Ogłowia

Zairka bierz! Będzie rewelacyjnie. 🙂 😀iabeł:
Zairka Mi taki brąz na siwym kojarzy się z kupą  😁 Moja siwa zawsze miała właśnie taki brązowy pyskol, który potem musiałam czyścić. Zair, przynajmniej dla mnie, lepiej wyglądałby w czarnym, albo takim czekoladowym brązie.
Zairka, kupuj  😉
Moze nie ten wątek, ale czym smarujecie ogłowia, zeby były bardziej błyszczące?
sei no i jakie ogłowie zakupiłaś? 🙂
deborah   koń by się uśmiał...
23 sierpnia 2012 08:24
palemka, ja używam leather therapy


ale jest wątek o konserwacji sprzętu  🚫
deborah dzięki :kwiatek: w takim razie zajrzę jeszce do tego drugiego wątku 😉
sei   . let's grow old together & die at the same time .
23 sierpnia 2012 09:07
palemka, kupione zostało najtańsze i w miarę sensowne jakie znalazłam w sklepie. metka hippoland - nie wiem kto dla nich robi ogłowia??? takie trochę papierowe, ale przeszło smarowanie olejem, a później mydełkiem passiera i jest ok. na ciuranie na młodziakach się nadaje 😉 jedynie naczółek wymieniłam na stubbenowy full i od razu lepiej się układa.
sei no fajnie, ze udało ci się cos kupić na szybko 🙂 Ja też się zstanawiam, czy nie powinnam naczółka wymienić-na dłuższy. Ten obecny ma 41cm, w ogłowiu cob.
wrzucę jeszce raz fotkę:
wzbraniam sie i wzbraniam, ale chyba nie wytrzymam 😍

no no, kupuj. ja sobie podjade do waszej siodlarni :P
palemka, wg mnie fajnie wyglada.
Czyli rozumiem, ze dłuższy niepotrzebny? To dobrze 🙂
czy ktoś z Was, mający doświadczenie z ogłowiami Kieffera i Schockemohle, może mi powiedzieć jak w porównaniu wypadają rozmiarami?

Mam kieffera comfort WB - i oprócz podgardla, wszystkie paski na ostatnie dziurki. W moim odczuciu Kieffer wypada duży.
Mam Hooksa full - i jest trochę mniejsze niż kieffer. Mam jeszcze przy wędzidle 1 dziurkę chyba; nachrapnik na maksa, podgardle na maksa z jednej i na przedostatnią z drugiej.

A jak wypadają Schockemohle?

No i czy tak na prawdę nie powinnam celować w coba? Koń ma głowę bardzo zgrabną, delikatną (ojciec xx) - sam w sobie nie jest duży (może ma 165cm w kłębie, może nawet nie).

Jedynym powodem dla którego kupuję fulle to długość nachrapnika - przy mniejszym fullu (Harry's Horse), paski od nachrapnika obcierały mu sierść na kości jarzmowej, więc zawsze szukam takiego ogłowia, żeby paski przechodziły trochę poniżej kości, nie centralnie na niej).

Uff.... ale się naprodukowałam. POMOŻECIE???
Gru   nic nie dzieje się bez powodu
24 sierpnia 2012 09:00
Ja właśnie sprezentowałam mojemu Alecto 🙂 nie wiem tylko gdzie mogę dokupić do niego wodze, w pasującym kolorze ?? Prezentuje się tak:
Gru pięknie  😍
Dziewczyny idzie kupić ogłowie do 100 zł, które posłuży przez kilka miesięcy i nie rozleci się po 2 jeździe.
sei   . let's grow old together & die at the same time .
24 sierpnia 2012 14:06
hippoland powinien się nadać. zapłaciłam za swoje 90 zł i też ma za zadanie wytrzymać po prostu kilka miesięcy 😉
Z tego co kojarzę to może być :
http://allegro.pl/oglowie-z-wodzami-georgueze-horze-czarne-cob-i2578054087.html

sama mam dwa horze, tylko te droższsze, po 200zł i jestem mega zadowlona z nich.
Fog mogę 'polecić' ogłowie które wstawiła palemka . Moja koleżanka jeździ w takim już prawie rok, poszedł nachrapnik bo kobyła się spłoszyła, a była do niego uwiązana . Też mam ogłowie z tej firmy, meksykana za niecałe 200zł i super się trzyma 😉
[quote author=Daniella_283 link=topic=39.msg1503538#msg1503538 date=1345814286]
Fog mogę 'polecić' ogłowie które wstawiła palemka . Moja koleżanka jeździ w takim już prawie rok, poszedł nachrapnik bo kobyła się spłoszyła, a była do niego uwiązana . Też mam ogłowie z tej firmy, meksykana za niecałe 200zł i super się trzyma 😉
[/quote]
Jak to była uwiązana do nachrapnika?

Znalazłam jeszcze takie Yorka:
http://www.okser.pl/york-oglowie-anisa-p-7579.html

Chociaż jestem już prawie pewna, że wezmę to Horze.
Z tego co wiem, to w terenie zajechała do znajomej, nie miała kantara więc poluzowała nachrapnik i zaczepiła wodzę o nachrapnik, żeby jej nie wiązać na wędzidle. Poszła do domu, aby pokazać się znajomej że już jest, aby wyszła do sadu. Coś w tym stylu. 😉
lizzy   Bo ja na hubertusie gonię stajnie a nie lisa :)
24 sierpnia 2012 15:01
ponawiam pytanie... Znacie coś do 200-250 zł z dobrej skóry z kombinowanym? Tylko chodzi mi tu głównie o dobrą i miękką skórę
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
24 sierpnia 2012 15:22
[quote author=Zairka link=topic=39.msg1501352#msg1501352 date=1345638226]
wzbraniam sie i wzbraniam, ale chyba nie wytrzymam 😍

no no, kupuj. ja sobie podjade do waszej siodlarni :P

[/quote]
zasmuce Cie ale w siodlarni znajdziesz tylko moje siodło 😉 reszta zamknieta w pace😉
Nie pozujący koń w Wembley Darlington :

Zairka - to najpiękniejsze brązowe ogłowie na świecie! Nie myśl tylko kupuj!  🙂 Uwierz mi, że jak otworzysz opakowanie to najpierw oślepi Cię blask naczółka, a następnie po dotknięciu skóry klękniesz z wrażenia  🙂
lizzy   Bo ja na hubertusie gonię stajnie a nie lisa :)
25 sierpnia 2012 21:43
Alaska ładnie 😀 , właśnie się nad nim zastanawiam i zadaję każdemu kto je ma miliard pytań o jakość skóry...  🤦

edit.
(PRZEPRASZAM, nie umiem skracać linków...)
Które ogłowie mam brać? Niestety na więcej mnie nie stać...  😕 Zależy mi głównie na dobrej jakości, miękkiej skórze.
1.wembley x-line darlington (tutaj wydaje mi się że ten naczółek jakiś taki tandetny, ale może to tylko jakieś moje fobie)
2.hkm wave http://www.gnl.pl/oglowie-wave-p-2806.html
3.solibel comfort http://www.gnl.pl/oglowie-solibel-comfort-p-10240.html
proszę o pilną odpowiedź bo na nasze obecne ogłowie już nie mogę patrzeć 😤
Gru ale bajkowe! 😍
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
25 sierpnia 2012 23:00
Lizzy, z tego wszystkiego solibel będzie najlepszy jakościowo, ale nie wiem czy nie lepiej dołożyć i kupić z drugiej ręki np. ursusowe, albo jakiegoś kieffera?
Nie wiem czy było, ale ktoś ma może ogłowie  GEORGUEZE od Horze? 🙂
lizzy   Bo ja na hubertusie gonię stajnie a nie lisa :)
26 sierpnia 2012 09:43
arivle już niestety nie mam z czego dołożyć ....  😤 Ostatnio robiłam badania Seganowi, musiałam kupić parę rzeczy i się spłukałam...
Lizzy ja właśnie celowałam w tego Wembleya albo w tego Solibela. Kupiłam Wembleya, bo był dostępny u mnie w mieście w bardzo dobrej cenie.
Najbardziej chciałam kupić ogłowie Wembley Arona: http://www.okser.pl/wembley-oglowie-xline-arona-p-8970.html , bo ma delikatniejszy naczółek.
Niestety występuje tylko w dwóch sklepach ( przynajmniej tylko tyle znalazłam okser i hors-trade) ale nigdzie nie jest dostępne, nie wiadomo ile trzeba czekać, a w hors-trade mówili, że nie ma go nawet w hurtowni.
Skóra w porównaniu do mojego dotychczasowego ogłowia, niebo a ziemia. Ładne wykonanie, nie jest zabójczo sztywne, pomimo, że nowe da się normalnie zapinać wszystkie paski. No i nachrapnik i pasek potyliczny podbiły moje serce póki co 😉 więc dlatego naczółek można przeżyć myślałam, że będzie o wiele gorzej, a jest całkiem w porządku. Naczółek zawsze można zmienić na coś innego 😉
Intryga ja mam i jest naprawde fajne.Ciuram je na codzienne treningi i przy moim dbaniu(wogole nie dbam) to wyglada super.
Skóra wiadomo nie najwyzszej jakości,ale za ta cene jest ok.
no i mam je jakis rok,a po wyczyszczeniu wyglada jak nowe 😉
Pierwszy raz trafiło mi sie tak tanie ogłowie i takie fajne.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się