Kuce - wszystko o

Dobra, nie róbmy  🚫
😉
ola_koniczynka, Kuce sprytne są. Trza znaleźć z nimi wspólny mianownik. 😁
Śliczna ta Twoja kucysia. Sama mieszka? 🙂
To my się z kucykiem przypomnimy zimowo, bo daaawno nas nie było 🙂. Troszkę teraz odpoczywamy i powoli zaczynamy się szykować do nowego sezonu - małopolskie czworoboki, strzeżcie się! 😀




Tez mam problem z podtuczeniem mojego kuca, jada 3l owsa dziennie, niejeden większy koń w stajni dostaje mniej i lepiej wygląda, jego mamusia, też kucorka je 2 i jest tłuściutka, a Merlin trzyma sportową linię czasem aż za bardzo 🙁. Ostatnio podsłuchałam pomysł podawania niewielkiej ilosci tłustego mleka w proszku na nabranie masy, aktualnie czekamy na efekty, już jest troszkę lepiej, wydaje mi się, plus lepsze witaminy i mam nadzieję jakoś będzie wreszcie wyglądać!
emptyline   Big Milk Straciatella
13 lutego 2012 09:38
A może by tak podwójne siano i otręby? Albo po prostu pasza tucząca, a nie energetyczna?  🤔
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
13 lutego 2012 10:05
ewentualnie wysłodki buraczane
hehe ola-koniczynka jak widzę bramę i o ile widzę dobrze oczywiście, że są tam 2 deski - to moja kucka zrobiła by tak - jedna nóżka po drugiej stronie, łepek, druga nóżka, trzecia i czwarta i idziemy zwiedzać powolnym stępem świat 😉, a Ty się nad złamanym kijaskiem dziwujesz  😁 kucory mają pomysły fantastyczne i o ile jest motywacja to w większości znajdą sobie sposób na znalezienie się po drugiej stronie 😉
Sankaritarina nie, ma za towarzyszkę Młodą od Być.  😉
Oj, tak- kuce są inteligentne. Już raz zostałam na górnym drągu bramy... 😵

EDIT: kasia-pala nieeee.... nawet o tym nie myśl... 😵
Ja tam uwielbiam kuce, jeżdżę na takiej klaczy walijskiej, ale lubię też hucułki czy koniki polskie.  😀
Ejejej, ale owies konia nie utuczy. Tzn, jest tuczący, ale ładując koniowi owsa bez potrzeby (takie ilości, których nie spali na jeździe i w ogóle), prędzej doda mu się energii, białka, ochwat można zafundować niż utuczyć....
Skoro kuc wygląda źle, to ja bym się zastanowiła nad dobrym odrobaczeniem i ilością siana jakie ten kuc dostaje...
dziunka, Co to w ogóle za kuc...?

ola_koniczynka, Aaaaaha. Czyli dobrze kombinowałam, że stajnia z rzędu przydomowych... 😉
Dziunka, bardzo ciekawi mnie to mleko w proszku....
Gdzie znalazłaś takie informacje bo szczerze mówiąc pierwszy raz słyszę taką teorię...
Kayra   Kucusiowy wariat :P
13 lutego 2012 13:48
Polecam zwiększenie siana, jakaś dodatkowa pasze bez owsa, może jak dziewczyny tu wspominały o otrębach. Mój mały tez był chudy, dostaje bardzo malutko owsa, dodatkowo musli i duuuzo siana 🙂 wygląda coraz lepiej.
Gnomek zimowo 🙂

ola_koniczynka, Aaaaaha. Czyli dobrze kombinowałam, że stajnia z rzędu przydomowych... 😉

Si. Taki był mój zamysł od początku i tego się trzymałam, gryząc kieszeń portfela jak przyszło wszystko "dopieszczać" do końca.  😁

[quote author=kasia-pala link=topic=200.msg1301336#msg1301336 date=1329129654]
hehe ola-koniczynka jak widzę bramę i o ile widzę dobrze oczywiście, że są tam 2 deski - to moja kucka zrobiła by tak - jedna nóżka po drugiej stronie, łepek, druga nóżka, trzecia i czwarta i idziemy zwiedzać powolnym stępem świat 😉, a Ty się nad złamanym kijaskiem dziwujesz  😁 kucory mają pomysły fantastyczne i o ile jest motywacja to w większości znajdą sobie sposób na znalezienie się po drugiej stronie 😉
[/quote]
Ale to moja brama (brak deski to dzieło Młodej, bo ją dupa swędziała) i moje paliki. 🙁
Może ją też tyłek swędział?  😂
Oparła się o palik i...
Gdyby nie naoczni świadkowie, może bym Ci uwierzyła.  😂
Hej, nie mówię, że wygląda źle, tylko dla mnie nie satysfakcjonująco 🙂. Generalnie mięśnie dobre, ale zad i szyja w tym momencie już w sam raz, ale żebra czuć wciąż. Jasne, ze owies jako taki nie utuczy, nie dostaje go też w jakiejś kosmicznej dawce, tyle, ile dostaje jest mu potrzebne, bo jest w treningu plus wiadomo - zima, trzeba się ogrzać (stajnia ciepła, więc mało obrósł, ale na padok na kilka h dziennie wychodzi, bez derki). Siana dostaje sporo, nie mam na to do końca wpływu, a też stoją we dwa w boksie, więc trudno ile który go zjada tak naprawdę. Dodatkowe pasze na dłuższą metę trochę drogo by wychodziły, gdyby stale podawać... Robiłam też raz-dwa razy w tyg. mesz (siemię+owies+otręby) ale efektu za bardzo nie było... Może faktycznie same otręby (w sensie nie w meszu), ale codziennie, lub te wysłodki, bo to mozna w przystępnej cenie zdaje się dostać. A o jęczmieniu dla kucowatych co myślicie?

Sankaritarina - trudno zdefiniować, bliżej nieokreślona mieszanka (matka pół kn/młp, ojciec koń mały) gr D.
A.   master of sarcasm :]
13 lutego 2012 19:49
Do podtuczenia nadaje sie sianokiszonka, kukurydza, wyslodki buraczane i tran 😉
no to ja dodam siwą małą pierdółkę <3
Time siwe przepiękne  💘
dziunka, Może wrzucisz jakieś zdjęcie bez derki....? Bo ten koń z opisu mi wygląda na takiego, który nie potrzebuje tuczenia tylko wygląda bardzo dobrze.
A.   master of sarcasm :]
14 lutego 2012 18:44
moje male kurduplowate na blogu, niespelna rok toto ma, kobylka new forest pony  💘
na obozie jeździłam na bułanym paniczu Martelu vel. Marcelku  😂 🏇
cudowny koń, dużo mnie nauczył, chociaż sam jest młody, świetne konisko  💘
Kayra   Kucusiowy wariat :P
14 lutego 2012 19:01
Time, 3 zdjęcie boooskie 🙂 I kucuś taki czysty.
A mój młody poczuł nadchodzącą wiosnę bo próbuje kryć klacz koleżanki. Dobrze, że jest wyższa o całe 40 cm... Kucyk oszalał 🙂A., megaśna jest młoda. co macie za dereczke?
Kurcze, wrzuciłam linki i się nie dodały... 🙁 nie mam niestety nic aktualnego, więc macie takie z listopada: i października: Postaram sie o jakies nowe w tym tyg. 🙂 W ogole on jest nerwus i jak jest jakas sytuacja stresowa typu zawody, to potrafi schudnąć, oczywiście nie drastycznie, ale dla mnie zauważalnie.
A.   master of sarcasm :]
14 lutego 2012 20:07
A., megaśna jest młoda. co macie za dereczke?



Dziekowac! Derka turnoutowa firmy tutejszej derby house
dziunka, No na tych zdjeciach on wygląda normalnie. Nie ma co zatuczać koni, bo to dla nich bardziej niezdrowe niż bycie w wersji "fit". Jakbyś miała jakieś aktualne zdjęcie bez siodła i z boku, to można byłoby coś powiedzieć...
Kayra - to tylko pozory, pierwsze zdjęcie jest z tego samego dnia, więc widać jaki bielutki 😀
hej prosze o pomoc potrzebuje wymiarów takich jak obwod klatki piersiowej i obwod nadpecia ras: niemiecki kuc wierzchowy, kuc walijski, fiord, kuc szetlandzki, kuc islandzki, konik polski, kuc felinski, konik polski, kuc mur insulan, hucul, kuc connemara, falabella bardzo prosze jezli oczywiscie ktos ma dostep do wzorcowych danych aby byly to rzeczywiste wymiary z gory dziekuje za pomoc prosilabym o pisanie tych info jako PW bedzie mi latwiej gdyz zadko wchodze na to forum pozdrawiam wszystkich
ja mogę Ci zmierzyć kuca walijskiego, ale po co Ci? 🙂
Ronin.   Każdy orze jak może.
26 lutego 2012 13:03
Ja miałam kiedyś okazję jezdzić na świetnym kucyku.  🙂
Oto Pipi
zuza   mój nałóg
29 lutego 2012 09:34
Moje kucory błotno-wiosennie

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się