Koniki polskie

Widać, że to dziecko, nie da sobie powiedzieć. To pewnie jest też sprawa charakteru. Ja jestem po prostu cięta na takie sprawy. Przeglądam forum często, chociażby z ciekawości tego co się dzieje w światku jeździeckim, ale kiedy widzę coś takiego, kiedy jeden nie ma do drugiego szacunku, to aż się gotuje. Ogólnie zawsze staram się być dobrej myśli co do ludzi i wierzę, że jednak skoro tu piszą, to chcą też wynieść stąd jakąś wiedzę, jednak nie takim kosztem.. Mam nadzieję, że zrozumiałyście o co mi chodzi 😉
donia - rozumiem twoje intencje :kwiatek:, sam ajestem cięta na najazdy bez sensu (czy najeżdżanie dla chyba chorej satysfakcji najeżdżającego ;/) -czemu nie raz dawałam wyraz
ale...
też jestem bardzo wrażliwa na sprawy bezpieczeństwa ... jak mówiłam i prywatnie i zawodowo za dużo znam efektów takiego ignorowania problemów i w efekcie skutków tragicznych.
sama zresztą jestem ofiarą zignorowania przez towarzyszy wypadku - od skutków cierpię od lat ;]
Jasyrek z dzisiaj🙂
[quote="Donia"]każdy wie co robi, robi to z głową i po coś.[/quote]
Nie, nie i jeszcze raz NIE. Ludzie nie wiedzą co robią.
I trzeba zwracać uwagę widząc takie filmiki! I to nie jest zwrócenie uwagi, żeby kogoś wyśmiać i poniżyć tylko ze zdziwienia, ale również i TROSKI. I moim zdaniem nie było tu nie wiadomo jakich najazdów na dziewczynę. Ona sama zachowuje się jak każdy w jej wieku w takiej sytuacji - pyskuje i twierdzi, że właśnie popełniono wręcz zamach na jej osobę...
Jasne, miejmy w nosie dzieciaki skaczące bez kasków na kiepskim podłożu (tu nie chodzi o ŚNIEG, podłoże ŚNIEGOWE jest ok, ale śniegowe, a nie że tam trochę jest tego śniegu, jest ślisko), a potem żałujmy i słuchajmy jak to jeden z drugim łeb rozwalił...
Miała kask..
Już mi nie chodziło o twoją koleżankę tylko ogólnie, odnośnie postu Doni.
Dla rozładowania atmosfery.

Wszystkim hodowcom i konikowym jeźdźcom w nowym roku życzę sukcesów jeździeckich i hodowlanych 🙂.
wszystkiego naj naj naj na nowy rok, aby nasze koniki chowały sie dobrze i zdrowo🙂
Hej. Mam pytanie. Jaki rozmiar ochraniaczy będzie lepszy na kn? Pony czy Cob?
LatentPony   Pretty Little Pony :)
07 stycznia 2012 19:34
Mój nosi pony. Cob są dla mojego za wysokie (przy zginaniu nogi mu się wbijają). Ma 140 cm w kłębie.
Na mojego tyły to i full są dobre... Najlepiej zmierzyć długość nogi i porównać z wymiarami ochraniaczy.
A moglibyście mi podać mniej więcej zbliżone rozmiary ochraniaczy PON,COB I FULL? Bo niestety nie bardzo orientuje się w takiej sprawie ; /.
BandA, jest wątek o ochraniaczach, tam zapytaj.
Okey.
LatentPony   Pretty Little Pony :)
07 stycznia 2012 19:49
BandA, najlepiej pożycz i po prostu przymierz.
Chciałabym, ale nie mam możliwości : (.
BandA, No to kup któreś i sprawdź...
LatentPony   Pretty Little Pony :)
09 stycznia 2012 17:40
Jeździłam dzisiaj w podogoniu  😅  w końcu siodło było tam, gdzie być powinno! A jak mi się wygodnie siedziało...

Dzięki dziewczyny!  :kwiatek:
pokazuj fotki 🙂
LatentPony   Pretty Little Pony :)
10 stycznia 2012 09:07
Fotki oczywiście, że pokażę, ale dopiero za tydzień. Obecnie mój "fotograf" ma sesje 🙂

Ale jestem pod wrażeniem jak dobrze mi się jeździło, kiedy siodło było na miejscu. W końcu usiadłam tak, jak powinnam.
dodaje nowe zdjecia muzy 🙂

haha pozowac to ona "umie"

przeostatnie zdjecie z serii "jestem zazdrosna ze zajmujesz sie zrebakiem a nie mna"

a na koncu nasz zimowy spacerek🙂
Chcę się pochwalić mailem jaki dostałam od znajomej, która ma 3 koniki (w tym jednego mojej hodowli)

Cytat dość chaotyczny, ale chyba da się domyślić o co chodzi 😉

cytuję:
Chyba wyryje sobie na czole "zakochana w konikach ze wzajemnością 🙂"........-moje genialne mordy zabrały
listonoszowi moją paczkę z królikami....wyobrażasz to sobie?facet już chyba nigdy nie wejdzie na podwórko, a Mały przyszedł poinformować, że w pudełku coś jest ..🙂😉coś fajnego 🙂😉)) taki był zaaferowany, że cudem nie grzebnął...coś Ty wyhodowała?🙂😉tak dalej, a czytać się nauczy.....🙂😉 to najbardziej otwarte stworzenie jakie mam
koniki postanowiły robić to co ja 🙂w odległości 10-15 cm. noszę drzewo, one też- najlepiej to samo, noszę worki, one też, pukam , one też, kopię dziurę , one też, koruję,one też, chodzę po drzewie, one też itd tarzać też trzeba się pod moimi nogami....i biegać też blisko...mam potwory🙂 Jaspis załapał klimat chłopaków i ma to plus opcja badam🙂-co będzie jak ugryzę dywan? folię, co schowane pod folią ? po co poszłaś, co robisz ? --fajny zaczyna być 🙂😉w końcu

i jeszcze:

cytować możesz 🙂i chyba faktycznie trzeba zacząć reklamować tą rasę bo są genialne są jeszcze lepsze niż mój
pies 🙂😉lepszego konia dla siebie i do takiej małej rekreacji nie mogłam /ja ,Ty 🙂/ znaleźć --to koniopies🙂😉))
przy Jaspisie to widać jeszcze bardziej zwłaszcza kontra Mały - tak dokładnie widać geny i to co wyuczone,i
to co wyszło z domu, że to aż bolesne 🙂, są fantastyczne -niby wiem, że są genialne 🙂😉,to nie moje jedyne prymitywne. ale każdego dnia odkrywam je na nowo tak mimo woli mimo chęci 🙂😉 a z tą paczką zluzowały mnie na maxa 🙂😉-bo jeszcze zamieszanie się na ulicy zrobiło, coś drogowcy popsuli raban, hałas itd, a one luz 🙂😉) z nosem w płocie, paczkę zwinęły i zadowolone🙂😉

koniec cytatów!!!
Hihi, koniczki są genialne 🙂.

Nie znacie kogoś kto poszukuje klaczek z licencją np. na rozpoczęcie hodowli?  👀
Ja tylko chwilowo nie mam pieniędzy!
Ale planuję koniczkę-miałam jedną klacz z licencją, która już nie będzie nigdy mogła mieć źrebaka.
Magda Pawlowicz, trochę daleko masz do mnie (mazowieckie), a mam bardzo faajne koniki 😁.
LatentPony   Pretty Little Pony :)
12 stycznia 2012 18:02
Powracamy! 🙂
















Oceni ktoś, czy teraz mamy siodło we właściwym miejscu? Zainwestowałam w podogonie, ale wciąż nie wiem, czy nie jest za bardzo z przodu. Z drugiej strony jak próbowałam skrócić podogonie o 1 dziurkę, to wydawało się za bardzo z tyłu  😵 Za krótki ten koń 🙂
nie wydaje mi sie żeby było na łopatce. Tutaj troszkę złudzenie ze względu na czaprak.
LatentPony   Pretty Little Pony :)
12 stycznia 2012 18:54
Tak, czaprak od dłuższego czasu próbuję wymienić na identyczny, ale w rozmiarze pony. Jak widać niestety nieskutecznie. Kupiłam full, a jak tylko go odpakowałam to stwierdziłam "Jejku, jaki duży!" 🙂

Jak go macałam i wyczuwałam kość, to siodło jest za nią. Jednak jak oglądałam zdjęcia, to naszły mnie pewne wątpliwości...
Teraz leży dobrze. Choć ja pewnie jeszcze bym je cofnęła (patrząc na zdjęcie z lonży), ale ja mam obsesję na tym punkcie i zakładam siodła najdalej jak mogę 😉

Swoją drogą, widzę, że Twój myszak ma tak samą "technikę" skoku co mój 😉
LatentPony, jaki to rozmiar siodła? Ja Eskadronowego poniaka na styk wsadzam w siodełko 17 ".
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się