matura

3 lista a lublin na lek stoi 175 🙁  Złożyłam papiery na stom i chyba powoli tracę nadzieję, że będę lekarzem...  Eh. 20 lipca kolejna lista. Zobaczymy, co pokażą...
Na Białymstoku 174, zakwalifikowałam się i już zupełnie nie wiem gdzie i co mam studiować 😁
Zobacz trochę wyżej w temacie, czy na poprzedniej stronie jaki był próg i wtedy powiedz czy naprawdę przeciętniak by się nie dostał😉


Czyli co, świeżynka, weta krakowska zdystansowała stare wygi...? Ciekawe czemu
E, chyba zainteresowanie jest. Może "starzy" weterynarze boją się o swoje fuchy.
Ale to było napisane w sensie, że niski był próg 😉

A wet nie to, że boi się o swoją pozycję, co widzi co się dzieje.
Ale to ludzie, którzy marzą o byciu weterynarzem mają z tego rezygnować, bo jest za dużo absolwentów czy co?
Jejku, nie wiem jak to delikatnie napisać, ale niedługo do tego dojdzie, że jeśli ktoś będzie marzył o weterynarii to wystarczy mu po 40% z matur i się dostanie...
Nesca92, a nawet jeżeli tak będzie... To co? Jak widać na przykładach dziewczyn ilość % na maturze nie równa się wiedzy faktycznie posiadanej.
Prawda jest tak, że jest za dużo "przeciętnie wykształconych" absolwentów weterynarii (czyt. takich co skończyli studia i zrobili staż/praktykę). Gdyby na studiach ich przesiać, wygnębić w klinikach, zachęcać do zaangażowania poza studiami i wypuścić w świat 30-40 osób z fachową wiedzą zamiast 120 "absolwentów" jak we wrocławiu? Potrzeba fachowców, a nie kolejnych lekarzy w klinikach dla psów.
Zauważ, że rozmawiałyśmy o osiąganiu wyników powyżej 80%, co utrudnia klucz. A nie o osiągnięciu 40-50%...
Ale to było napisane w sensie, że niski był próg 😉


To właśnie zrozumiałam - z tego co widziałam na wynikach na ERK UJ, to potrzeba była jakichś 80 pkt, żeby się dostać (to jest jakiś inny przelicznik, nie bezpośrednio na wyniki matur). To chyba całkiem przyzwoity próg, dlatego się zdziwiłam, że to nowo otwarta weterynaria cieszyła się takim wysokim zainteresowaniem.

No cóż, weterynarze rządzą się chyba zasadami wolnego rynku, prawda? Jak będzie ich za dużo, to logika wskazuje, że na rynku pracy poradzą sobie wyłącznie najlepsi. Akurat tej grupy zawodowej państwo nie będzie sztucznie podtrzymywać (jak np. urzędników).
Ale jednak przez 5 lat studiów państwo i tak się wykosztuje na studentów-przyszłych-bezrobotnych-weterynarzy.
Ale Państwo włożyło pieniądze by tych przyszłych bezrobotnych lekarzy weterynarii wykształcić, a oni po studiach będą pracowali w tesco...co mogą robić bez dyplomu. Tu nie chodzi o to, że najlepsi znajdą pracę, tylko o to by ten kto kończy te studia był wszechstronnie i praktycznie (nie tylko teoretycznie) wykształcony w zakresie nauk weterynaryjnych. Bo takich co po studiach nie potrafią dać zastrzyku, nie brakuje.
A, tutaj już wchodzimy w tematy polityczne, a nie maturalne 😉 To trochę za daleko, jak na tę dyskusję
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
19 lipca 2012 09:58
a ja bym się dostała na niestacjonarne do Wro na wetę. I co ? I gówno , nie złożyłam i teraz sobie w twarz pluję.  🤦 🤦 🤦 🤬 🤬 😵
subaru, spróbujesz za rok, najwyżej świat się skończy w zimie - to i tak nic nie stracisz  😁
uuu..subaru współczuje...szczególnie, że mamy już swoje lata  😁

A może jest jeszcze jakaś szansa (poza rekrutacją) tym bardziej, że już studiujesz, to na tej samej uczelni?
Chyba coś mnie powaliło i rozwiązuję zadania z matur z matematyki z własnej woli  😜. Do mojej matury co prawda jeszcze dwa lata, ale jakoś z sentymentu zależy mi na dobrym wyniku z matmy, a później to już nie będzie czasu na szablonowe uczenie się zadanek z matmy, będą inne przedmioty  🤔wirek:.
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
19 lipca 2012 17:05
Jest szansa jeszcze we wrześniu na nabór, będę obserwować  😁
Ada   harder. better. faster. stronger.
29 lipca 2012 12:51
Czy ktoś wybiera się na UŁ?

Ja spróbuję na 2 kierunkach, mam nadzieję że się uda  💃
Jestem na lekarskim w Lublinie 🙂 Ale takiego stresu i czekania na kolejne listy mam nadzieję, że nie będę przechodzić już nigdy. Teraz szukam osoby od której mogłabym kupić materiały na I rok lek z Lbl, w korzystnej cenie. Znacie kogoś takiego ? Przeraża mnie np. że czaszka do nauki kosztuje 500! zł..
Interbeta zakręć się przy Katedrze Anatomii to pożyczą Ci.  😉 Działa zasada "Ty zrobisz dla nich, oni zrobią dla Ciebie".
Hehe, a co znaczy zakręć się :P
laski chyba... rzucam wetę zanim ją zacznę  😂 trzymajcie kciuki bo przede mną dość trudna decyzja  😵
trzymamy trzymamy 🙂 a masz jakiś plan co zamiast wety?
dość... szalony  😁
galopada, chwal się co wymyśliłaś  😜
Interbeta, no wiesz, pomagaj im w jakiś pracach może jest jakieś Koło Anatomiczne... Nie sądzę, żebym miała problem, żeby coś od nich pożyczyć, po tym ile do nich chodziłam w wakacje i w roku akademickim. 😉
remendada potrzebuje jeszcze kilka dni na wszystkie formalnosci i wtedy jak wszystko juz zalatwie to się OFICJALNIE pochwalę  😜
🏇 trzymam kciuki 🏇
galopada, czyżbyś wyjeżdzała za granicę do naszych sąsiadów?  😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się