Nasza twórczość fotograficzna cz. II

Facella   Dawna re-volto wróć!
13 czerwca 2012 13:21
kwiatek (-;
Haha, Facella , a zgadniesz jaki kwiatek ? 😁
dziękuję za miłe słowa odnoście przedburzowych zdjęć :kwiatek:

Fisia zgadzam się co do słowa z Misskiedis pierwsze zdjęcie - kosmos , a drugie super efekt wody  👀

Misskiedis Czytasz mi w myślach , chciałam napisać dokładnie to co Ty  😉
Facella   Dawna re-volto wróć!
13 czerwca 2012 15:28
Fisia, bratek?
Nie wiem gdzie mam zapytać o to o co chcę, ale wydaje mi się , ze najlepszym wyjściem będzie ten wątek. Mam okazję kupić Nikona D90 z przebiegiem ok. 4 tys zdjęć, za 2300zł od znajomego i z gwarancją do listopada ... Czy lepiej kupić ten , czy nowego D90 za 2600, czy zbierać jeszcze troszkę na coś jeszcze lepszego jak D300? Sama nie wiem. Chcę kupić jakieś body bo aparat, którego teraz używam jest rodzinny i zawsze jak ja chcę pojechać na jakieś zawody porobić zdjęcia, to akurat jakiś wyjazd, jakiś grill czy inne bóg wie co, przez co nie mogę wziąć ze sobą aparatu. Może coś mi doradzicie bo chyba osiwieję zaraz od oglądania po raz setny ogłoszeń na allegro i porównywania wszystkiego  😵

Jeśli jest jakiś wątek z tego typu problemami, to przepraszam,ale jeszcze nie ze wszystkim się tu połapałam  :kwiatek:
madmaddie   Życie to jednak strata jest
13 czerwca 2012 17:24
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
13 czerwca 2012 17:26
Rambuesa, Mad mnie uprzedziła z dodaniem wątku ale tak po cichutko offtopując to ja bym dołożyła te 300 i kupiła nowy D90- bez przebiegu a z gwarancją na dłużej niż do listopada 😉
Jest taki wątek
http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,52.2400.html

Ja muszę wreszcie wymienić sprzęt, mój nikon ostatnio w nienajlepszej formie, jakiś zmęczony życiem. Miałam okazję być na 5-gwiazdkowym CSIO i przez totalny brak światła wróciłam zła i sfrustrowana. No cóż, life  😵 Jeszcze zeby było weselej jakieś 70% tła stanowiły baiłe namioty  🤔wirek:







Mam nieodparte wrazenie, że mój aparat nie może złapać ostrości, ostrzy, ostrzy i nic z tego nie ma. To wina puszki czy obiektywu ? W sobotę fociłam w Białce na Czmepionacie i non stop mi się AF gubił.
dziękuje, już się kieruję do tamtego wątku  :kwiatek:
facella, brawo 😅
armara moj tez ma problemy z ostrzeniem, wlasciwie kazde zdjecie musze poprawiac w programie, ale ogolnie nie narzekam, jak to mowia nie sprzet czyni mistrzem  😉
rambuessa, znam ten bol, tez myslalam nad uzywanym, ale jednak ludzie malo spuszczaja z ceny wiec lepiej chyba troszke doplacic i miec cos pewnego.
armara, w takim razie ciesz się, że nie było światła 😉 miałabyś jeden wielki przepał. Jaki masz obiektyw?
Facella   Dawna re-volto wróć!
13 czerwca 2012 18:53
armara, zalezy, czy masz silnik w puszce czy w obiektywie.
ja chyba mam okropnego FF, da sie to samemu skalibrowac czy trzeba wysylac do serwisu? D3000 + Nikkor 55-200VR. wylaczenie VR cos poradzi na predkosc i celnosc AF?
armara, w takim razie ciesz się, że nie było światła 😉 miałabyś jeden wielki przepał. Jaki masz obiektyw?

Słońce w sobotę w godzinach przedpołudniowych było faktycznie jeszcze gorsze. Nosz organizatorzy byli bezlitośni z tymi namiotami  😁
Przy okazji ciekawe zjawisko - u nas na regionalkach więcej aparatów niż na 5*CSIO zagramanicą  😁
Jako że żyję i mam się dobrze, a trochę zapomniałam się udzielać na revolcie, mam dla Was kilka fotek z wczorajszej sesji z Madzią i Maxem, czyli forumową zduśką









i na koniec - Max szatan 🏇

siwe konie najpiękniejsze do zdjęć! 😍
Pursat   Абсолют чистой крови
15 czerwca 2012 18:59
Ale też bardzo trudne. 😉
To kontynuując wątek siwych 😀 Karolina i Helio V z dzisiaj











A na koniec Tomek uszczęśliwiający na siłę Vibrante 😁

McCarmen, wszystkie fajne,  z 1 serii najbardziej podoba mi sie 3 ( w brzozach). Mam wrazenie, ze zdj 3 z 2 serii jest blade (ale moze to moj monitor?).  Nie zmienia to faktu, ze mi sie podoba  😉
A tak na marginesie, tez bym chciala takiego siwego modela ! 😍
m.indira   508... kucyków
15 czerwca 2012 22:19
McCarmen ja tam wolę same konie, ludzie robia dziwne miny 😉

a ja sobie dziś po "polowałam"
Facella   Dawna re-volto wróć!
16 czerwca 2012 11:10
MsCarmen, udane niebo w drugiej serii. a w pierwszej te brzozy  😜
McCarmen ja tam wolę same konie, ludzie robia dziwne miny 😉

Dokładnie, w dodatku ciężko o synchronizację min - końskiej i ludzkiej  😁
Najbardzie podoba mi się chyba pierwsza sesja  😍
To i ja coś wrzucę. Czysto amatorskie fotki, ale może jest dla mnie jeszcze jakaś nadzieja? 🙂
Pursat   Абсолют чистой крови
16 czerwca 2012 19:23
Podobają mi się wszystkie, ale odnośnie pierwszego - rażą mnie ucięte tylne nogi konia i celowałabym albo w widoczne dwa stojaki przeszkody, albo same drągi bez stojaków. 😉
No to teraz ja ;D wiem, szału nie ma. + Przepraszam za jakość 😉
Facella   Dawna re-volto wróć!
17 czerwca 2012 12:45
kingooool ciezko cos konkretnie powiedziec bo male te zdjecia. ale podobaja mi sie, sa takie delikatne i czyste.

w moim miescie ruszyla akcja "Fotospacer" czyli zbieramy sie w wielka grupe i lazimy po miescie, przy okazji robiac zdjecia. oto efekty pierwszej edycji.
Do robiących foty koło Poznania.
W drodze na Biedrusko - z Poznania są dnia wielkie pola fioletowych kwiatów. Takie lawendopodobne cuś.
Może ktoś szuka ciekawego pleneru- to akurat kwitną.
Jest czysto - nie ma słupów, wokoło las.
Facella   Dawna re-volto wróć!
17 czerwca 2012 13:38
chyba MsCarmen tam wczoraj byla, patrzac na fotobloga q-;
Ja dzisiaj byłam na IV Sportowych Mistrzostwach Polski Koni Arabskich już z aparatem  😉 Dzisiaj trochę eksperymentowałam z różnymi ustawieniami i oto efekty :

















To tak odemnie  :kwiatek:
rambuesa, jakim sprzętem fotografujesz?
Nikon D3100 ( na razie, bo za niedługo zmieniam na D90 ) + Sigma 70-200 2.8
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się