Jaki kantar najlepszy? Jakich używacie? Jakie polecacie?

Nie płaci się za jakość tylko design  😉
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
20 sierpnia 2012 11:50
ash mój też maskarycznie niszczy kantary. Dlatego ja kupuję te tańsze. Ostatnio w pół roku załatwił 2 kantary  😤
A czy Wasze Eskadrony też są takie sztywne i fatalnie się układają na nosie?
Condina   Charakter, Charisma, Klasse.
20 sierpnia 2012 11:56
czy ktos kojarzy kantar skorzany z pomaranczowym podszyciem? Szukam, szukam  i nie moge znalezc. Nawet nie wiem co to za firma 🙁
ChingisChan   Always a step ahead! :)
20 sierpnia 2012 11:59
ashtray kantar musi się ułożyć na nosie, na początku jest sztywny 🙂.


Mój się nie ułożył nawet po czasie. Ani po praniu, ani po wielokrotnym miętoszeniu, wyginaniu, ani po padokowych szaleństwach mojego konia. Badziewie. Najgorszy kantar jaki miałam. Zdecydowanie ES lepszy.
ChingisChan   Always a step ahead! :)
20 sierpnia 2012 12:19
Ja tam swój bardzo lubię. 🙂 I w przypływie gotówki chętnie kupię nowy. Używam go tylko go czyszczenia, prowadzenia, chodzimy z nim na trawę i czasem do transportu 🙂.
Ashtray ile masz już ten kantar?
Już go dawno sprzedałam.
W weekend po sześciu latach przyszedł czas na mój ukochany kantarek z podszyciem z Mustanga.  🙁
Naprawdę najlepszy kantar jaki miałam! Koń był w nim wypuszczany na padok, czasami był cały zapuszczony i wystarczyło wrzucić do pralki i wygladał jak nowy.  😜 Na pewno sprawię sobie nowy.


A na zawodach na szybko musiałam kupić nowy, bo koń by nie miał w czym do domu wrócić..
Mam teraz ten http://www.galloper.pl/pl/p/Kantar-Fair-Play-Capri/1470
Ma go ktoś? Wygląda na dość solidny. Jedyne co już teraz mogę o nim powiedzieć to to, że ma bardzo zawyżoną(?) rozmiarówkę. Kupiłam FULL a koń ma PONY/COB.
Wojenka   on the desert you can't remember your name
20 sierpnia 2012 21:07
ashtray, nasz Eskadron też źle się układa. Może lepiej leży na dużych głowach, niż na małych, arabskich.

A jak sprawdzają się Szokomole?
Condina, znalazłam taki, mają różne kombinacje, np. czarny/czerwony, czarny/różowy, czarny/turkusowy, brąz/pomarańczowy, ale akurat kombinacji czarny/pomarańczowy brak 🙁 Zdjęcia różnych opcji pojawią się po wybraniu koloru.
Dava   kiss kiss bang bang
22 sierpnia 2012 11:59
masakra! nigdy więcej nie kupie kantara eskadrona. Drogie i do bani 😤


Zgadzam się  🙁

Fatalnie się układa (FATALNIE) i włoski wbijają się w to czym jest podszyty i zajmuje mi jakieś 30min zanim się ich pozbędę. Tysiąc razy bardziej wole kantar EuroStara :kwiatek:
słyszałam dużo negatywnych opinii na temat kantarów eskadrona, tego jak się układają itp....z co z ich kantarami z futerkiem? one lepiej dopasowują się do kształtu głowy? ...pytam, bo jest fajna wyprzedaż na equishopie i nie wiem czy mam brać zwykły kantar czy kupić gdzie indziej ten futerkowy 😉
Mi się nie podoba jak się układa eskadron..
Mi eskadron w 3 dni obtarł bardzo mocno konia. Nie podoba mi się to szorstkie podszycie. Ale myślę że na jesień kupię ten z futrem na próbę dla drugiego, który ma bardzo delikatną sierść/skórę.

Dość fajnie podszyte są (bardzo podobnym materiałem jak eskadrony) kantary Fair Play - takie za 70zł, chyba. No i są o wiele delikatniejsze, ten 'filc' nie jest taki szorstki jak w eskadronach. No i od FP koń się jeszcze nie obtarł
Dla mnie Eskadron trudny do zajechania, dwa lata ciurania na padok i dopiero naprawdę zaczynają być przytyrane. Mój nr 1 to stary lamicell.
Edit- żebym nie był gołosłowna.
Lamicell kupiony jesień 2009 wtedy i dziś, uwiąz zblakł na potęgę ale bez zarzutu, mimo utraty koloru bardzo miękki i trwały kantar.


Eskadron kupiony grudzień 2009< używany> i dziś


Obracam średnio 4ma kantarami, dwa eskadrony już prawie 3 lata. Dla mnie są warte swojej ceny.
Ja tam również jestem mega zadowolona z kantarów Eskadrona.  Każdy innej firmy rozpadal się w krótszym czasie niż 3 miesiące i to obojętnie jaka cena .
Za to te fajnie wygladają , nie obcierają mi konia , nachrapnik zaraz po kupnie świetnie się ułożył i wytrzymują o wiele dłużej nawet przy takim rozrabiaku 🙂  Użytkuję już drugi , który cały czas jest w mega stanie i nawet zakupiłam już z equishopu aque na zapas  😂
Co powiecie o kantarach Eskadrona Safety?  :kwiatek:
mtl   I M Equestrian
23 sierpnia 2012 23:24
Burza od czasu do czasu mam w lapkach tego lami cella i mysle ze oprócz tego ze traci kolor to calkiem fajny jest i dosc trwaly  😅
nostril   be your own kind of beautiful
24 sierpnia 2012 07:40
ja polecam kantar Kieffera😉 Moje małe ciągle niszczyło swoje kantary,nie ważne czy były tanie czy ciut droższe. W końcu w sklepie konik znalazłam w promocji właśnie ów kantar i jak dla mnie rewelacja!Ładnie sie ułożył,kolor nie wyblakł i jest solidnie zrobiony😉
Burza mam identyczny wzór, tylko, że z firmy Fair-play. Fajnie się sprawdza, co prawda konie chodzą gołe na pastwiskach, ale do prowadzania, czyszczenia i innych rzeczy jest bez zarzutu. Materiał przy regulacji trochę wyłazi z tych blaszek na dziurki, ale można przypalić i nie będą dalej się strzępić.

mtl, bardzo, a dla mnie utrzymanie koloru nie jest priorytetem 🙂

Daniella_283, do czyszczenia to ja mogę mieć co bądź, padok to dopiero test realny.
Sonkowa, serio? Na mojego konia ten sam kantar COB pasuje idealnie, a zazwyczaj w COB się nie mieści (konik polski z wielką głową ;D).

Moje konie w Fouganzach stoją cały rok (i z podszyciem i bez podszycia) i nic się nie obcierają, podobnie ze zwykłymi kantarami za 20 zł.
Na moim arabskim nosie Eskadron układał się tak fikuśnie:



ashtray, je trzeba wygiąć parę razy w ręku mocniej i uprać, wtedy przestają być płaskie w tej części.
Miętosiłam namiętnie, ale nie pomogło.
Gillian   four letter word
24 sierpnia 2012 21:43
Burza, a czemu na zdjęciu w Eskadronie jest tak, że prawie całe podszycie jest na jednym boku a z drugiej nie ma nic - mimo, że kantar leży prosto?
Gillian, mówisz o podszyciu potylicy? Tu widać dokąd sięga. Nie ma podszycia jeśli są dziurki regulacji.
Gillian   four letter word
24 sierpnia 2012 21:55
pytam, bo niedawno kupiłam mojemu koniowi używanego Eskadrona i leży tak samo, zastanawiałam się czy może jest krzywo uszyty. Trochę dziwnie to wygląda, z jednej strony tyyyle podszycia a z drugiej kawałeczek 🙂 to mój pierwszy kontakt z tymi kantarami, więc się zdziwiłam 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się