Pensjonaty, ośrodki jeździeckie- Kraków / Małopolska

Doma   Folbluciki folbluciki folbluciki :)
17 września 2012 13:11
Dla mnie niestety Toporzysko jest również poza zasięgiem 🙁 ale nowa ujeżdżalnia jest boska 😀

Dla osób zainteresowanych Na Zielonej wstępny termin Hubertusa będzie 20-21 październik, w sb planujemy konkursy ujeżdżenia, oczywiście na amatorskim poziomie, będzie tylko mały czworobok do dyspozycji, więc będą programy które będzie można jechać na małym czworoboku, oprócz tego dużo konkursów dla młodszych adeptów jeździeckich, jak również nie jeżdżących, a w ndz skoki i główna gonitwa, oczywiście zapraszamy również osoby chętne z zewnątrz, dokładny program będzie jeszcze przedstawiony 🙂 ale radzę zarezerwować ten weekend dla nas 😀
Ma ktoś zdjęcia z zawodów CSN w Krakusie??
Elena   emocjonalnie elastyczna
19 września 2012 17:34
robił ktoś może zdjęcia na ZR-B w Swoszowicach 7-9.09.2012 ???  :kwiatek:
duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
19 września 2012 18:10
Elena-wczesniej wstawiałam link, nie pamietam dokładnie ale chyba p.jerzy robił wtedy fotki, poszukaj w moich postach tutaj
Elena   emocjonalnie elastyczna
19 września 2012 18:17
duunia chyba widziałam te zdjęcia i tam nie ma tego konia, którego szukam 🙁 ale dzięki i tak :kwiatek:
Słuchajcie !! Mam super wiadmość!!!
OJK Santos w Zabierzowie otrzymał certyfikat !!!
Będzie najbliższym ośrodkiem pod Krakowem gdzie będzie można zrobić odznakę !
Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to od listopada ruszą odznaki ! 🙂 🙂
juliadna   siwek czarnogrzywek <3
19 września 2012 19:44
gejbi ale trzeba przyjechać z własnym koniem? Bo te rekreacyjne bardziej pod ujeżdżenie zawsze ciągnięto. A skoki były bez żadnego rozmachu.  :kwiatek: Pytam z ciekawości 🙂
Gejbi ta wiadomość ratuje moją dupę!  🏇
Oby była tylko jakaś w tym roku co bym to nie zaprzepaściła mojej normy na III.
niektóre rekreanty zabierzowskie fajnie skaczą. Wg mnie  spokojnie można na nich zdawać odznaki  😉
W bol będzie na pewno wrzesień/październik bo jest troche chętnych.
Ja myślalam że Ty Alaska to w tym roku już II walniesz a nie że dopiero odznaka...
Zorilla nie ma tak dobrze 😉 Nie miałam wcześniej możliwości startów, więc odznaki były mi zbędne. Brąz robiłam dopiero w zeszłym roku w Bolęcinie na jesień i to bardziej tak z przyzwoitości. 😉
W tym sezonie to były moje pierwsze starty i Kobyła co miał całe życie skoki chodzić, więc III nie jest i tak zła 😉 Może w przyszłym roku zaszalejemy w N klasie i II się trafi kto wie😀

Tak czy siak w końcu jakiś ośrodek blisko Krakowa ma certyfikat. Na moje szczęście w dodatku mam rzut beretem, mogę nawet konno przyjechać 😉
Na rekreantach przede wszystki ale ze swoim koniem też można 🙂😉 mają być jeszcze w tym roku 🙂😉 dam znać jak się dowiem czegoś więcej
Pisałam w wątku towarzyskie, ale tam pewnie mało kto zagląda, a pytanie jakby nie było, dotyczy podkrakowskiej stajni.. mianowicie: ile mniej więcej się jedzie busem z centrum Krakowa do Niepołomic? I gdzie trzeba wysiąść, żeby było najbliżej do stajni? tzn jak się przystanek nazywa itd.. wiem, że jeżdżą też autobusy, chyba z Płaszowa, ale trochę mi się nie opłaca telepać do Płaszowa jak można złapać busa w centrum. Czasowo chyba też lepiej na tym wyjdę?
Busy jeżdżą chyba spod galerii krakowskiej? przez aleje w okolicach cracovii coś jeździ?
platka   Audere est facere
20 września 2012 15:31
Zorilla, a Bolęcin będzie w tym roku złoto organizował?
Cariotka   płomienna pasja
20 września 2012 17:10
Hej rv z Michałowic (kjk Szary)
zauroczyło mnie Wasze ogrodzenie z lin🙂 mogę prosić o zdjęcia? Sprawdza się takie ogrodzenie? proszę o pomoc 😀
Tuffy. Z Krakowa do Niepołomic jeżdżą busy spod galerii krakowskiej (z jaką częstotliwością nie wiem, ale na pewno co 30 minut powinno coś być). Wysiadasz na rynku albo tuż pod stajnią. Nie orientuję się które busy podjeżdżają pod stajnię a które nie, ale jeśli chcesz dowiem się od koleżanki i dam Ci znać :kwiatek:
Swoją drogą, Niepołomice zmieniają niebawem podłoże.
o tym podłozu to ja słyszałam od kwietnia a z tego co widze to tam nawet nie drgneło
Plany są duże i wierzę, że wszystkie uda im się zrealizować.
bryziak, dziękuję bardzo! to już najwyżej będę panów kierowców pytać, który gdzie jedzie :P z rynku to chyba i tak blisko jest do stajni, prawda?
btw, mówisz o podłożu na zewnątrz? podobno są plany na porządne podłoże do skoków.
Tuffy, zmiana podłoża na hali 😉 baza -glina wirowana, nawierzchnia piaskowo-gliniasta. Z tego co wiem, Niepołomice starają się o jakis certyfikat w związku z westem.
Btw. Masz wspaniałego konia ! 🙂
z rynku minutka- przechodzisz przez park i za zamkiem.
hehe no na hali to swoją drogą.. też szczerze mówiąc mam nadzieję, że się to uda bo byłoby bardzo miło trenować na dobrym podłożu. To które jest teraz też jakieś bardzo złe nie jest, aczkolwiek trochę za ciężkie na sliding stopy.. ale tak o do biegania to w porządku, mój koń nie narzekał jakoś specjalnie :P
Jedyne co mi się rzucało w oczy to "wyjeżdżone" ściany, ale to jak się domyślam efekty jazdy po ścianach w kółko itd 😉)
A jeśli chodzi o podłoże na zewnątrz to też słyszałam, że są plany na zmianę na jakieś porządne skokowe.. podobno zawody chcą robić w przyszłym roku itp
No tak czy inaczej.. byłoby fajnie!
A za komplement na temat konia bardzo dziękuję  :kwiatek:
czyli jak rozumiem, zajmiesz któryś z boksów obok Billego?🙂
jeszcze nie 😉  przez kilka dni miałam tam konia bo jechaliśmy razem na zawody i przed wyjazdem oraz po powrocie mój koń chwilkę stał w Niepołomicach.
Pojawiły się propozycje zawodów w Toporzysku, jak się okazuje będą 12-14.10: http://www.toporzysko.pl/sites/xviimemorial1.pdf
Ostanio jak byłam w Niepołomicach to na parkurze rosły sobie jakieś dzikie krzaki... Nie wiem jak z galerii, albo ode mnie (okolice Huty) jeżdżą co jakieś 15 minut 😉
platka nie mam pojecia, trzeba pytać.
Cariotka to jest ogrodzenie ścieżek, którymi można jechać dookoła ośrodka,po łąkach, zarówno w dół od parkuru i czworoboku, jaki w drugą stronę do lasu. Jako ogrodzenie ścieżek można chyba powiedzieć że się sprawdza, jest trwałe i bezpieczne. Padoki dla koni są ogrodzone potrójnym pastuchem(widać na niektórych zdjęciach juliadnej).

Czy ja się zgubiłam, czy według waszych postów Niepołomice mają mieć podłoże westowe i skokowe? W jednym ośrodku, jedno w hali, a drugie na zewnątrz? Bo myślałam, że piernik i wiatrak mają wspólne tylko to, że po 7 liter mają.
magrat, zgadza się.. jeśli dobrze słyszałam to na skokowe podłoże również jest plan.. właśnie na zewnątrz. Jedno nie wyklucza drugiego.. zawody skokowe w sezonie letnim są rozgrywane z reguły na zewnętrznych parkurach, prawda? Reining prawie zawsze z kolei na halach.
Niepołomice nie są chyba ośrodkiem nastawionym tylko i wyłącznie na skoki/ ujeżdżenie/ reining/ powożenie itd więc w sumie nie jest to głupie wyjście. A co z tego wyjdzie to zobaczymy.
Ja się cieszę bo w końcu jest nadzieja na przyzwoite warunki do trenowania w zimie na odpowiednim podłożu. W okolicach Krakowa nie ma ośrodka z halą i podłożem jako takim do reiningu 😉
Nie będzie to ewenement jeśli się połączy jedno z drugim.
Jakoś nie mogę sobie wyobrazić konia skokowego, który zimą po takim podłożu w hali skacze- bo skoro stoi w pensjonacie, to gdzieś zimą trenować musi. A koszty wymiany podłoża są na tyle duże, że powinny się zwracać i z pensjonatu, zawody to za mało. Nie mam na myśli wcale mówienia, że jedni, czy drudzy są be, tylko raczej ciężko mi wyobrazić sobie jak funkcjonują jednocześnie w jednej stajni, z jedna halą.
Mnie się najciężej stało z końmi w ośrodkach, gdzie było 'wszystko' do tego stopnia, że brakowało dziada z babą.
Witam,

mam pytanie do Was, nie wiecie może októrej mniej więcej zaczyna się jutrzejszy konkurs: N – 120cm zwykły (REGIONALNY) w KJK Szary ?

Z góry dziękuję 🙂 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się