żel, żele, podkładka, podkładki, futerko pod siodło

Do korekty siodła i amortyzacji
Czy ktoś ma może fotkę Mattesa pod siodłem Prestige Lucky Dressage? Mam podobne dylematy jak Obiś. Nie wiem czy wcisnę S-kę czy lepiej wziąć M-kę.
Ashtray najlepiej będzie, jak zmierzysz siodło, a raczej długość terlicy.
Podkładka S jest naprawdę malutka. Ma włącznie z obszyciami 47cm. Czyli miejsca na siodło niecałe 40cm.
Możesz zamówić sobie podkładkę o niestandardowej długości. Np. 52 cm. To mniej niż M ale więcej niż S
Ja już pisałam Obiś i wstawiałąm fotkę- mam siodło Kentaur Joung Dressage 16 które jest bardzo podobne do Luckiego- pasuje M spokojnie.
Dzięki dziewczyny  :kwiatek:
ashtray Myślę,że Mka jednak lepsza, przynajmniej po mierzeniach mojej 16 🙂. Skę bym chyba rozciągała  😁
W każdym razie dzięki za rady i fotki, poluję na Mkę 🙂
Ja też 😀
aralimbo   ...marzenia są po to, żeby je spełniać...
10 stycznia 2012 13:50
ja ma teraz podkładkę z futerkiem naturalnym Hippica i bardzo sobie cenię  😀

...no i rozglądam się za jakimś żelem i chyba stanie na terapeutycznym Acavallo  😉
Też miałam Hippicę, ale do Mattesa się nie umywa niestety.
kpik   kpik bo kpi?
11 stycznia 2012 09:09
czy ktoś używa żelu AWAtec anatomic? http://www.gnl.pl/siodlo-waldhausen-awatec-anatomic-p-8000.html
co to jest za materiał o strukturze piankowej? Taki co wchłania pot, czy taki który można umyć pod kranem i wytrzeć do sucha?

w ogóle czy te żele w okolicach 200zł czymś się różnią od siebie? np taki york vs lamicel vs waldhausen?
kpik, na pewno nie wchlania potu. nie ma jak 😉
zel yorka jest calkiem ok, mialam w rekach. mysle, ze jest tani jak na jakosc. pad memory yorka, jest cienszy niz lamicell memory. lamicell jest bardzo gruby, miesisty, fajnie wykonany. z doswiadczen macalnych starsza wersja fajniejsza niz nowa, ta z napisem. waldhausena nie macalam wiec nie wiem.
Słuchajcie, co polecacie pod siodło które wyciera koniowi sierść z tyłu. Tylko w okresie zimowym tj. jak sierść jest grubsza i jest jej więcej. W zeszłym roku było to samo tyle że koń chodził tylko od stycznia, wcześniej prawie nie więc jakby siodło krócej oddziaływało na zimową sierść. Czy najlepszym rozwiązaniem jest zmiana siodła? A może jak tej sierści jest więcej to już jest za mało miejśca i np. wyjąć podkładkę? Z letnią sierścią nie wyciera się nic a nic.
Myślałam że mam zdjęcie ale nie mam, jak trzeba to zrobię jutro ale chyba wiecie o co chodzi. Dodam że koń ma dość zapadnięty grzbiet.
Mi za waskie siodło z rakieta wycierało sierść z tyłu  🤔
Czyli może pozbyć się futerka i zobaczyć czy przestanie się wycierać? Albo z żelikiem?
moze siodlo zrobilo sie za waskie?
Wątpie, bo tak samo było rok temu (wtedy się poznaliśmy) potem w lecie nie i w zimie tak. Nie twierdze że siodło jest idealnie spasowane ale nie sądzę żeby stało się bardziej niedopasowane niż wczesniej... Chociaż może, troszkę mu ciałka przyrosło. Ale wymiana siodła to już większa sprawa niż usunięcie podkładki 😉
kpik   kpik bo kpi?
31 stycznia 2012 17:52
Zorilla, wyciera się symetrycznie, czy w jednym punkcie?  sierść może się wycierać od siodła, ale też i od złego czapraka (sztywna lamówka, szorstki spód), zmiany podkładki albo żelu na inny (niektóre podkładki i żele są naprawdę badziewne)

Muszę ponarzekać na żel Waldhausena - okazało się, że jest za mały pod moje siodło 🙁 Po raz pierwszy coś takiego miałam. Siodło standardowe, żel wydaje się że też. Poza tym przez jego długość przechodzi taki pas jakby parciany - żel składa się z dwóch kawałków połączonych tym paskiem.
kpik równo równo, i nie od czapraka - mam różne i wszystkie sa by me więc są piękne miękkie i to nie ich wina  😁 . Dramka może mieć racje że siodło jest za wąskie.
Czy żelik horze jest do czegos podobny czy dziadostwo? Bo cena super ale nie wiem czy nie za super  😉
ja jak miałam za szerokie siodło, tył mi się unosił i szorował konia do nagości.
witam, mam takie pytanko, potrzebuję podnieść tył siodła (aktualnie jeżdżę tylko ze zwykłym Mattesem) naoglądałam się tych wszystkich podkładek i zgłupiałam. Mam jeszcze żel typu glut i zwykłą żelową podkładkę między siodło a czaprak . Mogłybyście mi doradzić, która będzie najlepsza ?
http://www.gnl.pl/podkladka-siodlo-pfiff-cushion-p-5333.html coś takiego ? Tak do 200zł :kwiatek: z góry dziękuje za pomoc 🙂
nostril   be your own kind of beautiful
08 lutego 2012 07:10
Hej! może mi pomożecie? Potrzebuję zakupić podkladkę pod siodło z naturalnego futerka i znalalzłam w przyjaznej cenie na allegro takową:http://allegro.pl/podklad-podkladka-pod-siodlo-futro-medyczne-okazja-i2106543886.html . Czy ktoś może ją uzywa? I czy za tą cenę to napewno jest futro naturalne? Czy warto ją kupić czy dołożyć więcej pieniązków? Z góry dziękuję za pomoc🙂
warto dołożyć do używanego mattesa w dobrym stanie 😉
Czy ktoś ma lub przynajmniej dotykał taką podkładkę
http://www.decathlon.com.pl/PL/amortyzator-lena-134646318/
i może powiedzieć jak jakościowo wygląda ,czy jest sprężysta i gruba ?
ash   Sukces jest koloru blond....
08 lutego 2012 10:08
Słuchajcie, co polecacie pod siodło które wyciera koniowi sierść z tyłu. Tylko w okresie zimowym tj. jak sierść jest grubsza i jest jej więcej. W zeszłym roku było to samo tyle że koń chodził tylko od stycznia, wcześniej prawie nie więc jakby siodło krócej oddziaływało na zimową sierść. Czy najlepszym rozwiązaniem jest zmiana siodła? A może jak tej sierści jest więcej to już jest za mało miejśca i np. wyjąć podkładkę? Z letnią sierścią nie wyciera się nic a nic.
Myślałam że mam zdjęcie ale nie mam, jak trzeba to zrobię jutro ale chyba wiecie o co chodzi. Dodam że koń ma dość zapadnięty grzbiet.



Znam identyczną sytuację. Łęk zmieniony na szerszy, dodany mattes i zmienione czapraki. Niestety nadeszła zima i znów to samo. koń ma wytartą sierść za tylnym łekiem 🤔
Jednemu z moich koni też się łyse placki robią. Nie wiem od czego to zależy. W różnych siodłach jest to samo. Jedno było specjalnie dla niego dopychane a ma wytarte jeszcze bardziej niż w tym, które leciało w tył:/
Jak sie robia takie łyse placki coś musi być nie tak. Może siodło nie przylega jak należy? Mi się takie robiły jak miałam za wąskie siodło które leciało do tyłu i podkładałam rakiete
Będę pytać pasowacza, albo weta jak będzie (powinien umieć to ocenić, zwłaszcza jak się zna na plecach). A dziś przyszedł glucik Horze i na razie będę go używać, może coś się zmieni 😉
szukam możliwie najcięższej żelowej podkładki pod siodło, w jakieś przyzwoitej cenie, kto się oreintuję w tym i coś poleca? ?
Tak jak mówię- ja miałam pasowane siodło do tego konia a placki ma większe niż jak chodził w siodle, które leciało w tył.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się