanie siodła
autor: podkowa dnia 19 grudnia 2011 o 22:40
ciężko ocenić po zdjęciach ale upewnij się czy aby nie leży już na odcinku lędźwiowym bo wydaje się duże na tak krótkiego konia.
Siodło skokowe
autor: podkowa dnia 19 grudnia 2011 o 10:07
Ja mam 183 cm, w każdym siodle w jakim do tej pory siedziałam wystawały mi kolana, nawet w prestige z tybinką przedłużaną na L. Dlatego też nie wierzę że to sidło może pasować na wysoką osobę. Sama czekam w kolejce u Bogdana na siodło na wymiar z powodu długości moich nóg.
Do podlasian STAJNIE, PENSJONATY, WECI
autor: podkowa dnia 14 grudnia 2011 o 21:19
ja odbierałam ASS pasze w wiosce przy Sokołach
Dopasowanie siodła
autor: podkowa dnia 23 listopada 2011 o 20:04
Chodzi chyba o to, że siodła skokowe mają trochę przesunięty środek ciężkości, stąd wyglądają jakby troszkę leciały w tył ale tak na prawdę leżą tak jak powinny.
Dopasowanie siodła
autor: podkowa dnia 29 lipca 2011 o 20:09
Skoro jeszcze nie masz upatrzonego siodła to proponuję szukać węższego. Bo faktycznie jak usiądziesz będzie jeszcze gorzej. Może miałaś okazję jeździć w tym siodle i sprawdzić ile w trakcie jazdy jest miejsca z przodu?
A sokoro masz wybór to lepiej kupić dopasowane niż pchać podkładki z którymi jak mówiono wcześniej też trzeba wiedzieć gdzie wypchać a gdzie wyjąć.
Dopasowanie siodła
autor: podkowa dnia 28 lipca 2011 o 20:12
mnie uczono że powinny mieścić się 3 palce. Jak usiądziesz będzie jeszcze gorzej ....
Dopasowanie siodła
autor: podkowa dnia 28 lipca 2011 o 20:06
Pewnie że na żywo jest najlepiej.
Ale z dwojga złego wolę film niż zdjęcia  😉
Dopasowanie siodła
autor: podkowa dnia 28 lipca 2011 o 19:39
też uważam że siodło jest za wąskie. Swoją drogą ciekawe jak zachowuje się w ruchu z zapiętym popręgiem bez jeźdźca, czy tył nie zaczyna odstawać a siodło się bujać?
Myślę że takie filmy są kluczowe do oceny. Mierzyłam ostatnio siodło które w stój leżało idealnie, problem zaczął się gdy przeszliśmy kilka kroków.
Bez uprawnień
autor: podkowa dnia 27 lipca 2011 o 12:10
ElaPe chyba masz problem z samokrytyką. Wprowadzasz ludzi w błąd i nawet nie umiesz się do tego przyznać tylko potępiasz innych. Podałam ci już przepisy, a Nestor nawet opracowanie.
Powiem ci tak: Zapytaj Harry Pottera on pewnie wie lepiej.
Bez uprawnień
autor: podkowa dnia 27 lipca 2011 o 11:59
Art. 2. 1. Sportem są wszelkie formy aktywności fizycznej, które przez uczestnictwo doraźne lub zorganizowane wpływają na wypracowanie lub poprawienie kondycji fizycznej i psychicznej, rozwój stosunków społecznych lub osiągnięcie wyników sportowych na wszelkich poziomach. - definicja sportu
, być może bzdura ale taka ustawa.
Ela PE art. 3 nie stanowi katalogu zamkniętego !!!! Zawiera zapis "w szczególności" co nie znaczy tylko i wyłącznie.
Ojej ...
Bez uprawnień
autor: podkowa dnia 27 lipca 2011 o 11:39
Taka uwaga: ustawa o kulturze fizycznej już nie obowiązuje, z tego co wiem zastąpiła ją ustawa o sporcie z której zniknęło pojęcie rekreacji. Więc teraz wszystko jest sportem.
Proszę sprawdźcie przepisy zanim zaczniecie produkować niepotrzebne posty.
Gaga, odpowiedziałam tylko na pytanie zadane wątku. Nie mam zamiaru niczego donosić więc proszę Cię bez złośliwości i odsyłam do lektury przepisów.
Bez uprawnień
autor: podkowa dnia 27 lipca 2011 o 10:55
no dobrze, info dla wszechwiedzących: proszę przeczytać sobie art. 160 kk i komentarz do niego, a również ustawy szczególne i akty wykonawcze dotyczące uprawnień, sportu itp. wtedy można będzie kontynuować dyskusję chociaż to i tak bez sensu bo niektórzy po prostu "wiedzą lepiej".
Mimo wszystko forum jest po to żeby wyrażać swoje zdanie - ja to zrobiłam. Jeśli ktoś ma inne uszanuję to, szkoda tylko ze inni nie potrafią wykazać się tym samym  🤣
Bez uprawnień
autor: podkowa dnia 27 lipca 2011 o 10:11
Dlatego nie lubię się udzielać na wolcie, bo zawsze trzeba zrobić nagonkę na osobę o której, wykształceniu i kwalifikacjach się nic nie wie. Jeśli uważacie że opisane przypadki są zgodnie z prawem to nic tylko Pogratulować. A jeśli chcecie wiedzieć pod jaki przepis to podpada to idźcie do adwokata - wiedza kosztuje.
Dziękuję nie wypowiadam się więcej.
Bez uprawnień
autor: podkowa dnia 27 lipca 2011 o 08:49
proszę Cię ..... dowody jest tak łatwo zdobyć (świadkowie, filmy, zdjęcia) nie widzę problemu. Jeśli ktoś chciałby się zająć tą sprawą na pewno znalazłby sposób.
BTW dzierżawa to nie użyczenie, ale nie chcę się zagłębiać w tematykę prawniczą. Moim zdaniem jest to przestępstwo.
Bez uprawnień
autor: podkowa dnia 27 lipca 2011 o 08:41
Oprócz kodeksu karnego są jeszcze przepisy szczególne. Ja osobiście uważam, iż nie jest to zgodne z prawem i zawiadomienie do prokuratury jak najbardziej. Użyczenie konia - zgoda, ale tylko osobie pełnoletniej. Prowadzenie jazd dzieciom bez uprawnień wydaje mi się niemożliwe.
Bez uprawnień
autor: podkowa dnia 26 lipca 2011 o 19:42
do prokuratury.
OC instruktora / trenera/ośrodka/właścicela koni
autor: podkowa dnia 26 lipca 2011 o 19:33
Szlachta, nie masz obowiązku wykupienia NW dla kursanta. A jeśli masz OC to i tak jesteś "chroniona" więc w czym problem?
Laumor jeśli boks był niedostosowany do trzymania w nim konia lub uszkodzony myślę że możesz dochodzić zwrotu kosztów leczenia. Co do rozwiązania umowy to nie wiem jak sama umowa jest skonstruowana więc nie pomogę.
OC instruktora / trenera/ośrodka/właścicela koni
autor: podkowa dnia 26 lipca 2011 o 10:45
NW do ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków dla osób jeżdżących - powinny dostać odszkodowanie w razie wypadku, natomiast OC (odpowiedzialność cywilna) jest dla ciebie jako instruktora jeśli ktoś pociągnąłby Cię do odpowiedzialności za jakiś wypadek.
Dopasowanie siodła
autor: podkowa dnia 25 lipca 2011 o 20:35
Magdzior doskonale Cię rozumiem !
Mam 183 cm  jestem chuda i z każdego dochczasowego siodła wystają mi kolana, nawet z rozmiaru 18 hehe. Też szukam czegoś dla siebie i swojego konia i mam duży problem. Co możecie polecić dla długonożnych? Rozstaw łęku jaki mi potrzebny to 33/34 prestige nie wiem jak się to ma do innych firm może ktoś podpowie?

BTW wczoraj ciekawa sytuacja: mierzyłam silver stara 33, siodło nie było ze szerokie prawie ze ok ale między przednim łękiem a kłębem mało miejsca. Koń jest lekko wykłębiony ale nie specjalnie, więc chyba taki model się trafił bo jeśli nie był za szeroki to nie pojmuję .....
Kurs instruktora rekreacji ruchowej ze specjalnością j.k.
autor: podkowa dnia 18 sierpnia 2010 o 19:17
Czy słyszeliście o nowych wymogach co do instruktora i o tym iż kursy jak w temacie nie będą już organizowane? Ponoć ma to związek z nowa ustawą o sporcie która niedługo wchodzi w życie.
Wątek przeciwowadowy, sposoby przeciw owadom, na muchy
autor: podkowa dnia 18 sierpnia 2010 o 09:14
używał ktoś takiej obroży? Sprawdzają się?
SKRADZIONO KONIE !!! - Potrzebuje pomocy prawnej - Pilne !!!
autor: podkowa dnia 12 sierpnia 2010 o 09:09
Proponuję ominąć naszą cudowną policję i od razu zawiadomić prokuraturę o popełnieniu przestępstwa.
Kącik ŁODZIANINA (Łodzianie, Łódź i okolice)
autor: podkowa dnia 27 kwietnia 2010 o 18:38
Mam duży problem z pewnym sklepem internetowym juz nieistniejącym. Czy jest ktoś może z okolic Tomaszowa Mazowieckiego, w szczególności Smardzewice. Szczegóły na PW, będę wdzięczna za każdą pomoc.
sklepy internetowe
autor: podkowa dnia 27 kwietnia 2010 o 18:36
Mam duży problem z pewnym sklepem internetowym juz nie istniejącym. Czy jest ktoś może z okolic Tomaszowa Mazowieckiego, w szczególności Smardzewice. Szczegóły na PW, będę wdzięczna za każdą pomoc.
wysłodki buraczane
autor: podkowa dnia 08 kwietnia 2010 o 11:42
Jeśli ktoś byłby tak miły i odpowie na moje pytania będę wdzięczna, gdyż nie chce przebijac się przez cały wątek
1. Jaką ilość dziennie jednorazowo można podawać (suchych)?
2. czy można podawać codziennie ?
3. przez jak długi okres można je podawać (ile czasu przerwy należy zrobić)?
rozumiem że należy moczyć min. 12 godzin
Z góry dzięuję
Weterynarze- opinie o wetach, do kogo w potrzebie
autor: podkowa dnia 04 kwietnia 2010 o 22:22
Możecie polecić kogoś dobrego do konsultacji mailowo zdjęć RTG (ortopeda) ?? Mam dwie różne diagnozy i muszę się upewnić która jest właściwa.
choroba skórna?
autor: podkowa dnia 02 kwietnia 2010 o 12:09
W okresie zmiany sierści często wychodzą różne zmiany skórne, u mojego jest podobnie proponuję wziąć zeskrob, dać do zbadania i wszystko będzie jasne 😉
wysłodki buraczane
autor: podkowa dnia 23 marca 2010 o 17:47
sznurka, gdzie u nas można kupić owe wysłodki?
Do podlasian STAJNIE, PENSJONATY, WECI
autor: podkowa dnia 17 marca 2010 o 20:00
Również 10-11 kwietnia zaczyna się kurs instruktora u pana M  😉
termobuty
autor: podkowa dnia 13 stycznia 2010 o 19:06
Ja moje Dubliny zaniosłam do szewca , naszył i podkleił w miejscu gdzie pękały łatkę z identycznego materiału więc nie odróżnia się . Zrezygnowałam z reklamacji  ze względu na koszt wysyłki (większy jak koszt naprawy) i ze względu na to ,że prawdopodobnie wymieniliby na nowe i przy większych mrozach znowu mogłyby popękać. Teraz mam zabezpieczenie przed dalszym pękaniem.

Koszty dostarczenia wadliwego towaru do reklamacji ponosi sprzedawca ❗
termobuty
autor: podkowa dnia 28 grudnia 2009 o 19:32
ja mam STEEDS od jakiegoś miesiąca i muszę powiedzieć że rewelacja. Szczerze polecam. Ciepłe nie przemakają, nadają sie nawet na wąską łydkę, i co najważniejsze są elastyczne i czuć konia!
Koń tkający
autor: podkowa dnia 16 listopada 2009 o 18:44
Moj też trochę tka. Miał zabawki w boksie ale kompletnie je olewał. Ogólnie tka mało w porównaniu do koni naprawdę tkających i zauważyłam że robi to głównie jak się denerwuje. Ważne jest jak juz wspomniano towarzysto i spokój. Wydaje mi się że koń takjący zawsze taki będzie, a jeśli będzie miał dobre warunki taknie może zdarzać się rzadko ale jednak zawsze może powrócić. Dodatkowo konie tkające powinny mieć zabudowane boksy tzn. żeby nie mogły wystawiać głowy na zwnątrz bo to dodatkowo potęguje problem.
Gruda
autor: podkowa dnia 14 listopada 2009 o 13:25
u mnie podziałał jodosept + maść z antybiotrykiem od weta, no i unikanie błotnistych padków.
czapsy i buty
autor: podkowa dnia 14 listopada 2009 o 13:13
jakie możecie polecić sztyblety (zwykłe, nieocieplane) do 250 zł? Ważne żeby w miare dobra jakość była, długo wytrzymywały, nie pękały itp.