Kącik ŁODZIANINA (Łodzianie, Łódź i okolice)

No więc czeka nas jutro przygoda🙂 Jedziemy z Florentyną wierzchem na przełaj do Las Pegaz! Mam nadzieję, że trafimy a na miejscu nie narobimy sobie wstydu..🙂 Duża, siwa kobyła w butach i na sznurkach oraz farbowano-lekko-ruda trzydziestka z plecaczkiem trzymające się z boku na rozprężalni to będziemy my🙂
O , to będziemy Cię wypatrywać -do zobaczenia : ) !
w ogłoszenich nie wiadomo na kogo sie trafi myslalam , że moze ktos mi kogos poleci szcegolnie
mam pytanie czy widział ktoś takie miejsca postojowe? czy jest gdzieś mapa gdzie one się znajdują?

http://www.youtube.com/watch?NR=1&feature=endscreen&v=3gYX5LS8hBU  4😲0
Fajnie wygląda. Ciekawe gdzie takie cuda się znajdują i jest ich aż 21! 🙂 Podobno na Wycieczkowej jest centrum zarządzania. Ktoś był?
ponoć jest 20 takich miejsc postojowych.. ale pytanie gdzie one są 😀?
no i nie ma ich na mapie........

Są na mapie oznaczone podkową z literką "P" pośrodku. Jeden widziałem na szlaku przez las w Sokolnikach  - jest on oznaczony na mapie. Na stronie szlaku część oznaczona jest jako gotowa, a część jako projektowana. Trzeba by się dowiedzieć u źródła, czy któraś z projektowanych jest już zrealizowana.
milenka, a ja was dziś widziałam : ) Fajna ta Twoja kobyłka
Heroina : Hej😀 Dzięki za miłe słowa :kwiatek: Florentyna spisała się na medal i strasznie się ciesze, że przyjechałysmy na te zawody - miałyśmy super przygodę  i jednocześnie próbe sił🙂 "Krew, pot i banan" 😀 Krew z gzów, pot z upału i banan z radości🙂😉 Pomimo iż w drodze do Las Pegaz trochę pobłądziłam to powrót miałyśmy idealny i trasa jest już opracowana. Poruszałysmy się praktycznie w dwóch chodach: stępem przez chlodny las i galopem przez gorące pola. Od niedawna mam odwagę galopowac na Fiali w terenie po prostej - tym bardziej samotnie - więc endorfiny do tej pory wylewaja mi się uszami🙂
Startowałaś ?
Ja miałam przyjemnosc zapoznać się z Dominoxs i z zazdrością patrzyłam z jaką ekspresją Pasja  się rusza!
O Fiali można powiedzieć jedno - jest duża😀 Ale bardzo bym chciała na niej pojechać eleczkę, może lekka trema przyda jej motywacji do ładniejszego poruszania się i wyjdzie akurat🙂 Ogarniemy się to pojedziemy🙂
Dzieki za miło spędzony czas i nowe znajomosci! Jakbysmy się zaplatały gdzieś na zdjęciach to bardzo bede wdzieczna za podesłanie. Bedziemy mieć pamiatkę z naszego pierwszego wspólnego mini-rajdku🙂
animilenka@gmail.com
mam pytanie czy widział ktoś takie miejsca postojowe? czy jest gdzieś mapa gdzie one się znajdują?

http://www.youtube.com/watch?NR=1&feature=endscreen&v=3gYX5LS8hBU   4😲0


Przejeżdżałam jak jeszcze nie był gotowy, Porszewice
Z tego co widzę, to w okolicach Róży nie ma takich miejsc postojowych.

Milenka zdradź mi tajemnicę jakim cudem przez las jechałaś stępem? Owady cię nie zjadły?  👍
Milenka , bardzo mi miło bylo Cię poznać : )🙂 Tak sobie popatrzyłam na mapkę ,znalazłam Twoją stajnie ,  i myslę, ze gdyby nam się zachciało , to jakiś dłuższy wypad ( choćby i moim "ulubionym" szlakiem ) można by było wspólnie zorganizować ???🙂
I z kolei ja z zadrością patrzyłam na opanowanie Fiali - obok niej Pasja wyglądała jak mały ruchliwy giez . I zresztą na tych zawodach taką dostała ksywę ode mnie - jusznica  😤, ale P poszło- teraz trzeba je doszlifować żeby jusznica miała po co się ruszac 🙂
Musisz sobie zwizualizowac siebie i Fialę,  jak pojedziecie na L -i  jak będziecie ładnie i elegancko wyglądąć - to naprawdę  reprezentacyjny koń : )
(A,  i mam zdjęcia Wasze ,  i dzisiaj wrzucę  Ci na maila 🙂
Podjechałam na chwilkę, bo paru znajomych było. Ja raczej z tych skaczących : )
Pasję tez kojarzę, wpada maleństwo w oko. Jak na moje laickie oko to fajnie wypadłyście.
Jeszcze takie pytanko do dominoxs, trenujesz z p. Domagałą ?
Dominoxs - tak jest, dobra wizualizacja to polowa sukcesu! 😀
A tak w ogóle - wielkie gratulacje!  :kwiatek: Bedę miała komu kibicowac na kolejnych zawodach!🙂
Co do wspólnego wypadu - jestem bardzo za! Daj tylko znać kiedy to sobie jakoś opiekę nad synkiem ustawię🙂 A moja stajnia jest w Bukowcu na Małej 16🙂 Będę bardzo wdzięczna za fotki!

Agulaj79 - zdradzam tajemnicę, uwaga.... OFF zmieszany z czarną absorbiną i wymachiwanie batem jak szabelką😀 Myslałam nawet żeby zrobić taki specjalistyczny bat antymuchowy: do rączki przyczepić górę od packi na muchy a na dole zrobić "wiecheć" ze sznurka od snopowiązałki. Wiecheć juz kiedyś mialam, dobra rzecz 😀

Heroina - no tak, nie ma to jak byc bystrym i zauwazyć skokowy awatar😀  Szkoda , że mi chociaz nie pomachałaś...🙂 Zupełnie inaczej czyta się forum znając więcej osób osobiście i inaczej jeździ się na zawody kibicując znajomym🙂
sei   . let's grow old together & die at the same time .
09 lipca 2012 00:21
mam coś z rozprężalni, gdzie załapało się sporo osób/zwierząt w tym 'duża, siwa kobyła' 😉

Heroina , ja to hm.. nie jechalam,  tylko Ola, drobna blondynka która  startuje na Pasji . Pawel je obie przygotowuje  ( dodam , że Ola jeździ dopiero rok , a Pasja  od września - więc jak na ten czas mam sporo szacunku dla  jego pracy ). Tym bardziej , że, oni oboje to raczej skoki , a ja się uparłam na to ujeżdżenie - ale  jakoś się odnajdują , i wydaje mi się , że takie wprowadzenie ujeżdżeniowe młodemu zawodnikowi skokowemu może się bardzo  przydać : )
Aha , plotki gloszą , że Las Pegaz rozważa też  ...zawody w skokach towarzyskie  😀

Sei , jesli na Twoich zdjęciach jest też  małe gniade , to ja tez bardzo bardzo poproszę fotki (mój email jest w zakładce 🙂🙂
Asiu ale jestem z Was dumna! Fialcik jest freestylowy, to najbardziej olewczy koń jakiego znam :P "o konie! fajnie, kiedyś do nich doczłapię, może będą chciały zajarać?" 🙂

ostatnio zupelnie wypadłam z obiegu, wchodzę tylko "telefonowo" na RV, bo na wsi nie mam internetu jeszcze. Rudej nie widziałam od wieków, ale nic na to nie poradzę, albo budowa, albo przyjemność 😉 zaciekle koruję drągi (teściowa wpadła w ekstazę wczoraj widząc ilość kory, którą przesypała pod krzaczki), w sobotę przyjechały mi deski z oflisem. niedługo już zaczniemy stawiać ogrodzenia. udało nam się jeszcze skręcić szafę (nigdy więcej nie poskąpię 300 zł za złożenie takiego wielkiego mebla! ), okazało się, że stół i krzesła zajmują pół kuchni, a komplet wypoczynkowy będzie...kremowy... tak to jest, jak człowiek chce kupić szybko meble, żeby szybciej postawić ogrodzenia 😉

konica musi beze mnie wytrzymac jeszcze trochę, ale sądzę, że bedzie zadowolona😉

oczywiście jak się obrobimy z mini budową to zapraszam serdecznie w odwiedziny! (no i oczywiście parapetówkę 😉 trzeba opić ministajenkę😉 )
Są juz wyniki z LP?
a i kiedy cos kolejnego sie szykuje?fajnie ze sie troszkę rozkręciło nawet towarzysko w temacie tej dyscypliny :kwiatek:
moze wreszcie sie ruszy mocniej....
No no, deski z oflisem...a mogłam opatentować te ogrodzenia, teraz będziemy mieć w województwie, ba i nie tylko kilkanaście takich stajni, heheh, myslę że mozna z tego zrobić znak rozpoznawczy,  a z okazji że nie opatentowałam płotu, poproszę fotki waszych płotów dziewczyny:P
Julia - wstawiłam do własnej przydomowej stajni

rzeczywiście patent dobry 😀
trochę  🚫 , ale znacie może kogoś kto z łodzkiego przewozi konie? Tak w miarę przyzwoita cena za km i oczywiście sam transport przyjemny.
nas wozi albo Jacek Stasiak albo Rafal Snycerz-konie i ja 🙂 zadowoleni,nawet na trasie 350km 🙂
pan Grabowski jeszcze zajmuje się transportem koni.
A wybiera się ktoś w stronę Poznania z koniem ok 21 lipca dokładniej Sieraków, kilka km za ? I ma wolne miejsce, bądź chcę się dołączyć.
my też polecamy Jacka Stasiaka
Cześć
Czy to co powstało na Wycieczkowej przy szpitalu na miejscu starej stajni Pani Julity P. to właśnie baza dla szlaku czy rusza tam jakaś nowa stajnia?
Hej, czy orientujecie się jakie nowe stajnie powstają w waszym województwie? Bądź może jakieś już działają?? Pozdrawiam 🙂
Do przewozu polecam bardzo p. Snycerza. Nie dość, że fachowo i sprawnie, to jeszcze z terminami przyjemnie 🙂
Trochę z innej beczki, ktoś kojarzy stajnie westową w woj. łódzkim gdzie może osoba postronna sobie pojeździć? Chciałabym jednorazowo (chyba, że nagle stwierdzę, że klasyk jest be w co szczerze wątpię  🤣 )zobaczyć na własnej skórze jak to wszystko wygląda.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się