Jakie pasze dajecie swoim koniom?

magrat,  no więc właśnie. wez wytaruj potencjalną miarkę. nastepnie nasyp pełną paszy. odejmij wagę miarki i wynik to gramatura paszy. rób do tej pory aż będzie wynosiła waga tyle ile koń powinien dostać 😉  możesz wziąć zwykłą miarkę paszową i zaznaczyć wewnątrz markerem dokąd ma być nasypane.

często jest tak, że np jednej paszy w litrowy kubek wchodzi 0,6 kg albo np 0,8 kg😉

Dracena,  jeszcze dochodzi kwestia finansów 😉 jak potrzebowałam lepszej formy to inwestowałam w spillersa, teraz będziemy testować niebo tańszą eponę i już nie pełnoporcjowo. bo jednak 500 zł miesięcznie na żarcie pełnoporcjowo spillersa czy innej wysokopółkowej to przesada dla nieroba 😉 wiem, że kilka koni ładnie tyło na Besterly Herbic, ale on wychodzi podobnie albo i drożej jak Epona, a już dużo osób chwali, że jakość duuużo lepsza.
Jaką  pasze polecacie bardzo  bardzo energetyczną  dla konia 16 letniego ???  🙇
[quote author=Sankaritarina link=topic=25.msg1503736#msg1503736 date=1345828829]
chodzi mi konie z niedowagą wynikającą np. z straty masy przez pasożyty...
Takim koniom dobrze robi dobrze przeprowadzone odrobaczanie...


naprawdę? nie wiedziałam...
przecież się pytam jaką pasze podać po odrobaczeniu, gdy koń stracił masę przez te pasożyty.... ?
[/quote]
Żadne, a poczekać? 🙂 Jeśli on był odrobaczony skutecznie, a dostaje dobre siano w dużych ilościach i wychodzi na dwór gdzie ma trawę (albo też siano), ma w boksie lizawkę, to powinien przytyć. Jeśli chcesz go czymś wspomagać, to kup najzwyklejsze musli/granulat dla koni rekreacyjnych i niepracujących i dawaj tak, jak napisano na opakowaniu (chyba, że koń zacznie mieć np. nadmiar energii). Możesz też dać owies (garść, dwie garści) wraz z jakimiś witaminami.


my star Po co 16 letniemu koniowi pasza bardzo bardzo energetyczna....? 🤔
my star Po co 16 letniemu koniowi pasza bardzo bardzo energetyczna....? 🤔

a czemu nie?  🙄
przecież to zależy od tego jak go użytkują
Sankaritarina, a 16 letni koń to nie może normalnie pracować? To chyba jeszcze nie emeryt

My star, Pavo Herbalmelange jest bardzo energetyczna 😉 Ładnie pachnie i koniom też smakuje 🙂
Jaką  pasze polecacie bardzo  bardzo energetyczną  dla konia 16 letniego ???  🙇


co robi koń? startuje?
Sankaritarina to mnie teraz rozwaliłaś..................
Jak Horse Care 10 z Red Millsa działa na mięśnie??
Dramka producent opisuje ja na stronie jako paszę dla wrzodowców i koni z tendencją do sztywnienia mięśni - głównie chyba poprzez obniżenie poziomu skrobi, a podwyższenie poziomu oleju oraz włókna z których ma pochodzić energia dla konia. Nie ma skrobi, nie ma fermentacji/rozkładu skrobi w żołądku powodującego podniesienie pH(niedobrze dla wrzodów); nie ma skrobi, nie ma szybkiego skoku glukozy we krwi(niedobrego dla mięśni-rola spichrzania węglowodanów, kwasicy mleczanowej etc.). A 11,8 MJ jest.

halo kubeczek na wymiar to jest świetna myśl organizacyjna.  🙂

A te konie 17,18 letnie z tegorocznych igrzysk pewnie wnuki bawią i swetry dziergają. Statecznie.
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
25 sierpnia 2012 18:39
Miarka Red Millsa to standardowa miarka 1,5 l, taka jak miarki dodawane do wszystkich innych pasz.
magrat tylko pasza nie ma za wiele energii..szkoda

Miałabym zawszę jakąś alternatywę.  😉
Dla koni z tendencją do tying-up, sztywności itp. jest jeszcze Re-Leve Saracena - Klik
ale nie wiem jak z dostępnością tych pasz w Pl (kiedyś były,teraz strona www mi nie działa).
Sankaritarina, brawo!
jeżeli chodzi o ibeka panto to kilka osób wypowiadało się na ich temat 😉

Ja karmię tymi paszami. Formel E zamiast owsa , musli ziołowe i sieczka dla chudego. I witaminki też. Konie mi się spasły  😡
Ochh. 😵
Widziałyście kto pyta o taką paszę? Dziewczyna, która ma konia na emeryturze (jak sama pisze w innym temacie) i która niedawno się zastanawiała tylko jak poprawić wygląd swojego konia. Czy takiemu koniowi jest potrzebna "bardzo bardzo energetyczna pasza"? Czy pasza dla starszych koni? A może wystarczy zwykła rekreacyjna + sensowniejszy instruktor, bo koń jest doświadczony życiowo i wie jak się od pracy wymigać? A może ten koń potrzebuje takiego porządnego odkarmienia? Weźcie też czasem pod uwagę kto pyta.
Dla koni z tendencją do tying-up, sztywności itp. jest jeszcze Re-Leve Saracena - Klik
ale nie wiem jak z dostępnością tych pasz w Pl (kiedyś były,teraz strona www mi nie działa).


oo ta całkiem fajna

energetyczna pasz dla konia na emeryturze?  🤔
Która pasza lepsza ? Leisure Mix Dodsona czy Pavo Condition ?
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
27 sierpnia 2012 22:46
Lepsza dla jakiego konia?
Dla klaczy starszej , powoli wracającej do jazdy po dłuższej pastwiskowej przerwie , oraz dla konia młodego wdrażanego w trening .
A ja zamówiłam Formula Gold z Red Millsa, no zobaczymy co z tego wyjdzie, niestety na dostawę z Ahlbrand nie mogę się doczekać, jedyne co udało mi się ostatnio zdobyć to był sukces, ale to kasa wyrzucona w błoto, zero efektu  🙄 U nas nic od ręki nie można dostać, tylko ten beznadziejny sukces wszędzie sprzedają  👿 a tak przy okazji, jak z realizacją zamówień z Red Millsa, bo mam mały problem z mailami i generalnie potwierdzeniem zamówienia itp juz zapłaciłam a nie napisali mi nic
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
27 sierpnia 2012 23:04
Z tych dwóch bym wybrała Pavo.
Koniczka Dziękuje  :kwiatek:
zonk, jeślic chodzi o pasze w naszej okolicy to w Okserze w Sopocie mają Pavo, w Arpavie też widziałam na pewno cos innego niź Sukces, ale nie zwróciłam uwagi co konkretnie, Dikte ma Panto jak sie nie mylę. Nie wiem co jest dostepne u pozostałych.
A jesli chodzi o wysyłkę to jak zamawiam Dodsona, to dociera do mnie najpóźniej w ciągu 2 dni.
Ile może ważyć miarka granulatu?
na stronie baileys'a są podane wagi miarek (zależy jaki granulat). Ja skarmiałam kiedyś pavo condition, 1l miarka ważyła około 1kg.
Ale też nie wszystkie firmy mają balancery, bo generalnie o coś takiego mi chodzi, u nas w stajni nie mam mozliwości karmić pełnoporcjowo paszą chyba, że bym przyjeżdżała 3 razy dziennie i go sama karmiła. Fajną pasze miałam z BM Horse właśnie Ahlbrand, ale pomimo obietnic dostawa do nas nie doszła, a akurat w x-horsie był tylko Sukces
Zonk, nasza trudna do odpasienia klacz jest karmiona red millsem, formułą gold właśnie, już trzeci miesiąc i jestem bardzo zadowolona z efektów. Nawet zastanawiam się czy nie jest obecnie za gruba. Kontakt ze sklepem zawsze był dobry (pani KAsia odpowiadała najpóźniej na drugi dzień)więc myslę że i Twoje zamówienie zrealizują... 🙂
Dostałam już telefon, że pasza wysłana i będzie jutro, po prostu chyba ten automat do maili coś im słabo działa, bo dostałam maila, że złożyłam zamówienie dopiero jakoś dzień później
brzezinka a czy rzeczywiście ta formula gold jest tak mocno energetyczna jak wynikałoby z opisu?
Magdzior z tą energią to ja bym polemizowała. Po naszej kobyle nadmiaru energii nie widać. Z tym że ona chodzi codziennie pod siodłem i wiekszą część dnia spędza na pastwisku. Ostatnio miała dzień nazwijmy to zupełnego aresztu bo była paskudna pogoda więc całą dobę stała w boksie to na drugi dzień miała lekką fantazję ale na pewno nie mozna tego nazwac nadmiarem energii.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się