Kącik folblutów

Muletka- miło nam  :kwiatek:
Rude, rude 💘
No to niestety nie jest braciszek mojego ogra, a taki podobny  🙂
Pretty i jej kolega  🙂 klaczka po lewo wałaszek folblucik po prawo  🙂









Pozdrawiam  🙂
Świetne są te zimowe, śnieżne zdjęcia 😀.
I Czarny Orfeusz w wersji zimowej, po wyspiarsku (na angielskiej łączce) , czyli folblucik- bałamucik w eleganckiej panierce  😉. Chłopak jest zachwycony: temperatura jest na plusie (+5-12 stop. C), często pada deszczyk- kapuśniaczek, więc błota jest dużo i ma koń w związku z tym: gdzie i jak zażywać skutecznych kąpieli błotnych, panierować się od stóp do głów regularnie 😉.
Pierwsze padokowe kuku (otarty napiąstek) zostało zaliczone i to aż prawie po 3 tygodniach, ale nie było jeszcze potrzeby poznania miejscowego doktora, czyli jak na ten egzemplarz- jest świetnie  🏇.

A poniżej Czefalo również w wersji zimowej po wypiarsku 😉.

edit. dodałam fotkę
Czasza z dziś. 🙂
czeggra1- a gdziesz to Cię tak daleko wywiało? 🙂
drobna, wywiało i to z 1600km 🙂.
czeggra1 - widać, że klimat im służy ! 😀 Powodzenia tam ! 🙂
Lovecruellove, dziękuję bardzo 🙂.
Teraz Czefalo leczy swoje padokowe kuku 😤. W małą, płytką rankę na tylnym nadpęciu wdała się jakaś infekcja i noga troche biedakowi spuchła 🤔 , a do tego pojawił się jakiś wysięk. Wet już był i od wczoraj wieczorem Czesiu jest na antybiotyku. Całe szczęście nie jest kulawy, nie ma temperatury, jest wesoły, może wychodzić (ale bez towarzystwa) na przystajenny trawiasty padok ( za zgodą i wiedzą weta) i bryka tam wesoło jakby nigdy nic. A noga dziś była niestety nadal podpuchnięta i dotykowo przy obmacywaniu, naciskaniu bolesna 🙁.
Mam nadzieję, że tych kontuzyjnych skutków padokowego życia towarzyskiego , pędzonego ostatnio przez chłopaków, będzie z czasem coraz mniej 🙄. Nie chciałabym ich tego pozbawiać, tym bardziej, że maja okazję prawie całe dnie spędzać na łące.
czeggra1- ja również życzę powodzenia i zdrowia dla chłopaków 🙂

A my znów  pod czujnym okiem mindiry
filmy:
galop

        

kłus 

       


oraz zdjęcia:

drobna jak on pięknie się rusza.  😍


To ja też dodam jakieś piątkowe.  😉
czeggra1 - trzymam kciuki, żeby to było wasze jedyne 'kuku' w nowym miejscu 🙂 Niech chłopcy korzystają z życia na łąkach, a co ! ;-)

PauliSiianka - wow , jak szybko się zaprzyjazniliście ! Podziwiam ! 🙂

drobna - o tak, pięknie się rusza !

PauliSiianka Łooooo zazdroszczę!  😍
Ciekawa jestem czy ja się kiedyś doczekam takiego beztroskiego galopu na swojej kobyłce...  😉
Dużo osób twierdzi , że mam za duże zaufanie do koni.. no cóż. Może odrobinkę , ale mi z tym dobrze.  😀
Sonek też mi trochę chyba zaufał więc jesteśmy na dobrej drodze ; )
Cieszę się, że się  Wam podoba  :kwiatek: :kwiatek:
PauliSiianka- jest nas dwie, też mam ogromne zaufanie do koni 🙂
Drobna - wiesz, że uwielbiam Twojego konia? 🙂😉  😍
drobna, superowo się chłopak rusza 💘 och jak ja bym chciała, żeby mój już tak chodził...  a tu chłopak stoi już jakiś miesiąc, sporadycznie lonża lub jakiś delikatny teren 🤔 i wiecznie jakieś przeciwności: a to miałam rękę w szynie gipsowej (nauka jazdy na snowboardzie  😂 ), a to teraz jestem chora i leże w domu na antybiotykach, a to sesja za rogiem... Ale po egzaminach koniec dzieciństwa, toć to za miesiąc 4te urodziny!  😀iabeł:
PauliSiianka, śliczny jest, zdecydowanie w moim typie 🙂 jak się dogadujecie?

My się tylko przypomnimy i nie zawracamy głowy 😡
Cierp1enie- teraz już wiem  :kwiatek: :kwiatek:
Dżastka- to ja życzę zdrówka  🙂

dorzucam jeszcze dwa zdjęcia:

moja mina, czerwony nos mówią same za siebie jaka była temperatura
Dżastka coraz lepiej .! Na początku mieliśmy problem z kontaktem i skokami. Przestraszyłam i zniechęciłam się trochę. Ale dzięki pomysłowi trenera z cordeo jest lepiej! Pojeździłam i poskakałam i koń się trochę przestał bać o pysk. I przy tym również ja.  😀 Wiadomo , że jeszcze duuużo pracy ale coraz bardziej zaczyna mi sie podobać.  😀
Gillian   four letter word
30 stycznia 2012 18:19
PauliSiianka, z kim jeździsz? może być na pw 🙂 fajny ten Twój kuń!
Kasix1997   My little Princess
30 stycznia 2012 19:46
To i ja się doczepię. Nie mam własnego konia a z folblutów znam tylko jedneg:
Snow Kida

http://www.bazakoni.pl/horse_25029.html
Ogier ma coś z nogami i kręgosłupem, nie może być użytkowany pod siodłem.
Obecnie ogier stacjonuje w Starogardzkim Stadzie Ogierów, w tym tygodniu wrócił z dzierżawy wygląda masakrycznie. Szkoda konia 🙁

http://www.photoblog.pl/trawersowa/88813250/snow.html
http://www.photoblog.pl/trawersowa/85602680/snow.html
Tylko czemu na bazie jest juz data padniecia?
PauliSiianka niemalże męski bliźniak mojej glutki  😜

Dżastka
tak tylko pytam bo Kasetę trzeba było wepchnąć
ale teraz już ją nauczyłem na marchewkę

ile dałaś za Neutriona bo jak Jaroszówka wystawiała na allegro to był za3500
jaki duży jest neutrion
drobna, dziękuję, przyda się 🙂
PauliSiianka, to super 🙂 w takim razie sukcesów życzę!
martun, on ma na imię Neutrino 🙂 a nie Neutrion 😉 leci pw.
Kasix1997   My little Princess
31 stycznia 2012 16:57
Czerpakowa- bo niektórzy myśleli że on nie żyje i się pospieszył, a tu niespodzianka. Wrócił w piątek z dzierżawy.
escada jaka piękna.  😍 Tylko ona jest kara a mój gniady.  😀
drobna piękny 💘 Strasznie fajny materiał na ujeżdżeniowca 🙂 Szczególnie kłus ma świetny 🙂
Kasix1997 aha no to rzeczywiście niespodzianka😀
Demonowa- dziękujemy🙂 może kiedyś jak nam się skoki znudzą, to zaczniemy coś ujeżdżeniowo startować ;d
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się