Daw-Mag

czy ktos wysyłał siodła do daw maga na przeróbkę? poszerzenie plus dopchnięcie? jak wrażenia?
Ja zawsze mialam siodla 17 calowe(jezdze juz 10 lat) nigdy nie siedzialam w 16 chodz jezdze juz tyle i w tylu stajniach jakos zawsze dostawalm 17 dlatego tez moja skokowke kupilam 17 ale tak patrze i sie zastanawiam czy w 16 bym sie zmiescilam  ❓ .Wczoraj bylam na cavaliadzie siadlam sobie w grand prixa ale pan mial tylko 17,5 gdzie bylo wielgachne  😲 Glupia ja ze nie siadlam w zadna 16  🤬 ale odczucia gdy usiadla w grnd prixa tak mnie omotaly ze zapomnialam 😡  Mam tez konia bardzo krotkiego i drobnego (po arabie) a wiadomo ze 16 byla by tez te pare cm krotsze...
Ja wysyłałam na dopchanie paneli w hubercie i przy okazji zniwelowali mi przetarcia na siedzisku. Całość za niewielką kwotę. Dawno to już było, ale płaciłam około 50 zł (może trochę więcej, nie pamiętam). Wrażenia bardzo pozytywne. Siodło po tygodniu było u mnie z powrotem.

Ja mam grand prixa 17. Ważę jakieś 58-59 kg i jest trochę za duże. W sumie nie przeszkadza mi to. 16 chyba nie produkują jeśli o grand prixy.
u mnie to muszą sprawdzic, bo starszy model, ale wstepnie chcialabym dopasowac do konia, poszerzyc z górką, i powiedzieli mi, ze jest opcja tez troche skrócić mi tybinki 🙂

czekam teraz na mierniki zebym sama sprawdziła rozstaw łeku, jaki byłby ok, ale wysłałam im juz filmy, zeby zobrazować gdzie leży problem i chcialabym szersze niż "na teraz" bo wolę wpakować podkładkę i liczyc na rozbudowę konia 😉
nopebow-a mogla bys mi podac wymiary tego siodla strasznie mi zalezy na przeswicie dlugosci i szerokosci paneli. ladnie prosze :kwiatek:
Mysle ze nie bedzie problemu, moge zrobic jakos w tym tygodniu 🙂
super,dzieki wielkie  🙇 Wiec czekam  🤣
przyszły mi próbniki łęków😀

wczoraj wysłane, priorytetem doleciało dziś 🙂

takie sztywne tektury, zeby sobie zmierzyc rozstaw jaki na konia jest odpowiedni...

przyłozyć na kłębie, czy na osiodłanego konia, tam gdzie siodło jest?
O to samo pytałam na Cavaliadzie pana ze sklepu cwał. Powiedział że mierzy się w miejscu gdzie będzie leżało siodło.
Isabelle - 🤬 , raptem stronę wcześniej , Furmanka pokazywała  jak mierzyć  😉
http://www.voltopiry.pl/forum/index.php/topic,45975.30.html
CychoR, Z którego roku jest Twój Hubert?


Dokładnie nie wiem, ale gdzieś z drugiej połowy 2008 roku zdaje się.
figaro2046,  nie widzę żadnego postu Furmanki na poprzedniej stronie :/ chyba jestem ślepa :/ nie widzę też niczego na temat jak przyłożyć mierniki otrzymane z DW, moze jestem zbyt zakrecona :/
mils   ig: milen.ju
29 marca 2012 08:04
Isabelle [url=http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,45975.msg1333579.html#msg1333579]strona 12[/url], jedna strona dalej. Jak ktoś chce, to znajdzie, bo wątpię, że każdy zna na wyrywki które posty są na których stronach. 😉
mils,  o dzięki wielkie, sądziłam, że to się ma do robienia samodzielnie miary-krzywika, a nie do tych tekturek, które z daw maga wysyłają :kwiatek:

dzięki wielkie 🙂
  Jeżu !!! Kobieto  😤 !!! Jak nie widzisz   😵 ???
horse_art, :

mierzyć musisz w miejscu gdzie kończy się "linia włosów" grzywy  lub obrysowujesz kredą łopatkę i 2-3 palce od tej linii przykładasz krzywik na kłębie. (pierwszy rysunek).
ALE to dopiero "A" - musisz brać jeszcze pod uwagę wiele innych czynników jak na rysunku drugim.
Powodzenia i cierpliwości  :kwiatek:
Krzywik daje Ci tylko orientacyjną szerokość przedniego łęku.
figaro2046, miodzio  😍
zielona_stajnia, ja też myślę, że to Hubert - "trochę wyklepany"  😉

Aaaa... pod spodem masz rysunki  😉
Ja wysyłałam siodlo do poszerzenia, trochę to trwało (ze 3. tyg.?) ale pozostał mi dotad niesmak w tej kwestii, ponieważ przed wysylka pisałam do DAW-MAGa, że siodło wydaje mi się źle leżec na koniu i co oni uważają, czy da się coś zrobić (załączyłam oczywiście zdjęcia). Poradzono mi, ku mojemu zdziwieniu (sic, ze wtedy nie posluchałam swojego instynktu, tylko uznałam, że pan z takiej firmy na pewno wie co mówi). Okazało się, że wyrzuciłam ok.200zl (tyle z wysyłka mnie mniej wiecej wyszła ta przeróbka), a w dodatku musiałam sprzedać siodło, bo zdecydowanie było za szerokie na konia. Poszerzałam z łęku L na XL, obecnie jeżdżę w kiefferze o standardowym dla tej firmy łęku i siodlo zdecydowanie lepiej leży, niż sylwester.
myślałam że mój wytok daw-mag ma dobrą skórę ale ostatnio kupiłam wytok stubbena i niestety jakościowo bez porównania
dziunka,  masz fotki przed i po? sama chcę wysłać siodło, ale się boję, że sama wymiana łęku to za malo, żeby siodlo lezalo dobrze....
Ja miałam podobnie ze swoim hubertem, tez wysyłałam fotki, bo dla mnie leżało źle, ale za nic nie mogłam dociec co jest nie tak. Po fotkach pan stwierdził, ze jest dobrze. Skończyło się strupami i ranami na grzbiecie, siodło poszło w świat. Wczęśniej tez wysyłałam do poprawki zaraz po kupnie, bo wszystko mnie bolało po siedzeniu w nim, w testowym było bardzo wygodnie. No iniby cos tam poprawili, ale ani mnie ani koniowi dobrze napewno nie było.
Mi 3 (czyli 2 sezony temu, bo zimą nie jeżdżę) lata temu DM wymienił przystuły... aktualnie nadają się do ponownej wymiany  😵 a przecież żywotnośc przystuł powinna być lekko dłuższa niż 2 sezony...
Dopychałam siodło już gdzie indziej... Wydaje mi się, ze DawMag się torchę"skiepścił" stawiając na ilość kosztem jakości niestety
Mi w nowym siodle panele po jednej stronie też dopychali. Różnica była spora, skoro ja-rekreancki laik wtedy-od razu ją zauważyłam. Najgorsze było dla mnie wciskanie, że jest dobrze, że nie widać potrzeby jakiejkolwiek zmiany,  a dobrze bynajmniej nie było 🤔
Sama estetyka siodła była super, no ale jeździć  w tym nie dałam rady.
Dlatego też ja mając nowego Grand Prixa od miesiąca zamiast odesłać go do firmy wolę dać Bogdanowi.
W nosie z gwarancją, byleby dobrze leżał... A póki co tył wisi i kłapię mu po tych plecach tak, że aż mnie zaczynają boleć...
Rozumiem, że nie polecacie wysyłania siodła do daw-maga do poprawki...?
Potrzebuje pokombinować z wypełnienie, żeby dopasować siodło lepiej do konia i właśnie sie zastanawiam czy wysyłać do daw-maga - jeśli tak to jaką "dokumentacje" przygotować na te okoliczność", czy lepiej dopasować siodło w innej firmie. Czy ktoś dopasowywał swojego daw-maga w HBC?
Właśnie... Gdzie najlepiej wysłać Daw-Maga (Huberta) na ewentualne poszerzenie łęku (nie jestem pewna, czy to konieczne, bo jednak laik ze mnie :icon_redface🙂 i na dopchanie paneli? Pleszew czy raczej HBC? Gdzie dostanę lepszą opinię a'propos poszerzenia ?
czy ktoś miał do czynienia z dziwnymi jakby pęcherzykami na skórze siodła w projekcji tylnych klocków obustronnie? bo ja mam siodło ok pół roku, kupione jako nowe z tej lepszej skóy i dzisiaj coś takiego zauważyłam... siodło było normalnie użytkowane i dość często pastowane... te pęcherzyki wyglądają jak pokrzywka u człowieka 😉 miał ktoś podobny problem?
prib Niestety mam ten sam problem. Siodło nowe, 3 miesięczne i też na tylnych klockach się coś porobiło. Ciekawe, czy da radę coś z tym zrobić  🤔wirek:
Wysłałam wczoraj meila ze zdjęciem do nich, jak nic nie odpisza to Zadzwonie, a ty sie już z nimi jakoś kontaktowalas? Na skórę jest 2 lata gwarancji więc nbede to reklamowac
Wieczorem umówiłam się z ich przedstawicielem, będziemy pasować siodło (znowu  :icon_mad🙂 to przy okazji zapytam. Kurcze, nowe siodło a już coś się porobiło...

edit:

To podobno nic złego. Wynika to z budowy skóry i po prostu już tak się dzieje. Nic się z tymi zmianami nie powinno dziać, można je ew. mocniej nasmarować.
Jak się ma rozmiarówka Daw-Maga do Prestige? Pewnie gdzieś już było ale nie mogę znaleźć :/
Mnie te moje zmiany zakwalifikowano do wymiany całych tybinek na nowe...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się