Jakie pasze dajecie swoim koniom?

Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
28 sierpnia 2012 18:29
Z racji tego, że mało się tej paszy daje to tej energii za bardzo nie czuć. Za to spasł mi się na niej Grom niemożebnie.
Koniczka, czyli efekt taki sam  jak u naszej rudej.                                                                                                                                                   Założymy klub redmillsowych spaślaków. 😉
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
28 sierpnia 2012 18:52
Cóż, dla mnie to jest pewien problem, bo potrzebuje od paszy powera, a nie tuczenia.
Ja w sumie też, ale podtuczenie było nam potrzebne więc jeden pozytywny efekt osiągnełam. A przestawiasz się na coś innego, tzn. energetycznego...?
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
28 sierpnia 2012 18:58
Pewnie tak, aczkolwiek jeszcze rozmyślam na co. Akurat u nas podtuczenie wskazane od dobrych paru lat nie było nigdy.
Daj, znać jak wymyślisz..... 🙂 Bo ja mam jeszcze worek golda i też zastanawiam się nad czymś innym ale pewnie w ofercie redmillsa tego nie znajdę.....
Z racji tego, że mało się tej paszy daje to tej energii za bardzo nie czuć.


Ja daję i tak mniej niż zaleca producent (akurat tu piszę o Formule Gold) i powiem szczerze, że powera to jest akurat bardzo dużo i na dodatek dobrej jakości - czyli nie 'wali w dekiel'  a daje dużo siły i naprawdę niezłą kondycję.

Donia powered by RedMills jest naprawdę 'niedozajeżdżenia'  😍

Reszta jest na tym drugim balancerze RedMillsa (http://paszaredmills.pl/pl/p/Oat-Balancer-Cooked-Mix/92) i wszystkie wyglądają super. Nawet się ostatnio doktor spontanicznie zaiteresował - co jedzę - bo takie kwitnące...

Dziadek A dostaje jeszcze sieczkę Epony - nie powiem -zjada chętnie i nie mam do niej żadnych zarzutów.

Różnica pomiędzy Eponą i RedMillsem jest jednak wyraźna (nie tylko w cenie  :hihi🙂



Koniczka, a może owsa dodaj więcej?Jak brakuje tej szybko uwalniającej się energii u twojego konia,
z tego co wiem to FG jest w opisie jako suplement uzupełniający dla koni sportowych???
We wskazówkach żywieniowych zalecają do kilku kg owsa na dobę?
Hmm...czasem tak bywa,koń znudzony codzienną robotą, albo właścicieł paszą  🙂
Kiedyś paszy nie było,tylko owies i jakoś rade dawali z tą energią 🙂
Teraz na rynku wybór solidny,to i jest na co ponarzekać...przecież zawsze można zmienić 🙂
Jak to przysłowie mówi darowanemu koniowi w zęby się nie zaglada 🙂
Cóż, dla mnie to jest pewien problem, bo potrzebuje od paszy powera, a nie tuczenia.


Może spróbuj ERS?

Pyśka Kiedyś mój koń łapał mięśniochwaty bo był tylko na owsie..natomiast jest taki solidny wybór że tylko jedna pasza energetyczna dla koni z mięśniochwatem.  🙄
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
29 sierpnia 2012 16:29
Hahaha jasne, spasł się jak świnia to mu żarcie zwiększ, jeszcze czego! Po prostu na FG nie czuję tej dodatkowej iskierki, jaką miałam np. na French Racing Balancer Dodsona czy na Championie Marstalla. Jakoś sobie nie wyobrażam konia w konkretnym treningu sportowym na samym owsie. Jasne dawało kiedyś radę, ale jak można koniowi pomóc od strony żywienia to czemu tego nie zrobić?
Dramka, Dodson się zrobił tak drogi, że na pewno wracać na niego nie będę.
przyleciała do mnie epona  😜

3 wory, każdy zapakowany osobno, bardzo ładnie, solidnie i szczelnie, co mi się bardzo podoba, bo już kilka razy mi się zdarzyło, że jakaś pasza przychodziła na wpół rozerwana.
uchyliłam rąbka tajemnicy i wyglądają cudnie! aż się nie mogę doczekać aż zobaczymy czy niejadek sie rzuci  😁

wielki plus za szybką i bezpieczną wysyłkę :kwiatek:
do nas do stajni też przyjechała dzisiaj, pachniało w całej paszarni z zamkniętych jeszcze worków  😜
A koń... nigdy go tak zadowolonego z jedzenia nie widziałam, choć niejadkiem nie jest ;> Po zjedzeniu power light z otrebami ryżowymi szukał resztek w okolicy żłobu przez 5 minut jeszcze  😍
Mój niejadek prawie wrzodowiec jest zachwycony trawokulkami na mokro z Epony, wpierdziela posiłki jak nigdy  😁 A mi się strasznie podobają, przez to, że to drobny granulat i bardzo szybko namiękają i robi się papka  💃 Jak wydobrzeje trochę to będę owocowe muesli testować, jakiś czs temu dostałam próbkę i pachnie świetnie  😜
BASZNIA   mleczna i deserowa
29 sierpnia 2012 21:33
Do mnie tez przyjechala dzis dostawa 🙂.
Musli owocowe wyglada swietnie, banany( chyba 😉 ) pycha 😉.
Meszu nie otwieralam, prymicja kukukulek jutro. Za to 5 doroslych osob lizalo lizawke.....bo ona jest slodka 🙂!~W lazdym razie widok bezcenny..............
Koniczka o no to  dla mnie akurat pozytywne jest co piszesz, bo na pewno będę myślała nad czymś energetycznym ale bardziej kondycyjnym, wytrzymałościowym niz dającym tą 'iskierkę', ktorej tobie brakuje🙂

A+A no to brzmi super bo wlasnie o cos takigo mi chodzi🙂 A ile dajesz FG?
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
30 sierpnia 2012 09:06
Po prostu na FG nie czuję tej dodatkowej iskierki, jaką miałam np. na French Racing Balancer Dodsona czy na Championie Marstalla.


Co do championa Marstalla to absolutnie potwierdzam, robi z konia pegaza 🙂 i
dlatego też stoją sobie worki bezrobotnie aktualnie.
Poczytałam Wasze opinie i już mam w stajni 3 worki Epony.

Musli Strong + Vital
Musli Owocowe
Musli Winner Concentrate

Po kolei będę skarmiać i sprawdzać co się wydarzy 🙂 Zawsze dla kobyły jakaś odmiana, może strajku nie zrobi głodowego 😉


No to czas na wnioski.
Pierwsze zeszło Musli Strong + Vital, jadła kobyła chętnie, nic się nie zmieniło, więc dla mnie dobra pasza, bo sprawdzała się tak samo jak na codzień sprawdza mi się Hippostar.

Drugie poszło Musli Winner Concentrate i jestem na jedno wielkie NIE. Po pierwsze, zero musli w musli, tylko granulat. Kobyła zjadła niechętnie i efekty mizerne. Zero mocy miała do prac.

Musli owocowe pięknie pachnie, ale zbyt intensywnie jak dla mnie i dla mojej kobyły, zostawia w żłobie część każdego posiłku i mocy też ma mało, ale to mogłabym wybaczyć, bo to nie jest musli przeznaczone do tego.

Ogółem nie. Wracam z radością do Hippostara. Cenowo lepiej, jakość bez zarzutu i każdy worek spełnia oczekiwania.

MMVG dobra wiadomość, jeśli zdecyduję się na Eponę to właśnie na Strong + Vital 🙂 Winner Concetrate ma w składzie L-karnitynę, która teoretycznie jest na rozwój mięśni, a w praktyce ponoć nie działa...

U nas super spisują się trawokulki 🙂 Dzięki nim mogę przemycić praktycznie wszystko, a żłób i tak wylizany.
BASZNIA   mleczna i deserowa
30 sierpnia 2012 10:42
A ja zapomnialam dodac, ze dostalismy miarke 🙂!
Gillian   four letter word
30 sierpnia 2012 11:02
eeeej a czemu ja nie dostałam miarki 🙁 wzięłam tym razem dla futrzaka Cooler'a - wygląda super i ładnie pachnie. Żłób standardowo wylizany 🙂

MMVG, wydaje mi się, że za krótko karmiłaś żeby zobaczyć efekty. Po jednym worku chyba ciężko o zmiany?
a czy gdzieś jest strona na której mogę sobie pooglądać pasze hippostar?
eeeej a czemu ja nie dostałam miarki 🙁 wzięłam tym razem dla futrzaka Cooler'a - wygląda super i ładnie pachnie. Żłób standardowo wylizany 🙂

MMVG, wydaje mi się, że za krótko karmiłaś żeby zobaczyć efekty. Po jednym worku chyba ciężko o zmiany?


Szczegółowo nie, ale ogółem coś mogę nakreślić. Poza tym 2 z 3 które zamówiłam, zupełnie nie podeszły kobyle, więc dobrze, że nie wzięłam więcej. Napisałam tylko o mocy/energii i walorach smakowych, bo to mogę od razu określić znając swojego konia.

epk: na stronie hippostara masz wszystko opisane.
kobyła zapoznała się z owocowym musli z Epony - żłób wylizany, jest dobrze  😅
MMVG a jaki jest adres polskiej strony hippostara?  google nie zna 🙄
MMVG A można wiedzieć w jakiej ilości i z czym podawałaś winner concentrate?
Martuha: Niestety z nieznanych mi przyczyn zrezygnował dystrybutor z prowadzenia polskiej strony, także trzeba korzystać z hippostar.nl (jest tam opcja po angielsku).

Perszeron: Ten mnie najbardziej zawiódł, bo nie był musli tylko takim małym granulatem/peletkami. Wychodzi mi trochę ponad kilogram dziennie, ciężko to na miarkach zmierzyć. Do tego kobyła dostawała w sumie 4 miarki owsa na dzień z tym.

Edit: pokićkałam dawki 😉
A+A no to brzmi super bo wlasnie o cos takigo mi chodzi🙂 A ile dajesz FG?


ja daję ok 0,3-0,5 kg dziennie  - ale Donia jest nieduża - tak 450 kg  😁
Jak Horse Care 10 z Red Millsa działa na mięśnie??


Ja akurat go nie używam, ale znam kobyłę, która była zawsze 'nasza szkapa' (fakt, ze to koń późno dojrzewający, duży, wysoki) - a teraz wiem, że jest na Horse Care i wygląda znakomicie - błyszczy, jest dobra w pracy i doooopę ma jak armata !
MMVG Faktycznie Winner składa się w większości z granulatu (jako jedyne z Musli Epony), ponieważ wszystkie dodatki mineralno-witaminowe trzeba podać w takiej formie. Przez to nie jest też zbyt smakowite i najlepiej podawać je jako dodatek do jakiegoś smacznego musli. Wydaje mi się też, że zbyt szybko skarmiłaś ten worek. Winnera jako musli uzupełniające podaje się w ilości do 1kg dziennie. 1,5 miarki do każdego posiłku to zdecydowanie za dużo. Głównym zadaniem winnera jest wspomaganie rozbudowy masy mięśniowej, co jest procesem długotrawałym. Jeżeli podawałaś go  tylko z owsem to faktycznie nie dziwię się, że nie odczułaś wzrostu energii szybkouwalnianej, bo owies ma jej więcej, niż Winner.

Wydaje mi się, że w takim przypadku znacznie lepiej sprawdziłby się u Ciebie Performance.

   
z energetycznych polecam eggersmann high energy, podaje juz ponad miesiąc, koń baaardzo chętnie zjada. Zaczęłam ją podawać ze względu na to, że "przestawialiśmy" się z systemu pracy "co drugi dzień" na codzienną. Jestem bardzo zadowolona, lepiej, chętniej teraz pracuje codziennie niż wcześniej (co drugi dzień).
Jeżeli ktoś szuka odpowiedniej paszy energetycznej to polecam ten artykuł (mi osobiście bardzo pomógł) http://stefanidis.pl/analiza-porownawcza3
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się