Olsztyńscy voltowicze

Angeel tak tak nadal w kortowie ; )

Aida czeka mnie teraz matura, wiec czasu nie znajdę, a po maturze planuje wyjechać na całe wakacje razem z koniem ; )
Magdanik gdzie planujesz z koniem pojechać ?
falabana - tu możesz się dopytać szczegółowo dopytać

Dr Krzysztof Marycz
Dział nauki,
Konsultacje i doradztwo naukowe,
Dietetyka kliniczna
Tel. 698 68 49 62
Angeel tak tak nadal w kortowie ; )



A jaki kowal przyjezdza do pensjonatowych koni ? Czy Pan Zygmunt robi ?


edit

Nie macie moze kogos znajomego, kto za nieduza kase przewiozlby konia z redykajn na Kortowo ? To jakies 10km wiec srednio usmiecha mi sie placic stowe 😉 Jakies pomysly ?  😀
Przyprowadzić go "na piechotę"  😉
Angeel, Pan Zygmunt robi koniom pensjonatowym kopyta, tylko Natalka Aschmutat bierze kogoś innego.
[quote author=fajna_jula link=topic=216.msg1321598#msg1321598 date=1330502891]
Przyprowadzić go "na piechotę"  😉
[/quote]

Myslalam o tym, ale terenem nie znam trasy i troche ryzykownie byloby jechac samemu, a przy glownych ulicach troche sie boje 😉

Ola - dzieki  :kwiatek:
Do kortowa można jechać z Likus wierzchem przez las koło jeziora Krzywe i przy plaży miejskiej, nie jest wtedy tak daleko i unikasz ulic, przynajmniej częściowo. Ale potem już od tego widauktu na dajtkach już przy ulicy, albo jakoś wzdłuż torów bo tam chyba tez jest jakaś ścieżka.
A ponawiając temat naturalu, jest propozycja kursu przygotowującego młode konie do pracy pod siodłem. Koszt podobny, również 3 dni szkolenia, przwozicie młode niezajeżdżone konie i pracujemy z nimi do momentu wsiadania i podstawowych pomocy. Warunek- kurs gdyby miał odbyć się wiosną musiałby być w środku tygodnia (pn-śr). Jak nie to weekend dopiero na koniec czerwca gdyż ekipa JNBT nie ma już terminów....
Angeel, Przeprowadzasz się do Korto? 🙂
Ola - tak, do konca czerwca bedziemy stac w Kortowie 😉
Witajcie, czy znajdzie się ktoś zainteresowany KURSEM MASAŻU SPORTOWEGO KONI? Prowadzi pani Maria Soroko.
termin 31 marca- 1 kwietnia
miejsce - Ośrodek Jeździecki Ekwador, Dąbrówka Mała
O! Na taki kurs - w zależności od ceny, to ja się piszę.
Angeel, trasa do kortowa od Was jest naprawdę bezpieczna, oczywiście w zależności od stopnia przyzwyczajenia do ruchu ulicznego Twojego konia, ale jeśli wpadłaś na podobny pomysł, sądzę, że spokojnie dacie sobie radę. Jeśli nawet nie wybierzecie typowo leśnej drogi, zawsze możesz poprowadzić rumaka kilka kilometrów w ręce, wcześniej zapoznawszy się z całą drogą i pewnymi jej niekoniecznie dogodnymi momentami. Powodzenia, dacie sobie radę.

Ewidorek jak mówiłam, już dziś mam 3-4 chętnych słuchaczy jeśli chodzi o kurs młodych koni NIEZALEŻNIE od czasu trwania kursu, pytałam, także i w tygodniu nie byłoby problemu. Problem jednak w tym, że żadne z nas nie wzięłoby udziału w kursie wraz z koniem- jeśli więc, uzbieramy odpowiednią ilość młodych koni (co chyba graniczy z cudem) byłoby wręcz idealnie, ale patrząc prawdzie w oczy, może być dość ciężko. By zebrałaby się odpowiednia ilość koni, taki kurs trzeba byłoby u nas bardzo nagłośnić, może wtedy ktoś skusiłby się? L1, cóż, ewidorek ze smutkiem stwierdzam, że chyba nie ma innego wyjścia.

Achaja_Olsztyn podobnie jak Falabana mam niedelikatne pytanie, po pierwsze o godzinny czas trwania, po drugie o koszta uczestnictwa.
cena nie przekroczy 400 zł, czas trwania - sobota - 8 30 - 17 00, niedziela - 9 00-16 00

Planuje zorganizować również egzamin na odznaki, jeśli ktoś by reflektował chętnie podyskutuję o terminie 🙂
mamy 10 miejsc


Aida dzięki za starania. Zrobiłam większy rekonesans w kursach naturalu, gdyż ekipa JNBT nie ma wolnych terminów i jest dość droga. Mam propozycję kursu pt "natural dla klasyki" i z tego co już się orientowałam ma większe zainteresowanie niż typwy natural, gdyż wprowadza podstawy pracy z koniem zarówno dla tych, którzy chcą w przyszłości jeździć w kantarkach sznurkowych, linkach na szyi lub bez nic jak i tych którzy chcą jeździć w klasycznym rzędzie lub west. Myslę, ze taki kąt pracy jest bardziej neutralny i bardziej przydatny. I co ważne koszt jest prawie polowę mniejszy z koniem (400) i dla słuchacza (200)  🏇
Mam pytanie z innej beczki. Potrzebuje ogierka dla  swojego szetlanda ( ok. 1 m w kłębie ) Znacie kogoś kto ma takiego małego ogiera ?  😁 i najlepiej , żeby nie było to na drugim końcu naszego woj.
mój sąsiad ale bez....licencji (30 km od olsztyna)
U nas w rodzinie też jest jeden Szetl.- Orzeszek, około metra i niestety bez licencji... 14 km od OL
Ircia   Olsztyn Różnowo
02 marca 2012 15:42
Iszka90 też wiem gdzie jest kuc ogierek, ale nie wiem czy ma licencję, dowiem się i dam znać  😉
Szkoda że nie może być hucuł, ale on ma 137 w kłębie  🙄
Kurcze, gdyby nie to, ze musze byc w pracy i gdybym miala zbedne 4 stowki to bym sie tez wybrala na ten kurs...

Melduje, ze sie przeprowadzilismy ;p
Jak puscilam dzisiaj Mariana na padok to spojrzal na mnie z olbrzymim wyrzutem pt. "Matka, ale jak too...? Tuuu...? SAM ?!" Az mi sie go zal zrobilo :P Dziczal w kolko i rzal jak glupi




A gdyby ktos chcial prac derki, to w Unipralu (ul. Nad Jarem 4) kosztowalo mnie to 25,80 zl 🙂
Iszka90 w Kierzbuniu mają szetlanda Billego, 118cm w kłębie.
Angeel a czemu się przeniosłaś do Korto?
Dziękuję wszystkim  za szybką odp. 😉 mam nadzieję, że coś wybiorę.
Angeel a czemu się przeniosłaś do Korto?


Tylko tymczasowo, do konca roku akademickiego, potem wracamy do Marengo 🙂 Ze wzgledu na hale i mozliwosc treningow 😉


Iszka - kiedy Dągowiada w tym roku ? 😀
Angeel Dągowiada 26 maj 😉
To my chyba się na te Dągi zapuścimy po sąsiedzku 🙂 jeśli można oczywiście.
Są jakieś szczegóły?
Ircia   Olsztyn Różnowo
03 marca 2012 18:54
katasza  u Iszki90  dągowiada to jest mega zaj.....  plus potem mega impreza, bardzo polecam  🏇 
katasza oczywiście zapraszamy 😉 Propozycje podam jakoś na początku maja 😉
Czuję się w pełni przekonana. 😀 Doszły mnie też słuchy, że nie tylko ja będę tuptać z Kieźlin... 😉

A tak na marginesie- któraś z Was trenuje może jeszcze z Tomkiem S.? Byłabym wdzięczna za kontakt, jeśli tak.  :kwiatek:
Mam fajnego trenera od skoków, ale żyje w rozjazdach i rzadko ma czas... :/
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się