Re-voltowe zbiórki na wykup potrzebujących koni

no ale zaraz zaraz- ja wylozylam 1000zl Fazie, wlasnie na tego handlarzowego ogierka. i ponoc najpierw on mial byc kupowany, bo wlasciciele tego drugiego zgdozili sie go przetrzymac. Wiec czemu z tej kasy co tutaj dzeiwczyny pozyczyly nie kupiono tego handlarzowego konika a tego co ma poki co bezpieczny dach nad glowa??
ja rozumiem, ze kasy funduszowej na razie nie ma, bo kolorwiatru wyjechala, no ale przeciez dwie osoby udzieliy tu pozyczki dopoki kolorwiatru nie wroci, wlasnie zeby te konie wykupic. wiec o co chodzi?

pogubilam sie  😡
Katja- wczoraj padły jakieś luźne propozycje żeby kupić najpierw tego od handlarza a później od hodowcy, ale decyzja jako-taka nie została podjęta. A PATERA ma całą kasę, więc co za różnica "Twoja" czy "moja"?
Marysiu ja wlasnie zaporponowalam pozyczke, bo wiedzialam, ze ten Fundusz jest chetny na mniejszego, a chcialam cos zrobic tez dla wiekszego. Dlatego bardzo sie ucieszylam jak Faza zaproponowala takie wyjscie. I teraz nie bardzo rozumiem dlaczego ztostal ten mniejszy kupiony a ten wiekszy nie. No pisalam, ze sie pogubilam... dlatego prosze nie 'krzykac', tylko pytam 😉
spokojnie, Katju poprostu Ty i Ja bylysmy przekonane ,ze ten u handlarza jest zagrożony ,że grozi mu rzeznia. Tymczasem tak nie jest, znalazł się chętny na niego i może miec normalny domek. Paterka ma to sprawdzic i jesli padnie jakikowliek cien watpliwosci ,że tak nie jest kon bedzie wykupiony. Jesli natomiast okaże sie ,ze czlowiek który chce go kupic jest normalnym czlowiekiem to nie ma sensu ratowac konia , bo przed czym? Jesli konisko nie zostanie wykupione pieniądze zaotaną Ci natychmiast zwrócone. Okey?
mi nie chodzi o splate expresowa, tylko sie pogubilam w tym watku 😉 jezeli ten 'handlarzowy' moze miec normalny dom no to przeciez bomba!  😅 przeciez o to nam wszystkim chodzi 🙂
Już, wszystko jasne. Dzwonił handlarz i z takim spokojem opowiadał, żę ogierek jest półtora miesiąca tuczony, aż mu nogi popuchły, bo tylko raz wyprowadził go na pole w tym czasie. Załamka! Ma w planie wywieźć go gdzieś w woj.śląskie do ubojni bo tam lepiej płacą. Jak to Faza powiedziała nie warto ufać handlarzom. Powiedział, że jeszcze powinnam dopłacić za utrzymanie 500 zł. Biore to na siebie
no to lipa... wlasnie dlatego sie dziwilam czemu nie wykupiono tego handlarzowego najpierw. Kurde no musimy dzialac predko, bo zaraz koles nam krzyknie 4 tys za tego ogiera  😵
no cóz, ja poprostu znam paru hanlarzy. Niestety dla nich w wiekszosci to tylko towar. Paterka nie próbuj w zaden sposb sie z nim kłocic czy targowac. To uparty ty. Rano , oczywiscie jeszcze dzis sie umów ,jredz z pieniędzmi i natychmiast spisuj umowę kupna -sprzedaży. Wiem ,ze swieta, wszystko wiem ale trzeba dzialac szybciutko, jeszcze jutro przewies dzieciaka do gospodarzy. Dasz radę?
Pisałam na szybko zaraz po rozmowie z handlarzem. Kupiec się rozmyślił jak zobaczył nogi tego biednego konia. Handlarz wyczuł, że mi zależy i wyjechał z tym utrzymaniem za te półtora miesiąca co u niego stoi. Ale ja zapłace, jeśli chcecie go nadal ratować.
nie wiem jak inni, ale ja chce, postaram sie pomoc jak tylko moge, jakby ktos mial pomysl co moge zrobic to pw prosze.
Patera bezwzglednie trzeba go wykupic, dzieciak wyraznie ma bilet w jedną strone. Co do nóżek, nie mart się zapewne dzieciak jest zastany, bez ruchu i ma kłopoty krązeniowe. Bedzie wypuszczany, bedzie chodził to minie. Dobrze by było na poczatek zakładac mu owijki lub bandaze na noc ale o to bedziemy martwic się pozniej.
Umówiłam się z nim, że jutro dam odpowiedź. Powiedział mi, że koń w tej chwili cały czas stoi uwiązany w stanowisku i może być zagrożony mięśniochwatem, ochwatem itd. Że trzeba teraz ostrożnie z ruchem, itd. Faza, jutro mogę jedynie za konia zapłacić. Transport dopiero w poniedziałek.
PATERKA- spisz umowę zapłać za konia, a potem targuj się o zapłatę za utrzymanie. Co za buc, kupił sobie konia i każe Ci za utrzymanie płacić.
Katja, nie było możliwości kupić wcześniej tego konia, dopiero dzisiaj doszły pieniądze na moje konto na wykupienie tego biedaka
Pate3ra ,poniedziałek to aż dwa dni. Ten dzieciak musi wyjsc na powietrze. Nie musi biegac, nie musi brykac musi wyjsc. Jesli wyjdzie i bedzie wychodził spokojnie nie bedzie miesniochwatu. Ochwatu tez nie bedzie jak szybko przestanie się mu podawac owies, kurcze Patera 2 dni tam to meeega dużo dla tego dzieciaka. Jesli Ty nie możesz go zabrac to zamów transport ja zapłacę.
co za typ..... nieźle naciąga
- kupiec sie rozmyślił bo źle koń wygląda wiec powinien taniej sprzedać, a on jeszcze cenę podwyższa ? i jakieś rzewne bajki ci opowiada? przecież to oczywiste bzdury żeby ci na emocjach zagrać... jakby sie tak martwił to by konika wypuszczał (i pewnie to robi);] bo mu się nie opłaca przecież miec chorego konia. na skupie napewno tyle nie dostanie, a jeszcze transport trzeba opłacić(a paliwo drogie...)
Patera- jaka jest odległosc od rolnika do handlarza?
no teraz to sie wciekam, ze kolorwiatru zniknela nie przelewajac kasy nikomu innemu, bo juz mialybysmy handlarzowego konia kupionego. no ale nie ma co plakac nad rozlanym mlekiem, trzeba go szybko wyciagnac.

jezeli teraz by sie robilo przelew na fundusz to na jakie konto? (zeby np transport oplacic czy cos), bo rozumiem, ze fudnuszowe konto zamrozone do powrotu Kolorwiatru.
Katja zawsze jestem przeciwna pospiechowi ,zawsze ale nie teraz. Znam takich typów i wiem co potrafią. Jak wyczują ,że dziewczynie zalezy podniesie cene, nie spusci jej odwrotnie jak nie zpałaci to chcocby miał starcic zawiezie na rzeznię aby pokazac co to nie on.
Jeli zas Patera go kupi i zostawi tam na 2 dni to dwa dni dzieciak bedzie stał na uwiazie bez ruchu ,bez możliwosci położenia się i karmiony do potęgi. Patera błagam wyciągnij go.
Tak, wiem, że to granie na emocjach, dlatego było tutaj postanowione, że nie wykupujemy koni od handlarzy. Ale jednak podjęto taką decyzję a nie inną więc próbujemy dalej ratować malucha. Jeśli się konia tuczy to oczywiste, że się go nie wyprowadza, bo by jeszcze schudł. A do tego jest to ogierek, więc stoi odizolowany od świata. Aż się boję myśleć jak on teraz wygląda. Faza, jesteś przekochana za to że masz tak dobre serduszko. Mnie aż w gardle ścisło jak mi ten handlarz opowiadał o tym maluchu. W takim razie mogę przewieźć Nestora jutro.
😍 Patera przygotuje przelew na transport, pwoiedz ile, przelew wyjdzie natychmiast (niestey te natychmiast to pewnie wtorek) ale mamy konto w tym samym banku wiec bedziesz miała tego samego dnia.
Zadzwon do mnie, daj znac smsem jak te nogi wygladaja, zapewne najpierw spacerki wręku i owijki na noc to pomoze powolutku wyciagniemy go z tego ale ...zero ziarenek sama trawka(tj sianko). Damy rade Paterka
[quote author=Katja link=topic=73901.msg1233893#msg1233893 date=1324668742]
no teraz to sie wciekam, ze kolorwiatru zniknela nie przelewajac kasy nikomu innemu, bo juz mialybysmy handlarzowego konia kupionego. no ale nie ma co plakac nad rozlanym mlekiem, trzeba go szybko wyciagnac.

no tak ale na koncie było ok 1800zł, kolorwiatru przestała odzywac sie wczoraj w zwiazku z wyjazdem, a dziś do Paterki doszedł przelew mój i jeszcze jednej dziewczyny (Ewa?) więc więcej kasy już chyba nie ma...
czy to o te pożyczone jeszcze chodzi?

Faza- jutro sobota więc kasa może przejść
Nie Katji chodziło o to ,ze gdyby kolorwiatru przelała pieniądze przed wyjazdem to Paterka mogłaby ogierka wykupić wczesniej a tak ...mamy kłopot ,idą święta i są kłopoty z transportem            ps- Marysiu nie wiem czy kasa przejdzie do jutra, ja przelew zrobiłam.Patera napisz mi jak daleko jestes od Met
no nie, mi chodzilo o to, ze fundusz mial kupic mniejszego , a my wiekszego, a potem porobilo sie zamieszanie, no ale nie ma co sie wracac i motac, grunt, ze obydwa znajda nowe domy.
ok, dzięki za wyjaśnienie bo zapętliłam się w ilości informacji powyżej.

tak jak ja, dlatego pytalam co i jak 😉

no to miejmy nadzieje, ze uda sie jutro Paterze z tym handlarzem.
Faza - między Met a Przeworskiem jest 180 km
Jeżeli tak bardzo chcecie jutro kupić młodego od handlarza to radze zabrać go od razu ,jak tylko dostanie kasę źrebak już jedzenia nie dostanie .Oni tak robią ,wiem z doświadczenia
poza tym paterka sory- powinnas tam isc, wyjac z kieszeni 1500zl i powiedziec ze tyle dajesz. pan sie naburmuszy i zacznie argumenty rozne smieszne sadzic. dolozysz 200zl, pozniej po kolejnym gulgotaniu jeszcze 200.  jak pan dalej bedzie gulgotal to bierzesz kase w kieszen i wychodzisz. sam cie zawola. zadnego doplacania za utrzymanie, to nie byl twoj/nasz kon jak on go trzymal.
marysia550, chodzi o transport spowrotem do gospodarzy. konie nie jada do met tylko do kopyciaka okazyjnym transportem.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się