Daw-Mag

nie sa takie długie🙂 ale wiem ze wiele osób na poczatku narzeka na siniaki na udach;D
Czy Daw-Mag robi tylko takie proste naczółki? Czy jest szansa u nich na jakiś cienki opadający? Pleciony? Srebrna kosteczka? Ktoś ma foteczki? 🙂
[quote author=horse_art link=topic=45975.msg1316317#msg1316317 date=1330102443]
a tylko właśnie...GP jest na płaskie grzbiety czy takie "bananowe" ma ławki?

[/quote]

ja mojego GP kupowalam na raczej wyklebionego konia, po przesiadce na mniej wyklebionego musze pod siodlo wkladac futerko dla wyregulowania
[quote author=horse_art link=topic=45975.msg1316317#msg1316317 date=1330102443]
a tylko właśnie...GP jest na płaskie grzbiety czy takie "bananowe" ma ławki?



ja mojego GP kupowalam na raczej wyklebionego konia, po przesiadce na mniej wyklebionego musze pod siodlo wkladac futerko dla wyregulowania
[/quote]
dzięki 🙂
eh..czyli jednak na wykłebione, na prostym będzie latać?🙁 no nic...zobaczymy na przymiarce...moze nie będzie źle...
horse_art  latać nie latało na moim drugim koniu, nie aż tak, no ale tył odstawał przez co siodło albo klapało o grzbiet minimalnie albo leciało na przód, jednak też było to przesunięcie takie ledwo,ledwo. ogólnie GP wydaje się być w miarę uniwersalnym siodłem. a futerko może też dużo zdziałać 🙂
horse_art - Ja mam GP 17,5 L   i dwa proste, praktycznie bezkłębowce  😁 i leży super ,nic nie odstaje .
Generalnie bardzo fajne siodełko. Przerobiłam już różne firmy ,i te z górnej półki  też i jakoś te,   mi  i konikom pasuje najbardziej😀.
Wszystko kwestia  dopasowania. Najlepiej pożyczyć ,przymierzyć , albo zamówić testówke, bo to co leksi opisuje, to ewidentnie objawy za ciasnego, za wąskiego łęku.

Lepszych zdjęć na razie nie mam  🙁.
Generalnie SZCZERZE POLECAM !!!
dzieki raz po raz kolejny!
właśnie mój ma takie plecki - szerokie i płaskie, kłąb gdy jest w "kondycji" też podobny (teraz zimą gry roztrenowany czy jak schudnie po prostu trochę mniej okrągły, ale też nie zbyt wydatny, podstawa dość szeroka... ogólnie choć drobny właśnie jest taki okrągły 😉 wiec jeszcze chętnie skorzystam w tych krzywików  :kwiatek: o których dziewczyny pisały, żeby spr czy na pewno i czy duża różnica jest ...
bardzo mnie pocieszyłaś 😀
można wiedzieć jaki masz rozstał lęku na tego konia? wg DM - L widzę, a innych firm?( bo rozumiem, że i inne "przerabiałaś"😉 - tak żeby porównanie bylo 😉
dzięki :kwiatek:

edit-poprawki 😉
Akurat te dwa młodziaki, chodzą pod siodłem sporadycznie od lata więc L było brane  tak żeby jeszcze można było  poszerzyć do  XL. Miałam jeszcze  na nich Huberta L ale on ma duże poduchy i jakoś tak głupawo leżał (ale to może moje wrażenie, bo wolę bliżej konia). Prestige Versailles  łęk 34,też z lateksowymi ,bananowymi  poduchami. Na kobyle leżał super, na ogierze (ma szerszy grzbiet) miałam wrażenie że ma zbyt wąski kanał między panelami. Bates Elevation- kobyła czerwony łęk, łogr biały. HB Wrotki- 32 ciasnawe. UBO Princesse 31- ale starsze już było,więc może ubite. W każdym razie jak mi koniska z ostatniego łęku w Batesie wyrosną ,to następne siodło biorę DM GP :-). W kolorze london mi się marzy:-). Najlepiej jednak jakbyś przymierzyła, bo nawet jak ten sam rozmiar łęku a inny model czy firma, to inny kształt, długość,inne wypełnienie paneli ,i już siodło niekoniecznie pasuje na danego konia. Co do jakości skóry i wykonania (przerobiłam i widziałam w życiu kilka Hubertów) niezniszczalne. a skóra nawet ,,świnka"super!!! Moim zdaniem jeśli nie uszkodzi się mechanicznie, to siodła na 100 lat.  Servis na miejscu, w kraju . Szybki i niedrogi.
Proszę o pomoc. Chciałbym sie dowiedziec ile cm maja rozmiary lęków w symbolach S, M, L i XL? Zalezy mi najbardziej na symbolu M.
Czy moze posiadaja gdzieś to wybite na numerze seryjnym siodła?
Na stronie daw-maga masz rozpiskę co do cm.
A mogłabyś mi podać linka bo ja nie znalazłam rozpisy co do cm?
mils   ig: milen.ju
29 lutego 2012 21:10
katakumby18 w opisie siodła jest... W nawiasach po każdym symbolu.
dziękuję🙂
Przeglądam ten wątek i przeglądam i zauważyłam że piszecie dużo dobrych opinii o siodle:
http://www.daw-mag.pl/products/saddles/siodla-skokowe/siodlo-grand-prix-skokowe.html
Daw mag Grand Prix.
Mam jednak jeszcze pytanie, odnośnie owego siodła.
Czy nadawałoby się również jako siodło wszechstronne?
Chodzi o to że rozglądam sie za siodłem w którym bedzie dobrze czuło sie konia i dobrze skakało, ale żeby dało się też dobrze jeździć mojej mamie która z reguły nie skacze i dotychczas jeździła w siodle ujeżdżeniowym?  😉
Moim zdaniem Tak. To siodło by było idealne 😉
Mnie się wydaje, że nie do końca. To nie jest płaski naleśnik skokowy, ale ktoś, kto jeździ i dobrze czuje się w siodle ujeżdżeniowym, może stwierdzić, że w dm gp jest mu za płasko. Nuna, a nie chciałaś jakiegoś wszechstronego siodła o profilu skokowym? Daw mag chyba takiego Oskara robi. Musiałybyście sprawdzić.
Grand Prix nie jest typową skokówką.. Ale po ujeżdżeniówce może jej się dobrze nie jeździć..
Mam takie nietypowe pytanie  😡 Czy możliwe, żeby w Daw-Magu nie było tej metalowej plakietki (może gdzieś zaginęła, odpadła?)? Chcę sprzedać mojego starego Daw-maga, leży już kupę lat, bo jest za wąski - wiem, że już nie kupię innych koni, a te, które mam mają wintecki. Nie chciałabym kogoś przy sprzedaży wprowadzić w błąd. Na podtybinkach jest wytłoczone logo Daw-maga, ale bez modelu siodła - kupowałam je "wieki" temu i nie pamiętam co to za model  🤔
Pomożecie?  :kwiatek:
dzieki ogromnej uprzejmości palemka - za co strasznie dziękuje, dostałam krzywiki daw-maga. to takie łuki z kartonu hehe 😉
niestety nie ma do nich instrukcji gdzie i jak mierzyć. palemka pisała, że na youtubie można znaleźć, ale ja nie mam możliwości ogladania filmików 🙁
czy ktoś mógły  mi tak łopatologicznie narysować np. na zdjęciu i opisać jak tego użyć? w którym miejscu mierzyć? i jak? docisnąć, luźno... itd
dzękuje !
zielona_stajnia m- Mi to na jakąś starszą wersje Huberta wygląda.
Sankaritarina dzięki za opinię jednak chyba to będzie najlepsze siodło.
Zobaczymy. Dużo osób je ma wiec i tak przed zakupem będę przymierzać na konia
czyjeś siodło żeby zobaczyć jaki rozstaw łęku itp.
I jeżeli ktoś mialby dobre to będzie możliwość abym je wypróbowała.
Bo to głównie o mamę chodzi gdyż chce zmienić te siodło co ma aktualnie- jest to stubben (ujeżdżeniówka)
i chciala jakieś bardziej wszechstronne bo w tym jej nie wygodnie.
Jednak ja potrzebuje typowo skokowego siodła no i musimy coś znaleźć hehe 😉
Jedyne w czym sie zgadzamy to w tym iż potrzebujemy siodła w którym dobrze ,,czuć konia"
figaro2046 - dzięki za pomoc 🙂
A a jutro moje nowe GP odbieram 😅 😅 😅 😅
Po cholera wie ilu tygodniach oczekiwania...
zima, dasz się karnąć ? 😂
Of kors 🙂
Patrz, podziwiaj i zazdrość  😂
zima, ulala no piękne, piękne- w wolnej chwili podjadę pomacać wpierw 🤣
Rudy będzie ładnie w nim wyglądał a Władzia nie obluka go, a właśnie się grzeje 😁
furmanka   zawsze pod górkę...
10 marca 2012 17:57
horse_art, :

mierzyć musisz w miejscu gdzie kończy się "linia włosów" grzywy  lub obrysowujesz kredą łopatkę i 2-3 palce od tej linii przykładasz krzywik na kłębie. (pierwszy rysunek).
ALE to dopiero "A" - musisz brać jeszcze pod uwagę wiele innych czynników jak na rysunku drugim.
Powodzenia i cierpliwości  :kwiatek:
Krzywik daje Ci tylko orientacyjną szerokość przedniego łęku.
figaro2046, miodzio  😍
zielona_stajnia, ja też myślę, że to Hubert - "trochę wyklepany"  😉
Jak tak patrzę na to GP to sie zastanawiam czy ono aby na pewno jest takie wygodne.
Bo czytam tyle opini że super, ale co patrze na nie to w głowie mi sie nie uklada hehe
Może znacie jakieś duże plusy/minusy siodła?
Takie konkretne.
GP jest najcudowniejszym siodłem na świecie.  😜
I te jego poduszki kolanowe!  😍
Nuna jak posadzisz tyłek w jakimś lepszym siodle, to niestety DM przestaje się robić wygodne. To fajne siodła, dobrej jakości, ale zdecydowanie niższej półki. Wolałabym polować na jakąś używkę lepszych firm lub zamówić od Bogdana.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się