Pensjonaty, ośrodki jeździeckie- Kraków / Małopolska

Dava   kiss kiss bang bang
05 września 2012 16:58
W weekend za 3tyg. HB Contakt będzie w Krakowie i okolicach.
Jakby ktoś chciał zamówić albo dopasować (pasują siodła wszystkich firm🙂😉 siodło to zgłaszajcie się do Nich. Wszelkie info kontaktowe na ich stronie i na FB

Też Wam się konie ożywiły wraz ze zmianą pogody?  😉 😀iabeł:
Dava, oo, wielkie dzięki za inf :kwiatek:

U nas noce zimne więc konie się sypią i na gwałt obrastają grubszą sierścią 🤔wirek:
U nas też po letniej sierści pozostają wspomnienia 🙁
Masakra jakaś z tą pogodą - musiałam rano na parę godzin zaderkować Łosia i Bandiego, bo wiało i lało tak, że aż się trzęsły (one obrastają najwolniej) a mnie prawie zdmuchnęło z tymi derkami  🙄
Kogo polecacie do RTG ? Potrzebuje kogoś kto robi dobrze zdjęcia i je dobrze interpretuje 🙂
Tusia   zośkowo - monologowo mi :)
06 września 2012 17:56
prib, dr Waldek Kalinowski, dr Agata Porzuczek.
prib jeszcze dr Darek Polakiewicz 😉
Ale Polakiewicz ma stare RTG- trzeba czekać na wywołanie. Nie wiem jak dr Porzuczek (chyba też), a dr Kalinowski ma cyfrowe, więc wyniki są od razu 😉
Ok dzięki 🙂
Darek Polakiewicz ma też teraz cyfrowe rtg
Solina   Wszyscy mamy źle w głowach że żyjemy hej hej la la
07 września 2012 05:57
dr Jakubowska też ma, ale nie wiem jakie
dr. Pędziwiatr ma cyfrowe rtg.
Tusia   zośkowo - monologowo mi :)
07 września 2012 08:02
Ale Polakiewicz ma stare RTG- trzeba czekać na wywołanie. Nie wiem jak dr Porzuczek (chyba też), a dr Kalinowski ma cyfrowe, więc wyniki są od razu 😉

Agata Porzuczek ma cyfrowe RTG, Darek tez kupił przed wakacjami cyfrowe.
Wojtek Kujawski ma cyfrowe RTG również i jeśli chodzi o mnie to ja jemu ufam najbardziej.
Szykuje się w październiku ciekawy kurs z panem Wojciechem Ginko u nas w stajni w Bodzanowie 🏇

Sama praktyka dostosowana do indywidualnych problemów zgłoszonych przez uczestników.

Po szczegóły można zaglądnąć do tematu: Szkolenia i kursy na R-V, a także na stronę www naszej stajni 🏇
wiola178, a nie wiesz może czy nie zapowiada się coś bardziej... klasycznego? Mickunas po raz kolejny na przykład?
Cariotka   płomienna pasja
08 września 2012 08:28
O ja też bym była za😉
Kurs jest przeznaczony właśnie dla klasyków 🏇

Zaglądnijcie na naszą stronę, tam macie wszystko napisane🙂

Pan Ginko jest uczniem takich sław klasycznych jak olimpijczyk Marek Roszczynialski, Jan Mickunas, Andrzej Orłoś i Marek Małecki.

Przykładowo problemy, które będą przepracowywane na zajęciach:

-załadunek do przyczepki-konieczny dla klasyków, którzy jeżdżą na zawody, na wakacje z koniem itp.

-poprawa ręki i dosiadu, łydek, właściwe proporcje w działaniu tychże, oddziaływanie ciężarem ciała ( typowa klasyka)

-praca nad giętkością i miękkością potylicy, szyi, łopatki i zadu ( klasyka)

-poprawa wyczucia jeździeckiego ( klasyka)

-a także inne problemy z jeździeckiego abc zgłoszone przez uczestników

Kurs jest dla tych, co jeżdżą w klasycznym sprzęcie, na koniach szkolonych klasycznie, a także dla tych, których interesują metody naturalne. Tu jest dowolność.

To jest też fajne, że nie ma konkretnego planu zajęć, tylko uczestnicy przyjeżdżają z konkretnym problemem i nad nim się pracuje.
Korzystne jest również to, że można uczestniczyć w dowolnym zakresie dni, jeden, dwa lub trzy.

Mam prośbę, jakby ktoś robił zdjęcia Las Vegasowi (wysoki jasny gniadosz z dużą odmianą na pysku) z piątkowej L-ki i licencyjnego przejazdu dziś, chętnie je przygarnę  :kwiatek:. Jeszcze jutro pykamy L1  😉
Czy jest w Małopolsce jakiś rymarz, który poszerzy mi łęk w siodle Daw Mag? Na razie jak się pytałam to okej, tyle, że nie w DM  🙇
I w którym pensjonacie wyjdzie mi najtaniej trzymać klacz ze źrebakiem?
duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
08 września 2012 22:44
brunatna, https://plus.google.com/photos/108729893542602265921/albums?banner=pwa
w poniedziałek powinny byc zdjecia z dzis i jutra, nie wiem czy sie załapałas, ale jutro bedzie p.jurek podejdź do niego i popros o fotki (taki starszy pan z aparatem)
Kastorkowa   Szałas na hałas
09 września 2012 08:21
Chciałam tylko zaprosić wszystkich na I konkurs konia turystycznego T.R.E.C. który odbędzie się w Nielepicach w dniach 22-23 września. Więcej informacji tutaj
Czy ktos się orientuje czy ta stajnia ( http://stajnie-krakow.prv.pl/wegrzce2.htm ) jeszcze istnieje? Może ktos ma więcej informacji o tej stajni? Będę wdzieczna za wszelkie informacje  :kwiatek:
Jaki jest poziom rekreacji w Swoszowicach? Warto zaczynać tam jeździć?
Łania - a nie najłatwiej wysłać do producenta? 200zl kosztowalo poszerzenie z rok temu. Jeśli chodzi o klacz ze źrebakiem, to nie wiem, gdzie jeszcze mozna i jak to wychodzi finansowo, ale polecałabym się zastanowic nad stajnią, która miałaby w ogole odpowiednie warunki dla klaczy źrebnej, a potem źrebaka, żeby obsługa chciała i potrafiła się zając takim zwierzakiem i żeby jak najwiecej mogły przebywac na pastwisku plus żeby były inne źrebaki. Polecić z doświadczenia mogę tylko Rzeszotary, bo są wielkie pastwiska i inne źrebaki.
In.   tęczowy kucyk <3
09 września 2012 17:23
azazu93, na pewno istniała w 2010, nic nie zapowiadało, żeby mieli przestać funkcjonować.
In. a wiesz może jak z dojazdami (chodzi mi o autobusy,busiki itd)
In.   tęczowy kucyk <3
09 września 2012 18:00
Nie wiem jak jest teraz, od ponad roku nie mieszkam w Krakowie. Ja dojeżdżałam autobusami do centrum, nie wiem, jak później dojść, bo ja w innej stajni w Węgrzcach trzymam konia.
DeJotka Niestety poziom rekreacji w Krakusie jest marniutki. Obecnie sa 4 konie (Tigra -  skaczaca, Goldi typ pogrubiony  ok 23 lata, Klejnot GB (kuc fel) 16 lat. Jak ma ochotę to skacze jak nie to nie, S Marco Van Carla (kuc) 20 lat skaczący. W wyjątkowych sytuacjach w rekreacji chodzi też pierwiosnek  -kuc p. Uli koziarowskiej (chodzi do P klasy) Rekreacje narazie prowadzi tylko P. Zofia Makarewicz. W sezonie późno jesiennym - zimowym, będzie też pewnie Kasia Mitka (z nią często się skacze 🙂

edit: Polecam Stajnie "Na Zielonej" w Konarach. jest 15 minut dalej niż Krakus (autobusem) a rekreacja jest na prawde na zaawansowanym poziomie i dużo koni🙂
Aha,a jakie warunki trzeba spełnić żeby ew. zapisać się do Swoszowickiego klubu?
I jakim autobusem dojechać to tej drugiej stajni?
Chciałabym zacząć jeździć w roku akademickim,a niestety z krakowskich stajni znam tylko Swoszowice.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się