Jakie pasze dajecie swoim koniom?

Gillian, masz PW ws. Stefanidisa
chciałam zapytać o coś 😉
Czy ktoś podawał Derma Vital Eggersmanna? Warto inwestować w tą paszę czy może jednak szukać czegoś innego? Po za tym jeszcze raz proszę o poradę czy w przypadku podawania pierwszy raz meszu powinnam zastosować się do opisanego dawkowania na opakowaniu, czy jednak lepiej pierwszy raz zacząć od mniejszych porcji?
Możesz od razu dać całą porcję.
Wg mnie (jeżeli koń dostaje pasze to tym bardziej) mesz nie jest taką znowu nową paszą, oprócz siemienia i formy - mokrego, ciepłego gluta - nie ma tam nic niezwykłego. Zresztą ciężko wprowadzać stopniowo coś co się daje raz, dwa w tygodniu, bo układ trawienny nie ma szansy się do tego przyzwyczaić, tak jak np. przyzwyczajamy konia do trawy na wiosnę, pierw godzinka, potem dwie, trzy itd aż mamy cały dzień.

Jednym słowem dawaj śmiało - koń będzie się cieszył  🙂 🙂
ja też dawałam od razu całą porcję - tylko ważne!! aby nie był zimny 🙂


Bartog Balance teraz jest w workach 15 czy 20 kilo?
Balance jest w workach 20 kg.
teraz patrzę, że w niektórych sklepach jest info, że produkt wycofany z oferty - tylko ten ? (hartog balance)
Czy ktoś podawał Derma Vital Eggersmanna? Warto inwestować w tą paszę czy może jednak szukać czegoś innego? Po za tym jeszcze raz proszę o poradę czy w przypadku podawania pierwszy raz meszu powinnam zastosować się do opisanego dawkowania na opakowaniu, czy jednak lepiej pierwszy raz zacząć od mniejszych porcji?

Ja podawałam. Dla mnie strata czasu i pieniędzy
Moim zdaniem raczej średnie efekty. Biotyny jest więcej w  dużo  tańszym Kombi Pellets. No i efekty ( wygląd sierści) były o wiele szybciej.
Dzięki Katja!
a teraz do czytania 😉
pozdrawiam
Dava   kiss kiss bang bang
24 stycznia 2012 10:28
Czy ktoś korzystał i zna tą firmę? Bardzo ciekawie się to wszystko prezentuje  😉 http://makanapolska.pl/index.htm
oferta bardzo ciekawa, chętnie bym coś zamówiła, ale zniechęca mnie 19 zł za kuriera. Np. z 58 zł za olej robi się 78 zł, a to już sporo
Mam na szybko fotki z dwóch worków, które wiozę dziś do stajni chłopakom 🙂

Meadow Sweet:



I Baileys Golden Chaff - dla mnie mistrzowska jest ta sieczka 🙂 Mięciutka, taka lekko półwilgotna (Marstall Luzerne Mix jest też z takich wilgotniejszych i za to ją lubię), o słodkim zapachu - może jestem dziwna, ale w ogóle wszystkie sianokiszonki bardzo ładnie mi pachną 😁 No i samo zdrowie, bo ekstra niskie białko (4,70%) i mega dużo włókna (25,00%). Zobaczymy, co dziś wybredny Skwar powie, bo Gryz zjada totalnie wszystko, co mu się do żłoba wrzuci.

Czy ktoś karmił Vollwerpellets z Hippolita?
http://www.hippolyt.pl/Vollwertpellets-86.html#

Ja generalnie jestem zadowolona z tej firmy ale ta akurat pasza jest jakaś nowa i nie znam.
O chyba sie skuszę na tą Baileys Golden Chaff, wyglada fajnie a i cenowo jest korzystnie  👀
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
24 stycznia 2012 19:46
Dava zamawiam produkty Makany w Equiversum (przesyłka taniej wychodzi) 😉 Bardzo polecam ich produkty: naturlane, dają efekty 🙂
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
24 stycznia 2012 19:56
Uhh ja tej Golden Chaff strasznie nie lubiłam - śmierdzi przeokropnie.

Powiem wam, że jak na razie jestem bardzo zadowolona z Cornmusli Marstalla - jest moc 😉
I Baileys Golden Chaff - dla mnie mistrzowska jest ta sieczka 🙂 Mięciutka, taka lekko półwilgotna (Marstall Luzerne Mix jest też z takich wilgotniejszych i za to ją lubię), o słodkim zapachu - może jestem dziwna, ale w ogóle wszystkie sianokiszonki bardzo ładnie mi pachną 😁 No i samo zdrowie, bo ekstra niskie białko (4,70%) i mega dużo włókna (25,00%).



A co z cukrem? Bo wygląda na mocno melasowaną.
Jestem bardzo zadowolona z sieczki AGROBSA (to ta firma współpracująca z St. Hippolyt) ore alpin ASPERO. Poprostu sieczka!! A nie jakieś wydziwianie, smarowanie, dodateczki dla ściemki :p
A ja jak na razie jestem bardzo zadowolona z Hartoga Energy Classic.
Klami czyli ta pasza mocnego kopa daje, bo z tego co pamietam to pisalas, ze jak ta pasza ruszy Twojego konia to znaczy, ze jest "mocna"  😉
a powiedz prosze czy po tej paszy energia raczej szybko uwalniana czy bez odpalow stopniowo?
czy ilość glukozaminy w Spillers Senior Maintenance Mix jest wystarczająca żeby działała?
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
26 stycznia 2012 11:36
Do mnie już wczoraj dotarła lucerna Baileys 🙂
Frakcji pylistej sporo (podobnie jak w Equifirście czy Hartogu) ale akurat mi to ryba, bo
ja mieszam z wysłodkami.
Wygląda i pachnie miło 🙂, zastrzeżeń nie mam.
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
26 stycznia 2012 11:51
[quote author=ms_konik link=topic=25.msg1275670#msg1275670 date=1327577800]

Frakcji pylistej sporo (podobnie jak w Equifirście czy Hartogu) ale akurat mi to ryba, bo
[/quote]

W Marstallu to samo  🤔 więc nada szukam mojego sieczkowego graala
Czy ktoś karmił Vollwerpellets z Hippolita?
http://www.hippolyt.pl/Vollwertpellets-86.html#



karmilam tym granulatem dosc dlugo pol na pol z owsem i bylam zadowolona. nie musialam podawac zadnych dodatkowych suplementow wit-min. kon chetniej go zjadal  niz np. granulaty pavo czy dodsona wiec mysle, ze jest dosyc smakowity. jedynym mankamentem moze byc fakt, ze granulki sa stosunkowo kruche i srednio z worka wyjmowalam miarke paszy w postaci "sproszkowanej"...
nalezy tez pamietac, ze pasza ta zawiera mieszanke ziol - wiec trzeba byc ostroznym z podawaniem innych dodatkow ziolowych.
a ja przestawiłam konia na granulat eggersmanna kombi pellet, do tego je musli hipplyta Polish Krauter musli ale w mniejszej ilości, owsa garstkę 🙂

Olla dzięki za odp  :kwiatek:

Ja dziś w końcu kupiłam mojemu Basica z Besterleya bo trafiłam worek 25kg w szałowej cenie 35zł...  😎
Epikea - gdzie dorwałaś w takiej cenie ? 😀 Kupuję od ponad roku i nigdy nie zapłaciłam mniej niż 40 zł :P W sumie niewielka różnica, ale ciekawi mnie to 🙂  Btw. całkiem niezła pasza jak na tę cenę, jestem z niej zadowolona i wierna od sporo ponad roku, a karmiłam zarówno z owsem jak i pełnoporcjowo. Polecam.
Lovecruellove polecam zajrzeć do różnych składów paszowych na wsi 😉
Ja ma takie 2 albo i 3 w okolicy w tym w jednym jest Besterley właśnie 🙂
Pani juz mnie chyba pomału kojarzy bo w ogóle policzyła mi po cenie hurtowej. Jako, że to duży skład to oni to liczą w kg i mnożą przez to ile kg jest w worku. Tak czy siak za worek dałam 35zł więc zaszalam i wzięłam 2 😉 mam zapas do wiosny normalnie.
Były jeszcze inne tej firmy również w cenie mocno konkurencyjnej do ceny np ze sklepu jeździeckiego 😉

Ja też Basiciem już karmiłam i uważam, że jako tzw pasza bytowa jest bardzo ok. Jako urozmaicenie do owsa, zawsze to dodatkowe witaminy a i tyłka po niej kopytnemu nie roznosi.
witam,
ja swojego karmie owsem, besterly olimpic + lucerna + elektrolity + czasem mesz jak mi się przypomni 😉
Widziałam, że konie ładnie przybierają na besterly vitalic ale na mojego to nic nie podziałało.
Daje mu teraz od ok. 2 miesięce olimpica i powoli się rusza do przodu.
Co do ceny to kupuje worek za jakieś 54zł + przesyłka w atos.sklep.pl. Jakiś czas temu mieli nawet fajną promocję,
wysyłali worek chyba do 30 kg za free, niestety teraz 16 zł do 60 kg :/
Katja, daje całkiem niezłego mówiąc szczerze. Na chwile obecna mojego konia ruszyło. Co prawda nie jest on obecnie jeszcze w pełnym treningu, wiec zapotrzebowanie na energie ma mniejsze, ale tez i paszy w takim razie dostaje odpowiednio mniej. Energia zdecydowanie "szybka". 
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się