kącik skoków

nicka`   nie masz żadnej szansy ale ją wykorzystaj
28 lutego 2012 12:25
Hej,
|Potrzebuje pomocy, przy praktycznie każdym skoku ZA SZYBKO siadam w siodło, jeszcze nad przeszkodą. Jak wyeliminować u siebie siadanie na dupie ( że tak powiem) ?

przykład
nicka`, zmodyfikuj dosiad. Zamiast trzymać się kolanami i opierać na tylnej części uda - oprzyj porządnie wewnętrzną część ud na siodle - poprawi ci się czucie konia. Z ćwiczeń pomoże szereg kawaletek/mini-stacjonatek na wskok-wyskok.
nicka`, miałam (i pewnie po przerwie znów mam) identyczny problem. Mi trener robił takie ćwiczenie, że jechałam cały parkur albo jakąś kombinację w półsiadzie, miałam ani na dojeździe ani po lądowaniu nie usiąść w siodło, w skoku tylko lekko pójść z ramionami do przodu, ale na lądowaniu nie wracać w siodło całkowicie. Wbrew pozorom sporo tu mają do gadania mięśnie, mi na przykład ciężko było tak długo wytrzymać nie siadając. Po jakimś miesiącu-dwóch treningów regularnych problem mi znikł. Licz sobie w skoku do dwóch albo trzech i dopiero siadaj, ja się nie przyznałam trenerowi, ale tak robiłam i działało 😀 No i pracuj nad oparciem nogi w strzemieniu, to też bardzo pomaga w tym, żeby nie klapnąć.

Tu trochę widać na ostatniej przeszkódce o co chodzi - że mam wracać, ale nie klapać bezwładnie.

nicka` Jakie masz siodło? Według mnie masz za długie strzemiona..

Ja natomiast mam problem z wracaniem pupą w siodło po skoku  🤔
HPP Kraków się zbliża. Wybiera się ktoś?
Mój pierwszy wyjazd w tym sezonie. Świetnie, że już marzec  😵
ja się prawdopodobnie wybiorę w roli widza, fotografa i jeśli będzie potrzeba - luzaka 😜
nicka` przyklej szpilki  ;p odechce Ci się siadania  ;p
izunia szukaj w takim razie pięknego, grubego gniadoszka z różową chrapą. Bardzo fotogeniczny  😁

Mam nadzieję, że to nie podpadnie jako ogłoszenie.
Jakbyście słyszeli, że ktoś szuka konia do początkowych startów albo amatorskich WKKW (do klas L,P)  za niewielkie pieniądze (każda kwota do negocjacji) a chce konia do kochania, oraz nie obawia się wieku 15 lat to dajcie znać.
Wybaczcie, że tutaj to piszę ale musimy pilnie znaleźć dom dla konia. Po prostu dom i normalnego właściciela.
a są gdzieś działające propozycje na ten HPP w Krakowie?
na Świecie Koni nie otwierają się, a na stronie Szarych tylko rozpiska godzinowa.
Na facebooku Szarych  😉
dziekuje  :kwiatek:
i powodzenia z Q.  🏇
Jak sobie radzicie jak trzeba samemu postawić i samemu podnosić?  🙁
Schodzimy z konia, podwyższamy, wsiadamy i skaczemy 😉 Ostatnio widziałam jak ktoś z konia podwyższał przeszkody stopą , ale to już była wyższa szkoła jazdy  😁 albo wołamy kogoś ze stajni do pomocy
Mnie czeka to samo, nie mam wyjścia, ale jakoś nie widzi mi się taki cały sezon  😵
Dramka, uups, a co z twoim trenerem :/? Bo właśnie chciałam poradzić, że bierzemy chłopa do stajni, ale w twoim przypadku to raczej słaba rada.
Trener? Zajęty kuciem  😂
salto, w takim razie jak tylko Cię zobaczę to przyjdę się przywitać i oglądnąć twojego rumaka 🙂
nicka`   nie masz żadnej szansy ale ją wykorzystaj
07 marca 2012 14:21
Dzięki dziewczyny za porady 😉 🙂 te ze szpilkami też  🏇

Co do długości strzemion to mam tendencje stawania na palcach i wtedy kolano ucieka po za siodło, więc i tak źle i tak niedobrze... Wole mieć dłuższe, po prostu nogi są na miejscu  🤬
O matko, nie wiem jak ja wystartuję bo albo mam potwornie mocne zatrucie żołądkowe albo złapałam grypę żołądkową.
Nic tylko od wczoraj leżę i umieram  😵
powiedz, ze treme masz, a nie tam grypa 😂
Żeby to była trema, to bym się nie martwiła, że z konia spadnę!  😂
Salto, jak tam grypa??
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
10 marca 2012 11:09
Jak tam skoczki u Was? Wiosna się zaczyna w końcu, już za momencik można będzie bez problemów pojeździć i poskakać na dworze 😅
Zaczynamy powoli odrywać się od ziemi  😀
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
10 marca 2012 11:29
no my konkretnie oderwaliśmy się już ze 2 razy, dziś kolejne skoki,ale nadal na hali 😉 za 2 tygodnie pierwsze zawody,lajtowo na rozruch P i N 😉
Ja za jakieś 2 dni chcę wyjechać na plac, poskakać 😀
Ale to będzie dzicz 😀 😀 😀 Zwłaszcza z młodymi :P
No i będą oczywiście normalne zdjęcia :P
Patrzyłam w dokumenty i startuje już na swojej 9 lat  😲
A my zaliczylismy dzis pierwsze skoki na dworze - male i malo ale konie mialy prawie 3 tygodnie przerwy od skokow - z jednym wyjatkiem w tym czasie. Mloda szalala ale pod koniec miala jakotakie panowanie nad nia  😂 Rudy byl dobry - ciekawe czy uda mi sie na nim jeszcze w hali wystartowac - do konca ligi zimowej zostaly 2 imprezy jeszcze :/:/

Ktos powiedzial, ze staram sie miec za duzo kontroli na parkurze - szef gdzie pokazywal film z zawodow 😵 i podobno mloda sie rozskacze jak bedzie stalo powyzej 120 cm. Ale o tym drugim to ja juz od dawna wiem - ponizej tej wysokosci to ona olewa wszystko cieplym moczem. No to bede musiala ja chyba puscic wolno w parkurze - zero kontroli bo po co  👀  Za duzo przebywalam chyba w Niemczech i sie od szwabikow nauczylam 😀

Agaleon jak tam nowa stajnia ??
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
11 marca 2012 09:07
a ja zaczynam się swojego konia bać  😵 bać,bo jest za dobry,węszę jakiś spisek  👀 wczoraj najpierw fruwał podobno pół metra wyżej niż musiał, a jak doszliśmy do oksera 130,to skakał tak,jak zawsze bym chciała,żeby to robił  😍
było energicznie,w rytmie, a mimo to,miałam luz pod pedałem gazu i dwa razy skorzystałam z niego 😜 super było  🏇


smerfi -ja nadal czekam na nowe zdjęcia i filmy  😎

Dramka - takie życie, konie i dzieci "rosną",tylko my coraz młodsze  😉
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
11 marca 2012 09:13
Niech no ja tylko wrócę z zawodów to odpalam tryb skoki 🏇 Mam już nawet koncepcję trenerską, z możliwymi zamiennikami więc może i z nadzorem skokowym nie będzie źle.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się