Nasza twórczość fotograficzna cz. II

Facella   Dawna re-volto wróć!
07 maja 2012 15:27
ja jak już kogoś namówię, co się rzadko zdarza, to zazwyczaj nie potrafię z taką osobą współpracować, bo ona ma swoją wyśnioną wizję i to, że ja od dawna planowałam co innego, się nie liczy. czasem też mi jest ciężko powiedzieć, że ktoś robi głupią minę... cechy człowieka aspołecznego  🙄
no to ja już nic nie rozumiem....Wy narzekacie na brak chętnych, ew. osoby zamkniete na współprace a ja za to nie moge się doszukać kogoś kto zrobi mi sesyjke na zasadzie TFP. Jestem bardzo współpracująca a jak mój ryj komuś po prostu przeszkadza to bym to zwyczajnie przeeeełkła  😁
Quendi, pierwsze bym odrobinkę rozjaśniła chyba. Na drugim bardzo fajne tło.
Tuptek, drugie bezapelacyjnie najlepsze!
Weerka, do zrobienia drugiego przesunęłabym się w prawo, tak, żeby robić zdjęcie zupełnie na wprost, ale to moja wizja 😉.
Lena, trzecie ciekawe.
Time, szkoda tej ostrości, ale całe zdjęcie ok, może tylko mogłoby być trochę jaśniejsze. Na drugim mi osobiście przeszkadza piesek, mógłby zniknąć albo pokazać się cały 🙂. Co do ludziowych ( 😁 ), to "rozciągnęłabym" bardziej modelkę na pierwszym, bo mam wrażenie, że jest "skulona". Drugie bardzo fajne, tylko przycięłaś łokietek Rudej Pani  😁 . Trzecie mi się nie podoba, ale to moja subiektywna ocena, a na czwartym denerwują mnie cienie na powiekach, ale samo w sobie jest git 🙂.
Armara, mi jakoś tak kadr nie pasuje, może lepiej byłoby w poziomie?
Huculska Ostoja, przepiękny kropelkowy kwiatek! Jestem wielką fanką tych zdjęć deszczykowych, są przecudowne!
Fisia, do Twojego kucnęłabym, żeby zdjęcie było bardziej "od dołu".
Kofeina, pierwsze za ciemne i spalone niebo (jak już Time napisała), i przycięta prawa ręka. Drugie chyba mało ostre (ale może to mój monitor lub paczadła ^^). Trzecie ma fajne światło, tak jak piąte. Siódme jest chyba poruszone lekko i znak w tle mnie rozprasza. Szóste i czwarte kompletnie do mnie nie przemawia.
XX., gdyby trzecie było ostre, to byłoby fajne 🙂.

To teraz i ja dorzucę swoje  👀
Fisiaa - dzięki  :kwiatek:
wymodelowana - pierwsze fajne swiatło, ale pan ma chyba nieostrą głowę 👀, drugie za ciasno z lewej strony skadrowane, mogłaś dać więcej oddechu, trzecie klasyczna faza lotu i czwarte hmmm, fajny klimat się zrobił ale ja bym może więcej tej podkówki odkryła... + dzięki za opinie  :kwiatek:
Fog - u nas jest tyle rzepaku, że aż razi, w tym roku z wszystkich stron świata nas obrósł 😀
nie żebym nie miała co robić i siała go do zdjęć  😜 😁
Było świecenie motorów i samochodów...nie powiem...teleobiektyw mi nie ułatwiła...tłum na każdym centumetrze wkur**  😉 bo każdy wiecznie w kadr właził....



podobał mi znaczej w fajnym...motoropodobnym czymś...ale nie wiedziałam z której strony go ugryźć. Brak mi jeszcze elementarnej wiedzy zeby robić tak, zeby to wyglądało...no ale moze coś sie nada ...albo nic.











Taki mały żart 😉

Time, strasznie ciężko łapało się ostrość przez ten kurz i to i tak jest najlepsze ujęcie z tych, które udało mi się pstryknąć i tak samo było z podkową niestety :C.
wymodelowana - dla Ciebie fota z red hair, może tu dziewczyna jest mniej skulona :P
Hahaha, pierwsza dedykacja xD. Tak, tu jest mniej skulona 😀
niezmiernie mnie to cieszy  😁 😜
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
08 maja 2012 13:13
Time, powiem ci szczerze czego nie lubie w zdjęciach ludzi- pozamykanych oczu! Człowiek ma grać twarzą, a jak można grać bez oczu?! Oczywiście czasem takie zdjęcie też przekazuje emocje i coś tam mówi, ale prawie na wszystkich zdjęciach modelka zamyka oczy. A szkoda, bo tak foty na pewno bardziej by mi się podobały.
Nat, z twoich zdjęć najbardziej podoba mi się pierwsze, ale nie umiem ich w większości ocenić, bo sama nie wiem jak zrobić dobre b-w. Na czwartym szkoda pana w białej koszuli, który wkradł się w kadr po prawej stroni, piąte leci w lewo bardzo.

Odkrylam nowe możliwości mojego starego obiektywu. Chyba wreszcie nauczę się robić zdjęcia, bo kiedyś myślałam, że do niczego się ten obiektyw nie nadaje, a teraz jestem bliska pokochania go! Bo Arivle zamiast się uczyć biega po ogrodzie i poluje na motylki  😵

EDIT:
Efekty:

1.
[img]http://desmond.imageshack.us/Himg708/scaled.php?server=708&filename=dsc6206c.jpg&res=landing[/img]

2.
[img]http://desmond.imageshack.us/Himg846/scaled.php?server=846&filename=dsc6208.jpg&res=landing[/img]

3.


4.


5.


Wgrywane przez re-voltową galerię, więc jakość trochę siadła.
arivle no jakoś mi też pierwsze....ale dalej coś nie do końca 😉
a piąte faktycznie poleciało na lewo bo i tak z prawej ucięłam  😁

wymodelowana, zwykla zardzewiala podkowa, a taki fajny klimacik daje. Podoba mi sie 🙂
arivle, biedroneczka fajna, moze poprobuj ujac motylki w fazie lotu?
Nat, 1 i 2 wg mnie najciekawsze, chociaz ogolnie zdjecia stojacych motorow w ogole malo mnie ruszaja. Lubie jak w kolo jest pelno rozbryzgującego sie blota, kaluze, ktos sie przewroci...  😉
Mikas, 1 ciekawa, tylko pan jakis taki przestraszony? Dla pieska poszukalabym innego tla - sucha ziemia chyba nie jest najciekawsza  😉

Moze nie najladniejsze, ale pierwszy raz widze kota ktory nastawia sie koniowi do glaskania  😁


Time, u nas z kolei nawal mleczykow:


I ostatnio jestem zafascynowana konskimi oczami.
fisia- aaaa pierwsze do uchwycić chwile wrzuć 🙂
drugie piękne widoki  😍

arivle - dziewczyna patrzyła się w dół i wyszło jakby miała zamknięte, akurat tak mi się dodało, że jest większosc takich zdj, więc wrzucam inne żeby nie było :P
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
08 maja 2012 20:42
Prosty portrecik w bardzo ostrym słońcu. Ciekawie byłoby się tam pobawić przy bardziej miękkim świetle.
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
08 maja 2012 20:48
Fisia, bardzo bym chciała, ale niestety moja stara puszka, ze starym obiektywem nie nadaje sie do takich szalenstw 😁 , ale na szczęście już niedługo wróci do mnie mój kochany aparacik!
Teraz ode mnie do ciebie 🙂
Piersze piękne, zostawilabym tylko nieco wiecej miejsca z prawej strony za łapka kota, ale w ogóle- bomba! W trzecim trochę ucielas to oko na górze- jak już oko to w całości a nie bez powieki tak jak u ciebie. Po za tym bardzo ładnie 🙂
Time, i znów na ostatnim wpatrzona w kwiatek- tutaj już mi tak bardz to nie przeszkadza, ale jakby zrobić dokładnie takie samo ujęcie ipze wzrokiem skierowanym prosto w obiektyw  😍
Strzyga, myśle ze mogłoby być wtedy jeszcze lepsze, ale i tak uwielbiam twoje zdjęcia!  💘
Time, Fisia, wymodelowana  dzięki dziewczyny za opinię, na pewno się przyda  🙂 a co do psa i kamieni..ten pan ze zdjęcia ma bzika na tym punkcie 🙂
Dziękuje za uwagi

Fisia pieeeeerwsze jest super
Time drugie mi sie strasznie podoba...generalnie modelka b. ładna
Ja pierwszy raz w tym wątku. 😉 Możecie coś powiedzieć o moich zdjęciach? 😉
najpierw moje ulubione. 😉




Arivle, najbardziej podoba mi się biedronka (nr 4), bardzo fajny kadr.
Mikas, pierwsze chyba nieostre i skadrowałabym je inaczej, dając więcej prawej strony na przykład. Drugie zdjęcie zrobiłabym z niższej perspektywy, wykorzystała światło (które chyba było fajne, patrząc na to foto) i znowu zdjęcie nieostre.
Fisia, piękne dzięki 🙂. Też mi się jakoś podoba, chociaż miałam lepsze kadry (poziome), ale niestety były nieostre 🙁. Co do Twoich - pierwsze super, tylko szkoda, że kotka ucięłaś 😀. Na drugim jak dla mnie za dużo w tym kadrze: z przodu zielsko, koń, droga, kwadratowe łąki/pola w różnych kolorach... Taki bałagan trochę :P. A co do trzeciego, to zgodzę się z poprzedniczkami - mogłaś nie ucinać powieki, ale ogólnie zdjęcie na plus 🙂.
Time, drugie mi się podoba 🙂.
Strzyga, piękne miejsce!
Gryglador, na pierwszym przeszkadza mi głowa drugiego konia pod brzuchem, ale fajne światło miałaś 🙂. Drugie nic nadzwyczajnego, pomógłby tu inny kadr i perspektywa niższa (moim zdaniem). Na trzecim niefortunnie ucięłaś nogę konikowi z przodu i kłąb. Trzecie i czwarte - jak dla mnie szału nie robią. Ale pracuj dalej, fajnie będzie patrzeć, jak się rozwijasz 🙂. Powodzenia 🙂
dzięki bardzo dziewczyny!!
arivle - biorę uwagi do serca, obiecuję poprawę!  :kwiatek:
Dziekuje wszystkim za uwagi  :kwiatek: 

Time, 2 bardzo fajna.
Gryglodor,  1 ok, 2 moze bylaby lepsze gdyby bardziej zdjecie zrobic od dolu? Nie pasuje mi cos w dwoch ostatnich, nie wiem, moze swiatlo za mocne?

I kilka moich z dzisiaj. W koncu podlapalam innych modeli 😉



sandakanowa   'Pracuj nad sobą, a z koniem się baw...'
09 maja 2012 22:07
no więc jestem tu pierwszy raz i chciałam, żebyście ocenili choć trochę moje zdjęcia :>













m.indira   508... kucyków
10 maja 2012 10:34
sandakanowa kurza morda w eterze bedzie cisza bo chyba nikt nie znajdzie w Twoich fotkach czegoś ciekawego poza albumowymi, szufladowymi fotkami, którymi rzadko się chwalimy bo po prostu nie ma czym...
ogólnie zdjęcia bardzo ciasne z poucinanymi elementami typu kopyta, a to już jest niedopuszczalne
portreciki typu konik tak, konik tak i jeszcze tak i wszystkie takie same-jeden koń inne ustawienie obiektywu, jednak nadal bez pomysłu
zerowe tła, bałagan totalny, elementy które odciagaja wzrok, światło tam gdzie go nie powinno być, kompozycja klapa...
mam mówić dalej? to nie jest też wątek popatrzcie jakie mam fajne konisie
ale... prześledź te 149 stron wątku, polukaj na fotki, poczytaj komentarze a przede wszystkim słuchaj innych i szukaj nowych rozwiązań ciekawych a nie sztampowych to coś z Ciebie będzie i za jakiś czas wstawisz fotkę i zobaczymy nową twarz sandakanowej

Fisia ech... oczko wydaje mi sie lekko przepalone, za bardzo wyostrzone, i dlatego ogólny widok sprawia wrażenie "żylety" , ale pomysł fajny
drugie cięła bym deko inaczej, poniżej linii ucha i bez tego drzewa które jakos mnie odciąga od reszty
sandakanowa -   pierwsze przepalone, trzecie jak dla mnie zwykły pstryk, czwarte pod słońce i bardziej nadaje się do "koniokrytyka", mogłaś skadrować w pionie, reszta to takie pstryki do domowej galerii  jak wspomniała m.indira, w sumie to niepotrzebnie się wypowiadam bo ona już wszystko powiedziała ...
Facella   Dawna re-volto wróć!
10 maja 2012 11:55
to ja się wpakuję z biedronką

Facella fajna biedronka  😀 może bym ją troche ciaśniej skadrowała, ale generalnie mi się podoba  😉
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
10 maja 2012 12:12
A mi się podoba taki kadr bo daje fajną perspektywę 🙂
Facella, Super biedrona! Ja też pewnie trochę ucięłabym lewej i dołu, ale piękne!
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się