Interpretacja zdjęć- koń+jeździec :)

horselover, Ty się po prostu spieniłaś, bo nikt Cię po główce nie pogłaskał i nie było "oooch jak pięknie"  🙄


btw jeśli chodzi o zachowanie horselover to Gillian święte słowa.
Jak te motylki się mocuje ? Bo jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić  🤔wirek:


A wracając do tematu, to już będę szlifować te nadgarstki, bo zawsze jeździłam na poziomo połozonych.
Postaram sie o jakieś lepsze zdjęcia ;P
Demonowa można wiedzieć po czym to wnioskujecie?  😂  😁
Zapewne po twojej reakcji. Ale to częste w tym wątku, tak samo jak w interpretacji zdjęć jeździec+koń 😉
horselover wnioskujemy tak po twoich fochach i oburzeniach i zdziwieniu że jak może nie być ooohów i aaahów. Plus jeszcze marne tłumaczenia że koń był po kontuzji dlatego złamany.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
01 kwietnia 2012 16:07
Demonowa można wiedzieć po czym to wnioskujecie?  😂  😁


po prostu źle dobrałaś zdjęcia - patrz wcześniej cytowane przeze mnie ogóle zasady doboru zdjęć do porównań.
Demonowa no akurat do fochów i oburzeń to było dalekie,ale skoro interpretujesz to tak,to już twoja sprawa😉 Marne tłumaczenie powiadasz? Nie uważam,aby było ono przekłamane w jakikolwiek sposób. Zastanów się 3 razy za nim coś napiszesz,ok? I przeczytaj wcześniejsze posty,może coś Ci to ułatwi, bo ja nie mam zamiaru pisać to każdej osobie po kolei.

ElaPe specjalnie dodałam takie zdjęcia,na których widziałam,że nie pracuje tak jak powinien i dlatego czekałam na ów krytykę ze strony komentujących. A to,że inni odebrali to inaczej,że koń jest złamany w szyi i inne pierdoły doczepiających się to już indywidualny problem,z którym muszą sobie poradzić😉
Mam inne fotki(lepsze) na których nie ma konia złamanego w szyi, przeganaszowanego i wychodzącego za pion,ale dodając te właśnie nie liczyłam na ochy i achy,gdyż akurat te zdjęcia do tego nie doprowadzą tylko jakiekolwiek potrzebne rady,a nie bezsensowne pierniczenie o którym już mam pojęcie i zdążyłam się przekonać.
Horselover a co w kontekście tego wątku ma na celu dodawanie zdjęć, na których, jak napisałaś, koń nie pracuje tak jak powinien? Co chciałaś pokazać lub czego chciałaś się dowiedzieć wrzucając tu zdjęcia? Pytam zupełnie serio, bo może nie rozumiemy Twoich intencji.

p.s. Nie "ów krytykę" tylko "ową krytykę". Owo słowo się odmienia...
kujka   new better life mode: on
01 kwietnia 2012 16:47
no wlasnie, moze pokaz jak naprawd pracuje kon (skoro masz zdjecia ukazujace prawidlowa prace,a te tutaj to jake nieudane wyjatki).

ale tak szczerze mowiac to zgadzam sie z Gillian i uuwazam z sciemniasz 😉 gdyby zdjecia, ktore wstawias nie podobalyby Ci sie, to nie chwalilabys sie nimi w innych watkach.

na razie to wyglada tak, ze przez rok zrobilas sobiesuperszport zganashowanego konika, niestety na tym forum nikomu tym nie zaimponujesz. ewidentnie kierunek pracy jest zly i nie zmieni tego nawet najbardziej wzruszajaca historia o koniu-zabojcy.
Libella błąd był celowy.
W sumie fotki te umieściłam w dwóch powodach- aby pokazać jego zmianę budowy,która nastąpiła w przeciągu roku i nie zbyt perfekcyjną pracę ganaszowania,którego uzyskaliśmy na przełomie 4 miesięcy.
Przez moje sformułowanie z pracowaniem,miałam na myśli,głównie pracę ganaszu. Dodałam te pojedyncze zdjęcia(wygrzebałam te gdzie wpada mi do środka i często właśnie nie mogę z nim złapać dobrego kontaktu na wodzy) Czuje,że nie idzie jak powinien. Nie żuję i praktycznie mnie olewa. Robi z tą głową co mu się podoba przez co nie jest to komfortowe i zależne ode mnie. Pragmatycznie trochę nie zrozumiałam tych bezrozumnych wypowiedzi o złamanej szyi,bo ten koń nie jest złamany na szyi, dodałam te kilka fotek,aby się dowiedzieć czegoś sensownego od Was i wysłuchać rad do mnie skierowanych,ale każda doczepka nie na temat stała się zbyteczna i irytująca,gdy każdy powtarzał posty innych a nie dał nic od siebie.
kujka   new better life mode: on
01 kwietnia 2012 16:56
praca ganaszu?!

alez pieprzysz dziewczyno...
Libella błąd był celowy.


Brakuje mi emotikony w wybuchem śmiechu - była taka nie?  😜

Zajmuj się dalej perfekcyjną pracą ganaszy Twojego konia, powodzenia  😉
kujka Po pierwsze nie sądzę,abym gdziekolwiek wspomniała o koniu zabójcy,więc sobie nie dodawaj ani nie ubarwiaj.
A po drugie nikt Cię nie prosił o komentarz więc nie pieprz niedorzecznie,a jak już masz cokolwiek mądrego do powiedzenia to użyj słownika,bo ciężko się doczytać co masz błyskotliwego do przekazania. Cięte riposty zostaw dla siebie,bo Ci coś nie wychodzi.
horselover teraz to ja już cie dziewczyno zupełnie nie rozumiem. Chcesz jak twierdzisz dowiedzieć się czegoś sensownego i dostać rady to idź do interpretacji a nie tutaj, a najlepiej zacznij jeździć z trenerem. Żadna zmiana budowy nie nastąpiła, koń dalej jak był jest źle umięśniony i źle jeżdżony (a i owszem także złamany w szyi ku twojemu oburzeniu). Skoro to młody nie zrobiony koń, do tego po torach to może zwyczajnie nie powinnaś sie za niego zabierać na takim a nie innym poziomie umiejętności który jak widać na załączonym obrazku prędzej go zepsuje jeszcze bardziej niż naprawi. Tyle ode mnie.

edit;
A po drugie nikt Cię nie prosił o komentarz więc nie pieprz niedorzecznie
hahaha uśmiałam sie 😁 kujka tylko wybrańcy mogą sie wypowiadać na tym forum a ty do nich nie należysz więc sie nie odzywaj 😁
kujka   new better life mode: on
01 kwietnia 2012 17:14
wstawiajac takie zdjecia na forum sama sie prosisz o taki komentarz. nastepnym razem zalacz liste uzytkowniko ktorzy moga sie wypowiadac o twoim ganashowym treningu.

pisze z telefonu z beznadziejna dotykowa klawiatura ale na szczescie udalo ci sie przeczytac! :kwtk:
Demonowa nikt ją nie prosił o ubarwianie na temat konia zabójcy,o którym kompletnie nie wyraziłam zdania xdd Ale faktycznie,tylko gratulować tak wybujałej wyobraźni!
Serdecznie Wam wszystkim dziękuję za nie do końca trafne uwagi,o których pojęcie już posiadam.:P No, ale najwidoczniej nie bardzo wiecie jak macie pomóc,dlatego dodajecie negatywne posty na mój,mojego konia i umiejętności temat.
horselover,  to moze zamiescisz te zdjęcia na których "praca nad ganaszem jest odpowiednia" i pracuje poprawnie?

PS: a co Ci się w jego ganaszu nie podoba? normalny, płaski, bez wysypki, grudek czy nierówności. bardzo ładny i twarzowy ganasz🙂
Isabelle nie wiem czy jest tego sens,skoro ludzie nie potrafią radzić sobie z problemami,które do mnie mają.
Skonsultuje się z trenerem,bo tutaj i tak żadnej wiedzy nie uzyskam od ludzi,którzy piszą w kółko to samo bez perspektyw.
horselover,  słuchaj, dostałaś opinie, czy nie tego chcialas? chcialas tylko pochwały, czy obiektywną prawdę?

zamiesc resztę zdjęć 🙂
horselover myślę, że nikt tutaj nie ma problemu, jak to ujęłaś, do Ciebie. Wnioskując z tonu Twoich wypowiedzi, to Ty masz problem 😉. I kompletnie nie rozumiem oburzenia, które tutaj prezentujesz. I skoro wiesz to wszystko, to po co piszesz w tym wątku? 😉
horselover, na temat zdjęć już się nie wypowiem, bo widzę beton, ale z tego się uśmiałam:

a jak już masz cokolwiek mądrego do powiedzenia to użyj słownika,bo ciężko się doczytać co masz błyskotliwego do przekazania.

Rozumiem, że piszesz sama o sobie?  🤣 😁 😂 Sprawdź, co znaczy pragmatyzm i przeczytaj, jak się odmienia ów. Oraz powinno być "nie prosił nikt jej", a nie ""😉 I uprzedzę pytanie - tak, na tym forum zwracamy uwagę na poprawną pisownię (jak i na takie pierdoły jak poprawne siodłanie i dobrany sprzęt) i staramy się nawzajem poprawiać  😀
Demonowa nikt ją nie prosił o ubarwianie na temat konia zabójcy,o którym kompletnie nie wyraziłam zdania xdd Ale faktycznie,tylko gratulować tak wybujałej wyobraźni!
Serdecznie Wam wszystkim dziękuję za nie do końca trafne uwagi,o których pojęcie już posiadam.:P No, ale najwidoczniej nie bardzo wiecie jak macie pomóc,dlatego negatywnie komentujecie.


Twoje zdjęcia zostały obiektywnie i jakże trafnie skomentowane, wszyscy jednogłośnie i zgodnie orzekli że psujesz konia, że jest on źle jeżdżony i tyle. Ty dalej swoje. Jeśli sie z tym nie możesz pogodzić (być może że cierpisz na sydrom miszczyni świata) to twój osobisty problem.
Ja powiem jedno. Usiądź, przeczytaj wszystkie komentarze apropo zdjęć ponownie i jeszcze raz porządnie się zastanów czy naprawdę uważasz to co robisz z tym koniem za mądre.
Jeśli chcesz żeby było to coś dobrego, to naprawde nie tędy droga dziewcze.
breakawayy no ja jednak sądzę inaczej,po tonie w postach innych użytkowniczek.No właśnie nie wiem wszystkiego,dlatego też zamieściłam tutaj te zdjęcia,ale widać,że było to nie do końca przemyślane z mojej strony jak widać  😉

kenna doskonale wiem,co kryję się pod pojęciem pragmatyzm. Przyjęłam krytykę,chociaż nie rozumiem do końca co niektórych wypowiedzi,ale mniejsza oto.

Demonowa faktycznie po zdjęciach możecie wiele wywnioskować,gratuluje! 😉
Radzę tobie również przeczytać i przeanalizować moje posty,gdyż najwyraźniej nie możesz czegoś zrozumieć,ale nie wnikam w to dalej.
horselover to ty nie możesz zrozumieć. Tego co się do ciebie mówi. Po zdjęciach możemy wywnioskować tyle że koń jest złamany i optycznie nie zaszła żadna zmiana w jego sylwetce, co świadczy o tym że praca z nim jest prowadzona w złym kierunku. Nie potrafisz przyjąć krytyki, tu leży cały problem. Tu nie ma nic do nie rozumienia.
horselover, przede wszystkim, żeby pracować nad muskulaturą konia i mieć trening, który ma doprowadzić do tego, aby koń stawał się coraz lepszym atletą trzeba jeździć. Dobrze jeździć i dobrze siedzieć. u Ciebie tego nie widać, widać za to wielkie zarozumialstwo i nieciekawy szum, jaki zrobiłaś swoimi postami. Pokory, trochę pokory..
Demonowa przyjęłam krytykę i uwagi skierowane do mnie,ale skąd stwierdzenie,że psuję konia i to we mnie jest problem, skoro zamieściłam parę nie do końca oddających naszą jazdę i pracę zdjęć? Chyba wolę słuchać trenera i jego opinii dotyczącej moich umiejętności jeździeckich,niż Ciebie,która może mniemanie posiadać tylko po kilku fotografiach. Ale faktycznie dziękuje wam za co niektóre porady.
Powiedz mi jeszcze tylko co miałaś na myśli pisząc:  że praca z nim jest prowadzona w złym kierunku ? Nie piszę tego złośliwie po prostu chcę się dowiedzieć 😉

horselover,  to na miłość boską pokaż wreszcie TAKIE ZDJĘCIA KTÓRE POKAZUJĄ PRACĘ DOBRZE, bo sie przechwalasz, że takie masz, a jakos ich nie widac.
horselover posłuschaj tego co napisała rewir.
Miałam na myśli to, że skoro w ciągu roku pracy koń nie rozwinął się wcale, a raczej rozwinął ale w złym kierunku to sama powinnaś zrozumieć że robisz coś nie tak i szukać tej że tak powiem 'właściwej drogi' w pracy z tym młodym koniem 🙂
horselover, nie udzielam się w końskich wątkach, bo mało wiem, ale pierwsza moja reakcja na Twoje ostatnie zdjęcia to były słowa "o kurde, jaki ten koń jest złamany w szyli!'
Skoro nawet ja, zwykły rekreacyjny jeździec, bez swojego konia, czasem też bez instruktora widzi że koń jest złamany to chyba coś w tym jest? Skoro chciałaś uwag to je otrzymałaś - koń jest złamany w szyi, co najlepiej widać na pierwszym z tych najbardziej aktualnych zdjęć. Na ostatnim chyba wygląda najlepiej. Po co w takim wątku dodawać zdjęcia nie do końca oddające jazde? Było odrazu w pierwszym poście napisać wyjaśnienie, a nie sie teraz tłumaczyć.
Czego jeszcze nie rozumiesz, nie rozumiesz co znaczy pojęcie 'złamana szyja'? nie, nie chodzi tu o dosłowne złamanie kręgów. Poszukałabym nawet jakiś zdjęć, ale patrząc na ton Twoich wypowiedzi zwyczajnie mi sie nie chce.
A ludzie do Ciebie piszą takim tonem, jakim Ty piszesz do nich.
duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
01 kwietnia 2012 18:50
horselover... zdejmij biednej koninie siodło z łopatek  🤔

poza tym siedzisz naprawdę źle, nie masz nikogo kto by ci pomógł z dołu?? trzymasz się wodzy, dusisz rękę, robisz haki z nadgarstków... leżysz na przodzie, masz problem z równowagą, stopy na boki, łokcie tak samo (nie mów ze na zdjęciu z boku tego nie widac  :hihi🙂

koń jest złamany, chodzi z łbem na dól bo już wie ze tam ta okropna, niespokojna, sztywna ręka daje mu trochę spokoju
juz lepszy był na pierwszych zdjęciach, przynajmniej mógł isc do przodu, trza było tak zostawić i jechać od zadu a nie dłubac na pysku
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się