* * * Kolejna tragedia - pożar w Stajni w Brzózkach * * *

Melduje że dziś 2 paczki dla stajni w Brzózkach wyjechały z Warszawy 😀 mam nadzieje ze paczki szybko dojda a ich zawartosc sie przyda


😅
dziekujemy !!!  😅

a od rana w domu "smród" - smarujemy siodła olejem. poszło już z 1,5 litra :P chyba tran - śmierdzi rybą. obrzydliwe... ale działa fajnie natłuszcza, uelastycznia 😉
dzieci mają zajęcie .... i zyskają szacunek dla sprzętu i koni 😉
Melduje że dziś 2 paczki dla stajni w Brzózkach wyjechały z Warszawy 😀 mam nadzieje ze paczki szybko dojda a ich zawartosc sie przyda

Aszhar dzięki wielkie za zorganizowanie przedsięwzięcia, przepraszam, że wczoraj tak w biegu. Chleb rozdany, wszystkim bardzo smakował.  😉
przyszły 3 paczki - dziękujemy i napewno się przydadzą te rzeczy!!!

- black
i 2 których nei moge doczytać (slabo widać) i nicków ei ma - prosze o podanie:
- ktoś z Lipska (tylko tyle widać)
- katarzyna z Cieszyna

jesteśmy po 1-szej jeździe i wyszło że:

- kucka powinna mieć jakieś małe siodelko dla dzieci bo malym nozki nei siegaja do poduszek  😁 wczesniej do oprowadzanej np mielismy taie mini westowe 😉 ale nic, taki normalne duże tez zadanie spełnia :P
- ogłowie chyba jednak powinno być pony bo cob jedno tylko udalo się dopasować ale dużawe ale kantary cob/full - szerokie lby maja kn 😉
- potrzebne jeszcze MAŁE kaski/toczki (takie do 54 cm) i całkiem małe (takie ma małe dzieciowe głowki) - duzych chyba starczy 😅

dostalismy m.in karton gwoździ (matko jakie to ciężkie!)😀 i śliczne czapraki diy 😀 kask i toczek - idelne bo własnie malutki, ogłowie, owijki, kantary, szczotki, czapsy, palcat ...
Julia1999   Gniady to nie maść, gniady to siła♥♥♥
02 kwietnia 2012 14:00
ja mam do sprzedania kucykowe siodełko. Takie na szetlanda lub małego kuca! Super nowiutkie z wyposarzeniem!!!
ja mam do sprzedania kucykowe siodełko. Takie na szetlanda lub małego kuca! Super nowiutkie z wyposarzeniem!!!

Chcesz sprzedać ofiarom pożaru? Miło.
Tania, spoko... bez nerwów 😉
napisala też do mnie pw - i ze da nam kantar jeśli mama sie zgodzi jak ją zapyta. wiec nie może sama decydować o takich rzeczach 😉

Julia - za jakiś czas jak będą pieniądze to się odezwę jak nie będziemy mieć, a nie będzie ważniejszych wydatków🙂
Uff... dobrze. Tylko pytałam .  :kwiatek:
Julia1999   Gniady to nie maść, gniady to siła♥♥♥
02 kwietnia 2012 14:24
spoko.Siodła niestety ni moge dać;( tylko sprzedac.🙂z wyposazeniem za 300 . Kantarek moge dac, ostrogi również jeślisą potrzebne🙂
Tania -  😉
wiesz, nie każdy moze sobie pozwolić na dary... pisałam, że moge kupić okazyjnie co pilnie trzeba - niespodziewałam sie tak ogromnego odzewu po prostu danych rzeczy (no szok!)
może jej rodzice się zgodzą np obniżyć cene zamiast dodawać te drobne rzeczy 😉

idziemy dopasowywać rzeczy na duże konie - życzcie powodzenia ! 😉))



a...cyz mógły ktoś włąsnie surfujący po szybkim necie odnaleźć konto tozu dla nas? gdzieś tu było podane czy na fejsie... nei moge znaleźć kurcze, a muszę gnać do koni...
a tam by fajnie było też wpłącać - kila osób pytało... mialam podac kolo obiadu , a nie moge znaleźć ;/ ale dupa ze mnie...nie zapisłam ;/
Osoby, ktore chca wesprzec finansowo spalone gospodarswo prosimy o widomosc na tablicy lub wiadomosc prywatna.
Mozna tez wlascicieli i zwierzeta wesprzec poprzez wplaty na konto Towarzystwa Opieki nad zwierzetami.
TOZ Koło w Policach:

26 1940 1076 3025 4299 0000 0000

KONIECZNIE Z DOPISKIEM:NA STAJNIĘ W BRZÓZKACH!
Przez ostatni tydzien nie miałam dostępu do netu i dopiero teraz przeczytałam ten wątek. Dlatego pytam z opóźnieniem.

horse_art, czy oprócz tego, co wymieniłaś parę postów wyżej, potrzebujecie jeszcze czegoś? Nie chce wysyłac rzeczy niepotrzebnych, bo pewnie magazynowanie tez jest jakimś problemem. 
Julia1999   Gniady to nie maść, gniady to siła♥♥♥
02 kwietnia 2012 16:22
horse_art kantar i tak ci dozuce do siodła, bo mi jest nie potrzebny, a siodło moge ci max zbic do 250 zł+przesyłka🙁 taniej niestety nie! Siodło kupiłam za 330 zł wiec tata powiedział ze wiecej nie🙁 Ja bym ci i za darmo dała!
dzieki julia za chęci 😉 troche się ogarniemy to się odezwe jak będzie taka możliwość.

jesteśmy po jeździe. strasznie zimno, wieje, konie sztywne, zmulone ... ale jest ok...przynajmniej korby nie miały ...eh...wymęczone tym padokiem
siodła jako tako nawet dopasowaliśmy  😅
ale docelowo i tak trzeba jakieś bardziej oczywiście...

i powoli wychodzi co potrzeba z takich "najważniejszych":

- derki polarowe i padokowe 135 i 145 cm
- małe kaski/toczki
- długie palcaty (tylko jak to kurcze wysłać?;/)
- ogłowia full (i małe cob - pony? na kucke), kantary - x -full czy b. duże full (te full co mam są kurcze  maławe - zazeli robić mniejsze czy im łby urosły? :P
- no i to siodełko na kuca ...

i dalej frędzelki na owady (to za chwile potrzebne oczywiście)
ochraniacze.... i inne sprzęty zbytku 😉

no i jakiś sprzęt dla ludzi 😉 nawet głupie rękawiczki....



aaa!!! właśnie mi dzieci mówią, że byliśmy w TV - ktoś widział? byłam na jeździe akurat ;/


jeśli przyjdą żecyz ne pasujące - bedziemy sprzedawać/wymieniać żeby kupić pasujące. a częśc też wyśle do met - to co napisze że jej potrzebne

edit: zbyszek mówi żebym pamiętała o wszelkim (też drobnym) sprzęcie remontowo-budowlanym 😉
a może ktoś ma nawet cynk na te rózne piły -stoliki , i inne, używane czy nowe(tu b. okazyjnie :P), tanio gdzieś w okolicy Szczecina? albo dalej - do wysłania... tylko żeby ktoś spr czy działają ...
Mehari   nic nie dzieje się bez przyczyny..
02 kwietnia 2012 18:25
Dzisiaj rano priorytetem wysłałam paczkę: dwa ogłowia (full i pony), toczek, jakieś drobiazgi, bandaże...
Mam nadzieję, że szybko dojdą i się przydadzą 🙂
oo.. to może pony już nei będzie potrzebne  😅
dziękuje!!!
ale jak mówiłam - wszsytko sie przyda - czy na zamianę czy sprzedaż, czy wysłanie dalej 😉


znikam dopilnować karmienie koni i potem robić wydmuszki z dziećmi ... a jutro pisanki i kartki... może w koncu zrobie kartki wielkanocne bo jeszcze nei wysłałam  😡
rumka   niezbadane są wyroki boskie
02 kwietnia 2012 20:06
Z Lipska czyli ode mnie i mam nadzieje że wszystko będzie dobre i przyda się  😉
Wobec tego ode mnie paczka pójdzie pod koniec tygodnia. Część rzeczy muszę zabrać ze stajni, a chwilowo jestem niemobilna i nie dojadę. W międzyczasie wyszperam to, co mam poutykane w różnych kątach w domu. 
dziekujemy rumka !!! 🏇

trusia - ekstra 😀 jak wykopiesz jakieś  dla ludzia rzeczy to też będzie super :P
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
02 kwietnia 2012 21:21
Ja niestety nie dałam rady dojechać do Aszhar i ode mnie pójdzie osobna paczka- toczek (dorosły-55 ale w super stanie, brakuje tylko kokardki) i gumiaki do jazdy z Deca, przy takiej pogodzie może się przydadzą (jak ktoś ma wąską/normalną łydkę, bo moja nie włazi 😁 ). Mogę jeszcze dorzucić trochę końskich cukierków, więcej nie mam już nic 😉
Mysza   "Śmierć jest kolejnym koniem, którego dosiadamy"
03 kwietnia 2012 13:56
Ja niestety w domu na zbyciu nie mam nic 🙁 Może uda mi się rodzinę naciągnąć na "parę groszy".
Do tego jestem bez samochodu, a znam kogoś, kto z chęcią oddałby niepotrzebny sprzęt 🙁
Jeśli tylko uda mi się dotrzeć do stajni i wynajdę jakieś niepotrzebne rzeczy to wyślę paczkę 🙂
Dokładnie nie wiem, co tam jest na zbyciu, ale jak łypnęłam okiem to jakieś ogłowia się znajdą, może jakiś czaprak, niepotrzebne popręgi, kantary etc.
Jeśli wciąż są potrzebne 🙂
1 kwietnia horse_art pisala o potrzebie boksow stajni:
:tu gdzie pach byla reszta stajni - zostały 2 boksy (te drewniane juz naprawione), które chyba własnie jakoś zrekonstruujemy- sciany , dach itd. narazie (reszte boksów dobudujemy chyba z boku)bo stawianie drewnianej okazało się jednak także b. wymagające finansowo (8 boksów rozkładalnych wyceniła firma na 250 tys!!!)

moze info ktore podam okaze sie pomocne -
http://allegro.pl/boksy-dla-koni-i2241214272.html    sprzedaja 5 boskow za 10 tys . wieem ze cena i tak kolosalna w obliczu pozaru ale moze jednak ..? pozdrawiam cieplutko .....
Na dzień dzisiejszy (03.04.2012) na koncie TOZ są wpłaty od:

Adriana N. z Rybnika-100zł
Elżbieta B. ze Szczecina-30zł
Danuta K. z Gdyni-15zł
Daria K. z Kielc-3,30zł
Halina O. z Zielonej Góry-150zł
Magdalena M. ze Szczecina-10zł
Rajmund N. z Boguszowa Gorce-11,11zł
Carmen Z. z Otwocka-100zł
Ewelina P. ze Szczecina-30zł
Hanna B. z Gliwic-50zł
Maciej i Anna S. z Olsztyna-29zł
Magdalena K. ze Starego Sączu-70zł
_______________________________

razem 598,41zł

Jeżeli ktoś będzie chciał,by ujawnić jego nazwisko-proszę wiadomość na pw z nazwiskiem,wtedy ujawnię 🙂
powolutku, ale ważne że do przodu 🙂
onie-legnica  - dzięki 😉 jutro zadzwonimy, koleżanka z bydgoszczy obiecała, że podejdzie zobacyzć..może faktycznie się to płaca? podobno samo drewno na konstrukcje dachu to będzie kilka tysięcy ;/ a dechy, płyty blachy itd.... az strach myslec. juz jakieś cegły rozbiórkowe, dachówki pozamawiane... zobaczmy...

tatankas - może lepiej nie pisac kwot ile kto wpłacił co? tu na nasze sa wieksze kwoty a nie piszemy bo nie wypada tak porównywać. każdy daje ile może  :kwiatek: z grosika do grosika i się zbiera 🙂

a wlasnie - wyciag z konta na jutro dopiero 🙁
Już pisałam na pw,ale napiszę dla wszystkich:Zasady,nie zasady-ja muszę się dokładnie rozliczyć się z tego co weszło na konto,a niestety nie będzie to wiadome,jak nie będą podane kwoty.Nie wpisałam dlatego nazwisk,by osoby nie były w pełni rozpoznawalne.
ok, rozumiem - w końcu "oficjalna" organizacja :kwiatek:
Już pisałam na pw,ale napiszę dla wszystkich:Zasady,nie zasady-ja muszę się dokładnie rozliczyć się z tego co weszło na konto,a niestety nie będzie to wiadome,jak nie będą podane kwoty.Nie wpisałam dlatego nazwisk,by osoby nie były w pełni rozpoznawalne.

Ja tego nie rozumiem (PW też nie otrzymałam)... musisz rozliczyć się na forum internetowym?? Po co  😲??
Że pełne rozliczenie formalne będzie konieczne - to wiem, ale moim zdaniem wypisywanie kwot na forum jest nie w porządku...  🙁
ja dostałam pw - bo napisałam żeby własnie usunąc kwoty. sadze ze ich podanie wystarczy na stronie toz, nie tutaj, ale jak trzeba to trzeba... imiona z kwotami są chyba i tak tylko rozpoznawalne dla tych osób ktore wpłaciły. my nie podajemy kwot - ale dajemy nicki po ktorych wiadomo kto to. bo niewazna kwota - ważny gest 🙂😉)
dlatego tez sadze ze akurat to forum to nie miejsce na kwoty konkretne... ale jak musza to muszą ...


pogoda jest koszmarna....leje srasznie. wlasnei latalam i zakrywalam rzeczy ha hali - bo pol dachu jest, jak mżyło to nie mokło na tej części, ale teraz jeszcze wiatr i pożądna ulewa 🙁 a musimy tam składować bo nie ma gdzie indziej 🙁

nie ma ktoś jeszcze może derek? 🙁
horse_art no na pewno jedna idzie ode mnie, tylko, że 125
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się